Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Toshiba SATELLITE C55-A-1J8 drivere AHCI

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010
Dupa update-uri de windows, am vazut ambele drivere de video instalate, nu mai era nici un driver cu probleme, dar dupa scurt timp NVIDIA a disparut si apare ca driverul 3D este nefunctional.
Ceva il dezinstaleaza.

#20
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010
Am rezolvat-o cu acelasi driver de la Toshiba.

Era in conflict cu procesorul.
Prin uninstal din Devic Manager nu se rezolva problema, dar s-a instalat corect dupa ce a facut update-urile de windows si am dezinstalat din control panel /programs and features.

Edited by Moftangiu, 23 August 2014 - 14:56.


#21
ciprianis1

ciprianis1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.10.2014
Buna seara. Sunt posesorul acestui leptop si as avea o rugaminte,am instalat toate drivele si nu stiu unde gresesc,ca la sonor in difuzoare se aude asa,nu stiu cum sa ma exprim, mai rau ca un tel. Tel meu SAMSUNG se aude mai clar si mai tare decat leptopul asta. Ma dezamagit total.Cand l-am cumparat,se auzea la fel,dar vanzatorul a spus ca trebie instalat tot si nimic. Un AJUTOR VA ROG.MULTUMESC

#22
Andr3iRob3rt

Andr3iRob3rt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2014

View Postciprianis1, on 18 octombrie 2014 - 19:55, said:

Buna seara. Sunt posesorul acestui leptop si as avea o rugaminte,am instalat toate drivele si nu stiu unde gresesc,ca la sonor in difuzoare se aude asa,nu stiu cum sa ma exprim, mai rau ca un tel. Tel meu SAMSUNG se aude mai clar si mai tare decat leptopul asta. Ma dezamagit total.Cand l-am cumparat,se auzea la fel,dar vanzatorul a spus ca trebie instalat tot si nimic. Un AJUTOR VA ROG.MULTUMESC

Salutare! Si eu am acest model de laptop, cumparat recent, si intr-adevar nici la mine sunetul nu e de cea mai buna calitate....
Ce vreau eu sa va mai intreb este...daca si la voi procesorul(sau poate hardul) scoae un sunet ciudat cand se incarca, ca si cum ar face un scurt, un sacait sa spun asa...ca si cand ai atinge 2 fire.
Sau asa trebuie sa faca la inceput, pana ruleaza el cateva zile bune...?
Astept raspunsuri. Chiar va rog..
Multumesc!

#23
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007
Al meu nu face niciun zgomot ciudat. Dimpotriva, e foarte silentios. Cat priveste treaba cu sunetul....da. Se aude ca o conserva. In sistem audio extern sau tv se aude bine. Pe difuzoarele lui e problema. Asa e el facut.

#24
Andr3iRob3rt

Andr3iRob3rt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2014

View Postnimeni_altci, on 24 noiembrie 2014 - 17:42, said:

Al meu nu face niciun zgomot ciudat. Dimpotriva, e foarte silentios. Cat priveste treaba cu sunetul....da. Se aude ca o conserva. In sistem audio extern sau tv se aude bine. Pe difuzoarele lui e problema. Asa e el facut.

Am inteles.. Nici daca apropii urechea langa touchpad, in dreapta ta? E posibil sa fie hardul, sau ceva acolo... Dar la mine totusi se aude, destul de incet, dar nu stiu daca e normal, de asta am si intrebat...

Edited by Andr3iRob3rt, 26 November 2014 - 17:41.


#25
nimeni_altci

nimeni_altci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.05.2007
E posibil ca ventilatorul sa faca putin zgomot, insa daca se aude doar cu urechea apropiata de laptop nu deranjaza.

#26
bogdan546

bogdan546

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 25.07.2007
Am si eu o problema asemanatoare la un laptop toshiba c55  apare eroarea "a required cd/dvd driver is missing " cand incerc sa instalez windows 7. Stiti cumva cum se poate rezolva aceasta problema ?

Edited by bogdan546, 16 February 2016 - 23:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate