Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 

Recomandare host Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006
Hetzner, folosesc de peste 5 ani, am 4 servere dedicate la ei. Au de toate pt toate buzunarele. Preturi excelente.

#20
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014

View Postbogdansbg, on 24 aprilie 2014 - 22:30, said:

Hetzner, folosesc de peste 5 ani, am 4 servere dedicate la ei. Au de toate pt toate buzunarele. Preturi excelente.

am incercat sa-mi fac un cont la ei si surpriza mare

email-ul care trebuia sa-mi creeze un cont la ei a ajuns direct in spam!!!

asta arata ca ip-urile aflate in spatele serverului au o reputatie proasta!!!

practic asta ar fi cea mai proasta alegere posibila! daca ai un magazin online spre ex. (si nu numai) si ai un astfel de furnizor esti mancat!

Edited by warlock_, 08 June 2014 - 07:01.


#21
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006
"Toate IP-urile aflate in spatele serverului" - stii macar cate servere si IP-uri are Hetzner ?

Dar tot raul spre bine, ramai in Romania. Avem o reputatie foarte buna...peste tot.

PS: Si mesaje de la BlueAir, Vodafone si alte companii mari ajung in SPAM...doooh.


View Postwarlock_, on 08 iunie 2014 - 06:59, said:

am incercat sa-mi fac un cont la ei si surpriza mare

email-ul care trebuia sa-mi creeze un cont la ei a ajuns direct in spam!!!

asta arata ca ip-urile aflate in spatele serverului au o reputatie proasta!!!

practic asta ar fi cea mai proasta alegere posibila! daca ai un magazin online spre ex. (si nu numai) si ai un astfel de furnizor esti mancat!


#22
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014

View Postbogdansbg, on 08 iunie 2014 - 12:32, said:

"Toate IP-urile aflate in spatele serverului" - stii macar cate servere si IP-uri are Hetzner ?

Dar tot raul spre bine, ramai in Romania. Avem o reputatie foarte buna...peste tot.

PS: Si mesaje de la BlueAir, Vodafone si alte companii mari ajung in SPAM...doooh.

am incercat cativa provideri printre care si Hetzner

nu pot sa spun decat ca sunt profund dezamagit ....... pe langa faza cu ip-urile cu reputatie proasta cand am fost pe punctul de a achizitiona ceva spatiu pe serverele lor acestia mi-au cerut ....... copie dupa buletin Posted Image


colac peste pupaza nu ofera nici Cpanel ........

Edited by warlock_, 02 July 2014 - 22:42.


#23
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006

View Postwarlock_, on 02 iulie 2014 - 22:42, said:

am incercat cativa provideri printre care si Hetzner

nu pot sa spun decat ca sunt profund dezamagit ....... pe langa faza cu ip-urile cu reputatie proasta cand am fost pe punctul de a achizitiona ceva spatiu pe serverele lor acestia mi-au cerut ....... copie dupa buletin Posted Image


colac peste pupaza nu ofera nici Cpanel ........

Daca asta este criteriul dupa care cataloghezi un Provider ..., atunci alege ceva mai aproape, de prin cartier, sa-ti dea cPanel nulled.

IP-urile alea cu reputatie proasta imi tin vreo 45 de websiteuri pe prima pagina in Google, iar mailurile nu ajung niciodata in Spam / Junk pentru ca lucrez cu Google Apps.

#24
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007

View Postbogdansbg, on 02 iulie 2014 - 23:28, said:


Daca asta este criteriul dupa care cataloghezi un Provider ..., ..., iar mailurile nu ajung niciodata in Spam / Junk pentru ca lucrez cu Google Apps.

Daca folosesti google apps inseamna ca nu folosesti IP-ul de la ei ca sa trimiti mail, deci ...

#25
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014

View Postbogdansbg, on 02 iulie 2014 - 23:28, said:

IP-urile alea cu reputatie proasta imi tin vreo 45 de websiteuri pe prima pagina in Google, iar mailurile nu ajung niciodata in Spam / Junk pentru ca lucrez cu Google Apps.

Cand ai luat spatiu pe serverele lor ti-au cerut datele de pe buletin, pasaport, etc?

Hostgator are servere in Europa cu Cpanel si din cate se pare nu-ti cer copie dupa buletin sau pasaport pentru inchirierea unui spatiu pe serverele lor

Edited by warlock_, 03 July 2014 - 04:59.


#26
bogdansbg

bogdansbg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.04.2006

View Postflorin_tm, on 02 iulie 2014 - 23:37, said:


Daca folosesti google apps inseamna ca nu folosesti IP-ul de la ei ca sa trimiti mail, deci ...

Corect, dar siteurile cand livreaza mailuri automat spre clienti sau subscriberi, o face de pe IP-urile serverului.

View Postwarlock_, on 03 iulie 2014 - 04:58, said:

Cand ai luat spatiu pe serverele lor ti-au cerut datele de pe buletin, pasaport, etc?

Hostgator are servere in Europa cu Cpanel si din cate se pare nu-ti cer copie dupa buletin sau pasaport pentru inchirierea unui spatiu pe serverele lor


Da, am dat copie dupa Pasaport si nu am nimic impotriva. Am o afacere legala, nu am nimic de ascuns.

ia-ti Hostgator, sa treci prin ce au trecut majoritatea :)

#27
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014

View Postbogdansbg, on 03 iulie 2014 - 10:47, said:

Corect, dar siteurile cand livreaza mailuri automat spre clienti sau subscriberi, o face de pe IP-urile serverului.




Da, am dat copie dupa Pasaport si nu am nimic impotriva. Am o afacere legala, nu am nimic de ascuns.

ia-ti Hostgator, sa treci prin ce au trecut majoritatea Posted Image

nu cred ca ar avea cineva ceva de ascuns in domeniul asta ....... dar totusi ....... sa ti se ceara copie dupa buletin?!?

....... mi se pare un pic deplasat

nu am mai auzit pana acum asa ceva. e prima oara cand intalnesc un provider cu astfel de pretentii

si nu ofera nici macar Cpanel Posted Image ...... probabil licenta e prea scumpa pt unii

Edited by warlock_, 03 July 2014 - 21:09.


#28
warlock_

warlock_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2014
pentru cei care sunt in aceeasi postura,  godaddy uk ofera pachete de gazduire pe servere cu linux si cpanel pt adminsitrare ........ pe servere situate in europa

Edited by warlock_, 07 July 2014 - 19:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate