Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Router Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps, Gigabit Ethernet, USB 3.0, suport modem 3G

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2019 replies to this topic

#2017
Darkman77

Darkman77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 20.08.2015

View Postpaulspp, on 20 mai 2019 - 19:55, said:

Asuswrt-Merlin firmware ,testat merge ok.

https://gzenux.githu...asuswrt-rtn18u/

Cu astea Merlin mergea sa setezi routerul la putere de emisie Wi-fi mai mare, nu ?
Am folosit pana acum HGGOMES si am schimbat recent routerul cu unul de 5Ghz+2.4Ghz (nu de la Asus) si desi din sufragerie viteza pe 5Ghz este evident mare, ( 450+Mbps) in orice alta camera, bucatarie inclusiv este execrabila receptia pana pe 2.4Ghz... am intreruperi in convorbiri pe WhatsApp etc, si ma gandeam sa pun la loc RT-N18u sa vad daca e mai ok. Nu il aveam setat la o putere foarte mare, dar aveam receptie pe 2.4Ghz pana in parcare in fata blocului ! Si viteza constanta 170+Mbps ceea ce consider totusi super ok pentru un Router N.

#2018
sorin02a

sorin02a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.08.2006
Cu noul update de fw de la asuswrt Merlin poti modifica tx power in meniul wireless/professional prin urmatorii parametri: CCode/Regrev:  / Min(dBm): Max(dBm):
A modificat cineva? Cu ce parametri se poate obtine o putere mai mare?

Edited by sorin02a, 12 January 2021 - 20:00.


#2019
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Ce ti-ai instalat tu nu este un firmware oficial si nici nu ti-as recomanda sa modifici acei parametri.
Cum iti recomand nici sa nu depasesti limitele legale.

#2020
alexciupy

alexciupy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 24.03.2012
Bună, de câteva zile am luat de laRds, noul lor router tp link cel cu 2 benzi, 2,4 și 5,. Router care s-a dovedit a fi o praștie!
Motiv pentru care, am scos din dulap vechiiul meu router Asus RT-N18U, l-am contactat la net și am constatat că și-a pierdut setările de conectare la rețea. Cei de la RDS îmi spun ca nu configurează routere personale! Am întrebat și aici pe digi helper dar nici el nu răspunde, asta după ce le-am spus că returnez routerul lor! Rugămintea mea este sa ma ajutați și pe mine, să-l configurez! Sunt mai noob așa, va rog să-mi explicați asa mai pentru prosti! Mulțumesc anticipat!!!

Edited by alexciupy, 02 July 2021 - 16:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate