Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Allview P7 Xtreme

- - - - -
  • Please log in to reply
1282 replies to this topic

#55
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
gata ! am facut comanda : telefon alb+husa alba+folie+transport= 1255 lei .am primit email de confirmare .astept
normal ca va las niste impresii ...nu vreau sa fie mult peste p5-ul actual ,care e un telefon bun .
il iau ca m-a incantat camera rotativa si displayul care cica e IGZO .
revin cand il voi tine in mana ...

#56
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Am vazut display-ul online pe E7 Mini...E bun, parerea mea, e bright si are unghiuri bune, desi personal nu am mai auzit de IGZO pana acum, insa nu cred ca va fi o problema la cum am vazut ca arata. Oricum, felicitari pentru achizitie, sa te tina, si de abia astept sa vad ce crezi despre el :) .

#57
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Am fost azi la sediul Allview din Brasov, sa testez P7, si il aveau, si chiar pe versiunea alba. Nu am stat decat vreo 5 minute, in care am umblat si pe el, si pe Viper S.
Sa incep cu designul. Varianta pe alb arata extraordinar in opinia mea, nu multe telefoane arata mai bine. Aici mentionez ca imi place mai ales datorita marginilor negre (de langa ecran) si restul alb, mult mai aratos decat un telefon gen Samsung, total alb. Albul este un fel de culoare a perlei, nu e perfect alb, dar arata bine. Nu este lucios, nu este "aspirator de amprente".
UI-ul este clasic Allview, nu sunt mare fan, dar se misca mult mai bine decat orice telefon Allview, cu exceptia X1 Xtreme. Clar peste Viper S, care avea lag, si nu inteleg de ce. Cat am umblat pe P7, nu am sesizat lag.
Display-ul este bun, unghiuri bune, ppi bun. Arata mai bine si este mai luminos decat un S3 sau again, Viper S.
Marele minus, si motivul pentru care nu l-am luat chiar azi, este versiunea de Android (4.2.2). Am decis sa mai astept cateva zile..pana ma decid. Poate, poate apare Zenfone 5. Ma mai gandesc si la Moto G, dar totusi este mai prost decat P7..singurul lucru care ma atrage este garantia update-urilor. Si am mai vazut la un magazin Nexus 4 la 999 de lei, dar ma enerveaza problema cu bateria, si nu as vrea sa ma risc.

Si de asemenea, un review realizat de nextlab501, care este si comparatie intre Viper S si P7 Xtreme:
http://next.lab501.r...view-v1-viper-s
* Vedeti ca P7-le este putin diferit la ei, este un pre-release sample. Versiunea de cumparat nu arata asa, doar cu alb, arata ca in pozele de pe site-ul Allview.

#58
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postgigionescu, on 12 aprilie 2014 - 22:49, said:

cu precomanda acest tel este la 12 milioane......greutate 180 grame?...poate este gresit? Evolio X6 - smartphone cu procesor cu opt nuclee
Ecran: 5.5”, 1080x1920, IPS, Gorilla Glass 2
Sistem de operare: Android 4.2
Chipset: MediaTek MT6592
Procesor: 1,7 GHz, octa core, Cortex-A7
GPU: Mali-450 MP4
RAM: 2 GB
Memorie internă: 16 GB
Card: -
SIM: micro SIM, nano SIM (dual SIM)
Cameră foto: 13 MP, autofocus, LED
Filmare: 1920x1080, 30 fps
Cameră frontală: 8 MP
WiFi: 802.11b/g/n
3G: HSDPA
Bluetooth: da
Altele: NFC
Baterie: 3.150 mAh
Dimensiuni: 155 x 75 x 7,8 mm
Greutate: 180 g

eu zic sa lecturati si topicul despre Evolio Happy ;)... o rusine de telefon!

#59
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Evolio? Da stiu ca este o rusine de telefon. JK. Anyways, normal acel Evolio costa 1500 de lei...nu are rost sa comparam. Asa pot si eu sa imi iau P7-le fara TVA la 1000 de lei fata de pretul lor promotional de 1200. La liber, Evolio costa 1500 de lei si eu zic la la acel pret mai bine iei un Nexus 5.

#60
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
ASUS a anunţat telefoanele din seria ZenFone în cadrul CES 2014 în ianuarie, dar aceste produse nu au ajuns încă în magazine. Ei bine iată că în această săptămână aflăm în sfârşit când vor fi ele puse în vânzare. ZenFone 4, 5 şi 6 vor fi disponibile din luna aprilie.

Telefoanele ASUS ZenFone 4, 5 şi 6 vor ajunge pe piaţa în aprilie
Reţineţi că această perioadă de disponibilitate se aplică cel puţin pentru piaţa chineză. Acolo ele vor sosi pe 11 aprilie, rulând Android 4.3 de la lansare, dar având promisă o actualizare la KitKat cât de rapid se poate. Cel mai mare dintre nou veniţi este ZenFone 6, un device cu ecran HD de 6 inch, o cameră de 13 MP în spate şi o cameră frontală de 2 MP.
Acest handset include un procesor Intel Atom Z2580 de 2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB stocare şi o baterie de 3300 mAh. ZenFone 6 va costa 200 de dolari, iar trecând la modelul ZenFone 5, acesta are tot o rezlutie 720p, dar pe o diagonală de 5 inch. Dotările sale includ acelaşi CPU Intel Atom dual core de mai sus, 1 GB RAM şi 8 GB memorie internă. În spate avem o cameră de 8 MP, iar pretule ste de 150 de dolari.

#61
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
astazi m-au sunat de la visual fan ,ca sa le confirm comanda .
din pacate husa alba si folie de protectie ,inca nu au .mi-au trimis doar telefonul .urmeaza sa-l primesc maine .ulterior va trebui sa fac alte comanda pentru folie si husa .au promis ca nu o sa mai platesc transportul si pentru ele .
asa ca sper ca maine pe la ora asta sa butonez telefonul ...

#62
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Telefoanele Asus Zenfone au aparut in aprilie, DOAR in Asia. Asta e faza. O sa apara pe la noi in Europa si in SUA doar prin mai, poate chiar iunie. Un lucru e sigur, clar nu o sa apara luna asta pe la noi, cel putin nu oficial.

#63
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
GATA ! a sosit azi cu cargus . ciudat ,dar sigiliul allwiew de pe cutie ,era desfacut .are si folie pentru ecran in cutie . am platit 1150 lei .

ce pot sa spun ,se simte bine in mana .carcasa nu e lucioasa ,dar nici satinata ,asa cum ne invatase allwiew . are culoarea si consistenta sidefului .
SIM-urile ,intra intr-un sertaras ,care e aproape invizibil ,pe laterala opusa butoanelor .finisajul este exceptional .
ecranul parca are culori mai vii decat P5 quad .si e mai luminos .
camera face poze destul de bune ,pentru un telefon . ce minus i-am putut gasi camerei ,este faptul ca stie cand devine camera frontala si nu mai permite folosirea blitzului.
castile sunt asemanatoare,daca nu identice cu cele de viper1 .
am efectuat cateva convorbiri , se aude bine si sunt auzit bine .

atasez poze :
primele facute cu camera lui , 1 la lumina slaba , 2 mod HDR , 3 si 4 cu blit .
cele in care apar el ,sunt facute cu P5 cu blit .

inca il butonez ...

Attached Files



#64
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Ma intereseaza si castile putin..cum se aud? Au bass decent sau nu sunt prea bune? Inca nu stiu daca sa il iau sau nu..Credeti ca merita fata de un Moto G? Ma gandeam sa imi iau unul de pe Amazon. Sau poate un Nexus 4?

#65
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,656
  • Înscris: 14.10.2004
Nu vreau sa fiu rau dar pozele sunt foarte slabe.
Telefonul este dragut.
Fa totusi si niste poze in aer liber poate acolo se descurca mai bine.

PS In schimb T61!Posted Image

#66
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
castile arata bine si se aud bine .sunt tip bulb ,care intra in ureche .exista si dezavantajul ca nu mai auzi ce se intampla in jur .eu nu ascult muzica decat foarte rar pe telefon . acum ,depinde cu ce le compari ,cand te referi la basi .nu cunosc cele doua telefoane ,la care faci referire .si nu prea dau sfaturi .ia ce-ti place si mai ales ce-ti trebuie .
@xymzar acum sincer ,e doar un telefon ,la ce te poti astepta in interior ?stiu camere foto care nu se descurca bine in conditii mai bune .eu inca mai plang dupa poze facute cu S-E k800 I ,cu amarata lui camera de 3,2 Mp . facea niste Macro ...
P.S.. T61-le isi face treaba bine !

Attached Files


Edited by 2hot4you, 19 April 2014 - 18:49.


#67
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
daca acesta costa 13oo lei, nu ar fi mai avantajos un S4  BE ,care a ajuns sub 1600 lei ? ,cred..ca [ S4 ] este totusi un tel .f. puternic care poate a fost pus la punct cu micile probleme ce  apar la orice produs lansat pe piata [ si nu ma refer numai la telefoane ] ...plus ca i se fac reactualizari ......poate se mai ieftineste chiar......    intreb pt a ma documenta pt ca nici nu sunt prea pus la punct cu aceste tehnologii ,[ m as multumi daca as cunoaste macar  termenii ] si nici prea tinar sa le invat...
chiar am observat ca apar f. multe modele  , si ma gindeam ca exista o mare probabilitate sa prinzi un lot cu mici probleme....

#68
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Este clar ca un S4 este peste acest Allview, dar este totusi un pret diferit. De exemplu, pentru multi, bugetul lor maxim este 1300 de lei. Este greu sa mai pui inca 200-300 de lei pentru majoritatea. De exemplu, eu vreau sa imi iau acum un smartphone la 1000 de lei, poate 50 de lei in plus. Deja am trecut de maximul meu de 800-900 de lei, si nu as putea mai mult. Daca as fi putut, as mai fi pus putin si as fi luat un Nexus 5 SH. Dar nu pot, asa ca as putea sa iau acest dispozitiv fara TVA, si pretul ajunge pe la 1000 de lei. Asta este situatia mea acum.
Oricum, imi place acest smartphone, dar sincer, daca as avea 1300 de lei, nu mi l-as lua. As lua un Nexus 5 SH clar. La pretul de 1000 de lei, merita P7-le, altfel nu, desi imi place Allview cat de cat.

#69
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
Moto G ce are/ nu are fata de P7?

#70
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Pai singurul lucru pe care il are Moto G, dar care este extrem de important pentru mine, sunt update-urile si softul in general. In afara de asta, P7 este clar mai bun ca si hardware, si camera, si cred ca si difuzorul. Ma intreb de ce mai este inca o decizie pentru mine.
Mie imi plac jocurile, si sa umblu pe net, Youtube,  iar singura camera pe care o folosesc este cea de la telefon. Din acestea rezulta ca ar trebui sa imi iau P7. Dar eu sunt si un om pretentios la tehnologie in general, as putea spune "tech savvy", asa ca imi place sa am ultimele update-uri.
Ceva este cert, P7 este mai bun decat Moto G, Moto G are suport mult mai superior. Luni cel tarziu o sa trebuiasca sa decid, si o sa fac un compromis. Pana atunci, mai vad, dar deocamdata ma gandesc sa iau P7.

#71
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 11.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DyyFRivFSxo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#72
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
la  acest  P7 imi este ciuda ca nu are o baterie putinel mai mare ...2600  mAh....[  3000 .era perfect ]...si sa fi fost ... 4.0 kk   ....ecranul sa fi fost  5.0 inch  si   pretul 1250 max.......asa ca sa l cumperi din  toata inima.      si sa le poti face in ciuda altora

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate