Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

Credeti ca Putin e un dictator nenorocit?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

Poll: Credeti ca Putin e un dictator nenorocit? (104 member(s) have cast votes)

Credeti ca Putin e un dictator nenorocit?

  1. Da (74 votes [71.15%] - View)

    Percentage of vote: 71.15%

  2. Nu (30 votes [28.85%] - View)

    Percentage of vote: 28.85%

Vote Guests cannot vote

#37
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 zardato, on 24 iulie 2014 - 15:59, said:

Aveti si alte surse decat biografia oficiala? Biografia lui putin pe wikipedia este in toate limbile la fel, cu punct si virgula aceeasi.
Eu cred in libertatea de exprimare in presa occidentala, nu cred in biografia oficiala a unui dictator dintr-un stat politienesc.

libertatea de exprimare nu implica automat si buna intentie sau probitatea morala a celui care scrie un articol. Posted Image

am sursele de informare oficiale. am vazut un film despre tanarul putin. facut tot de un occidental...

Edited by Pollux, 24 July 2014 - 16:01.


#38
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Cum spuneam:

 zardato, on 24 iulie 2014 - 15:53, said:


Acum daca referintele dumneavostra sunt cancan, nu stiu cata credibilitatea veti da RadioTeleviziunii Elvetiene.
Aveti tricouri cu imprimeuri "I love Putin"?! :)

#39
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
E un dictator sinistru si cinic care are prea mult prea multa putere. Un golan care printr-o circumstanta dubioasa a ajuns lider mondial.

#40
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

 zardato, on 24 iulie 2014 - 15:53, said:

Nu stiu daca cultura si educatia dumneavoastra ve permite si citirea stirilor in alte limbi decat cea de cocalar de dambovita. in caz ca se milogeste cineva sa va traduca:
http://www.rts.ch/do...neke-smits.html

Acum daca referintele dumneavostra sunt cancan, nu stiu cata credibilitatea veti da RadioTeleviziunii Elvetiene.

Dragul meu , cultura si educatia ta aleasa ar fi trebuit sa iti spuna ca povestea pe care incerci sa o vinzi aici e cusuta cu ata alba .
Asta , doar daca cultura si educatia ta iti permite si citirea in alte limbi decat cea de cocalar din urbea ta natala .
Pentru ca altfel ai fi aflat ca :
Vladimir Putin s-a născut la 7 octombrie 1952 în Leningrad, avându-i ca părinți pe Vladimir Spiridonovici Putin (1911—1999) și pe Maria Ivanova Selomova (1911—1998).
Iar Leningradul nu are nici o legatura cu Georgia .

#41
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 emil_sv, on 24 iulie 2014 - 16:04, said:

E un dictator sinistru si cinic care are prea mult prea multa putere. Un golan care printr-o circumstanta dubioasa a ajuns lider mondial.

nu a ajuns printr-o circumstanta dubioasa. a fost numit mostenitor oficial de catre Boris Eltin. Posted Image

"circumstanta dubioasa" s-ar fi numit daca ajungea si el de la meseria de cizmar direct presedinte in urma unui complot sau lovituri de stat. Putin a fost toata viata in cercurile privilegiate al puterii ruse. si-a croit drumul cu multa migala...

Edited by Pollux, 24 July 2014 - 16:12.


#42
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 motanul13, on 24 iulie 2014 - 16:13, said:


Tu te-ai sters , bine , bine ?
Vezi ca a ramas totusi mirosul .
Care se simte de la multi kilometri .
Acum vreti sa ne aratati sterilitatea dumneavostra intelectuala?
Aveti cale libera! ;)
Povestiti-ne despre tatucul popoarelor, putin!

#43
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

 Pollux, on 24 iulie 2014 - 16:05, said:

nu a ajuns printr-o circumstanta dubioasa. a fost numit mostenitor oficial de catre Boris Eltin. Posted Image

"circumstanta dubioasa" s-ar fi numit daca ajungea si el de la meseria de cizmar direct presedinte in urma unui complot sau lovituri de stat. Putin a fost toata viata in cercurile privilegiate al puterii ruse. si-a croit drumul cu multa migala...

Eltin cu toate hibele sale chiar a fost cat de cat democrat. Stiu ca a fost foarte controversata numirea lui Putin in functia de presedinte interimar in 99 parca, de asta am zis circumstanta dubioasa. Sunt multe zvonuri ca Eltin n-a avut incotro si ca ar fi fost constrans intr-o mare masura. In fine.

#44
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 emil_sv, on 24 iulie 2014 - 16:18, said:

Eltin cu toate hibele sale chiar a fost cat de cat democrat. Stiu ca a fost foarte controversata numirea lui Putin in functia de presedinte interimar in 99 parca, de asta am zis circumstanta dubioasa. Sunt multe zvonuri ca Eltin n-a avut incotro si ca ar fi fost constrans intr-o mare masura. In fine.

normal ca ori de cate ori intr-o republica "tronul" este lasat mostenire unui "urmas" avem o controversa.
in principiu asta e treaba monarhica, republicile nu ar trebui sa functioneze asa. :D

sigur ca Putin nu este usa de biserica. a trudit mult, a lucrat multi oameni "informativ" ca sa ajunga acolo, fara doar si poate. :w00t:

dar asta nu poate fi numita o circumstanta dubioasa. o circumstanta este atunci cand se intampla ceva neasteptat. in cazul lui Putin probabil ca preluarea puterii a fost minutios pregatita cu mult timp inainte. daca nu ar fi fost cum zic eu, atunci ar fi avut concurenti seriosi la tron care s-ar fi batut cu el mult timp pentru tron. faptul ca a preluat tronul fara nicio problema si il tine de vreo 15 ani demonstreaza ca este cum zic eu.

#45
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 zardato, on 24 iulie 2014 - 15:05, said:

Fara sa mai vorbesc de bunica-sa care l-a crescut si a lasat-o in saracie, desi el e full de bani (s-ar zice ca e printre cei mai bogati miliardari).
Dar bunicul lui Putin stii cine a fost ? :naughty:

#46
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Este un dictator, evident.

#47
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

 Corupt, on 24 iulie 2014 - 16:34, said:

Dar bunicul lui Putin stii cine a fost ? Posted Image
Garda si degustatorul lui lenin si stalin, dar astea sunt din biografia oficiala... adica credibilitate sovietica ;)

#48
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 tomaso, on 24 iulie 2014 - 16:39, said:

Este un dictator, evident.

cu asta suntem de acord toti.
cu "nenorocit" nu prea intelegm noi cum vine. :unsure:

#49
Jericho77

Jericho77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 10.05.2014
Am votat nu

Putin nu este un dictator nenorocit

Este un dictator plin de noroc, in opinia mea

#50
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,184
  • Înscris: 28.06.2005
"Credeti ca Putin e un dictator nenorocit?"

Nu.
E un lider care ştie să câştige/impună respect.
Şi teamă.

#51
accexpert

accexpert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.03.2007

 Pollux, on 24 iulie 2014 - 14:30, said:

este o injuratura de mama gasita pe net. Posted Image se pare ca este una dintre cele mai populare in limba rusa.

eu cred ca este greu de incadrat ca fiind dictator dupa definitiile de manual.
pur si simplu este un lider care a castigat un mandat democratic si vegheaza la funcitonarea unui sistem conform constitutiei. la fel ca omologul sau roman, sau ca omologul sau francez. Posted Image nu vad unde este dictatura in treaba asta...

Si Ceausescu si Stalin veghea la "funcitonarea unui sistem conform constitutiei". Si acolo unde nu ii placea, schimba.

Edited by accexpert, 24 July 2014 - 17:18.


#52
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

 accexpert, on 24 iulie 2014 - 17:16, said:



Si Ceausescu si Stalin veghea la "funcitonarea unui sistem conform constitutiei".
Vegheau ba. Ca e doi.
Stalin a fost un dictator care a salvat Rusia. Poporul rus il respecta pentru asta.
Putin a crescut Rusia ca rol politic international si entru cetateni a crescut nivelul de trai. Poporul rus apreciaza asta si nu da doi bani pe faptul ca e dictator.

#53
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
partea cea mai proasta nu e ca e doar dictator ci si ca este unul imbecil si cu vederi scurte,

#54
R3lu

R3lu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 04.08.2006
Asta cam da raspunsul la intrebarea din titlu

Edited by R3lu, 25 July 2014 - 10:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate