Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Allview A5 Quad

- - - - -
  • Please log in to reply
3569 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Allview a lansat cel mai ieftin smartphone quad-core al companiei. Telefonul costă 599 de lei și este dedicat celor care își doresc un telefon destul de performant, dar la un preț accesibil.

Allview A5 Quad vine cu un display TFT de 4.3 inchi cu rezoluția de 800 x 480 pixeli, procesorul este evident unul quad-core, 1.3 GHz Cortex A-7, ca și GPU, vom avea un Mali-400MP. Telefonul mai dispune de 512 MB RAM și o memorie internă de 4 GB.

Camera principală este de 5 megapixeli OV5648, cu autofocus, LED Flash, HDR și Touchfocus, este capabilă să filmeze FullHD la 30 fps. Camera frontală este de 0.3 megapixeli și poate filma VGA.

A5 Quad dispune de o baterie Li-Ion cu o capacitate de 1700 mAh.Telefonul măsoară în grosime 10.9 mm și cântărește 153.7 de grame.A5 Quad este dual sim, are parte de android 4.2.2 și este compatibil HD Voice.

Caracteristici principale:

Quad core 1.3 Ghz Cortex A7 , GPU Mali-400MP

TFT 4.3 inchi, 480 x 800 pixeli

4 GB memorie interna, 512 MB RAM

5 mpx camera, autofocus, flash, HDR, touchfocus, 0.3 mpx camera frontala

Baterie 1700 mAh

PRET: 599 LEI

http://www.allview.r...quad/descriere/

                   [ http://www.allview.ro/typo3temp/pics/5f5e178fca.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur_, 19 January 2014 - 18:40.


#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Alta [ http://i1.ytimg.com/vi/aVJxfdn2peU/maxresdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]?

#3
alexandru_viorel

alexandru_viorel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 16.07.2010
Degeaba ai quad core (care si asa la o frecventa mica) daca are 512 MB ram -.-.

Edited by alexandru_viorel, 17 January 2014 - 16:12.


#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008
Asta vroiam şi eu să zic, quad-core cu 512 Mb RAM...moartea pasiunii.

#5
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
E petarda, telefon bun de aruncat la gunoi.

#6
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Fara un gb ram si un cip grafic mai bun e acelasi rahat invelit intr-o carcasa mai noua. A venit nou cu procesorul quad core si posibil camera mai buna, inca n-am vazut cum scoate pozele, mai ales cele de interior, insa nu se merita sa dai 6 milioane pe unul ca asta, 5 ar fi un pret mai corect tinand cont de cat a scazut pretul celui dual core.

#7
DarthVader20

DarthVader20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 04.01.2013
Mie imi place si pretul e cat de cat corect.Astept sa vad un review, ma intereseaza cum face poze si cat tine bateria..

#8
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Nu merta cumparat,evolio costa 700 lei si e mult peste asta. Cum e sa vrei sa joci un joc si sa nu poti sa-l joci din cauza memoriei ram? deeaba e quad.

#9
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am primit in teste...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P0ayb5VsCT4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
O filmare pe lumina mai slaba..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EvuYBa7TCMs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Recenzia lui A5 Quad..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-C2WfRNUFF0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Pana in 600 lei nu are competitori dal sim la pretul asya quad core...

#13
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Rom pentru acest model nu a aparut? Liniste si pace pe aici..

#14
clalexxxx

clalexxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 22.01.2007
Salut, am si eu o intrebare pentru voi, ce imi recomandati sa achizitionez ?
Nokia Lumia 525 (570 lei) sau Allview A5 Quad (550 lei)??? http://www.gsmarena....9&idPhone2=6018
Mod utilizare: pentru navigatie offline cel putin 1 data pe luna (satul de Igo piratat pe android sa caut harti sa pun...), viber, facebook, o poza/filmare pe afara cu copilul,email, browser, ocazional un joc ceva. Nu ma intereseaza dual sim sau camera frontala, nu folosesc Skpe-ul decat pe pc.Cel mai important sa mearga fluid, sunt satul de androide pana in 800 lei, care au lag la simplu swipe prin meniuri la aplicatii sau launcherul propriu (stiu exista launchere pe market) exista custom romuri dar mi s-a cam acrit de rezolvat aceste rahaturi cu interventia mea ca utilizator. As vrea o experienta mai placuta si ma gandeam sa schimb tabara cu WP 8.1 black, nu ma intereseaza numarul de aplicatii din marketuri, pentru ca stiu ca aplicatiile importante se gasesc pe toate platformele, restul sunt copilarii,70% din aplicatii android sunt inutile (android vs Market place wp8).
Ma mai gandesc ca windows mai ofera suport pentru upgrade software (cazul lui nokia lumia 520 care a primit update la 8.1 black) pe cand telefoanele android low end sunt uitate de soarta si raman cu softul din fabrica, apoi sa faci root si et... numai am timpul si rabdarea necesara ca la studentie. M-am tot uitat pe net prin magazine si ma bate gandul la lumia 525 modelul cu 1gb ram.
Voice ce ma sfatuiti? sfaturile sa fie legate de utilizarea cotidiana si daca se poate sa exemplificati comparatii, probleme sau alte intalnite.

#15
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
525.

#16
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Ia nokia e firma consacrata daca nu vrei sa ai experiente cu allview....

#17
Vineri-13

Vineri-13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.04.2014
Salut!
Stie cineva cum se rezolva problema "Unfortunately settings stopped working" atunci cand incerci sa adaugi un widget pe un 3rd party launcher?

#18
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
O problema majora!!!
Am doua abonamente voda si nu gasesc unde sa fac redirectionarile , apel in asteptare, oare chiar sa nu aiba telefonul asa ceva????????

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate