Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Allview A5 Quad

- - - - -
  • Please log in to reply
3569 replies to this topic

#73
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Într-adevăr, în aplicația calculatornu am găsit funcția %

#74
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
E cam deranjant ca nu are functia %, dar nu este o tragedie, puteti imnultii suma dorita cu 0,x ... unde acel x reprezinta cat la suta vreti sa calculati!
Exemplu:
100+12%= 112....... dar se poate face si astfel:
100x0,12 =12, apoi 100+12=112.... e un procedeu un pic mai greut dar merge si asa! Sau in Google Play gasiti RelCalc. Scientific https://play.google.....RealCalc&hl=ro

#75
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Ce browser folosiți pe acest terminal?

#76
Mugur_001

Mugur_001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.04.2010

View Postvaler, on 08 august 2014 - 11:36, said:

Ce browser folosiți pe acest terminal?
Browserul original,eu personal cred ca telefonul este optimizat cu aplicatiile originale,chiar si cu 512mb ram,se misca excellent,nu stiu de ce sufera toata lumea de la 1gb ,in sus.

#77
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Așa ceva... E adevărat că se mișcă destul de bine cu aplicațiile preinstalate gen browser, tastatură, mp3 player; deci nu numai eu am această părere personală... :)

#78
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009

View Postvaler, on 08 august 2014 - 11:36, said:

Ce browser folosiți pe acest terminal?
Browserul lui original. Chiar ma gandeam acum cateva zila sa incerc Google Chrome, insa m-am razgandit..... ce rost are sa folosesc alt browser cand cel original merge super?

#79
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Am încercat firefox, merge bine, atât aplicația cat și telefonul dar... ocupă prea mult spațiu. Și apoi, să ruleze două aplicații de internet în fundal... nu dă bine la rami :)

#80
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Da, ieri s-a împlinit o lună de când am acest telefon. Își merită fiecare bănuț dat! Nu-mi pare rău de alegerea făcută!

#81
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014
sall,allview a5 quad are egalizator de sunet?ms!

#82
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Nu, nu are asa ceva, insa exista cateva aplicatii Equalizer in Google Play daca doresti sa editezi setarile de sunet!

#83
amiralfox

amiralfox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.05.2014

View Postplanner26, on 09 august 2014 - 22:54, said:

Nu, nu are asa ceva, insa exista cateva aplicatii Equalizer in Google Play daca doresti sa editezi setarile de sunet!

ok,care tel.este mai bun,: Nokia Lumia 520 sau Allview A5 Quad?

#84
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Între 520 și a5 quad am ales acest allview; egalizator bun este bass booster pro.

#85
Mugur_001

Mugur_001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 25.04.2010
Revin cu inca un minus.Obisnuiam sa folosesc casca Bluetooth ca sa ascult muzica sau carti audio,fara sa ma mai incurc cu cabluri(casti),constat cu parere de rau ca acest terminal ,desi vine cu versiunea 4.0,a generatiei de Bluetooth,nu are "A2DP".O sa ma obisnuiesc si cu asta.)))

#86
criss0571

criss0571

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.11.2004
Buna seara, incerc de ceva timp sa conectez un stick pe cablu OTG iar telefonul  nu vede acest stick. Ma poate ajuta cineva. A5quad. Am si o tableta tot allwiev dar pe tableta vad stick-ul. Multumesc

Edited by criss0571, 10 August 2014 - 21:45.


#87
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Încă nu am avut timp să probez conectarea unui stick cu telefonul prin cablu otg. :)

#88
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Salutare! Aș dori să schimb launcher-ul allview cu smart launcher, se merită?

#89
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 25.05.2006
Mă mănâncă în vârful degetelor... de la mâini... :) nu are nimeni un backup la firmware sau backup cu Titanium la aplicațiile cu care a venit romul pe acest telefon? (Am eliminat youtube, office și alte apk pe care le-am considerat mâncătoare de resurse...)
Telefonul încă funcționează bine! :)

#90
AydenCJ

AydenCJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 08.05.2014
salutare,

Întrucît eu nu sunt fan google şi nici utilizator al serviciilor oferite de acesta, la fel am făcut şi eu cu toate gunoaiele preinstalate, root cu framarot şi titanium backup apoi uninstall; o idee mai bună este să le îngheţi  în loc să le dezinstalezi;
-despre aplicaţia de redare muzică instalată în allview, am văzut versiunea aproape identică din firmware-ul walton primo gf, aceea ARE acces la egalizator şi la FX booster; aplicaţia din firmware-ul gionee p3 este la fel cu cea din allview, poţi activa să apară pe ecran butonul cu equ dar la apăsarea acestuia, aplicaţia se blochează.
-Pentru aplicaţii office eu folosesc kingsoft office pt modul offline şi office (microsoft) plus one drive cu 15 gb pentru online.
Pentru navigare folosesc igo 8 myway, sau Mapfactor Navigator cu hărţile gratis (cele Tomtom sunt mai bune dar pe bani). Google maps e slăbuţ ca navigator, în plus are nevoie de net. salvează maxim 10 zone şi apoi rămîi cu ochii în soare; dacă eşti în străinătate roamingul de date nu se merită sub nici o formă.
Dacă vreţi să micşoraţi consumul de energie şi să reduceţi traficul de date: îngheţaţi google maps, gmail, servicii google (care e o mare porcărie), google service framework, google backup transport, serviciile de localizare precum şi google play. pentru ca să puteţi  reutiliza marketul doar reactivaţi (unfrozen) temporar google service framework şi google play store. În cazul în care sunteţi totuşi utilizatori gmail şi maps nu le îngheţaţi şi de asemenea păstraţi activ google service framework.


Am o întrebare:
se crează un grup de contacte "indezirabili" (nr de telefon) în agendă. Cum poate fi setat telefonul încît cei sunt membri din grupul "indezirabili" care sună să zicem pe durata concediului să fie rejectaţi automat?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate