Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Nelimitat national si 5GB trafic la 10 euro TVA inclus

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#73
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Eu nu pot sa traiesc fara 500 sms lunar.  E o chestie de comoditate.

Imi e mai usor sa dau un sms cu textul "ma gasesti in pasaj la Universitate" si persoana il vede cand isi termina treaba.  Dureaza 5 secunde, nu deranjezi amicul de la munca.  


Nu vreau masina gratis, nu vreau curve gratis.

Vreau doar niste sms-uri cum ai nelimitat la cartela Cosmo& Vodafone.

Macar 500.

#74
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
In cazul asta nu prea ti se potriveste Digi Mobil pentru ca tu comunici mai mult prin mesaje.
Iar mesaje ai nelimitate la Cosmote si Vodafone.

#75
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Blender33, on 24 februarie 2014 - 11:30, said:

Eu nu pot sa traiesc fara 500 sms lunar.  E o chestie de comoditate.

Imi e mai usor sa dau un sms cu textul "ma gasesti in pasaj la Universitate" si persoana il vede cand isi termina treaba.  Dureaza 5 secunde, nu deranjezi amicul de la munca.  


Nu vreau masina gratis, nu vreau curve gratis.

Vreau doar niste sms-uri cum ai nelimitat la cartela Cosmo& Vodafone.

Macar 500.

Vrei prea multe pentru 10E. Daca oferta nu te avantajeaza, inseamna un singur lucru: nu e pentru tine. Atat de simplu... E ca si cum m-as plange eu ca Vodafone?Orange/Cosmote nu-mi dau 5GB de trafic si 2,48C/minut la 5E/luna.

Edited by filip.serban, 24 February 2014 - 11:57.


#76
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
E mult mai comod sms-ul si de multe ori de bun simt. Nu deranjezi omul non-stop. Dai un sms, iar interlocutorul il citeste cand poate si raspunde cand poate! Si eu trimit cred ca vrei 2000 de sms-uri lunar. E mult mai comod sa vorbesc cu prietena asa, nu sa stam ca tampitii non-stop cu telefonul la ureche! Trimitem cand putem si raspundem cand putem. Ar fi absurd sa sunam de fiecare data. Si avem convorbiri nelimitate in retea!

#77
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 boy4ever, on 24 februarie 2014 - 12:13, said:

E mult mai comod sms-ul si de multe ori de bun simt. Nu deranjezi omul non-stop. Dai un sms, iar interlocutorul il citeste cand poate si raspunde cand poate! Si eu trimit cred ca vrei 2000 de sms-uri lunar. E mult mai comod sa vorbesc cu prietena asa, nu sa stam ca tampitii non-stop cu telefonul la ureche! Trimitem cand putem si raspundem cand putem. Ar fi absurd sa sunam de fiecare data. Si avem convorbiri nelimitate in retea!


Pai atunci, repet: oferta nu vi se adreseaza. Serviciul se numeste "telefonie mobila", SMS-ul fiind un serviciu complementar, nu principal.

Cu prietena ta ai putea folosi email/viber/whatsapp/Skype/Hangouts/iMessage sau orice alt serviciu de mesagerie scrisa over-the-internet. De ce sa te rezumi doar la 160 de caractere scrise, cand mai poti trimite o poza, un clip... Am zis, inteleg cateva mesaje de urgenta, 10-20, dar 2000??? Niciodata scrisul nu va fi mai usor decat vorbitul prin viu grai.

Edited by filip.serban, 24 February 2014 - 12:25.


#78
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Mai oameni buni, de ce veniti voi pe acest topic sa criticati lipsa mesajelor?
Nu va e destul de clar ca Digi NU e pentru voi?
Ramaneti acolo unde aveti nelimitat si nu mai inflamati spiritele pe aici.

Eu stiu un lucru: nu-mi convine, nu ma bag si gata.
Nu stau sa despic firul in patru, de ce asa, de ce nu altfel.

Edited by danutz1, 24 February 2014 - 12:30.


#79
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012

 danutz1, on 24 februarie 2014 - 12:22, said:

Mai oameni buni, de ce veniti voi pe acest topic sa criticati lipsa mesajelor?
Nu va e destul de clar ca Digi NU e pentru voi?
Ramaneti acolo unde aveti nelimitat si nu mai inflamati spiritele pe aici.



E foarte clar.  Doar am vrut sa ii fac o sugestie lui Zoltan daca se intreaba de ce dau lunar 10 euro la Cosmote si nu la firma lui.

Asa si ofertele de la Zapp pareau bune.  Dar aveau bube.



#80
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Blender33, on 24 februarie 2014 - 12:38, said:

E foarte clar.  Doar am vrut sa ii fac o sugestie lui Zoltan daca se intreaba de ce dau lunar 10 euro la Cosmote si nu la firma lui.

Asa si ofertele de la Zapp pareau bune.  Dar aveau bube.

Toate ofertele de la toti operatorii au bube. Pentru tine se intampla ca oferta asta sa nu se potriveasca. Nu esti etalon, asa ca nah, pentru unul ca tine sunt, probabil, alte cateva zeci carora li se potriveste oferta.

#81
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013

 Blender33, on 24 februarie 2014 - 12:38, said:

E foarte clar.  Doar am vrut sa ii fac o sugestie lui Zoltan daca se intreaba de ce dau lunar 10 euro la Cosmote si nu la firma lui.

Asa si ofertele de la Zapp pareau bune.  Dar aveau bube.

Pentru mine e foarte necesar internetul iar la cosmote ala nu se numeste internet. Dar nu m-am apucat sa scriu nspe mii de postari pe forum ca eu vreau internet de la cosmote. Am plecat la operatorul care imi ofera ce vreau. Fiecare companie cu oferta lui. Digi e atacat ca nu da sms-uri nationale, altul ca are netul naspa, altul ca nu are minute. Fiecare isi alege ce vrea, ce ii se potriveste. Rcs-ul nu e obligat  sa iti dea tie sms-uri cum la fel nu e cosmote-ul sa imi dea mie internet.

#82
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,574
  • Înscris: 20.10.2006

 filip.serban, on 24 februarie 2014 - 11:08, said:

Bai fratilor, eu nu va inteleg. Dat mii de SMS-uri dintr-un singur motiv: sunt mai ieftine decat sunatul. Daca aveti minute nelimitate national, la ce va mai trebuie SMS-uri mocca? Da, inteleg, situatii de urgenta cand nu poti raspunde sau suna, dar totusi cate astfel de situatii sa ai intr-o luna? Daca blender33 ar ajunge la factura de 25E inseamna ca da SMS-uri de 15E la 4c bucata, adica 375 de sms-uri. Ce om normal are 375 de situatii/luna in care nu poate face apeluri de voce?
Si totusi nu, mai bine comunic tot ce se poate prin sms, asa nu aud si persoanele din jur, e scris nu se intelege gresit, etc. apreciez insa oferta pentru internet si minute ieftine, dar nu ma pot lipsii de sms pentru asta.

 filip.serban, on 24 februarie 2014 - 12:22, said:

Pai atunci, repet: oferta nu vi se adreseaza. Serviciul se numeste "telefonie mobila", SMS-ul fiind un serviciu complementar, nu principal.

Cu prietena ta ai putea folosi email/viber/whatsapp/Skype/Hangouts/iMessage sau orice alt serviciu de mesagerie scrisa over-the-internet. De ce sa te rezumi doar la 160 de caractere scrise, cand mai poti trimite o poza, un clip... Am zis, inteleg cateva mesaje de urgenta, 10-20, dar 2000??? Niciodata scrisul nu va fi mai usor decat vorbitul prin viu grai.
Nu se adreseaza mie partea cu sms-urile, dar era o sugestie, eventual la 12 euro sa fie si sms national nelimitat, eventual si international in premiera.

#83
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
Cred ca acest abonament e pt ce-i care vb mult la tel.eu daca vb doar 500 min sa zicem,e mult sa dau 10 euro pt asta.Si da,sms-urile sunt importante,nu stau toata ziua cu telefonul la ureche.digi o da in bara ca intotdeauna.

#84
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010

 danutz1, on 24 februarie 2014 - 12:22, said:

Mai oameni buni, de ce veniti voi pe acest topic sa criticati lipsa mesajelor?
Nu va e destul de clar ca Digi NU e pentru voi?
Ramaneti acolo unde aveti nelimitat si nu mai inflamati spiritele pe aici.

Eu stiu un lucru: nu-mi convine, nu ma bag si gata.
Nu stau sa despic firul in patru, de ce asa, de ce nu altfel.
Cine vorbea????, tu care le stii pe toate si vii sa poluezi toate subiectele cat de avantajoasa este oferta digimobil.

#85
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

 hipnotiq81, on 24 februarie 2014 - 14:48, said:

digi o da in bara ca intotdeauna.
evident; cea mai buna replica pe care am vazut-o pana acum...

 aris86, on 24 februarie 2014 - 14:50, said:

Cine vorbea????, tu care le stii pe toate si vii sa poluezi toate subiectele cat de avantajoasa este oferta digimobil.
a doua cea mai buna replica de pana acum Posted Image

#86
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Attached File  images.jpg   11.74K   12 downloads

#87
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 filip.serban, on 24 februarie 2014 - 11:08, said:

Bai fratilor, eu nu va inteleg. Dat mii de SMS-uri dintr-un singur motiv: sunt mai ieftine decat sunatul. Daca aveti minute nelimitate national, la ce va mai trebuie SMS-uri mocca? Da, inteleg, situatii de urgenta cand nu poti raspunde sau suna, dar totusi cate astfel de situatii sa ai intr-o luna? Daca blender33 ar ajunge la factura de 25E inseamna ca da SMS-uri de 15E la 4c bucata, adica 375 de sms-uri. Ce om normal are 375 de situatii/luna in care nu poate face apeluri de voce?

E 3.72 cenți cu tva un SMS național la abonamentele Optim.

 hipnotiq81, on 24 februarie 2014 - 14:48, said:

Cred ca acest abonament e pt ce-i care vb mult la tel.eu daca vb doar 500 min sa zicem,e mult sa dau 10 euro pt asta.Si da,sms-urile sunt importante,nu stau toata ziua cu telefonul la ureche.digi o da in bara ca intotdeauna.
Pai atunci te abonezi la optim 3 sau 5. Simplu!

Edited by easy90rider, 24 February 2014 - 17:02.


#88
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 easy90rider, on 24 februarie 2014 - 16:50, said:

E 3.72 cu tva!

Ce, SMS-ul? Stiam ca e 4c, dar deh, nu prea folosesc. Maxim 20 pe luna. E foarte util cand ajung prin Bucuresti, ca imi iau bilet de-o zi :).

Edited by filip.serban, 24 February 2014 - 17:01.


#89
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

 hipnotiq81, on 24 februarie 2014 - 14:48, said:

Cred ca acest abonament e pt ce-i care vb mult la tel.eu daca vb doar 500 min sa zicem,e mult sa dau 10 euro pt asta.Si da,sms-urile sunt importante,nu stau toata ziua cu telefonul la ureche.digi o da in bara ca intotdeauna.
Vaaai, o dă digi în bară că 1% din potenţialii abonaţi n-au auzit de handsfree să nu facă scurtă la mână cu miile de minute oferite. Sigur vor da faliment, sunt curios de unde se ridică la ei coliva. :w00t:

#90
hipnotiq81

hipnotiq81

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 28.01.2013
O da in bara ca nu ofera si sms-uri,nu toata lumea are chef de vb la tel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate