Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

DIGI_Helper

* * * * - 13 votes
  • Please log in to reply
15806 replies to this topic

#14581
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Pai la ceilalti cum se poate. Macar aproximativ. Nu cred ca e normal sa nu putem vedea ce resurse mai avem.

#14582
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 01.05.2016
Retelele partenere au la dispozitie 30 de zile calendaristice pentru a trimite fisierele continand apeluri/MB/SMS-uri consumate in roaming.
Asa este reglementat la nivel mondial, nu iti garanteaza nimeni consumul in timp real efectuat in roaming.

#14583
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Ce face Digi Romania pentru a activa serviciile VoWifi pentru utilizatorii de Google Pixel? In Italia si Spania s-au facut demersurile necesare. De ce Digi Romania nu face nimic? Procedura de activare nu presupune vreo operatie pe creier si este descrisa aici: https://source.andro...connect/update. In caz ca nu aveti la Digi pe nimeni care sa stie engleza, aici este descrierea tradusa a procedurii: https://comunitate.o...ixel/td-p/95344

Iar raspunsuri de genul celui din poza atasata nu dovedesc decat ca nu exista educatie tehnica din partea celui care a facut scriptul, ori ca este o minciuna care acopera adevaratul motiv. Daca motivul este cel din urma, cred ca Digi ar trebui sa aiba putin respect pentru clienti sai si sa spuna lucrurilor pe nume.

Attached Files



#14584
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022

View Postmtuchendria, on 11 ianuarie 2023 - 22:00, said:

Retelele partenere au la dispozitie 30 de zile calendaristice pentru a trimite fisierele continand apeluri/MB/SMS-uri consumate in roaming.
Asa este reglementat la nivel mondial, nu iti garanteaza nimeni consumul in timp real efectuat in roaming.
tot ce se consuma trece intai prin serverele retelei mama. Digi, orange etc. La yoxo imi arata in timp real, la vidafone in timp real ce resurse mai am. La digi e totul la gramada, nu stii ce ai consumat, cat mai ai etc. Pt ca digi.. 😎 La ei afli ce ai consumat cand iese factura, ei inca sunt in anii de inceput a telefoniei mobile 😆

Edited by IaBaDaBadU, 11 January 2023 - 23:04.


#14585
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 16.04.2008
Esti constient ca niciun furnizor de servicii telecom din Romania nu ofera aceste servicii pe telefoanele Pixel?
Chiar crezi ca nimeni nu isi da interesul sa faca asta sau poate fi o situatie generata de faptul ca Google nu vinde oficial telefoane la noi in tara si astfel nu ii intereseaza sa implementeze functii suplimentare.

Nu zic neaparat ca nu ai dreptate, dar totusi mi se pare ciudat ca in toate cele 4 companii sa fie doar management numit politic (asa cum ai afirmat mai sus).

#14586
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Imi poate spune cineva daca se mai ofera gratuit cartela de internet la abonamente fiberlink?
Am pe cineva in familie care are abonament foarte vechi si care a primit la abonare stick cu internet. Intre timp cartela din stick a fost transformata in abonament digi mobil optim 2, fara costuri suplimentare.

#14587
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,359
  • Înscris: 16.04.2014
Salut,

Oferta de internet mobil nu mai este disponibila.
Insa poti opta pentru un abonament Optim si sa folosesti sim-ul intr-un model de date mobile (sau ca hotspot intr-un telefon).

#14588
SilentUser

SilentUser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.05.2020

View Postanndrei86, on 12 ianuarie 2023 - 10:28, said:

Esti constient ca niciun furnizor de servicii telecom din Romania nu ofera aceste servicii pe telefoanele Pixel?
Chiar crezi ca nimeni nu isi da interesul sa faca asta sau poate fi o situatie generata de faptul ca Google nu vinde oficial telefoane la noi in tara si astfel nu ii intereseaza sa implementeze functii suplimentare.

Nu zic neaparat ca nu ai dreptate, dar totusi mi se pare ciudat ca in toate cele 4 companii sa fie doar management numit politic (asa cum ai afirmat mai sus).

Lipsa de interes este de ambele parti, atat Google cat si furnizorii de servicii telecom din Romania nu sunt interesati sa le functioneze serviciile pe telefoanele Pixel.
Telefoanele Pixel nu sunt vandute oficial in Romania, deci nici care din parti nu este interesata ca pe acestea sa functioneze VoLTE, VoWiFi sau 5G in Romania.
Si daca ar fi cateva mii de utilizatori de Pixel in Romania, tot ar fi un procent prea mic pentru a reprezenta interes.

Deci da, nimeni nu isi da interesul.
E stupid, dar asta e adevarul.

#14589
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,022
  • Înscris: 18.12.2007

View PostIaBaDaBadU, on 11 ianuarie 2023 - 23:04, said:

tot ce se consuma trece intai prin serverele retelei mama. Digi, orange etc. La yoxo imi arata in timp real, la vidafone in timp real ce resurse mai am. La digi e totul la gramada, nu stii ce ai consumat, cat mai ai etc. Pt ca digi.. �� La ei afli ce ai consumat cand iese factura, ei inca sunt in anii de inceput a telefoniei mobile ��

Nu neaparat, sunt multe tipuri de interconectare.
Unele presupun ca traficul facut de subscriber sa fie trimis mai tarziu catre reteaua mama, adica nu este interconectare in timp real (nu trece traficul prin reteaua de baza).
Aici este topic de Digi Helper, ai pus o intrebare, asteapta raspunsul, nu mai du discutia in derizoriu.

#14590
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
Salutare
Săptămâna aceasta în zona mea s-a lucrat destul de des la rețeaua de electricitate. Am avut deseori pene de curent care țineau de dimineața până la ora 15:00. Ce am observat este că odată cu ele nu funcționează nici internetul prin datele mobile. Se poate face ceva în legătură cu asta? Mai am în familie un abonament de la altă rețea de telefonie și pe acela merge fără probleme 4G-ul...

#14591
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Acumulatori slabi pe statie, tu ai noroc, la mine se duce instant semnalul daca e pana de curent, pana sa lucreze la site tinea cam 1-2 ore, acum shutdown total :)

#14592
Banu_RTS

Banu_RTS

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2020
o intrebare:
Am un abonament Nelimitat Optim Rural de 15 lei. As vrea sa portez inca un numar de telefon prepay(Orange) dar sa fie tot Optim Rural, cum procedez? Multumesc!

#14593
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Dar de la 1 ianuarie nu sa mai ieftinit nimic in roaming. 😆

#14594
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
Ba da, a crescut traficul inclus in roaming in SEE. ;)

Citeste topicul dedicat roaming si te lamuresti.

#14595
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Da si tu un link. Merci

#14596
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,527
  • Înscris: 16.12.2006
https://forum.softpe...8#entry29655079

#14597
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002

View PostBanu_RTS, on 13 ianuarie 2023 - 16:19, said:

o intrebare:
Am un abonament Nelimitat Optim Rural de 15 lei. As vrea sa portez inca un numar de telefon prepay(Orange) dar sa fie tot Optim Rural, cum procedez? Multumesc!
și eu tocmai vroiam să pun aceeași întrebare. Eu am un abonament rural de 13 lei. Pe site nu mai văd acest abonament, un optim nelimitat e 5 euro. Mai există varianta rural, pentru cei din rural evident ?

#14598
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,673
  • Înscris: 06.03.2004
Există si o sa plătești 11 lei/sim la minim 2 abonamente.Nu cred ca-l poți face on-line.Ia legătura cu userul @catalinman,te ajuta el.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate