Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Fumatorii de tigari home made / rulate

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
6318 replies to this topic

#685
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
nu am nimic cu omul, nu-l cunosc si mi-a parut om serios....dar cine stie, poate a avut o zi nasoala nu trebuie sa il bagam in categoria teapa asa din start. E posibil sa scrie mai multe persoane de pe cont si atunci difera exprimarea, oricum concluziile pe care le-a tras sunt gresite pentru ca e normal sa fiu pretentios, nu toti care vor sa fumeze ieftin trebuie sa fumeze si prost....si nu vad nimic gresit la ce am zis eu cu mirosurile urate, decat sa ma tina nevasta pe pres, sau sa o bat ca sa ma lase sa fumez in casa, mai bine fac o proba intai, nu?

#686
Ligiore

Ligiore

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.02.2015

 xcit, on 13 februarie 2015 - 09:45, said:

nu am nimic cu omul, nu-l cunosc si mi-a parut om serios....dar cine stie, poate a avut o zi nasoala nu trebuie sa il bagam in categoria teapa asa din start. E posibil sa scrie mai multe persoane de pe cont si atunci difera exprimarea, oricum concluziile pe care le-a tras sunt gresite pentru ca e normal sa fiu pretentios, nu toti care vor sa fumeze ieftin trebuie sa fumeze si prost....si nu vad nimic gresit la ce am zis eu cu mirosurile urate, decat sa ma tina nevasta pe pres, sau sa o bat ca sa ma lase sa fumez in casa, mai bine fac o proba intai, nu?

Nu este vorba de nici o teapa din moment ce am spus ca il vind pe proba, Dar daca iti place, si cumperi doar, 100 g asta inseamna sa scot bani pe benzina deci pierdere de timp.

#687
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009
@xcit ti-a zis clar ca daca e bun tutunul o sa-ti cumpere 1, 2 kg, asa ca nu mai tot incerca sa tragi mata de coada si daca chiar ai ceva de calitate intalneste-te cu omul sa probeze, si daca e bun o sa-ti comand si eu, iar daca ai intrat aici doar sa incerci sa gasesti fraieri poti posta anuntul pe alte site-uri unde oamenii nu pot da commenturi sau calificative si te-ai scos. Si eu as vrea un tutun asa de bun precum il lauzi pe asta al tau.

#688
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Si daca ia doar 100 de grame unde e problema? Ia acum 100, dar pe viitor vei avea asigurat un client. Daca te recomanda vei vinde cantitati mari lui si prietenilor lui. Afaceristu lu peste. Nu stii sa gandesti pe termen lung. Sau poate marfa ta e infecta si de asta ai dubii sa te intalnesti cu el.

#689
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006

 Ligiore, on 13 februarie 2015 - 15:15, said:


Nu este vorba de nici o teapa din moment ce am spus ca il vind pe proba, Dar daca iti place, si cumperi doar, 100 g asta inseamna sa scot bani pe benzina deci pierdere de timp.
pai cumpar cat vreau, e vreo limita? poate o sa-ti doresti sa te intalnesti cu mine cat mai des, n-ai de unde sa stii, stii de ce am zis doar 100 gr? pt ca la prima tigara nu-ti dai seama, dupa ce fumezi un pachet doua,  iti dai seama daca tutunul il fumezi de placere sau de nevoie. Am incercat un tutun care la prima tigara era extraordinar, dar dupa 10 tigari deja te rupea pe gat, era smirghel, nu am de ce sa-ti dau explicatii de ce vreau doar 100 gr, dar ma rog, daca vrei sa vinzi vinzi si bagi benzina, daca nu te plimbi cu bicicleta...asta e, dupa aparente am crezut ca esti om serios, bafta

#690
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Dupa ce am citit acest topic in totalitate am ajuns la concluzia ca fiecare fumeaza ce ii place , gusturile difera foarte mult , fiecare isi gaseste combinatia de tutun care-i place si modul de fumat care il avantajeaza. Eu de exemplu am trecut de la tigarile Pall Mall albastru lung la tigari injectate cu tutun vrac cumparat de la diversi useri de pe okazii si nu am fost multumit dar din considerente financiare am incercat. Momentan am descoperit tigarile rulate , slim de 70 mm ... ar fi ideal o tabachera care ruleaza ( cu asta m-am obisnuit ) tigari slim de 110 mm dar nu cred ca exista , doar roller de 110mm care nu-mi place defel. Folosesc 2 filtre la fiecare tigara 1 normal (filtre slim lungi taiat pe jumatate) si 1 cu carbon impreuna cu foite OCB albastre sau portocalii si tutun cu arome de cirese ( Salsa , Mc Baren , ) M-a cucerit mirosul ramas in urma mea si gustul foarte slab de aroma de cirese. O tigara pall mall albastru lung este echivalentul cu 3 tigari rulate de mine. Fumez mai putin acum iar o punga de 40g ma tine 3-4-5 zile in functie de activitati. Problema mea este ca acum cateva zile mi s-a oferit o monstra ( 5g) de tutun Mc Baren cu aroma de cirese adus din germania. Nu e nevoie sa va spun ce diferenta este fata de cel din Ungaria.sunt cateva site-uri care trimit in romania dar nu este deloc avantajos decat daca iei 1 kg ( limita maxima admisa conform celor de la ANAF) ma gandeam ca poate voi stiti alte site-uri de genu asta

#691
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.01.2007
Pentru asta este topicul asta, schimbat informatii despre calitatea produselor si accesoriilor , descriere de experiențe personale, în nici un caz pentru vânzătorii de tutun. Pentru ei sunt site-uri specializate or daca nu, ar fi bine ca tranzactiile se desfășoare în privat.

#692
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Am luat astazi Salsa din Ungaria dar diferenta este uriasa. Pana acuma nu m-am gandit sa verific si pe celelalte pachete...pe acesta scrie ca este facut in Danemarca. Se pare ca mai e si tutun din Ungaria care sa merite. Am gasit si tabachera cu roller de 110mm la 24 de lei si totul este ok

#693
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,862
  • Înscris: 01.09.2006
E uriasa diferenta fata de ce ? Fata de cel care se gaseste prin Romania ? Sau fata de cel din Germania ?

#694
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
probabil ca tot din ungaria

#695
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,862
  • Înscris: 01.09.2006
Stiu ca astia pe okazii mai aduc tutun din bulgaria, dar nu stiu daca salsa. Eu niste old holborn adus din Bulgaria luasem de la unul.

#696
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Fata de...cel luat prima data de la alt user de pe okazii. Am spus ca nu m-am uitat pe el unde e facut , timbru tot de Ungaria avea ca si asta. Am vazut toata marfa ... Asta era singurul produs in alta tara si ambalat pt Ungaria. E destul de greu sa gasesti tutun cu aroma de cirese la noi. Din magazin Excelent e prea dulceag pt mine iar Stanley nu are nimic in plus fata de Salsa , doar diferenta de pret. Stanley 35g 32-35 ron in magazin iar Salsa e 23 lei 40g de la cine iau eu acum. Din Ungaria doar Salsa si Primus cirese si vanilie ...si nu-mi place deloc. Am gasit un user pe okazii care vinde Domingo cirese din germania , o sa-l incerc si pe asta daca il conving sa se deplaseze doar pt o punga. Voi ce tutun mai folositi momentan?

#697
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.01.2007
Eu fumez domingo original și gold leaf dar cumparat din Belgia de un amic al meu care e sofer de tir. Am fumat mult tutun din Ungaria și din Serbia însă într-adevar e mai bun cel din vest în special din Anglia Benelux....

#698
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Domingo daca nu ma insel este produs in Belgia. Diferenta este notabila fata de cel din Ungaria? (La pret ma refer) Care se pare ca este produs tot in Belgia ...banuiesc ca este tutun de alta calitate. Am si eu un prieten care face curse destul de des pe acolo dar el lua din Luxemburg pentru el...cred ca e mai ieftin

#699
attila2015

attila2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2015
Salutare si nu in primul rand bine va am gasit oameni buni. Sunt incepator al acestui viciu ca si ori care din noi incercm sa reducem costurile si daca se poate de ce nu sa ne lasam de fumat acum 1 sapt mi am cumparat aparatul in primul rand premier manual care ma costat in jur de 50 lei ok toate bune acum am zis sa incerc ce fel de tutun dupa 4 - 5 ani fumat parliament aqua blue lung 100mm am zis sa fie cta de cat aproximativ la fel am gasit tutunul philip morris in cutie de 80 gr si am zis sa ii dau o sansa si ce sa vad wow foarte ok fara tuse fara nimic dupa acea a zis si sotia sa incerce si ea am zis ca cumpar tutun domingo am tot auzit de tutunul asta ca e bun ok am zis hai sa luam 2 arome si am cumparat asa domingo vanilie si menthol 40gr pret pe punguta 23 lei am avut noroc ca am plecat la bucresti si ma am intalnit cu respectivi oameni amandoi in zona tineretului ok acum a ramas tuburi si am luat king size 100mm cartel filtru alb a fost de cat de cat ok cu toate ca am dat pe 200buc 3,5 lei scump cand dupa ce sa vad pe situri etc. multifilter primus costa 4lei deci acum tutunul sa dus deci vreau detalii de la voi este ok ? tuburile de la primus multifilter sau ce alta firma imi recomandati va rog si binentels tutun si de unde sa iau eu stau in cta deci macar 200gr sa vedem cate ies? si cat oare ma ajunge mersi mult astept ajutor si raspunsuri cat de cat ok

#700
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.01.2007

 MarcoGEO, on 15 februarie 2015 - 23:17, said:

Domingo daca nu ma insel este produs in Belgia. Diferenta este notabila fata de cel din Ungaria? (La pret ma refer) Care se pare ca este produs tot in Belgia ...banuiesc ca este tutun de alta calitate. Am si eu un prieten care face curse destul de des pe acolo dar el lua din Luxemburg pentru el...cred ca e mai ieftin
Da domingo e produs în Belgia dar mi se pare mai bun decat cel unguresc, la gust ma refer, ca pret nu știu cat e cel unguresc însă eu dau 5 ,2 euro pe pachetul de 50 de grame.  Daca poti lua tutun din Luxemburg atunci foarte bine pentru că e cel mai ieftin din Europa.

Edited by annubis, 16 February 2015 - 15:45.


#701
MarcoGEO

MarcoGEO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 14.02.2015
Atilla2015

Gusturile difera. Tuburile ca si tutunul sunt dupa preferinte. Ce am auzit eu pe aici tuburile sa fie de 25mm fata de 15mm cat au cele mai comune ca primus de ex. Acum depinde de ce vrei u , tuburi cu aroma , care fac tigara mai slaba...etc. Pentru fumatul de placere recomand rulatul nu injectatul , este mai scump tutunul dar mai deosebit. Daca fumezi ORICE iei tutun de injectat la 130-150 ron Kg cu tuburi normale fara carbune , e cea mai ieftina varianta 4-5 ron pachetul. Daca vrei sa fumezi ca " la magazin " iei tuburi mai bune de 6-8 ron 200 buc si tutun la gramaj , daca are cn sa-ti aduca ( vreo cunostinta de a unei cunostinte care e sofer pe tir ) sunt galeti de tutun 400 g Marlboro , winston sau camel la pretul de maxim 30 de euro si o sa te coste 8-10 lei un pachet de tigari la care adaugi si munca ta sa le faci.
Tu alegi ce iti doresti
Nu stiu exact cand vine un amic care e tirist , trebuie sa-i aduca unui prieten o galeata de camel... Luat din Luxemburg , o sa va spun cum este. Si o sa ma gandesc la o varianta si pentru mine ( tutun de rulat )

#702
attila2015

attila2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2015

 MarcoGEO, on 16 februarie 2015 - 21:37, said:

Atilla2015

Gusturile difera. Tuburile ca si tutunul sunt dupa preferinte. Ce am auzit eu pe aici tuburile sa fie de 25mm fata de 15mm cat au cele mai comune ca primus de ex. Acum depinde de ce vrei u , tuburi cu aroma , care fac tigara mai slaba...etc. Pentru fumatul de placere recomand rulatul nu injectatul , este mai scump tutunul dar mai deosebit. Daca fumezi ORICE iei tutun de injectat la 130-150 ron Kg cu tuburi normale fara carbune , e cea mai ieftina varianta 4-5 ron pachetul. Daca vrei sa fumezi ca " la magazin " iei tuburi mai bune de 6-8 ron 200 buc si tutun la gramaj , daca are cn sa-ti aduca ( vreo cunostinta de a unei cunostinte care e sofer pe tir ) sunt galeti de tutun 400 g Marlboro , winston sau camel la pretul de maxim 30 de euro si o sa te coste 8-10 lei un pachet de tigari la care adaugi si munca ta sa le faci.
Tu alegi ce iti doresti
Nu stiu exact cand vine un amic care e tirist , trebuie sa-i aduca unui prieten o galeata de camel... Luat din Luxemburg , o sa va spun cum este. Si o sa ma gandesc la o varianta si pentru mine ( tutun de rulat )

ms mult ptr ajutor, raman dator marco.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate