Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

L.P.F. a anunțat cine va transmite meciurile din Liga 1: "E vorba de Look TV și Transilvania Live!". Numai aici toate detaliile despre drepturile TV.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5436 replies to this topic

#1477
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Daaa, așa cum nici evreii nu sunt în acționariatul Federal Reserve...Posted Image

#1478
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postutopium, on 24 iulie 2014 - 00:00, said:


Daca ai atins un punct de la care nu mai poti continua sa-ti sustii argumentele, ai oricand optiunea de a nu mai citi topicul. Eu nu ma pot abtine :)

Era vorba de tine! Ești "Gică Contra"!
Dacă eu am scris că patronul acela trebuia să plătească 5 lei/abonat să bage postul DS tu nu credeai (Ai fost de față când am vb cu el?) Ai scris că dacă era 5 lei la UPC aceștia SIGUR băgau (o firmă nu bagă bani în buzunarul concurentului său)! Dacă te consideri prea deștept( și poate că ești, nu neg asta) și dacă te deranjează greșelile de scriere mută-te pe un topic de gramatică! Dacă nu, comentează doar părerea, ideea, celui care scrie!
La chestia cu abținerea (recunosc că am scris greșit, dar nu sunt pe un topic de profil ca să fiu "tras la răspundere" pentru asta) nu ai înțeles SARCASMUL! Poate dacă urmăreai ce i-am scris @crislacor înțelegeai SARCASMUL!
Jeremy Sherman scria într-o carte( nu-mi aduc aminte în care) o vorbă: " Don't fight with a pig. You'll just get dirty and the pig likes it!"



#1479
LyKy

LyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 11.09.2007
http://www.ziarulrin...t-pentru-Liga-I

#1480
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Un singur comentariu, @matyred: dacă știi să scrii corect, nu e nevoie de un topic de gramatică pentru a o face...

#1481
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostSuPY, on 24 iulie 2014 - 10:14, said:

Eu as vrea Russia Today si nu am... Posted Image
Nu am nimic cu publicul respectivelor canale. Doar faceam o comparatie. Cred ca si pentru Digi24 sunt multi care si l-ar dori in grila UPC, dar uite ca unii sustin ca nu prezinta interes. Posted Image

View Postraduors, on 24 iulie 2014 - 10:15, said:

eu nu stiu de ce tot insistati cu Arpi la Look tv... el a iesit in actionariatul postului, acum IntelSky sunt proprietari.. mai mult, el nici la CFR nu mai e actionar (cel putin nu majoritar)...
Incurcate sunt caile Domnului... domnilor actionari la firme din offshore... Posted Image

#1482
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,149
  • Înscris: 14.08.2007

View PostVenboteam, on 24 iulie 2014 - 07:37, said:

Bine ca prezina interes Russia Today, High TV 3D (cate procente dintre abonati si l-au dorit?), Balkanica, Top Shop, KBS, M6, Samanyolu, Alfa&Omega, Credo, samd.
Pai tocmai, sunt destule posturi de umplutura care nu starnesc vreun interes major (sunt convins ca M6 are cativa fani totusi, la fel si Balkanica), de ce sa mai bagi inca unul care mai face si reclama concurentei gratuit? Eu chiar n-am nimic impotriva Digi 24 dar nici nu ma intereseaza in vreun fel ... nu ma uit la nici un post de stiri, iar Digi 24 nu ar schimba nimic pentru mine, ar fi inca un post "inexistent" in grila. Din punctul meu de vedere exista deja mult prea multe posturi de stiri (sigur, fiecare cu afilierea lui politica/interesele lui). Intr-un fel chiar apreciez ca Digi si-au facut studiouri locale de stiri ... dar inteleg si de ce UPC nu are nici un interes sa-i bage ... e un post care asigura marketing gratuit concurentei (si eventual sustine anumite interese politice/economice), un fel de cal troian, fara sa vina cu foarte multa valoare adaugata. Un Digisport ar aduce valoare adaugata semnificativa, chiar daca face si el marketing concurentei.

View PostVenboteam, on 24 iulie 2014 - 10:57, said:

Nu am nimic cu publicul respectivelor canale. Doar faceam o comparatie. Cred ca si pentru Digi24 sunt multi care si l-ar dori in grila UPC, dar uite ca unii sustin ca nu prezinta interes. Posted Image
Pai nu prea au cum sa si-l doreasca daca nu stiu care e treaba cu el. Soacra-mea se uita numai la canale de stiri toata ziua si daca o intreb de Digi 24 iti garantez 99% ca nu a auzit de el niciodata. Daca l-ar avea probabil s-ar uita un pic la el, dar daca ar vedea ca nu-l injura pe Base l-ar abandona rapid :) Antena 3/RTV fac rating pentru ca aduna un public care e anti-Basescu, Realitatea/B1 pentru ca aduna un public anti-Ponta, etc ... un post care nu e nici anti-Base nici anti-Ponta nu va face rating :)

#1483
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Cred ca ajung si eu la concluzia ca "nu are rost"... :(

#1484
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Bună concluzia asta...!Posted Image  Și folositoare...Posted Image

Edited by crislacor, 24 July 2014 - 11:24.


#1485
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Eu am susținut pe aici că Digi24 este un post imparțial,politic, dar în ultimul timp ( ultima săptămână,mai ales) am observat că mută ușor "botul corabiei" către cineva anume, probabil din cauza apropierii alegerilor,( cum se zice -"Așa-i în afaceri!") mai ales că cineva mai de sus( nu bag mâna în foc) am auzit că a finanțat( cotizat la) o campanie politică a unui anumit partid.
În rest, este un post peste celalalte, cu un pic mai mult aer european! Părerea mea ( doar a mea) este că se merită în grila tuturor!

Edited by matyred, 24 July 2014 - 11:42.


#1486
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,149
  • Înscris: 14.08.2007
Eu nu zic ca nu merita sa fie in grila, ci ca inteleg de ce UPC nu se grabeste sa-l bage. Clientii UPC (majoritatea) habar n-au care e treaba cu el, deci nu au vreo dorinta speciala sa-l aiba. Multi n-au auzit de el, altii stiu doar ca e un post de stiri si ca mai au o gramada de posturi de stiri. Ca o fi mai obiectiv sau nu, asta e alta discutie, nu pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu l-am urmarit. Nu cred ca va starni interesul a mai mult de 1% din clientii UPC, de aia nu-l consider a fi esential de introdus. Un Digisport da, ar starni interesul a vreo 15-20% din clienti.

Sa ne intelegem, eu nu-i contest calitatea, ci interesul pe care il starneste. Mie imi place de exemplu Arte HD si ma bucur ca l-au introdus, dar e un post care sa starneasca interesul general al abonatilor? Nu. Exista o nisa mica care il vor si atat.

Edited by utopium, 24 July 2014 - 11:41.


#1487
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postcrislacor, on 24 iulie 2014 - 10:42, said:

Un singur comentariu, @matyred: dacă știi să scrii corect, nu e nevoie de un topic de gramatică pentru a o face...
Da așa este, dar nu toți suntem "deștepți"! Și chiar și aceștia mai greșesc!

Edited by matyred, 24 July 2014 - 11:41.


#1488
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View PostLyKy, on 24 iulie 2014 - 10:41, said:


dupa citirea acestui articol nu stiu de ce am eu impresia ca nu se vor intelege...mai ales dupa "asigurarile" lui mitica....
dar sa speram ca ma voi insela...

#1489
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View Postgeronimo72, on 24 iulie 2014 - 11:59, said:



dupa citirea acestui articol nu stiu de ce am eu impresia ca nu se vor intelege...mai ales dupa "asigurarile" lui mitica....
dar sa speram ca ma voi insela...
Nea Mitică este ... fostul Nea Mitică de la LIGĂ! Un "circar"! :D :D :D
E posibil să se negocieze! Acum depinde de cerere și ofertă și cât de flexibili sunt uni și alți! RTC-ul a părut mai flexibil a lăsat posturile în grilă, pentru moment, iar cei de la RDS-ul,știm cu toți cum a procedat!


#1490
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View Postmatyred, on 24 iulie 2014 - 12:20, said:

Nea Mitică este ... fostul Nea Mitică de la LIGĂ! Un "circar"! Posted Image Posted Image Posted Image
E posibil să se negocieze! Acum depinde de cerere și ofertă și cât de flexibili sunt uni și alți! RTC-ul a părut mai flexibil a lăsat posturile în grilă, pentru moment, iar cei de la RDS-ul,știm cu toți cum a procedat!

pai tocmai la asta ma si refeream...rds'ul au fost mai mereu cu mot in frunte....si au stilul propriu de a negocia....
ramane de vazut....

#1491
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Ar fi interesant de știut dacă Horia Ivanovici participa la negocieri (în caz că se negociază).
În caz că participă : După cum a scris și @geronimo72, referitor la RDS, sunt curios dacă H.Ivanovici va avea vocea "pițigăiată" ,da sau nu,la emisiunea sa! :D

#1492
Solomon4

Solomon4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 16.02.2010

View Postgeronimo72, on 24 iulie 2014 - 12:24, said:

pai tocmai la asta ma si refeream...rds'ul au fost mai mereu cu mot in frunte....si au stilul propriu de a negocia....
ramane de vazut....

Stilul lor propriu de a negocia este in beneficiul nostru, al abonatilor RCS-RDS ; de ce crezi ca avem cele mai mici abonamente la net, tv, telefonie ? Bravo lor ; imi place fotbalul, aseara am fost pe stadion, dar suntem departe de ce inseamna fotbal Posted Image

Edited by Solomon4, 24 July 2014 - 13:19.


#1493
geronimo72

geronimo72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 08.12.2010

View PostSolomon4, on 24 iulie 2014 - 13:19, said:

Stilul lor propriu de a negocia este in beneficiul nostru, al abonatilor RCS-RDS ; de ce crezi ca avem cele mai mici abonamente la net, tv, telefonie ? Bravo lor ; imi place fotbalul, aseara am fost pe stadion, dar suntem departe de ce inseamna fotbal Posted Image

e cu dus si intors...da, e drept: avem abonamente convenabile, servicii ok...dar nu pt ca le'ar pasa de noi...stai linistit! le pasa de noi pana devenim abonatii lor, pe urma...lipsa! corect, e o societate creata pt a produce profit, dar interesul si, mai ales, respectul fata de client/abonat se termina in momentul in care ai semnat! :(
suntem departe in multe domenii, nu doar in fotbal....din pacate...:(

#1494
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,857
  • Înscris: 07.07.2009

View Postmatyred, on 24 iulie 2014 - 13:16, said:

Ar fi interesant de știut dacă Horia Ivanovici participa la negocieri (în caz că se negociază).
În caz că participă : După cum a scris și @geronimo72, referitor la RDS, sunt curios dacă H.Ivanovici va avea vocea "pițigăiată" ,da sau nu,la emisiunea sa! Posted Image
Horia il va lua si pe ''necolae'' la negocieri si atunci totul e spre bine Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate