Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Filme SF + teoria conspiratiei

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
taranmavreau

taranmavreau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2014

View PostNero-d, on 03 iulie 2014 - 16:08, said:


da lumea ailalta de ce nu incerci sa afli cum functioneaza??? ca aia e mai importanta... asta e doar de forma... esti doar intr-o scurta vizita prin ea

stiu despre lumea ailalta. am citit mult despre asta si am si vazut tone de filmulete/interviuri. credeam ca stiu multe, dar s-a dovedit ca stiam numai ce voiam ei sa stiu.

te referi probabil la faptul ca tu estu "tu" doar acolo sus. acolo sus se desfasoara viata "normala", aici esti doar conectat la un program gen realitate virtuala, unde ai anumite "lectii" de invatat, ai de eliminat niste "programe" necastigatoare. eram expert in analiza reincarnarii, o stiam foarte bine, o intelegeam, o apreciam chiar, pentru ca ii vedem rostul. mi se parea calea naturala a evolutiei spirituale. esti cu mine? pari sa stii despre astea dupa cum m-ai intrebat.
Pentru ca m-ai luat cu suspiciuni, eu nu voi mai spune ce intentionam, dar putina conversatie putem face, daca ramane lumea decenta.

In legatura cu "viata dupa moarte", reincarnarea si tot capitolul asta, am aflat ca toate au fost frumos creionate de catre cei care ne-au cucerit planeta. Reincarnarea nu este o creatie a tatalui nostru, nu este naturala. Este de fapt un sistem de cacat prin care "ei" ne recicleaza, stergandu-ne memoria dupa fiecare "viata". De ce o fac? Pentru ca ei se hranesc cu energia experientelor pe care le traim noi. Sunt multe motive, am ales doar unul. Ei au perfectionat toata aceasta "near death experience".
Contrar la ceea ce credeam eu ca se intampla dupa ce mori, de fapt, te intercepteaza un bulangiu negativ, care iti preia telepatic imaginea pe care te astepti tu sa o vezi (dumnezeu, isus, sfinti...) si ti se infatiseaza exact asa. Apoi te conduce in lumina (stii despre ce lumina vorbesc) si odata trecut prin lumina, memoria ti se sterge din nou si o iei de la inceput.
Alte chestii, alese aleator: Tatal nostru nu ne-a dat nicio religie, toate sunt creatia satanei (SET in anumite culturi si perioade de timp, AN in altele, are multe nume). Isus este tot personaj negativ. Nu stim forma corecta a planetei, locatia, harta reala, despre luna, soare....de fapt, tot ce stim este exact opusul adevarului. Cotropitorii, fiind experti la ceea ce fac, s-au asigurat ca noi suntem dusi in eroare pe toate planurile, in toate domeniile....astfel "domnia" lor fa fi lunga si usoara.

View Postvladutgm, on 03 iulie 2014 - 16:34, said:

Filmele sf au un scenariu si sunt facute pentru a obtine bani.
O sursa de documentare bune este Antiiluzii si iesirea din Matrix.

Desigur ca sunt si alte surse mai profunde de informatii, dar cele de acolo sunt mai usor de "digerat".

Exceptionale mi se par documentarele lui Nassim Haramein, cele despre Egiptul antic si ... restul, numai ca trebuie rabdare..


este vorba de un film (video) de pe youtube, facut de o tanti. nu este film artistic si cu siguranta nu este mainstream

#20
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Posttaranmavreau, on 03 iulie 2014 - 15:54, said:

Multumesc, dar eu nu mai caut informatii, caut doar oameni cu care sa pot discuta despre subiect, dupa ce vad si ei videoul (60 min). Nu prea as vrea sa dau se din astia 100% spalati pe creier care sa inceapa sa discute in contradictoriu cu mine inainte sa vada videoul, doar bazandu-se pe faptul ca "stiu ei".  Am mai trecut prin asta Posted Image
Tu cine crezi că n-are ce face decât să stea o oră să urmărească nu știu ce film. Dacă vrei să vorbești cu cineva atunci spui pe scurt ce spune în film și așa se discută.

#21
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Inca o sugestie:atunci cand crezi ca stii adevarul sau ceea ce cauti tu,continua mai departe,pentru ca poate nu ai ajuns la final(poate nici nu este un final).Referitor la biblie si Isus nu poti sti sigur ca este sau nu asa,deoarece nu ai trait in acele timpuri(ar insemna sa ai cel potin 2000 de ani).Si tine cont de faptul ca biblia a fost scrisa si rescrisa de-a lungul timpului de zeci de ori de catre oameni.Asa ca retine din ea esentialul.Si cred ca ai uitat la lista de SF-uri Avengers.

#22
taranmavreau

taranmavreau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2014

View Postdan-s, on 03 iulie 2014 - 17:18, said:

Tu cine crezi că n-are ce face decât să stea o oră să urmărească nu știu ce film. Dacă vrei să vorbești cu cineva atunci spui pe scurt ce spune în film și așa se discută.

Cine? unul care sa fi fost stimulat de informatiile oferite de mine. N-a fost cazul :)
Asa se discuta? fara sa vezi informatia, fara ceva concret? Discutii goale asa? nu are rost

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,334
  • Înscris: 13.01.2011
Nu zici nimic despre cei puţini, foarte puţini, care primesc ,,informaţii " cu voia sau fãrã voia lor, nu sînt nebuni śi nu se dau în fapt, nu transpirã multe informaţii de la ei, cãci considerã inutil sã ofere informaţia.

#24
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Posttaranmavreau, on 03 iulie 2014 - 17:34, said:


Cine? unul care sa fi fost stimulat de informatiile oferite de mine. N-a fost cazul Posted Image
Asa se discuta? fara sa vezi informatia, fara ceva concret? Discutii goale asa? nu are rost
Ce informații? Dacă ai știi câte documentare s-au făcut despre teoria conspirației.... În fine, am văzut acum convingerile tale și îmi dau seama că prefer să nu port discuțiile astea. Văd că ai făcut o salată din tot.

#25
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Cred ca s-a gresit  locul aici. Trebuia de discutat pe aria de spiritualitate si religie de pe forum. Sau astrologie ,paranormal & stuff..Sau dezbateri..
Oricum daca din start e pusa problema la modul "eu am toate raspunsurile , ceilalti sa vina sa vada eu de ce-s in stare" ,in felul asta e mai greu sa gasesti interlocutori.

Quote

Cotropitorii, fiind experti la ceea ce fac, s-au asigurat ca noi suntem dusi in eroare pe toate planurile, in toate domeniile....astfel "domnia" lor fa fi lunga si usoara.
Perfect de acord ,doar cu simpla mentionare ca acei "cotropitori" sunt la link-urile acelea si au obtinut exact rezultatul descris mai sus. M-am saturat de toata ferementatia asta pseudostiintifica de tip Zeitgeist(btw ,stiam ca nu mai este la moda!) care poate fi demontata lejer de un  pusti de liceu cu putina cultura generala.
Ca exista mistere si fel de fel de lucruri ciudate ,perfect de acord ,dar daca n-ar fi nu ar mai fi nici un schepsis. Ar fi o plictiseala generala ,mai ales cand se crede ca s-au gasit toate raspunsurile.

Edited by edigee, 04 July 2014 - 13:14.


#26
taranmavreau

taranmavreau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.02.2014

View Postedigee, on 04 iulie 2014 - 13:12, said:

Cred ca s-a gresit  locul aici. Trebuia de discutat pe aria de spiritualitate si religie de pe forum. Sau astrologie ,paranormal & stuff..Sau dezbateri..
Oricum daca din start e pusa problema la modul "eu am toate raspunsurile , ceilalti sa vina sa vada eu de ce-s in stare" ,in felul asta e mai greu sa gasesti interlocutori.

Perfect de acord ,doar cu simpla mentionare ca acei "cotropitori" sunt la link-urile acelea si au obtinut exact rezultatul descris mai sus. M-am saturat de toata ferementatia asta pseudostiintifica de tip Zeitgeist(btw ,stiam ca nu mai este la moda!) care poate fi demontata lejer de un  pusti de liceu cu putina cultura generala.
Ca exista mistere si fel de fel de lucruri ciudate ,perfect de acord ,dar daca n-ar fi nu ar mai fi nici un schepsis. Ar fi o plictiseala generala ,mai ales cand se crede ca s-au gasit toate raspunsurile.


Fratele meu, iti multumesc pentru mesajul amabil.

Sigur am gresit locul. Am gresit mult mai mult decat locul, am gresit si modalitatea de exprimare. Daca s-a inteles ca eu am toate raspunsurile, este clar ca nu am transmis informatia cum trebuie. Am probleme de comunicare.
Daca as fi pus doar un link de pe youtube, toata lumea s-ar fi pisat pe el instant si eu nu as fi avut cu cine sa vorbesc. Simteam ca trebuie sa fac o mica introducere si sa stabilesc cui ma adresez pentru a imi creste sansele de succes.

Incerc sa ma organizez si poate mai incerc o data.

#27
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
documentar

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NRwbbf1cbEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si partea II

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UElpPqkDPl8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate