Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Sleep paralysis dar fara demoni

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostTaylor_M, on 24 septembrie 2014 - 00:17, said:

Cu siguranta sunt medicamente si pentru ce suferi.

Schizofrenia este contagioasa?

#74
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 25 septembrie 2014 - 21:40, said:

Am mai zis de citeva ori si incep sa ma plictisesc vorbind despre aceleasi lucruri. Tu nu te-ai plictisit sa le citesti?
Ti-am zis sa cauti postarile din urma cu ceva timp.

Acolo nu spui mare lucru.

#75
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Ce vrei sa zic mai mult? Am zis cam cum se manifesta. Nu este nimic spectaculos, este un ceva care ma deranjeaza mai tot timpul apasindu-ma pe umeri, tragind de mine sau miscindu-se continuu cind zic rugaciunile. Mai sint si alte lucruri care se intimpla dar, in mare, cam asta este. Mai cauta prin ce am zis, sigur nu ai gasit totul.

Edited by barbu78, 26 September 2014 - 13:53.


#76
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 26 septembrie 2014 - 13:52, said:

Ce vrei sa zic mai mult? Am zis cam cum se manifesta. Nu este nimic spectaculos, este un ceva care ma deranjeaza mai tot timpul apasindu-ma pe umeri, tragind de mine sau miscindu-se continuu cind zic rugaciunile. Mai sint si alte lucruri care se intimpla dar, in mare, cam asta este. Mai cauta prin ce am zis, sigur nu ai gasit totul.

Pana acum asta nu ai scris. Deci simti cum cineva nevazut te misca ?

#77
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
O dovada ca nu este o boala este o manifestare dintr-una din zilele trecute.
La un moment dat stateam linga cineva si am simtit ca misca ceva pe brate. Persoana de linga mine a simtit si ea ca ii misca ceva pe brate si a inceput sa se scuture. Nici o boala psihica nu are o asemenea manifestare.

Repet ce am zis la un moment dat: nici un medic nu poate face diferenta dintre o boala psihica si posedare, de cele mai multe ori medicii pot fi unelte ale necuratului, find manipulati usor, contribuind si ei la chinul posedatului. Boala psihica nu te poate izola de societate si nu-ti poate face viata un calvar. Eu nu sint un om care se izoleaza de oameni si totusi am probleme. Multi oameni care ma inconjoara sint sub influenta necuratului.
Descrierile gasite pe net sint adevarate, foarte multe cazuri de posedare fiind confundate cu boli.
Cei care se vindeca prin rugaciune se vindeca complet, fara urmari.

#78
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004
Ce sa zic, barbule, interesant.
Chestii din astea vrem sa ne spui !

#79
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postbarbu78, on 26 septembrie 2014 - 15:05, said:

O dovada ca nu este o boala este o manifestare dintr-una din zilele trecute.
La un moment dat stateam linga cineva si am simtit ca misca ceva pe brate. Persoana de linga mine a simtit si ea ca ii misca ceva pe brate si a inceput sa se scuture. Nici o boala psihica nu are o asemenea manifestare.

Repet ce am zis la un moment dat: nici un medic nu poate face diferenta dintre o boala psihica si posedare, de cele mai multe ori medicii pot fi unelte ale necuratului, find manipulati usor, contribuind si ei la chinul posedatului. Boala psihica nu te poate izola de societate si nu-ti poate face viata un calvar. Eu nu sint un om care se izoleaza de oameni si totusi am probleme. Multi oameni care ma inconjoara sint sub influenta necuratului.
Descrierile gasite pe net sint adevarate, foarte multe cazuri de posedare fiind confundate cu boli.
Cei care se vindeca prin rugaciune se vindeca complet, fara urmari.
  Unde e dovada ca nu e o boala ? Schizofrenicii nu pot simti ca li se misca ceva pe brate ? Dovada e din faptul ca spuneti dvs. aici, ca a simtit si celalalt ? Si de unde stiu eu ca asta e adevarta ? Aidca un altcineva linga...dvs ?

Si de ce considerati ca medicul nu poate face chiar nimic ? Ca liniste vorbesc. Deci vreti sa-mi spuneti ca in cazul lui Annelise Michel, a fost bine ca sa intrerupt medicamentul si a fost judecat preotul pentru asta, datorita decesului acestei persoane. http://www.google.de...ved=0CHcQ_B0wCg

Edited by Astro-Liv, 27 September 2014 - 12:56.


#80
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAstro-Liv, on 27 septembrie 2014 - 12:55, said:

Unde e dovada ca nu e o boala ? Schizofrenicii nu pot simti ca li se misca ceva pe brate ? Dovada e din faptul ca spuneti dvs. aici, ca a simtit si celalalt ? Si de unde stiu eu ca asta e adevarta ? Aidca un altcineva linga...dvs ?
Schizofrenicii pot simtii ceva ce pentru oamenii sanatosi nu exista. Persoana care se afla linga mine a simtit ceva miscindu-se pe mina doar atunci, la mine nu este un caz izolat. Persoana respectiva a simtit ce am simtit si eu. Nu este obligatoriu sa ma credeti dar, in situatia in care ma aflu, nu-mi permit sa mint, nu-mi permit sa gresesc voit!

View PostAstro-Liv, on 27 septembrie 2014 - 12:55, said:

Si de ce considerati ca medicul nu poate face chiar nimic ? Ca liniste vorbesc. Deci vreti sa-mi spuneti ca in cazul lui Annelise Michel, a fost bine ca sa intrerupt medicamentul si a fost judecat preotul pentru asta, datorita decesului acestei persoane. http://www.google.de...ved=0CHcQ_B0wCg
Preotul respectiv nu trebuia sa-si bage nasul peste medic, trebuia sa lucreze paralel cu medicul. Daca preotul respectiv ar fi fost suficient de puternic ar fi cistigat lupta.
In situatii de posedare sau de boala psihica, medicul trebuie sa fie foarte atent si nu i-ar strica sa practice rugaciunea in mod constant dar si preotul trebuie sa cunoasca cite ceva despre posibila boala.
Medicul este important sa practice rugaciunea pentru a se apara in primul rind pe el si familia in cazuri grave de posedare dar si pentru a ajuta cu puterea rugaciunilor.

Am citit undeva ca dupa moartea unui bolnav psihic ceva ramine si se ataseaza de un apropiat, provocindu-i probleme. La mine cred ca a fost un astfel de caz. Din asemenea situatii se scapa cu rugaciune si post.
Acel ceva este un duh sau ceva asemanator si a fost cauza care a provocat acea boala persoanei decedate. Eu am simtit cum ce este in mine incerca sa ma faca precum era persoana decedata.

Momentul cind am simtit ca se ataseaza ceva de mine a fost astfel ales de acea entitate incit sa provoace confuzie dar, acum stiu ca exista entitati atasate de un numar mare de oameni si ii pot manipula sau provoca boli. Sint sigur ca mai am si alti chiriasi mai vechi care nu si-au facut simtita prezenta cu fermitate.Toate acestea sint cunoscute de preotii batrini, trecuti prin batalii de acest fel.

#81
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 27 septembrie 2014 - 18:02, said:

Eu am simtit cum ce este in mine incerca sa ma faca precum era persoana decedata.


Ai cunoscut bine persoana decedata la care faci referire?

#82
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postbarbu78, on 27 septembrie 2014 - 18:02, said:

Schizofrenicii pot simtii ceva ce pentru oamenii sanatosi nu exista. Persoana care se afla linga mine a simtit ceva miscindu-se pe mina doar atunci, la mine nu este un caz izolat. Persoana respectiva a simtit ce am simtit si eu. Nu este obligatoriu sa ma credeti dar, in situatia in care ma aflu, nu-mi permit sa mint, nu-mi permit sa gresesc voit!

Preotul respectiv nu trebuia sa-si bage nasul peste medic, trebuia sa lucreze paralel cu medicul. Daca preotul respectiv ar fi fost suficient de puternic ar fi cistigat lupta.
In situatii de posedare sau de boala psihica, medicul trebuie sa fie foarte atent si nu i-ar strica sa practice rugaciunea in mod constant dar si preotul trebuie sa cunoasca cite ceva despre posibila boala.
Medicul este important sa practice rugaciunea pentru a se apara in primul rind pe el si familia in cazuri grave de posedare dar si pentru a ajuta cu puterea rugaciunilor.

Nu am cerut sa-mi spuneti, ce vede" sau nu vede" un schizofren ... ci daca poate simpti (il pun cu p de la simpt/om) Posted Image simplu, ce ati simtit dvs. Indiferent daca ptr. noi acel lucru se numeste schizofrenie si ptr. el ..ceva normal. Poate simti sau nu...simplu , un da sau nu. Ptr. ca dovada la ce ati simtit dar si  celalalt de linga, e tot in buzunarul dvs ... eu nu am vazut nimic. Trebuie sa cred, doar ce scriti aici.

Spuneti : Preotul, nu trebuia sa-si bage nasul peste medic.... Ati auzit de medicatia psihiatrica ? Sau, ati luat vreodata ? Daca nu, stiti atunci cumva ce produc in circuitul  metabolic al organismului ? Considerati ca sub aceasta influenta, un preot poate face un exorcism ? Sa se lupte cu cine ? Sau vorbim asa sa ne aflam in treaba ?

#83
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 12:50, said:

Nu am cerut sa-mi spuneti, ce vede" sau nu vede" un schizofren ... ci daca poate simpti (il pun cu p de la simpt/om) Posted Image simplu, ce ati simtit dvs. Indiferent daca ptr. noi acel lucru se numeste schizofrenie si ptr. el ..ceva normal. Poate simti sau nu...simplu , un da sau nu. Ptr. ca dovada la ce ati simtit dar si  celalalt de linga, e tot in buzunarul dvs ... eu nu am vazut nimic. Trebuie sa cred, doar ce scriti aici.
Un da sau un nu la ce?
Nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu, eu spun adevarul!

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 12:50, said:

Spuneti : Preotul, nu trebuia sa-si bage nasul peste medic.... Ati auzit de medicatia psihiatrica ? Sau, ati luat vreodata ? Daca nu, stiti atunci cumva ce produc in circuitul  metabolic al organismului ? Considerati ca sub aceasta influenta, un preot poate face un exorcism ? Sa se lupte cu cine ? Sau vorbim asa sa ne aflam in treaba ?
Atunci cind am inceput sa am probleme cu o entitate nevazuta, mi-am pus problema daca nu am probleme psihice.
Declansarea unei boli nu incepe cu senzatia de intrare a ceva in corpul acelei persoane.
Am cautat informatii despre ce se intimpla cu mine si evident, am citit cit am putut si despre schizofrenie.

Preotul poate scoate o astfel de entitate din corpul unui om, indiferent ce medicamente a luat sau ce a mincat.

Toata Biblia face referire la duhuri si totusi, prea putini iau in considerare cele scrise in Biblie.

Cunoasteti ceva despre interactiunea corp materilal, suflet stapin al corpului material, entitate (duh necurat), medicamente, alimente si rugaciuni?

Edited by barbu78, 28 September 2014 - 17:01.


#84
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Un da sau un nu la ce?
Un da sau nu , la tema schizofrenic. Ar fi putut el, sa simta ce simtiti dvs. ?

Daca nu stiti cum actioneaza un medicament in tema de psihiatrie, asta la cum le stie un preot, daca mai poate sau nu, sa faca exorcismul....nu cred ca mai putem continua. Un lucru necunoscut pentru cineva, ramine necunoscut pentru totdeauna, daca NU il cunoaste. Deci nu ne putem da decit cu pareri, niciodata nu o sa stim ... adevarul. O persoana reactioneaza altfel sub influenta medicamentoasa, lucru la care preotul are o dificultate in tema, CUI i se adreseaza prin exorcism. Sint f. multe de spus aici.

Quote

Nu ma intereseaza daca ma credeti sau nu, eu spun adevarul!
Si eu spun adevarul, cum ca sint ȘAMAN ! Mă credeti ? Cu respect.

Edited by Astro-Liv, 28 September 2014 - 18:35.


#85
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 18:35, said:

Si eu spun adevarul, cum ca sint ȘAMAN ! Mă credeti ? Cu respect.

Da, eu te cred. De ce nu ai fi?

#86
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postdark, on 28 septembrie 2014 - 18:37, said:


Da, eu te cred. De ce nu ai fi?
Aman, credeti ? Ei de asta e bine sa existe si un pic de ...SCEPTICISM , mai ales la ce se spune pe acest site. Un lucru extrem de important in viata, este sinceritatea. Din pacate, nu sint saman. dar ceva calitati am eu pe lumea asta ! O zi buna.

#87
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 18:45, said:

Aman, credeti ? Ei de asta e bine sa existe si un pic de ...SCEPTICISM , mai ales la ce se spune pe acest site. Un lucru extrem de important in viata, este sinceritatea. Din pacate, nu sint saman. dar ceva calitati am eu pe lumea asta ! O zi buna.

Ai vazut numerograma babei Vanga? Eu am un 9 in plus si sint scorpie!
Pe moment m-am ars! Categoric eu nu voi mai musca din latura incerta!

#88
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 18:45, said:

Aman, credeti ? Ei de asta e bine sa existe si un pic de ...SCEPTICISM , mai ales la ce se spune pe acest site. Un lucru extrem de important in viata, este sinceritatea. Din pacate, nu sint saman. dar ceva calitati am eu pe lumea asta ! O zi buna.

Ca dvs. nu va numiti saman, nu e nicio chestie. Daca aveti acele "calitati" pe care le aveau si samanii, e totuna, din punctul meu de vedere.

#89
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,738
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 28 septembrie 2014 - 20:07, said:

Ai vazut numerograma babei Vanga?

Te ocupi de numerograme? Stiai ca treaba asta e oculta? Te miri astfel ca te apuca sleep paralysis ?

#90
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostAstro-Liv, on 28 septembrie 2014 - 18:35, said:

Un da sau nu , la tema schizofrenic. Ar fi putut el, sa simta ce simtiti dvs. ?

Daca nu stiti cum actioneaza un medicament in tema de psihiatrie, asta la cum le stie un preot, daca mai poate sau nu, sa faca exorcismul....nu cred ca mai putem continua. Un lucru necunoscut pentru cineva, ramine necunoscut pentru totdeauna, daca NU il cunoaste. Deci nu ne putem da decit cu pareri, niciodata nu o sa stim ... adevarul. O persoana reactioneaza altfel sub influenta medicamentoasa, lucru la care preotul are o dificultate in tema, CUI i se adreseaza prin exorcism. Sint f. multe de spus aici.
Sint cazuri de vindecare prin rugaciune, cu toate ca persoanele respective urmau si tratament medicamentos, cind era nevoie.
Preotul, in exorcism, se adreseaza entitatii care stapineste un om.
Un lucru necunoscut poate deveni cunoscut, la vremea potrivita!

View Postdark, on 29 septembrie 2014 - 08:28, said:


Te ocupi de numerograme? Stiai ca treaba asta e oculta? Te miri astfel ca te apuca sleep paralysis ?

Cunosc dar, nu ma ocup.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate