Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Allview P7 Xtreme

- - - - -
  • Please log in to reply
1282 replies to this topic

#73
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
mie imi place asa cum  este .daca nu mi-ar fi placut ,nu l-as fi luat .aveam reticente ,pentru ca nu il vazusem inainte ,dar acum cand il tin in mana ,deja ,mi-au trecut toate temerile .
nu am vrut de 5'' ,mi se pare cam mult .totusi ramane un telefon si il voi folosi ca atare .pentru jocuri ,am tableta .iar pozele filmele si youtube ,le mut pe televizor prin WIFI . daca tine si bateria  macar cat ma tinea la P5 ,ar mai fi inca un plus ...

#74
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,438
  • Înscris: 16.03.2011
Pai nexus 5 a fost la oferta 1400 lei,scump.

#75
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Ma refeream la second-hand (SH). Gasesti o tona de Nexus 5 la 1300 de lei care au garantie si poate chiar sunt noi.
Anyway, am aflat azi ca o sa apara Karbonn in Romania (ma rog, stiam, dar nu exact cand) pe la sfarsitul lui Aprilie. Cum mai este doar o saptamana, am zis sa mai rezist putin...si poate vin si la un pret mai bun. Poate apare si Zenfone 5 intre timp.
Oricum, va sfatuiesc sa aruncati o privire la Karbonn Titanium Octane si Octane Plus. Se zvoneste ca Octane simplu, care este cam identic ca specificatii cu P7, doar ca are ecran mai mare (5') si marele plus, Android 4.4.2 KitKat. Daca ar fi asa, Allview chiar ca ar avea de suferit.
Allview a gandit foarte prost pretul la acest P7, au vazut ca nu prea exista concurenta, asa ca au pus cam cu 200 de lei mai mult decat nivelul "acceptabil". Plus ca are exact acelasi pret cu Viper S, care este alta decizie proasta. Dar P7-le este un telefon extraordinar, nu are un feel cheap deloc, si se misca brici. Pacat de marketing...
In concluzie, chiar daca acest telefon este minunat, va sfatuiesc sa mai asteptati pana apare Karbonn in Romania, sau poate Zenfone 5.

* Se zvoneste ca Octane simplu (continui de mai sus, deoarece am facut o greseala) va ajunge la noi pe la pretul de 300 de dolari (cam 960 lei) ceea ce ar fi clar peste P7.

#76
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/3124-oneplus-one/......s ar putea sa fie bun ...    mi se pare ca apar cam ca,, ciupercile ,, .....totusi sunt f. f. interesante........competitia dintre ele  este   f. dura   si merita sa fie urmarita

#77
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Este bun, am vazut si eu, dar clar o sa fie peste 1600 de lei la noi in tara, poate chiar 2000, ca sa nu faca competitie prea mare companiilor gen Samsung, care pun preturi mari pentru ca nu prea mai au asa concurenta...oricum, si daca ar fi fix 350 de euro, tot nu mi l-as putea lua :(

#78
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
este cumva deschis vreun topic cu  Zenfone 5.  ?.   am cautat , dar nu am gasit ....adevarul este ca nici nu stiu cum sa caut..

     K octane ...cred ca am vazut ca are o baterie cam mica  2000 mAh...[.è  posibil sa nu ma fi documentat bine]......

#79
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
Chipset: Intel Atom Z2580   pus pe zenfone 5 ....ce echivalenta ar avea cu ....Snapdragon    ....si  tel asta  OnePlus One zice ca ar trebui sa apara la 300 euro in europa

#80
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
1. Bateria este cam mica pe Octane, dar mie imi ajunge daca ma tine de dimineata pana seara. Nexus 4 am vrut sa imi iau dar avea drain-uri asa mari ca tinea doar cam 6 ore, dar de obicei daca tin cam 12-14 ore e ok pentru mine
2. Intel Atom Z2580 este cam dificil sa il clasezi...merge extrem de rapid, si scoate destul in benchmark-uri, dar are arhitectura x86, folosita la calculatoare, iar asta inseamna ca aplicatiile nu sunt foarte bine optimizate pentru el. Deci, cred ca ar fi mai bun decat un Snapdragon 400, numai ca din cauza arhitecturii nu ar merge prea bine in jocuri.
3. OnePlus One va fi "sub 350€" adica probabil va fi 349.99€. Un pret excelent, numai ca Romania nu este o tara de lansare. Adica nu numai ca va aparea mult mai tarziu la noi, dar si la un pret cu 100-200 de euro mai mult. O sa fie un caz gen Moto G, care a aparut 2 luni mai tarziu pe la noi, si nu in mod oficial, nici acum nu este, iar de la 179$ s-a ajuns la 1000 de lei. Quite a jump.

#81
cristi_ct_ro

cristi_ct_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.11.2010
fratilor eram hotarat sa-mi cumpar acest P7 dar ma-ti pus pe ganduri cu celelalte telefoane si aici fac referire la Karbonn Titanium Octane Plus si OnePlus One deoarece zenfone 5 iese din calcul pt ca nu il vad ca pe un telefon care sa ma incante.
din calcul cred ca o sa iasa si OnePlus One deoarece e prea mare la cei 5,5 inches ai sai cu toate ca imi place si e super performant.
acum mai ramane sa apara si la noi Karbonn Titanium Octane Plus sa vad la ce pret o sa fie ca asa cum am citit pe net ar fi undeva la 1000 lei si sa vad si ceva impresii pana atunci mai astept
sa mai posteze si alti posesori de P7 cum se comporta telefonul si sa imi fac si eu o inpresie despre aceste doua telefoane.
ce nu imi place la aceste telefoane la  Karbonn Titanium Octane Plus bateria mi se pare prea mica iar la P7 camera rotativa care ar putea la un moment dat sa nu mai stea fixa si sa se miste usor

#82
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.03.2014
OnePlusOne - a scapat pe net pretul pentru varianta de 16GB - 363$. Cea de 64 GB - 423 $ sau ceva de genul.

Edited by kritponyte, 23 April 2014 - 06:09.


#83
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
specificatiile sunt bune   cred
        Official released phone information:
5.5" JDI 1080p display
Snapdragon 801 (MSM8974AC - Quad-core at 2.5GHz)
3100+mAh battery (non-removable)
Sony Exmor IMX214 6-Lens 13MP camera
5MP Front-Facing camera
3GB of RAM
16GB & 64GB Variants
Stereo Speakers
StyleSwap Covers - Multiple materials/textures
Single-SIM card
Global LTE
GSM Only
Something better than pre-orders
No front branding
2 year CyanogenMod support
Data lansării : 23 Aprilie 2014

#84
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007

View Postgigionescu, on 21 aprilie 2014 - 21:29, said:

este cumva deschis vreun topic cu  Zenfone 5.  ?.   am cautat , dar nu am gasit ....adevarul este ca nici nu stiu cum sa caut..

K octane ...cred ca am vazut ca are o baterie cam mica  2000 mAh...[.è  posibil sa nu ma fi documentat bine]......

de ce nu deschideti voi unul ? sau despre ce vreti voi ...
nu vreau sa fiu rau ,dar acesta se numeste "Allview P7 Xtreme" ,ori tocmai despre acest telefon nu se vorbeste ...trei sferturi dintre posturi sunt OFF topic !

#85
gigionescu

gigionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 08.04.2014
ai dreptate ......chiar nu stiu cum se face .........P7  trebuie comparat cu ceva ,astfel nu stim sa l apreciem

#86
Gabriel91

Gabriel91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.02.2014
De ce comparati un telefon DUAL-SIM cu alte modele de produse Single-SIM?

#87
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Da, ai dreptate Gabriel. Totusi, nu toti folosesc un dual-sim. Eu spre exemplu nu am nevoie de dual-sim, sunt interesat de P7 strict pentru performante. Sigur, as putea folosi o cartela de Indygen in plus pentru internet, dar nu e musai, pentru ca de obicei am acces la WiFi.

#88
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 26.01.2007
Mai degraba cartela DIGI prepay...cu 6€ pe luna ai in 4, 98 € net 5GB cu viteza pana 14Mbps si limitat dupa la viteza de 128kbps DL, respectiv 64 kbps UL, nelimitat, iar de 1,02€ distribui voce/SMS dupa nevoi ;)

#89
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Da, e mai bine cu Digi, dar eu am cateva cartele Indygen luate gratis. Oricum nu prea folosesc netul mobil, am wireless si la liceu, si acasa.

#90
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
M-am jucat putin pe P7 . Mi se pare foarte lung ! De apreciat ca este dual sim si dupa ce am avut nu stiu daca as mai putea cumpara telefon single sim . Pare destul de performant dar inca nu vreau sa dau atatia bani pe el (mi se pare ca e cam sus pretul) mai ales la cum au scazut acum preturile (S4 a ajuns 1450 deci foarte jos) si 949 S4 dual sim(mini)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate