Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Plazza Residence - Lujerului

- - - - -
  • Please log in to reply
496 replies to this topic

#37
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Nimeni?

#38
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Eu am facut rezervare pentru un apartament de 2 camere dar nu am stat sa investighez in detaliu autorizatiile si nici nu stiu in ce ar consta asta.
Tot ce am citit si semnat in promisiunea de cumparare mi s-a parut ok. Banuiesc ca daca vor fi probleme nu o sa primesc credit de la banca asa ca nu imi fac probleme cu prvire la acest aspect.

#39
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
stie cineva ce beton s-a folosit?

#40
bluesony

bluesony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 11.10.2010
chiar nu stie nimeni detalii legate de beton, fier si altele?!

#41
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Cred ca poti sa-i intrebi direct pe ei

#42
ana anghel

ana anghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.05.2007
as dori mai multe detalii referitoare la constructor (nume...) daca imi poate oferi cineva si ceva informatii despre preturi finisari (cei care au facut rezervare au ales pt.finisari echipa de constructori a blocului???).multumesc!

#43
ana anghel

ana anghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.05.2007
a mai platit cineva jumatate din suma unui apartament (contract notariat) pentru rezervare (primind o reducere de 2.000 eur din pret)?

#44
Cosmin_luca

Cosmin_luca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2014
Da, blocul este acum P+12 in conditiile in care autorizatia de constructie este P+11, asa a fost facuta si promisiunea de vanzare S+P+10E+Et. 11. Si acest aspect atrage suspiciuni. Am inteles ca ultimul etaj, in speta 12 este penthouse.
Stie cineva mai multe detalii?

#45
boby04

boby04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.10.2014

 Cosmin_luca, on 30 noiembrie 2014 - 19:19, said:

Da, blocul este acum P+12 in conditiile in care autorizatia de constructie este P+11, asa a fost facuta si promisiunea de vanzare S+P+10E+Et. 11. Si acest aspect atrage suspiciuni. Am inteles ca ultimul etaj, in speta 12 este penthouse.
Stie cineva mai multe detalii?

Salut,
In autorizatia de constructie scrie mai exact S+P+10E+ET.11 partial duplex , conform dex    ,,dúplex1 s.n. (constr.) Apartament (de obicei de lux) construit pe două nivele '' , deci cred ca problema cu et 12 este rezolvata... PS: Oricine este interesat poate  solicita copie dupa autorizatie si draftul de rezervare -asa cum am facut si eu, pentru a consulta persoane care sunt de specialitate (avocat,constructor) pentru a ma ajuta sa iau o decizie (deloc usoara, nu cumpar apartament in fiecare zi si sunt multi bani la mijloc)

#46
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
Salut. Am semnat si eu antecontractul pentru un apartament 2 camere, asa ca o sa fim vecini.
M-ar interesa si pe mine de la ce banca intentionati sa achizitionati creditul (asta daca nu cumva platiti cash :) ) si daca credeti ca sunt probleme cu banca deoarece apartamentul va fi predat la gri.
Constructorul blocului este firma PEDRO COMPANY CONSTRUCTEXIM SRL, al carei patron este Nicolae Petre. Acesta este si unul dintre cei trei beneficiari ai blocului, cu 33% .

#47
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
Dezvoltatorul este smart house concept srl

#48
dodu31

dodu31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.12.2012
Salut,

Voi ati platit 60.000 de euro pentru 2 camere si primiti la gri apartamentul?
Nu cred ca este avantajos si nici banca nu va fi prea maleabila in a va da banii,

#49
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
Asa este: Beneficiarul constructiei este firma sc smart house concept srl, care are trei actionari, fiecare cu parti egale. Aceasta firma a fost infiintata in 2013 special pentru a vinde acest imobil ( nu stiu daca acest lucru este bun sau rau ;) )

#50
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
Stie cineva cam câte apartamente s-au vandut (sau antecontractat pana acum ) in acest bloc pana la sfarsitul anului 2014 ? Din ce am vazut construcția merge inainte si e posibil pana la sfarsitul anului constructorul sa termine exteriorul blocului.

#51
ana anghel

ana anghel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.05.2007
aproximativ 70-80% din total (asa am inteles de la baietii de la Biroul de vanzari)

#52
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Am inteles ca e foarte posibil sa fie gata undeva prin martie. La etajul 2 unde am vazut un apartament saptamana trecuta era aproape gata, mai trebuie lucrat la aerisirea de la baie iar in rest era geltuit peste tot. Se misca foarte bine treaba acolo.

#53
Bobyonu

Bobyonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 30.11.2014
Eu am fost la etajul trei acum doua saptamani si in apartamentul pe care l-am vazut mai trebuia montata centrala si tabloul electric la intrarea in apartament ( in apartament peretii erau gletuiti, sapa era pusa, instalatiile sanitare si electrice erau montate si era si ușa de la intrare). Mai aveau foarte mult de lucrat in schimb la casa scarii. Poate ne spune cineva cum sta treaba la etajele superioare.

#54
anamariavladu

anamariavladu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2014
Am mai auzit basme cu ”s-au vândut 80% din apartamentele existente”, ca apoi, la 6 ani după finalizarea proiectului, să fie ocupanță de 40 % maxim! Vezi Ghica Plaza și alte bullshituri dintr-astea. Dacă mergeți la oricare dintre noile ansambluri care sunt în acest moment la stadiul de proiect (și sunt cu zecile în București!) susțin, când te duci la o discuție, că deja sunt rezervate în marea majoritate (de unde, frate, atâtea rezervări??? că e fizic imposibil să fie atâția ofertanți deodată pe piață, în condițiile în care și până acum au fost zeci de proiecte imobiliare rezidențiale). Țin la preț și supralicitează, iar majoritatea trepădușilor pun botul la astfel de comportamente abuzive ale dezvoltatorilor. Eu una nu aș cumpăra ever! într-un astfel de ansamblu unde aș vedea lumina soarelui direct la mine în casă doar dacă stau la ultimul etaj! Plus că nu ai deloc intimitate față de celelalte blocuri. Dar fiecare are dreptuș să aleagă. Prefer să stau în chirie până eventual să găsesc modalitatea să îmi fac o casă sau să găsesc un apartament într-un bloc vechi, dar care să fie aerisit și într-o zonă accesibilă. Oricum tendința va fi de navetă, exact ca și în Occident. În orașe vor sta toți trepădușii sau imigranții, iar familiile vor căuta să găsească o zonă satelit Bucureștiului unde să aibă liniște, spațiu, etc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate