Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#2719
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postmojook, on 08 mai 2014 - 12:49, said:

Infirmare oficiala din partea rcs rds privind vanzarea catre vodafone

http://www.digi24.ro...RCS RDS vanzare

Va puteti imagina daca RDS era listat la bursa ce ii termina afirmatiile mincinoase a lui Robert ?

#2720
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007

View Posttassadar, on 08 mai 2014 - 10:54, said:

Perfect adevarat atata timp cat noile conditii nu incalca contractele deja in vigoare.
Roaming national cu Vodafone NU este trecut in contract, deci NU poti rezilia fara penalitati inainte de termenul obligatoriu pe motiv de taxa introdusa ulterior.
o sa fie distractie  mare dupa 01.07.2014

#2721
nbh2007

nbh2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.02.2008
Vorbim numai pe aria digi sa n-avem surprize...

#2722
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

View PostCatean, on 08 mai 2014 - 12:57, said:



Va puteti imagina daca RDS era listat la bursa ce ii termina afirmatiile mincinoase a lui Robert ?

Vrei sa zici ca actiunile rds isi triplau pretul...

#2723
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View PostCatean, on 08 mai 2014 - 12:57, said:

Va puteti imagina daca RDS era listat la bursa ce ii termina afirmatiile mincinoase a lui Robert ?

Va dati seama ce investitori inteligenti erau aia daca singura lor sursa de informare era site-ul lu' turcescu?
TU chiar crezi ca site-ul lu' turcescu e un fel de mama omida pt investotori?... ... mai era unu d'asta si cateva pacini mai inainte... :)
Chiar asa?

#2724
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View PostAndrei, on 08 mai 2014 - 10:32, said:

S-a schimabt mesajul: pentru moment nu puteti efectua apeluri de pe acest numar. pentru detalii apelati *222. - pare ca am ajuns cu "0770" in Vodafone.
Cand sun pe 0770 zice ca nr incorect. Cand sun pe VF (nr de portat) merge si sa fie sunat si sa sun de pe el.

Nota separata pt anumite persoane: simul de DIGI e in telefon. de pe el am sunat.


update 11:48: acum zice iar ca e restrictionat.
am incercat *100# si imi apare meniul de vodafone.
am incercat si *111# si merge si asta cu meniul de digi.

Nota separata pt anumite persoane: tot simul de DIGI e in telefon. Tot de pe el am sunat.

Nota separata pt mine: astia ce fac? porteaza simul digi 0770 in vodafone?!?! au gresit sensul. Posted Image)

PS: capturile de ecran sunt facute din acelasi telefon. cu simul digi. dupa rularea comenzilor *100# si *111#...

update: 11:56 - acum imi da mesaj: you cannot make outgoing calls while call baring is on.


M-am (tele)portat si eu. Merge sa sun cu nr de VF. Catre RDS inca nu merge (intra mesageria VF).

Si da, am simul DIGI in telefon!


Later edit: merge sa si primesc telefoane.


Deci, pt cine era interesat de procesl de portare... cam asta e. AM scris aici "live" cum a decurs totul si ce s-a intamplat.

Edited by Andrei, 08 May 2014 - 13:52.


#2725
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Sa stiti ca nu e exclus ca Digi sa devina satelitul lui Vodafone. Si nu ma refer la rebranding, ci pur si simplu o retea low cost, controlata de ei, caci sub brandul propriu nu ar putea lansa servicii atat de ieftine. Stiu informatia asta de mai bine de doua saptamani, de la cineva din interiorul RDS. Repet, este posibil, nu am garantat si nu mi s-a garantat 100%. Insa exista in RDS acest zvon, aceasta posibilitate...

#2726
ibrakadabra

ibrakadabra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 27.04.2014

View Postboy4ever, on 08 mai 2014 - 15:12, said:

Sa stiti ca nu e exclus ca Digi sa devina satelitul lui Vodafone. Si nu ma refer la rebranding, ci pur si simplu o retea low cost, controlata de ei, caci sub brandul propriu nu ar putea lansa servicii atat de ieftine. Stiu informatia asta de mai bine de doua saptamani, de la cineva din interiorul RDS. Repet, este posibil, nu am garantat si nu mi s-a garantat 100%. Insa exista in RDS acest zvon, aceasta posibilitate...


:)))) ce interes ar avea Vodafone, daca ar fi asa veneau ei cu aceasta oferta ... si lasa ca isi permite RDSul sa lanseze servicii atat de ieftine, eu sunt sigur

#2727
pustiux

pustiux

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,208
  • Înscris: 27.05.2009
S-a procesat abonamentul, nr. 2.

#2728
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postboy4ever, on 08 mai 2014 - 15:12, said:

Sa stiti ca nu e exclus ca Digi sa devina satelitul lui Vodafone. Si nu ma refer la rebranding, ci pur si simplu o retea low cost, controlata de ei, caci sub brandul propriu nu ar putea lansa servicii atat de ieftine. Stiu informatia asta de mai bine de doua saptamani, de la cineva din interiorul RDS. Repet, este posibil, nu am garantat si nu mi s-a garantat 100%. Insa exista in RDS acest zvon, aceasta posibilitate...
Cine sa controleze RDS?

Quote

Informaţiile postate de jurnalistul Robert Turcescu pe contul său de Facebook privind o presupusă vânzare a operaţiunilor de distribuţie prin cablu, telefonie şi internet ale companiei RCS & RDS sunt complet false, neavând nici o bază reală.

Este regretabil faptul că un jurnalist cu experienţa lui Robert Turcescu răspândeşte cu atâta uşurinţă şi lipsă de responsabilitate zvonuri care ne pot crea importante daune materiale şi de imagine, fără a verifica aceste aşa-zise informaţii şi fără ca măcar să ceară şi un punct de vedere din partea companiei RCS & RDS.
http://www.digi24.ro...RCS RDS vanzare

Quote

Jurnalistul adaugă că business-ul lui Teszari ar fi fost deja scos la vânzare de câțiva ani, de când “a vrut sa-l recapitalizeze si a facut credite pe care le-a rostogolit”.
In replica, raspunsul oficial al companiei RCS&RDS la intrebarea legata de vanzarea Digi24 a fost un “Nu” categoric. „De remarcat este insa – scriu jurnaliștii de la dailybusiness.ro – faptul ca este pentru prima data cand oficialii companiei raspund la o solicitare de presa”.
http://www.reporterv...tegoric-nu.html

#2729
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postibrakadabra, on 08 mai 2014 - 15:26, said:



Posted Image))) ce interes ar avea Vodafone, daca ar fi asa veneau ei cu aceasta oferta ... si lasa ca isi permite RDSul sa lanseze servicii atat de ieftine, eu sunt sigur
Ar fi ceva gen Renault - Dacia! Ca sa fie pe intelesul tuturor!

#2730
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
Gen asus cu asrock....  Cei de la asrock cerceteaza si creeaza si ce e bun trimit la asus.  Iar pe piata asrock scoate e umpic mai slab ca asus ca sa nu  fie concurent..   Asa se acopera mai multe tipuri de clienți.  Si cu bani si mai fara bani.

Edited by azazica, 08 May 2014 - 16:25.


#2731
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 16.05.2007
vad ca deja mi-au portat cartela de cosmote, dsei maine era termenul.

#2732
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postadryanos, on 07 mai 2014 - 18:44, said:

Foarte bun noul serviciu de cost control. Bravo RDS! Attachment uploadfromtaptalk1399481068082.jpg

Aha, deci asa ar trebui sa arate Cost Controlul  :P

#2733
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Cost controlul se poate accesa gratis din Digi.Care/Contul me digi sau de pe digi Mobil INFO pe site!

#2734
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

View PostVladutzU2013, on 08 mai 2014 - 17:44, said:

Cost controlul se poate accesa gratis din Digi.Care/Contul me digi sau de pe digi Mobil INFO pe site!
La mine in digi care la cost control scrie ca nu am contractate servicii de telefonie mobila.:)
Sub cost control la roaming date ce setări se pot face mai exact?


#2735
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001
Sun la  relatii clienti:
ea Buna ziua... numele meu... bla bla
eu buna ziua. Ma numesc si vreau sa... va dau cnp-ul mai intai?
ea: da
eu: (*&^%%%$$#%$% (cnp-ul)
ea: si adresa
eu: adresa este.... (adresa)
eu am nevoie de ... bla bla bla...
ea: un moment va rog
eu: astept
...
...
ea revine: pt aceasta o sa am nevoie de cnp-ul dvs...
eu... iar?!?! Posted Image

si restul nu mai conteaza...

Si da... mi-a rezolvat problema... la forma ca a inregistrat o cerere. sa vedem daca si cum se inchide.

Edited by Andrei, 08 May 2014 - 19:14.


#2736
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
fi intelegator. ea poate ii obisnuita cu un "model" si a uitat ca tu i-ai oferit de la bun inceput un CNP. poate era si obosita, saracutza

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate