Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15806 replies to this topic

#9685
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,931
  • Înscris: 28.09.2017
DIGI 4K
498000
SR6900
256QAM

Mai multe informații, se discută pe acest topic:

https://forum.softpe...0#entry23842609

Scuze pentru poluarea topicului.

Edited by A-ONE, 23 November 2018 - 18:11.


#9686
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016
@digi helper
Pe satelit va fi disponibil Digi 4k?

#9687
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Salut, heinz,

Din pacate este indisponibil o informare cu privire la introducerea postului de televiziune Digi 4K in grila de televiziune prin satelit.

#9688
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Digi helper, cand se preconizeaza ca vor creste calitatea serviciilor mobile net si voce in aceasta retea? Este vreo sansa ca macar copiii nostri sa prinda?

#9689
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,669
  • Înscris: 06.03.2004
Slabe sanse,spre 0 zic eu.
Costurile cu transponderul sunt mult mai ridicate pentru o transmisie 4k din cauza lipsei de compresie fata de SD/HD.
Pe langa ăsta intervine si povestea cu un alt receiver, complicații inutile pentru potentialul de clienți pe care-l pit avea la 4k prin DTH.

#9690
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 11.02.2016

 TaTa_RzV, on 23 noiembrie 2018 - 19:04, said:

Digi helper, cand se preconizeaza ca vor creste calitatea serviciilor mobile net si voce in aceasta retea? Este vreo sansa ca macar copiii nostri sa prinda?
Pana la 5G nu vor putea face mare lucru în privința vitezelor, nu au spectru suficient, atâta poate rețeaua. Cu acoperirea văd că se mișcă destul de bine pe rural, se fac densificări prin anumite zone, cred că până prin 20-20 vor rezolva problemele cu semnalul pe la spate și vor fi cel puțin la nivelul granzilor.

 clader, on 23 noiembrie 2018 - 19:06, said:

Slabe sanse,spre 0 zic eu.
Costurile cu transponderul sunt mult mai ridicate pentru o transmisie 4k din cauza lipsei de compresie fata de SD/HD.
Pe langa ăsta intervine si povestea cu un alt receiver, complicații inutile pentru potentialul de clienți pe care-l pit avea la 4k prin DTH.
Nu vreau in format 4K, nici macar n-am televizor 4K și știu că e greu sa intre un post 4K pe satelit, nici HD nu prea sunt. Vreau postul in sine, SD, HD, FullHD, nu contează cum.

#9691
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Nu ma plang de semnal, ci de alte chestii absurde. Deci ei au faza cu banda de 2100 si 2600.problema e ca toate telefoanele din casa se conecteaza la 2600,releu mult mai departe, iar netul e imbolnavitor. Cand am avut doar tel cu 2100,netul mergea binisor. Exista vreo posibilitate sa scap de 2600? Eu tind sa cred ca cei care instaleaza antenele la ei sunt batuti in cap.

Nu pt mine, pt nevasta-mea, ca se incapataneaza sa ramana la ei, datorita minutelor nationale, ea vb 3-4000 de minute. Eu folosesc retele profesioniste nu amatori.

#9692
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014

 TaTa_RzV, on 23 noiembrie 2018 - 19:04, said:

Digi helper, cand se preconizeaza ca vor creste calitatea serviciilor mobile net si voce in aceasta retea? Este vreo sansa ca macar copiii nostri sa prinda?

Salut, TaTa_RzV,

Te asigur ca se lucreaza constant pentru imbunatatirea calitatii serviciilor, se incearca modernizarea site-urilor intr-un timp cat mai scurt pentru densificarea semnalului de voce si date mobile.

#9693
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Ok. Multumesc. Nu de alta da face spume nevasta cand nu i se incarca facebookul. :)) si devine nervoasa, si daca devine nervoasa intervin certurile. Deci eu ma cert cu nevasta de multe ori din cauza voastra :))

Edited by TaTa_RzV, 23 November 2018 - 19:34.


#9694
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,137
  • Înscris: 10.07.2013

 TaTa_RzV, on 23 noiembrie 2018 - 19:34, said:

Ok. Multumesc. Nu de alta da face spume nevasta cand nu i se incarca facebookul. Posted Image) si devine nervoasa, si daca devine nervoasa intervin certurile.
Deci eu ma cert cu nevasta de multe ori din cauza voastra Posted Image)
Si eu am aceeasi problema! Posted Image
*Iar de cateva zile am si "call dropped".

Edited by xmanyacs77, 23 November 2018 - 20:07.


#9695
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
Digi de 2 zile , cand sunt sunat , interlocutorul spune ca nu aude "trrr" "trrr" se trezeste ca ii raspund , iar eu cand sunt la fel patesc , sau nu se aude nimic si se inchide. Daca refac apelul merge.De ce?

#9696
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Pt ca retea low cost. Pt ca nu exista ieftin si bun. E valabil pt orice lucru cumparat.

Lasand gluma la o parte, lucrurile astea se intampla pt ca densificarea e firava. Reteaua se comporta exact ca cosmote la inceputuri.

#9697
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Domnu helper..sesizarea mea se mai aude ceva ?? E deja 1 lună și nimic...Nr ei îl ai în privat...vezi că în pliante tot minciuni sunt..cu acele canale necodate dar în realitate foarte codate..
Mai durează mult cu răspunsul ăla?? Că îmi cer ăștia de la ANPC și ancom răspunsul ..să facă ce trebuie ..amenda drastica...
Aștept...aștept...vezi că a trecut termenul de 30 zile...

#9698
meme10

meme10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 02.01.2011
Am ONT huawei 8121h. Am nevoie de o ruta statica pe el. Cu "user" si "digi" nu o pot adauga. Poti sa o adaugi tu, digihelper?
Merci.

#9699
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Huh?!? Ruta statica... cred ca are omul nevoie de mai multe detalii si nu cred ca are ce sa faca. Nu cred ca suporta acest feature jucaria aia.

#9700
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008

 TaTa_RzV, on 23 noiembrie 2018 - 19:34, said:

Ok. Multumesc. Nu de alta da face spume nevasta cand nu i se incarca facebookul. Posted Image) si devine nervoasa, si daca devine nervoasa intervin certurile. Deci eu ma cert cu nevasta de multe ori din cauza voastra Posted Image)

Dar de ce nu trece si nevasta la o retea "profesionista" ?
Poate pentru ca ar trebui sa platiti de vreo 3-4 ori mai mult pentru aceleasi servicii?

Daca facem o deductie logica bazata pe argumentele tale, te certi cu nevasta de multe ori fiindca esti zgarcit.

#9701
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Nicidecum. E din comoditate. Ea nu are grija minutelor. Iar abonament la granzi numai imi trebuie neam. Cartela e sfanta.

#9702
meme10

meme10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 02.01.2011

 MembruAnonim, on 24 noiembrie 2018 - 01:28, said:

Huh?!? Ruta statica... cred ca are omul nevoie de mai multe detalii si nu cred ca are ce sa faca. Nu cred ca suporta acest feature jucaria aia.
Am un laborator cu mai multe vlanuri. Intervlan routing face asus RTN66U. Dar daca vreau sa le scot la net imi trebuie ruta statica din ONT catre aceste VLAN uri prin RTN66U. Alta varianta e sa trec ONT in bridge mode, sa faca RTN66u tot, dar pierd wireless ul de pe el si e bun, imi acopera zona de la intare unde rtn66u nu ajunge. Jucaria suporta rute statice, dar userul user nu are acces la meniul respectiv. Ma gandesc ca cei de la digi au acces.

Edited by meme10, 25 November 2018 - 10:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate