Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 

Cel mai bun aparat de ras

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1529 replies to this topic

#1477
utilizatorok

utilizatorok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 24.12.2021

View Posttitoo, on 03 martie 2023 - 01:19, said:

Pai faci precum colegul @utilizatorok, dai cu sapun/spuma pe fata si o dai jos de pe fata, folosind pana iesi la pensie acelasi aparat...cu sau fara lama. Si in timpul asta mai poti face cate o inovatie ca CTP, mai pui o scobitoare, o crenguta sau ce idee iti vine, in loc de maner.
Eh, ce sa zic, am fost sincer si ce folos, asta e, nu e nimeni de vina, asa suntem toti, a ajuns o normalitate, cum zicem.Posted Image
Dar uite, nu va abandonez, pt. 10.000 de euro, ma filmez de fiecare data cand ma rad, cu dovada de serie a rezervei si orice e util, dupa care public totul pe YouTube. Hai? Ce ziceti? Posted Image

#1478
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 07.11.2006

View Postabac, on 03 martie 2023 - 15:11, said:

M-am barbierit perfect, dar absolut perfect cu gel de ras Nivea la tub, ceva super glide technology. Pur si simplu nu aveam altceva la indemana. Cert e a a alunecat R41 superb pe piele. Nu am nicio ezitare sa incerc din nou experienta.

Intotdeauna exista exceptii si vor exista exceptii.
Tu esti exemplul perfect.

#1479
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 19.03.2007

View Postutilizatorok, on 03 martie 2023 - 18:13, said:

Eh, ce sa zic, am fost sincer si ce folos, asta e, nu e nimeni de vina, asa suntem toti, a ajuns o normalitate, cum zicem.Posted Image
Dar uite, nu va abandonez, pt. 10.000 de euro, ma filmez de fiecare data cand ma rad, cu dovada de serie a rezervei si orice e util, dupa care public totul pe YouTube. Hai? Ce ziceti? Posted Image

Si cand vrei banii, inainte sau dupa si cati ani zici ca te vei barbierii cu rezerva aia ? Sa-ti mai povestesc despre trucajele pe care le poti face intr-o filmare ?

#1480
utilizatorok

utilizatorok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 24.12.2021
Pai ce vrei frate, sa dormi la mine sau sa dorm la tine ca sa iasa adevarul la lumina?Posted Image
Bine, renunt, credeti ce va satisface, ar fi periculoasa in ziua de azi o asemenea incredere pe care v-o cer.
Ce vremuri, ce vremuri sa fi fost atunci cand inca minciuna nu era inventata!

#1481
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 19.06.2018

View Postutilizatorok, on 04 martie 2023 - 05:34, said:

Pai ce vrei frate, sa dormi la mine sau sa dorm la tine ca sa iasa adevarul la lumina?Posted Image
Bine, renunt, credeti ce va satisface, ar fi periculoasa in ziua de azi o asemenea incredere pe care v-o cer.
Ce vremuri, ce vremuri sa fi fost atunci cand inca minciuna nu era inventata!
Am inteles punctul tau de vedere, te barbieresti de ani de zile cu o rezerva, ok, te credem. Hai sa inchidem subiectul sa trecem la altele.

Apropo, dintr o paine cat timp mananci? Eu am facut la masina de paine una in aprilie 2014, era cam inainte de Paste si nu numai ca nu s a terminat dar e proaspata ca in prima zi.

#1482
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

View Postabac, on 02 martie 2023 - 13:47, said:

Altfel ajungi ca papagalul ala sinistru de CTP cu afirmatii de genul cum ca briciul nu taie parul ci il rupe ca e unghiul nustiucum ca cine tine briciul in mana e mort de frica si nu il tine la unghiul corect si alte asemenea balarii. Omul e demn de mila.

Oare exista vreun domeniu la care nu se pricepe CTP-u'? Adica, de sute si mii de ani se barbieresc barbatii cu diverse lame de otel ascutite, noroc cu el ca altfel nu aflam ca toti aia erau prosti.

#1483
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 19.06.2018
Mama, ce oligofren! Deci ce treaba are manerul cu rezerva?

#1484
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 28.02.2008

View Postedy_wheazel, on 04 martie 2023 - 20:49, said:


Oare exista vreun domeniu la care nu se pricepe CTP-u'? Adica, de sute si mii de ani se barbieresc barbatii cu diverse lame de otel ascutite, noroc cu el ca altfel nu aflam ca toti aia erau prosti.

Se barbiereau, dar mai cu frica. Urlau in fata oglinzii de spaima.

#1485
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
La R89 am pus manerul greu de la King C Gilette, sa fac o experienta. Nu a mers, taia aiurea. Am pus la loc, a mers

#1486
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 19.03.2007

View Postutilizatorok, on 04 martie 2023 - 05:34, said:

Pai ce vrei frate, sa dormi la mine sau sa dorm la tine ca sa iasa adevarul la lumina?Posted Image
Bine, renunt, credeti ce va satisface, ar fi periculoasa in ziua de azi o asemenea incredere pe care v-o cer.
Ce vremuri, ce vremuri sa fi fost atunci cand inca minciuna nu era inventata!
Eu nu vreau nimic, ca nu eu am facut afirmatia ca m-am barbierit cativa ani cu aceeasi lama/rezerva. Minciuna a aparut din vremea lui Adam si a Evei. Eu zic sa le scrii celor de la Guinness Book (guinness world records) si vezi ce conditii iti vor impune pentru a face demonstratia.

#1487
audiofidell

audiofidell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 19.06.2018
Am reevaluat lamele Personna, delicate si eficace. Le incercasem pe alte aparate si nu mi spuneau decat sa le las la o parte. Nu toate lamele se potrivesc in orice aparat. Cu ce folosesc acum, sunt numai bune.

Pana acum, in privinta lamelor aveam o distinctie, Kai si restul. Lucrurile sunt mai nuantate si orice lama se evalueaza in functie de aparat, nu in general.

#1488
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Are cineva Edwin Jagger 3one6 sau Muehle Rocca si-mi poate oferi o parere?
Ma gandeam sa arunc niste bani si nu stiu ce sa aleg dintre astea doua....

#1489
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 07.11.2006
De ce consideri ca arunci niste bani? Daca ai bani de aruncat, cumpara-le pe amandoua.
Pareri?
Despre EJ gasesti aici
https://www.edwinjag...fety-razor.html
https://www.edwinjag...fety-razor.html
https://www.amazon.c...y/dp/B07SSFZ2D1
iar despre Muhle Rocca
https://www.amazon.c...y/dp/B077TSRCNZ

Si o comparatie intre cele doua
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iTanzMs3vbU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dupa parerea mea, sunt mai mult decat edificatoare parerile prezentate.
Banuiesc ca nu te deranjeaza ca nu sunt exprimate de colegi de forum.

#1490
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostCool_Kick, on 09 martie 2023 - 09:51, said:

Are cineva Edwin Jagger 3one6 sau Muehle Rocca si-mi poate oferi o parere?
Ma gandeam sa arunc niste bani si nu stiu ce sa aleg dintre astea doua....
Nu pot intelege asta...cu aruncatul cu banii ! Daca tot ai bani de un RazoRock Game Changer , fie 68 fie 84(sau un maner cu ambele placi)...in functie de necesitati , de ce sa-i arunci pe altceva .

Edited by Alltrack, 09 March 2023 - 18:45.


#1491
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Am luat cap R41. Calitate mult peste, am luat-o incet, batraneste, 2 treceri. Nu se compara cu 89 cu toate ca nu am o barba deasa, aspra. Piele iritata dar am folosit lama de la pachetul cu King C Gilette care mi-a dat si inainte iritatii si agatat firele. Am comandat diferite tipuri de lame, sa vad cu care ma impac. Deocamdata am stoc de Feather, ma impac bine pe R89 dar R41 imi lasa obrazul meserie.

Edited by Inginerul, 09 March 2023 - 19:14.


#1492
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
thanks! Oricum aveam in vedere si un Game Changer si/sau above the tie.

Edited by Cool_Kick, 10 March 2023 - 08:20.


#1493
GreatLeader

GreatLeader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 05.09.2022
Am ajuns ca batranei aia care zic ca pe vremuri aparatele erau mai bune.
Am folosit toate cremele de ras, spumele de ras, acum dau cu sapun dar folosesc rabdarea.

Mai bine cumpar lame ieftine de unica folosinta in loc sa cumpar lame scumpe care nu stiu ce naiba au de se tocesc la fel de repede ca astea de unica folosinta.

#1494
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostGreatLeader, on 10 martie 2023 - 08:24, said:

Mai bine cumpar lame ieftine de unica folosinta in loc sa cumpar lame scumpe care nu stiu ce naiba au de se tocesc la fel de repede ca astea de unica folosinta.
Care lame sunt de unica folosinta , care sunt cele ieftine si care sunt cele scumpe ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate