Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sleep paralysis dar fara demoni

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Ma intereseaza sa experimentez sleep paralysis, problema e ca nu sunt pregatit psihic pentru demonii care ar trebui subconstientul sa-mii arate.... Daca ar fi o entitate neagra cu ochii rosii cred ca as putea cat de cat sa rezist, dar daca e vorba de old hag sau stafie.... mai bine mor pe loc.. mai ales ca e vorba de sufocare/strangulare ....

As putea sa experimentez fara acesti demoni?, daca urlu cand sunt in transa , urlu si in realitate? nu am chef sa-mi panichez parintii aiurea.

Trebuia seara asta sa experimentez, dar din pacate nu sunt pregatit psihic si pe langa asta ma simt ca naiba.
App unii poate mai stiu topicul meu de pe contul vechi unde am avut parte "cred" de o trezire sau experienta de scurta durata cu un demon.



http://forum.softped... izbit fantoma


Scuzati unele aberatii gen aliatii din prim razboi mondial... eram zapacit pe vremea aia.

#2
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.01.2014
Se poate experimenta dar ai nevoie de un loc linistit. Iti ofer mai jos o adresa a unui loc linistit.
Sos. Berceni nr. 10, Sector 4, 041914, Bucuresti, Oficiul postal 8

#3
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Sunt destul de convins ca eu traiesc intr-un mediu linistit :lol: momentan, incat nu am nevoie de un oficiu postal sa merg.

#4
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

 SfantulLike, on 01 februarie 2014 - 00:50, said:

Ma intereseaza sa experimentez sleep paralysis,

De ce ?


Daca vrei high sensations ramai la mushrooms

#5
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013

 Shahara, on 01 februarie 2014 - 01:45, said:

De ce ?


Daca vrei high sensations ramai la mushrooms
Nu se gasesc in zona mea, and free high... is always welcome.

#6
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
what about sex then?

pentru tine
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fRER6bCpWjA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Faci aluzie cum ca as fi un kinder.... too bad for you :) am trecut de faza de kindereala de cativa ani....

#8
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Mira-m-as

In fine, subscriu la ce a spus colegu` doks cu privire la adresa.

Enjoy

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Adresa e a unui spital de psihiatrie ficior,baietii te iau la misto.
Edit:pentru habarnisti,acel sleep paralysis a fost documentat,si in general apare la oameni care sufera de tulburari de somn,iar aceasta "problema" NU ESTE CLASIFICATA CA O BOALA MINTALA,daca doriti un punct de plecare studiati stadiile somnului.Bafta.
Double edit:am experimentat si eu asa ceva(involuntar) datorita unui stres crescut la locul de munca unde lucram in perioada respectiva.Cred ca a fost cel mai sinistru cosmar pe care l-am avut.

Edited by xeleron, 01 February 2014 - 03:17.


#10
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009
Pentru paralezia somnului trebuie sa fii foarte, foarte obosit. Mie mi s-a intamplat de mai multe ori, dar niciodata voit.
Paralezia somnului apare atunci cand esti atat de obosit incat iti adoarme intai corpul, presupun, cu o parte idn creier, dar partea care se ocupa de constient nu doarme inca. Deoarece corpul e adormit, nu-ti poti controla membrele, de aici si numele de paralezie, din cauza ca nu-ti poti controla membrele, creierul incepe sa abereze cum ca ai fi posedat. Primele dati a fost mai ciudat, dar ultimele dati eram foarte constient de fenomen si ma concentram sa ma trezesc pentru a-mi gasi o pozitie mai buna de somn.
1. Nu e deloc o situatie in care sa-ti doresti sa ajungi, mai ales ca e foarte frustrant pentru ca incerci sa dormi dupa ce esti treaz de minim 30+ ore si te chinui cu treaba asta.
2. E aproape imposibil sa experimentezi asa ceva voit, deoarece trebuie sa stai foarte mult treaz. Daca nu ai o activitate care chiar sa te motiveze sa ramai treaz, vei adormi mai devreme mai mult ca sigur.

#11
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 andrei_im, on 01 februarie 2014 - 03:30, said:

Pentru paralezia somnului trebuie...
Paralezia somnului apare,,,

Măi Trandafir, ”paralezezi” prea mult în pat, băiatule...

#12
victor_tree

victor_tree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,196
  • Înscris: 28.10.2013
Am trait chestia asta de mai multe ori in trecut,am avut o perioada cu stres mult,banuiesc ca din cauza asta,nu e ceva ce poti experimenta in mod voit,pur si simplu se intampla,daca esti obosit/agitat,la inceput era naspa,ma speriam,incercam disperat sa ies din acea stare,pe urma a devenit distractiv.

Cea mai buna si rapida metoda de a iesi din starea aia e sa iti tii respiratia,da stiu ca pare bizar sa iti tii respiratia in timp ce ai senzatia ca te sufoci dar crede-ma ca functioneaza,iti poti controla respiratia,nu mai respiri in mod constient cateva secunde si la un moment dat ai o zvacnire/zbatere dupa aer care te scoate din paralizie,e mult mai confortabil decat sa te chinui sa iti misti mana sau piciorul.


A,nu am avut niciodata vedenii cu demoni and shit,doar senzatia de sufocare si neputinta,care e cumplitaPosted Image

#13
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Ai draci pa time sau tu doar vrei sa ai draci pt o noapte ?

#14
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Eu cand am trecut prin asta n-am vazut demoni, in schimb am trait o senzatie absolut incredibila de frica.

#15
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,783
  • Înscris: 27.01.2009
Deci, vrei demoni sau draci ?

#16
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Prietena mea care nu crede in "porcarii" de genul, a experimentat asta si nici nu stia ce a avut sau cum se numeste.
Practic, intr-o dimineata fiind singura acasa, sa trezit dar nu se putea misca. Avea ochii deschisi, era constienta dar nu-si simtea corpul. Si cica, cineva sa urcat pe pat in spatele ei si o mangaia pe cap. A zis ca desi simtea nevoia sa tipe din toti plamanii, corpul nu raspundea la comenzi. Dupa 1 minut, acel "demon" a plecat si ea a tipat dupa care a sunat la politie iar acestia au zis ca nu era nimic in casa si nici urma de intrare prin efractie. Dupa cateva zile a vorbit cu un preot si ia explicat treaba subiectului astuia.

Moama, sa-l mai prind de acel demon ca se urca-n patul meu...ficat fac din el Posted Image .

Eu as vrea sa ma viziteze o demonita din aia sexy, nimfomana (succubus). Macar asa nu poate spune prietena  ca am inselat-o, pana mea, cand iti zice o demonitza sexy, arzand in flacari sa o "ajuti"...nu te pui cu dracu Posted Image . Eventual poate se transforma in relatie de lunga durata, macar atunci cand mor sa stiu sigur ca nu ajung tocmai la sectia: cazane, ci intr-un post la caldut :)
Dar adevarul este ca la o relatie cu un succubus, in loc sa spun "pana moartea ne va desparti" o sa spun: "For ever and ever and ever and ever...again" :)

#17
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
[ http://31.media.tumblr.com/tumblr_ltxsum2ojL1r5f5b5o1_400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://www.thesleepparalysisproject.org/wp-content/uploads/2013/03/old_hag1-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




[ http://www.ghost-pictures.org/images/ghost-in-bed.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Asa ceva va ofera creierul in paralizie de somn INDUS. Se poate si voit Posted Image si multi o pot face, trebuie sa faci anumite chestii legate de somn si concentrare din partea ta, si poti ajunge in lumea neagra...
Am un prieten care practica asa ceva, si prietena lui la fel, demoni ca demoni.... dar sa vezi si sa simti o babeta de 90 de ani pe piept cum te stranguleaza e total aiurea presupun , de asta ceream ajutor cum sa experimentez sleep paralysis/ astral projection fara demoni Posted Image .

Edited by SfantulLike, 01 February 2014 - 11:59.


#18
andrei_im

andrei_im

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 13.08.2009

 Ouroboros, on 01 februarie 2014 - 03:55, said:

Măi Trandafir, ”paralezezi” prea mult în pat, băiatule...
Daca nu pricepi discutia, da-i intai un search pe google, o fuga la biblioteca de medicina, discuta cu un medic, apoi intoarce-te si adauga ceva de valoare.

 SfantulLike, on 01 februarie 2014 - 11:57, said:

Asa ceva va ofera creierul in paralizie de somn INDUS. Se poate si voit Posted Image si multi o pot face, trebuie sa faci anumite chestii legate de somn si concentrare din partea ta, si poti ajunge in lumea neagra...
Am un prieten care practica asa ceva, si prietena lui la fel, demoni ca demoni.... dar sa vezi si sa simti o babeta de 90 de ani pe piept cum te stranguleaza e total aiurea presupun , de asta ceream ajutor cum sa experimentez sleep paralysis/ astral projection fara demoni Posted Image .
Si eu o pot face indus, trebuie doar sa dorm extrem de putin vreo cateva zile(maxim 2-4 ore), apoi o noapte fara somn deloc si cam aia e. Dar nu as vrea sa ma chinui voit sa stau treaz 2-3 zile ca dupa aia sa ma chinui din nou sa adorm. Daca incerci sa-i induci altcuiva asa ceva, sunt destul de sigur ca se incadreaza la tortura, deci de ce as vrea sa-mi fac singur? Ma rog, fiecare cu ale lui, unii poate vor sa incerce, asa sa vada cum e. Din punctul asta de vedere e destul de sigur, nu e ca la heroina, coca sau mai rau, olynth, daca treci o data prin paralezia somnului, n-o sa-ti mai trebuiasca a 2a oara, deci nu creeaza dependenta.
Daca chiar crezi ca iei legatura cu lumea de dincolo, ca intri in contact cu demonii, etc., atunci problemele-ti sunt mai mari decat o banala dependenta.
Totusi pentru cei ce vor sa incerce 1 data, cheia e sa fie atat de obositi incat sa adoarma intai corpul, iar creierul sa nu aiba timp sa adoarma. Ajuns in situatia asta creierul nu mai poate adormi deoarece se panicheaza pentru ca nu are control asupra corpului. Nu recomand tehnica mentionata mai sus cu tinutul respiratiei, pentru ca e periculos sa te privezi de oxigen intr-o situatie in care nici nu poti cere ajutor. Este dovedit ca in cateva secunde iti vei recapata automat controlul asupra corpului, deci e suficient sa astepti si sa incerci incontinuu sa te misti. Cele cateva secunde par ca dureaza ceva mai mult, fiind paralizat. Oricum, daca ajungi sa fii asa de obosit, cel mai probabil vei avea cateva episoade din astea inainte sa reusesti sa adormi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate