Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Plazza Residence - Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
496 replies to this topic

#55
Wilberforce

Wilberforce

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 27.12.2013
Delirezi @anamariavladu, nu te supara... in blocul in care am cumparat eu s-au vandut toate apartamentele(78 buc.) din ianuarie pana in septembrie.
Cat despre restul consideratiilor, deh, vulpea chiriasa cand nu ajunge la struguri zice ca sunt mult mai dulci aia din Popesti-Leordeni.
Vezi tu liniste la periferie, cu caini urlatori si betivi, casa sparta de hoti de 3 ori pe an, factura la gaze 800 lei, si naveta zilnica.
Casa, bloc vechi=te nenorocesti pe viata. Dar, cum iti asterni, asa dormi.

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
e aproape gata(in exterior):

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 01 January 2015 - 18:41.


#57
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Arata ok...pana inchid gibonii balcoanele in termopane multicolore :)

Edited by bicosu, 02 January 2015 - 20:03.


#58
meandmyself

meandmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.10.2014
Liniei/Cupolei, loool! :)) Și chiar există oameni care au dat bani ca să stea acolo??? O să fie distractiv. Cât de curând, așa :)

#59
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Eu sunt unul dintre oamenii care au platit un avans pentru un apartament pe Cupolei. Ce pare asa ciudat?

#60
meandmyself

meandmyself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.10.2014

 blood^, on 02 ianuarie 2015 - 22:33, said:

Eu sunt unul dintre oamenii care au platit un avans pentru un apartament pe Cupolei. Ce pare asa ciudat?

Minimum 35 de ani de stat în cartierul ăla. Pe Cupolei, dar lângă Lujerului, nu la șina de tren. Nu aș fi aruncat banii pe așa ceva. Sub nici o formă, nici uman, nici ca peisaj, nici ca nimic.
Dar...o să se cunoască asta, cu timpul. Bine-ați venit în paradis, o să trec din când pe-acolo, să văd și eu cum mai arată :) Să râd și să plec spre casă. Casa din alt cartier.

#61
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Stau deja de 3 ani in carier pe Timonierului. Faptul ca o sa vad case si nu alte blocuri a fost unul din punctele pozitive cand m-am hotarat sa-mi iau aici si nu faci mai mult de 5 minute de la metrou Lujerului pana la bloc.
Sa stii ca mi-am dorit mult un apartament in zona Nerva Traian/Vitan dar acolo preturile erau cu aproximativ 15000 de euro mai mari la 2 camere (eu am rezervat la pretul de 53000 de euro) ca sa nu mai vorbesc de eventualele renovari necesare.
O sa apelez la un credit bancar pe maxim 10 ani caci am din fericire un avans considerabil. Ar fi cu adevarat trist sa locuiesti in Militari o viata dar momentan aici ma incadrez.

#62
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
Salut. Si eu sunt de aceeasi parere cu blood. Ne permitem zona aia, in zona aia cumparam. Toti cred ca am vrea sa locuim pe malul lacului Herastrau sau in alta zona mai buna din Bucuresti.  Blood, din ce am inteles si tu ai antecontractat un apartament in acel bloc ca si mine. Poate ar fi bine sa ne intalnim in Ianuarie, sa discutam despre acest bloc si sa ne si cunoastem ( doar vom fi viitori vecini, nu ?). Sau poate sa ne intalnim mai multi din viitorii proprietari ai apartamentelor...   Daca e cineva interesat de aceasta intalnire ( in care sa discutam despre calitatea constructiei, detalii despre constructor si beneficiar, despre obtinerea creditului, raportul pret/calitate, cum si cu cine alegeti  sa faceti finisajele, etc.) sa imi trimită un mesaj pe privat pentru detalii.

#63
dodu31

dodu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.12.2012
A facut careva un calcul cat mai costa finisajele? Sunt tentat sa optez si eu pt un apartament acolo insa nu am prea multi bani d avans si daca banca nu finanteaza apartamentul parca nu m-as risca sa dau rezervarea si apoi sa o pierd. Totusi pozitia esteexcelenta...privelistea chiar e minunata...nu blocurile gri din fata...nu nebunia d pe bulevard...ceva sfaturi?

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 blood^, on 02 ianuarie 2015 - 22:33, said:

Eu sunt unul dintre oamenii care au platit un avans pentru un apartament pe Cupolei.
cat ai platit avans(procentual) ?

 dodu31, on 03 ianuarie 2015 - 00:26, said:

ceva sfaturi?
strange bani de avans.. se mai construiesc blocuri..

#65
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006

 MembruAnonim, on 03 ianuarie 2015 - 00:28, said:

cat ai platit avans(procentual) ?
5%

#66
upaul

upaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2006
Cat au fost taxele notariale pentru antecontract (promisiune bilaterala de vanzare-cumparare) la avans 5%?

#67
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014

 upaul, on 06 ianuarie 2015 - 10:59, said:

Cat au fost taxele notariale pentru antecontract (promisiune bilaterala de vanzare-cumparare) la avans 5%?

Taxele notariale au fost 360 lei

#68
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Da, in jur de 350 de lei parca am platit si eu.

#69
danyelyah

danyelyah

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2015
Buna tuturor,
Sunt hotarata sa imi achizitionez si eu in acest bloc, am fost astazi la o a doua vizionare. Raportul calitate-pret este mult mai bun in comparatie cu ce am mai vazut in ultima perioada, plus ca mie imi plac foarte mult zonele Militari-Dr. Taberei.
A inceput cineva procedura cu banca? Exista vreo clauza in pre-contract in legatura cu returnarea avansului in cazul in care banca refuza acordarea creditului din motive legate de constructie, autorizatie etc.?
Va multumesc si va tin la curent, poate ne vedem pe la bloc :)

#70
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Adevarul este ca Mlitari si Drumul Taberei sunt niste zone extraordinare :))

#71
alinutza79

alinutza79

    Miozotis

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,157
  • Înscris: 27.01.2011

 bicosu, on 10 ianuarie 2015 - 21:31, said:

Adevarul este ca Mlitari si Drumul Taberei sunt niste zone extraordinare Posted Image)

au fost
acum Drumul Taberei este santier Posted Image

#72
dublusens

dublusens

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2015
tocmai ce am facut si eu o vizionare. m am dezamgit total. mi se parea scump la 50 de mii si ceva... pai sa mai dau si 8000 plus inca 5000...nu mai zic de cheltuielile cu actele.. imi doresc sa cada iar piata, sa nu se mai dea nici primacasa nici ultimacasa si sa ramana toti dezvoltatorii astia tepari cu blocurile lor de kkt

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate