Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Router Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps, Gigabit Ethernet, USB 3.0, suport modem 3G

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2019 replies to this topic

#1747
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006

View PostBobses, on 02 decembrie 2017 - 19:27, said:

Eu personal folosesc un fork al lui Tomato: http://www.linksysin...-kille72.73397/
Am încercat și altele, dar m-am stabilit la Tomato.
Cum se face instalarea, având momentan HGG? Ce setări ar trebui făcute?

#1748
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 14.02.2002

View Postginseng, on 03 decembrie 2017 - 13:54, said:

Cum se face instalarea, având momentan HGG? Ce setări ar trebui făcute?

Fix cu o pagină în urmă... Și s-a mai spus de cel puțin 10 ori în topicul ăsta...

View Postsags, on 28 noiembrie 2017 - 07:31, said:

Ai incercat in ‘Rescue mode’? Firmware versiuni mai vechi cred ca si gasit deja, tot in acea pagina ai toate versiunile de la prima care a existat pana la cea curenta.


#1749
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Foloseste cineva Tomato si un HDD Extern formatat ext?

Nu reusesc sa-l fac nicicum sa mearga, ii tot dau mount si nimic...

#1750
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,682
  • Înscris: 19.11.2010

View PostBobses, on 02 decembrie 2017 - 19:27, said:

Eu personal folosesc un fork al lui Tomato: http://www.linksysin...-kille72.73397/
Am încercat și altele, dar m-am stabilit la Tomato.
Mr. Man din Copou , am intrebat si eu daca a instalat cineva tomato si ce versiune de tomato....ca sa pot sa-i pun o intrebare, caci am citit undeva ca Tomato ar fi parțial gratuit
si deasemenea doream sa-l intreb daca dupa instalarea Tomato-ului se mai poate reveni la versiunea Asus-ului ,
(caci nu am vazut scris ca cineva sa fi trecut de la Tomato inapoi la firmware-ul asususului deasta am intrebat)

Edited by July02, 04 December 2017 - 06:16.


#1751
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 14.02.2002
Uf... Revii la vechiul firmware (sau schimbi firmware-urile între ele, indiferent de producător - Tomato, oficial, HGG, DD-WRT,...) folosind aceeași "tactică": Firmware Restauration + Asus rescue mode. S-a mai spus.
Referitor la "Tomato e parțial gratuit": trebuie doar să intri pe pagina lor să vezi ce și cum.

Edited by Bobses, 04 December 2017 - 07:44.


#1752
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,682
  • Înscris: 19.11.2010

View PostBobses, on 04 decembrie 2017 - 07:42, said:

ma bagase cineva in erroare cum ca daca schimb firmwareul pierd garantia si deasta ma speriasem...si am zis sa mai intreb odata sa fiu siugur ca eram derutat...
tu folosesti partea gratuita sau ai cumparat una mai full ? vad ca ultima versiune de tomato ar fi 3.5-140  ?
cu tomato fata de firmwareul de la assus  o sa am mai multe conexiuni concomitente catre dispozitivul de stocare ?ca assusul vad ca ma limiteaza la 9 conexiuni concomitente

Edited by July02, 04 December 2017 - 08:41.


#1753
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu te-a bagat nimeni nicaieri. Duci routerul la garantie cu alt firmware, ai pierdut garantia.

Edited by diZy, 04 December 2017 - 14:19.


#1754
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 14.02.2002
E fix ca la telefoane: duci telefonul în service cu alt ROM, ai pierdut garanția. :) Fiecare o face pe riscul său, fiind conștient de ce se poate întâmpla.

#1755
maketi

maketi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare , eu am trecut de curand de la un Asus N56 (Padavan) pe un Asus N18 . Motivul principal pentru care am facut acest update este portul Usb 3.0 de care dispune N18 . Dupa ce am testat mai multe variante de soft (DD-wrt, Tomato , Opewrt , Advanced Tomato ) am decis sa raman pe advanced tomato . Folosesc destul de multe din optiunile oferite(torrent , ftp , opvpn ,SMB , DLNA  ) si pana acum se comporta foarte bine . Singura problema pe care o am si nu i-am gasit inca o rezolvare este stream-ul prin Samba catre un android TV , pentru fisiere >30GB(2060p) prin Kodi se blocheaza . Initial am zis ca e problema de wifi , am pus cablu pe direct dar nu s-a rezolvat nimic .M-am gandit ca poate fi si o problema de la hdd extern usb 3.0 dar inainte de a testa alt hdd am activat de curiozitate DLNA -ul si spre surprinderea mea streamul merge excelent atat prin cablu cat si prin wifi (testat un film de ~2 ore ,~52 GB ) a mers excelent tot filmul . Aveti vreo idee de unde ar putea sa apara acesta problema ? Prefer samba in detrimentul DLNA -ului doarece android tv nu stie sa preia subtitariile prin dlna , desi Kodi are varianta de descarcare subtitrari online si nu ma deranjeaza foarte mult acesta problema sunt curios de unde poate sa provina problema . A mai intalnit cineva acesta problema ?

#1756
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
incearca prin ftp

#1757
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
Întrebare: Ce FW sa pun in locul lui HGG?
Acum HGG nu mai este actualizat și am văzut că sunt mai multe variante. Nu mă pricep f mult la configurarea routerului. Am intrat un pic pe Tomato Advanced și erau o groază de opțiuni... Nu știu ce să fac cu ele.
Ce mă interesează e sa am viteză buna pe wifi (telefon, tableta). Pt laptop utilizez cablu. Mă mai interesează să pot regla puterea de emisie. Acum stau undeva la 20-25%.
Alte cerințe ar fi să fie stabil și să avem update la el. Daca Hugo mai lucra la FW nu îl schimbam.
Deci, ce recomandări aveți?

#1758
conanecu

conanecu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 30.11.2007

View Postginseng, on 11 decembrie 2017 - 19:54, said:

Întrebare: Ce FW sa pun in locul lui HGG?
Acum HGG nu mai este actualizat și am văzut că sunt mai multe variante. Nu mă pricep f mult la configurarea routerului. Am intrat un pic pe Tomato Advanced și erau o groază de opțiuni... Nu știu ce să fac cu ele.
Ce mă interesează e sa am viteză buna pe wifi (telefon, tableta). Pt laptop utilizez cablu. Mă mai interesează să pot regla puterea de emisie. Acum stau undeva la 20-25%.
Alte cerințe ar fi să fie stabil și să avem update la el. Daca Hugo mai lucra la FW nu îl schimbam.
Deci, ce recomandări aveți?
Același răspuns îl aștept și eu domnilor. Pe mine mă interesează să aibă și patch-ul pentru krack.

Mulțumesc

#1759
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006
Evident și patch.

Edited by ginseng, 12 December 2017 - 19:12.


#1760
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
exagerati cu patch-ul ala

#1761
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007
Salut ultimul update oficial de astazi 22 decembrie mi-a activat banda de 5Ghz Posted Image ASUS RT-N18U Firmware version 3.0.0.4.382.18991 s-au tacanit sau rt-n18u are si 5Ghz iar pana acuma nu a fost activat ?

[url="https://uploadimage.ro/L5j/rt18u.jpg"][img]https://uploadimage....u.jpg[/img[/url]

Edited by djasu82, 22 December 2017 - 19:41.


#1762
radutuby

radutuby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 01.06.2007
Nu are nici o banda de 5ghz  routerul asta nu e construit hardware dual band. Oricum ultimul update aduce doar security fixes.

#1763
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007
[ http://i64.tinypic.com/2n7dsw7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]atunci cum se explica http://i64.tinypic.com/2n7dsw7.jpg

#1764
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ataseaza te rog pe viitor pozele direct cu functia forumului sau pune-le macar pe imgur.

View Postdjasu82, on 23 decembrie 2017 - 00:12, said:

[ http://i64.tinypic.com/2n7dsw7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]atunci cum se explica http://i64.tinypic.com/2n7dsw7.jpg
Degeaba apare in firmaware referiri la 5.0 Ghz, daca el nu stie hardware.
Asa e AsusWRT, 90% e la fel pt toate modelele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate