Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Emag sau Aoro pentru un parfum?

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am cumparat in ultimul timp cateva parfumuri (vreo 5-6 în 3-4 luni) de la Aoro, atât pentru mine cât și pentru soție. M-au atras pretul si plata cu cardul online in rate. Ne declaram mulțumiți.

Edited by badmania98, 28 March 2015 - 19:10.


#74
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Parfumuri cu plata in rate?

#75
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Probabil e vorba de acele carduri de credit oferite de orice banca.

Eu din cate am inteles, depinde de ph-ul fiecaruia daca tine ori nu tine un parfum, posibil chiar si unele fake sa tina la anumite persoane (am un prieten care si-a luat bargello, care face imitatii cam dupa orice si zice ca il tine, am luat si eu 100ml, mi se pare ca nu prea tine mai mult de 1-2h).

Sephora nu vinde online, sau n-am gasit eu, ce sursa recomandati in afara de emag si aoro?

#76
vanta

vanta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 04.12.2005


Sigur,un parfum de designer este o chestie de fitza si de exclusivism ,vrei sa coste mult,vrei sa te simti special.Cumparatorii nu vor sa plateasca  putin daca te uiti pe acest thread...si nici producatorii nu sunt fraieri sa renunte la profituri uriase .

Eu zic ca depinde de perspectiva...cei care-l produc si stiu cat costa fabricarea efectiva a unui parfum s-ar putea sa fie cei socati -pana la urma,parfumul in sine e produs intr-o fabrica care face si pentru rabane si pentru chanel si pentru multi altii...cu tonele/zi-cam ca o fabrica de bere,doar ca o bere se vinde cu 2 -3-5 ron/500ml iar sticluta cu parfum cu aroma de caca-maca costa cat un telefon mobil ce are in componenta sute de piese...

Si ca sa fiu on topic...da ,am cumparat de pe aoro si sunt ok...nu sunt vechi sau expirate sau false.si fii linistit ...castiga si ei foarte mult atunci cand vand un parfum dar nu ai senzatia aia de lux si de special treatment de la sephora.






#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De la ultima mea postare aici am mai acumulat experiente cu parfumuri cumparate online.Am parfum de pe aoro care la verificare da o data de productie relativ recenta si un parfum tester de pe alt site fabricat cu 5-6 ani in urma. Cel de pe aoro tine 2 ore ,iar testerul persista toata ziua.Concluzia - explicatia pentru calitatea scazuta a parfumurilor de pe aoro nu este legata de data fabricatiei neaparat.
Singura explicatie plauzibila (desi nu am nicio dovada concreta) este ca magazinele online foarte mari (aoro este denumirea romaneasca a unui site prezent in majoritatea tarilor europene) isi permit sa comande loturi intregi de parfumuri de la producatori. Si acel lot este fabricat special pentru magazinul online respectiv cu o concentratie mai scazuta si un pret de asemenea mai scazut.Smecheria asta o fac la noi unele firme la parfumurile din pachetele cadou care se vand la preturi promotionale(stiu asta sigur de la reprezentanti avon si oriflame).
Cat despre emag , nu putem vorbi de parfumuri vandute de ei deoarece emag este acum o platforma pe care orice magazin online isi poate vinde produsele contra unui comision.

Edited by MembruAnonim, 31 December 2015 - 22:57.


#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De la Aoro nu am cumparat parfumuri niciodata deci nu ma pronunt . De la emag nu voi mai cumpara in veci parfumuri . Motivul : http://forum.softped...termediul-emag/

#79
vanta

vanta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 04.12.2005
Imi place ca cei care zic ca aoro vinde fake-uri sunt fooooarte pregatiti se pricep foarte bine la toate parfumurile si sunt foarte determinati sa arunce cu kk in toti...deja nu mai au doar o opinie a lor.e disperare deja.disperarea celui caruia cineva ii ia painea de la gura.

Aoro a scazut pretul parfumurilor "originale " vandute din portbagaj si "testerelor"...nu se mai traieste bine din asta.

Edited by vanta, 17 January 2016 - 11:41.


#80
cold-steel

cold-steel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 18.02.2011
Eu am primit 2 parfumuri Azzaro (Chrome Legend si Chrome Sport) de la Emag , au venit sigilate dar la o verificare a codurilor pe checkcosmetic.net si pe heckfresh.com nici unul din parfumuri nu a dat vreun rezultat. Inseamna cu siguranta ca aceste parfumuri sunt false ? Pentru ca vreau sa le returnez in acest caz.
Si stiti cumva daca pafumul Paco by Paco Rabanne vine in mod uzual fara nici o tipla pe el ? Are acea cutie din carton de forma cilindrica si cu capac de aluminiu iar inauntru este sticla , care in mod ciudat nu este din sticla ci tot din aluminiu , asa o fi design-ul probabil.

#81
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View PostMembruAnonim, on 31 decembrie 2015 - 22:51, said:

De la ultima mea postare aici am mai acumulat experiente cu parfumuri cumparate online.Am parfum de pe aoro care la verificare da o data de productie relativ recenta si un parfum tester de pe alt site fabricat cu 5-6 ani in urma. Cel de pe aoro tine 2 ore ,iar testerul persista toata ziua.Concluzia - explicatia pentru calitatea scazuta a parfumurilor de pe aoro nu este legata de data fabricatiei neaparat.
Singura explicatie plauzibila (desi nu am nicio dovada concreta) este ca magazinele online foarte mari (aoro este denumirea romaneasca a unui site prezent in majoritatea tarilor europene) isi permit sa comande loturi intregi de parfumuri de la producatori. Si acel lot este fabricat special pentru magazinul online respectiv cu o concentratie mai scazuta si un pret de asemenea mai scazut.Smecheria asta o fac la noi unele firme la parfumurile din pachetele cadou care se vand la preturi promotionale(stiu asta sigur de la reprezentanti avon si oriflame).
Cat despre emag , nu putem vorbi de parfumuri vandute de ei deoarece emag este acum o platforma pe care orice magazin online isi poate vinde produsele contra unui comision.
Da, așa este. Am văzut un documentar cum ca aceiași casa de moda pt outleturi ofereau o calitate mai slaba atât a materialelor ( de ex pielea din care era făcută poșeta ) cât și manopera. Iar in magazinele lor aveau produse de calitate superioară fata de cele din outleturi.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate