Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

NASA a primit un semnal extraterestru vechi de 80.000 de ani

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Nu stiu ce semnal o primit NASA , dar stiu ca ani de zile am rulat un program free de la SETI (mesteca pc-ul ce pana mea ofereau aia pt decodare !) !
O fi ceva , dincolo de noi , dar nu avem noi acces la info. despre ei !!

P.S. - Noi unde eram acu ....hat cind au emis aia semnalul ? Cred ca eram in perioada vinator/agricultor , nu aveam "urechi" pt semnale "dincolo de noi"! Posibil in epoca tuburilor vidate si tranzistorilor , sa fi prins ceva de atunci!

Edited by tidicristi, 20 April 2014 - 09:17.


#20
DesertShadow

DesertShadow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.04.2014
Daca mesajul spunea doar ca au nevoie de ajutor si coordonatele planetei,atunci cum stiu astia care au analizat cazul ,ca nu a fost o catastrofa naturala?

Edited by DesertShadow, 20 April 2014 - 09:08.


#21
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
nu trebuie sa fim ignoranti si  mandri,ca doar noi suntem in univers.

Daca NASA primea ceva probabil am fi aflat ,asta nu e  ceva ce ar trebui ascuns ci mai degraba un exemplu pentru omenire.

In orice fel de scenariu noi am fi doar spectatori , nu ai mijloacele de a ajuta pe cineva de pe luna..dapoi din alta galaxie.

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
O constanta a filmelor / presupuselor intalniri / rapirilor ...cu extraterestri , este ca toti , fara exceptie,  vorbesc engleza. Se pare ca este o limba foarte raspandita in univers Posted Image .
Cum "florile dalbe" sa decodezi un fragment de mesaj , scris intr-o limba necunoscuta , despore care nu stii ce ar vrea sa zica .
Panarama asta imi aminteste de retarzii care doreau sa descopere coduri biblice , punand in matrici biblia ....tradusa in engleza Posted Image . Pai , este un lucru teribil de indoielnic , dat fiind ca sunt cunoscuti cei care au creat biblia , si nu numai ca habar nu aveau de matrici , dar vorbeau si vreo 7 dialecte diferite printre care aramaica . Daca exista vreun cod , este valabil doar in limba originala a unui manuscris , nu si intr-o traducere care sterge orice algoritm de criptare .

Deci , extraterestri ne-au trimis acum 80.000 de ani un mesaj in care ne spuneau sa aruncam toate armele nucleare intr-o groapa . Gizaz .... prostia este intradevar infinita ...

#23
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006
Haideti sa ne preocupam de altceva, nu de extraterestri. Plus ca eu unul nu cred in existenta lor nu vad ce beneficii ne-ar aduce imiplicandu-ne.

#24
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
General sovietic in 1998? In fine, am primit un mail de la un general american de la Pentagon(habar n-am cum se cheama, n-am nici mailul original, nici poze cu el, nici vreo dovada, dar trebuie sa ma credeti...) pe care o sa-l traduc aici si in care vorbeste despre o operatiune top secret de salvare de acum cateva milioane de ani. Ok, sa incepem:
,,Acum cinci milioane de ani, in galaxia Stinky Way, era o rasa de extraterestri denumita imputilieni. Ei urau sa se spele. Urau igiena si curatenia. Si nu aruncau gunoaiele din casa, ci isi lasau strazile sa fie umplute de ele.

In timp, gunoaiele si putoarea i-au sufocat. Deseurile au format rauri, si imputilienii au construit diguri. In spatele digurilor, deseurile se adunau, pentru ca ei nu au renuntat la proastele lor obiceiuri si nu s-au gandit la consecinte. In timp, digurile au inceput sa se fisureze, iar liderii lor s-au gandit ce sa faca. Au trimis un semnal de tip SOS(La ei insemna Save Our Stink) catre oricine i-ar fi putut ajuta. Digurile s-au rupt si dejectiile si gunoaiele si toata mizeria au format un adevarat potop de dimensiuni biblice. Mesajul a ajuns la oameni, care au trimis(deh, Stargate SG-1 e real in caz ca va intrebati) o echipa de salvare printr-o poarta stelara(ok, am stabilit ca serialul e real, nu?) pana pe planeta lor.

I-au gasit refugiati pe muntii cei mai inalti, si ei facuti tot din gunoaie, ce altceva? Cum au pus piciorul acolo, oamenii au si alergat inapoi si au revenit cu masti de gaze. Imputilienii au fost nevoiti sa promita ca se vor schimba daca vor fi salvati. Au semnat un tratat prin care se obligau sa se spele, sa nu-si mai lase gunoaiele la voia intamplarii si sa foloseasca deodorantul. Unii au fost salvati, dar poarta s-a inchis, nemaiavand energie. Oamenii au trimis un OZN cu un pilot la bord. Omul a luat cativa imputilieni cu el. La un moment dat, pe orbita Pamantului, pilotul a decis sa-si dea jos masca de gaze ca sa vada mai bine. Mare greseala! OZN-ul sa prabusit la Roswell.

Imputilienii au ajuns pe Pamant si s-a luat decizia sa fie integrati in societate, cu conditia sa-si respecte tratatul. Din pacate, nu s-au tinut de cuvant. Ii intalnesti, sau mai bine zis, ii mirosi in tramvaie, in locuri aglomerate, la sala, etc. Pot fi vazuti la gratare unde lasa zeci de gunoaie in urma, le vezi efectele in raurile pline cu deseuri. Pentru a preintampina o apocalipsa similara cu cea de pe planeta imputilienilor, s-a demarat operatiunea Shower Power. De ce credeti ca sunt atatea reclame la deodorante si sapunuri? De ce credeti ca sunt atatea campanii de ecologizare?..."

Cam asta a fost povestea, si, miraculos, atat eu cat si generalul inca nu am fost umpluti de gloante inca inainte sa facem public asa ceva si nici mailul nici videoclipul de pe youtube nu au fost sterse de guvern. Probabil nu sunt destul de destepti sa inteleaga faptul ca, un astfel de gest ar preveni raspandirea catre public a unor informatii ultrasecrete(cum ar fi si semnalul din primul videoclip si faptul ca Obama are un bodyguard reptilian, etc.)... Sau cine stie? Le e frica de puterea imputilienilor pe care noi o detinem...:))

#25
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,474
  • Înscris: 10.08.2005

View Postblacktiti89, on 20 aprilie 2014 - 11:30, said:

General sovietic in 1998? In fine, am primit un mail de la un general american de la Pentagon(habar n-am cum se cheama, n-am nici mailul original, nici poze cu el, nici vreo dovada, dar trebuie sa ma credeti...) pe care o sa-l traduc aici si in care vorbeste despre o operatiune
Dovezi ai?
Nu!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xcqiCo3wSCE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MarianG, 20 April 2014 - 12:08.


#26
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Am auzit de ei, fac parte din specia Cocalaurus Rex.

#27
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,935
  • Înscris: 07.08.2011
http://adevarul.ro/n...f86f/index.html
Sa va dau apa la moara Posted Image

#28
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014

View Postionut_blue, on 20 aprilie 2014 - 13:10, said:


Putin s-a cufurit deja pe el de frica.

#29
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostAl3csutzul, on 20 aprilie 2014 - 09:59, said:

Daca NASA primea ceva probabil am fi aflat ,asta nu e  ceva ce ar trebui ascuns ci mai degraba un exemplu pentru omenire.
Daca se declara ceva oficial despre extraterestrii, eventual cu dovezi. Iti dai seama ca se va pune religia oamenilor la indoiala, fapt care ar fi o catastrofa pe plan mondial, avand in vedere ca religia este o afacere de miliarde...
Practic, NASA nu ar avea nimic de castigat daca ar dezvalui asemenea informatii. Ci mai degraba ar avea de pierdut, si nu numai ei.

Posibil (si tind sa cred) ca sa descoperit mult mai mult decat se lasa sa se vada. Dar noi muritorii de rand...inca nu avem acces.

#30
kuivasto

kuivasto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 696
  • Înscris: 29.01.2008
E hoax, singurul mesaj receptionat de rasa umana care ar fi putut avea originii artificiale e  WOW  signal din anii 70.
Acesta ramane in continuare o enigma.

http://channel.natio...the-wow-signal/

Se poate comunica eficient in Cosmos pe frecventa hdrogenului(Hydrogen Line), singura problema e ca trebuie construit un emitator enorm, altfel mesajul pierde din intensitate dupa cativa ani lumina si devine indescifrabil datorita radiatiei radio produsa de catre stele.

Edited by kuivasto, 22 April 2014 - 00:14.


#31
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,273
  • Înscris: 29.12.2006

View PostAl3csutzul, on 20 aprilie 2014 - 09:59, said:

Daca NASA primea ceva probabil am fi aflat ,asta nu e  ceva ce ar trebui ascuns ci mai degraba un exemplu pentru omenire.

Sigur am fi aflat.

Având în vedere competiţia teribilă dintre americani, chinezi, ruşi, europeni sau japonezi, orice agenţie spaţială, fie că e N.A.S.A., fie că e ESA (agenţia europeană), JAXA (agenţia japoneză), RosCosmos (agenţia rusă) sau CNSA (agenţia chineză), ar face orice ca să dea ea prima "BREAKING NEWS"-ul.

Edited by lupini, 22 April 2014 - 11:19.


#32
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View Postlupini, on 22 aprilie 2014 - 11:18, said:

Sigur am fi aflat.

Având în vedere competiţia teribilă dintre americani, chinezi, ruşi, europeni sau japonezi, orice agenţie spaţială, fie că e N.A.S.A., fie că e ESA (agenţia europeană), JAXA (agenţia japoneză), RosCosmos (agenţia rusă) sau CNSA (agenţia chineză), ar face orice ca să dea ea prima "BREAKING NEWS"-ul.
Sau au facut un pact pentru a tine secretul, pentru binele...omenirii? Indiferent ca esti chinez sau roman, tot ai un Dumnezeu in care crezi, iar dezvaluirea astfelor informatii, ar pune la indoiala credinta, care in ziua de azi ii o afacere prospera...prezenta in multe activitati.

#33
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,273
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBusiness_style, on 25 aprilie 2014 - 21:32, said:

Sau au facut un pact pentru a tine secretul, pentru binele...omenirii?

Secolul 20 a cunoscut două conflagraţii mondiale între marile puteri, în care au murit zeci de milioane de oameni, şi au fost distrugeri materiale uriaşe. Asta ne arată că binele omenirii e un lucru puţin apreciat de aceste mari puteri.

Să facă pact americanii cu chinezii şi cu ruşii ? E imposibil ! Americanii îi suspectează pe ruşi, adică pe hackerii ruşi şi chinezi, sprijiniţi de guvernele lor, că le sabotează periodic "depozitele de informaţii secrete". Mie asta îmi spune că nu există un pact, ci dimpotrivă, o mare întrecere pentru aflarea de informaţii de la "adversari".

#34
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Informatia inseamna putere. Probabil ca anumite informatii sunt bine pastrate in secret, multi oameni s-ar putea sa nu poata "digera" unele chestii.

#35
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,273
  • Înscris: 29.12.2006

View PostOnatah998, on 28 aprilie 2014 - 00:18, said:

Probabil ca anumite informatii sunt bine pastrate in secret, multi oameni s-ar putea sa nu poata "digera" unele chestii.

Dacă putem digera fast-food, "roşii din plastic", tot felul de E-uri, putem digera şi informaţii cu extratereştri. Ia să ne pună la încercare ! Nu da omului informaţii despre extratereştri, câte poate duce, că e posibil să ducă multe. Posted Image

Edited by lupini, 28 April 2014 - 01:08.


#36
Onatah998

Onatah998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.03.2014
Fanatici religiosi,ce crezi ca ar face aceste persoane? Iau machine gun-ul si trag in ei :D

Edited by Onatah998, 28 April 2014 - 01:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate