Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15795 replies to this topic

#9649
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,871
  • Înscris: 16.04.2007
OK, multumesc.

Mai este o zi pana incepe BF, poate totusi ne faceti o surpriza placuta Posted Image

#9650
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View Postgoctav2000, on 15 noiembrie 2018 - 09:53, said:

Domnilor:
Am fibra optica in casa cu cel mai mare trafic ca abonament , ei spun ca downloadul este de 250Mb /s cand descarc mai mult de 20Mb/s nu am vazut . Am testat pe mai multe servere downloadul .
Digi sa fi limitat downloadul?
Nu este bai ..eu am 300 și nu merge decât 40-45 wifi...85 pe cablu...în acte m-au vrăjit cu 300..asta e....aștept să vina echipa...sunt 3 săptămâni nimic...
ANPC și ancom au început verificările ..ieri le-am dat toate detaliile.. așteptam...oricum e mare țeapă cu netul și tv...mă refer la țăranii ăștia că mine


#9651
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
@DigiHelper... o informatie daca se poate
Momentan am decodor DIGI Hyundai cu  2 cartele..  2tvuri..
Ce posibilitate am sa am 2 tvuri conectate asa cum am acum?
Se plateste un abonament digi satelit pentru aceeasi locatie + 2 decodoare aferente sau trebuie 2 abonamente respectiv 2 cartele si 2 decodoare pentru aceeasi locatie?

Am pus intrebarea asta fiindca momentan nu mai sunt decodoare cu 2 cartele in portofoliul digi pentru digi.satelit.

Edited by -koss-, 15 November 2018 - 16:45.


#9652
kris69

kris69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 18.12.2011
Se poate folosi pentru aceeași locație (un singur abonament plătit)până la 3 decodoare și 3 cartele.

#9653
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Daca suporta antena si decodoarele da

#9654
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Post-koss-, on 15 noiembrie 2018 - 16:43, said:

@DigiHelper... o informatie daca se poate
Momentan am decodor DIGI Hyundai cu  2 cartele..  2tvuri..
Ce posibilitate am sa am 2 tvuri conectate asa cum am acum?
Se plateste un abonament digi satelit pentru aceeasi locatie + 2 decodoare aferente sau trebuie 2 abonamente respectiv 2 cartele si 2 decodoare pentru aceeasi locatie?

Am pus intrebarea asta fiindca momentan nu mai sunt decodoare cu 2 cartele in portofoliul digi pentru digi.satelit.


Salut, -koss-,

Pentru a putea utiliza doua televizoare impreuna cu serviciul de televiziune prin satelit ai nevoie de o antena, un LNB dublu si doua decodoare (fiecare decodor are propria cartela).

Se achita un singur abonament Digi TV satelit.

#9655
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010
Cum pot afla nr. cartelei RDS ca sa o incarc? Nu pot suna pe alt telefon, nu am credit pe ea si nici aproape de o reprezentanta RDS nu ma aflu.

#9656
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Încearcă în setări la Rețea Mobila, trebuie să apară numărul de pe sim.

Attached Files


Edited by A-ONE, 17 November 2018 - 14:06.


#9657
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Daca nu apare,instaleaza utilitare de genul"sim card info",vezi seria sim si suni la relații cu clienții.

#9658
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 30.03.2005
Digi_Helper
Pe un abonament DTH pot avea 3 receptoare proprietate personala? Știu că la un moment dat, al treilea trebuia să fie obligatoriu în chirie.
Și dacă da, pot adăuga al treilea aparat din proprietate personala (am un Humax 4) care e nefolosit de o vreme?
Multumesc

#9659
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostKENSINGTON, on 19 noiembrie 2018 - 08:52, said:

Digi_Helper
Pe un abonament DTH pot avea 3 receptoare proprietate personala? Știu că la un moment dat, al treilea trebuia să fie obligatoriu în chirie.
Și dacă da, pot adăuga al treilea aparat din proprietate personala (am un Humax 4) care e nefolosit de o vreme?
Multumesc
Și eu as fi curios dacă pot lua și pe al 4-lea?

#9660
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View PostB0gdan9, on 17 noiembrie 2018 - 13:26, said:

Cum pot afla nr. cartelei RDS ca sa o incarc? Nu pot suna pe alt telefon, nu am credit pe ea si nici aproape de o reprezentanta RDS nu ma aflu.

Salut, B0gdan9,

Te rog sa ma contactezi prin intermediul unu mesaj privat si sa imi oferi seria SIM-ului in cazul in care nu ai reusit aflarea numarului de telefon.

View PostKENSINGTON, on 19 noiembrie 2018 - 08:52, said:

Digi_Helper
Pe un abonament DTH pot avea 3 receptoare proprietate personala? Știu că la un moment dat, al treilea trebuia să fie obligatoriu în chirie.
Și dacă da, pot adăuga al treilea aparat din proprietate personala (am un Humax 4) care e nefolosit de o vreme?
Multumesc

Salut, KENSINGTON,

Poti avea maxim 5 decodoare pe CNP (SD sau HD) si maxim 5 contracte iar pe un contract poti avea maxim 3 decodoare.

View Postparintily, on 19 noiembrie 2018 - 11:20, said:

Și eu as fi curios dacă pot lua și pe al 4-lea?

Salut, parintily,

Se poate achizitiona si un al 4-lea decodor.

#9661
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 30.03.2005

View PostDIGI_Helper, on 19 noiembrie 2018 - 12:54, said:




Salut, KENSINGTON,

Poti avea maxim 5 decodoare pe CNP (SD sau HD) si maxim 5 contracte iar pe un contract poti avea maxim 3 decodoare.

Deci pot sa vă predau receptorul în chirie și să îl adaug pe abonament pe cel cumparat mai demult și apoi reziliat, care acum sta degeaba (Humax 2 sau 4, nu mai rețin exact)? Pentru a nu mai plati chirie, de aceea întreb.
Mersi

Edited by KENSINGTON, 19 November 2018 - 13:02.


#9662
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Este adevărat că dacă cineva care își face abonament nou la TV Cablu la DIGI TV, primește un TV gratis ? Eu pe site-ul DIGI n-am văzut nimic în legătură cu asta.

#9663
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,520
  • Înscris: 16.12.2006
Nici nu o sa vezi pe site.

Intotdeauna ofertele speciale ce sunt valabile cu agentii de vanzari directe/agenti de teren nu apar pe site. Si da, este adevarat.

#9664
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostDIGI_Helper, on 19 noiembrie 2018 - 12:54, said:

Salut, parintily,

Se poate achizitiona si un al 4-lea decodor.
Contract separat sau in baza celui existent?

#9665
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View PostKENSINGTON, on 19 noiembrie 2018 - 13:01, said:

Deci pot sa vă predau receptorul în chirie și să îl adaug pe abonament pe cel cumparat mai demult și apoi reziliat, care acum sta degeaba (Humax 2 sau 4, nu mai rețin exact)? Pentru a nu mai plati chirie, de aceea întreb.
Mersi

Salut, KENSINGTON,

Da, este posibila aceasta modificare.

View Posteddy_teer, on 19 noiembrie 2018 - 15:33, said:

Este adevărat că dacă cineva care își face abonament nou la TV Cablu la DIGI TV, primește un TV gratis ? Eu pe site-ul DIGI n-am văzut nimic în legătură cu asta.

Salut, eddy_teer,

Sunt disponibile astfel de oferte insa dupa cum a spus si catalinman, prin intermediul agentilor de vanzari directe/agenti de teren.

View Postparintily, on 20 noiembrie 2018 - 08:33, said:

Contract separat sau in baza celui existent?

Salut, parintily,

Pe un contract poti avea maxim 3 decodoare, in cazul acesta este necesar sa semnezi un al doilea contract.

#9666
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Salut,

Intrebare scurta: pentru a schimba un decodor standard cu un card CI, ce pasi este necesar sa fac?

Multumesc,

RT

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate