Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Apollo Villas Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#19
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006
am vorbit cu dl. Vlad despre nelamuririle  pe care le aveam , mi-a explicat avantaje si dezavantaje la ceea ce vreau eu sa modific. am atasat cateva poze cu lucrarea.

Attached Files



#20
capq

capq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.10.2013
Salutare  bavarezul, eu am ap cu 2 camere de la parter, tinem legatura pe forum .

#21
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006
salutare, esti norocosul care are si o bucata de pamant in fata geamului ?

#22
CVul

CVul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.12.2013
Salut! Am rezervat si platit avansul si eu in Apollo Villas (sau Villa, nici nu stiu pentru ca nu se gaseste nimic pe site ). Pana acum sunt foarte multumit de ceea ce am auzit si am vazut. M-am interesat si cu privire la unele aspecte ale constructiei si izolatiei si pare totul in regula.
Este bine sa mai mergem sa aruncam un ochi totusi.

@ Bavarezul: Noi urmeaza sa fim vecini la "mansarda", deci poate este bine sa ne cunoastem, pentru ca am vazut sambata ca deja avem podea, deci urmeaza sa se ajunga la compartimentare la noi.

#23
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006
Salut, ieri am trecut pe acolo si nu au decofrat planseul, cu siguranta saptamana aceasta vor face compartimentarea. Nu exista nimic,nicaieri despre acesta proiect, am intrebat dezvoltatorul si raspunsul a fost :  "s-a vandut in proportie de 50% din imobil cand era la stadiul de sapaturi si nu sa considerat ca trebuie pus pe site.
Ma bucur ca usor usor incep sa apara vecinii.

#24
capq

capq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.10.2013
:)) da , se poate spune norocosul, am ceva curticica

#25
CVul

CVul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.12.2013

View Postbavarezul, on 17 decembrie 2013 - 06:26, said:

Salut, ieri am trecut pe acolo si nu au decofrat planseul, cu siguranta saptamana aceasta vor face compartimentarea. Nu exista nimic,nicaieri despre acesta proiect, am intrebat dezvoltatorul si raspunsul a fost :  "s-a vandut in proportie de 50% din imobil cand era la stadiul de sapaturi si nu sa considerat ca trebuie pus pe site.
Ma bucur ca usor usor incep sa apara vecinii.

Multumesc pentru update! Nu stiu sigur daca ajungem la compartimentare saptamana aceasta, dar si eu am sperante mari :)
Ai cumva idee cand incep ei vacanta? Presupun ca vom avea vreo 2 saptamani fara progres.

#26
i_catalin

i_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.12.2013
Am si eu ap 4 camere (3 cam + birou) la mansarda in vila. chiar nu ma asteptam sa apara pe forum deja 3 vecini din 12 dintre care unul sigur "mi-a suflat" ap cu 3 camere de la mansarda intr-o sambata :)))

Azi incerc sa ajung pe santier si poate aflu cum isi iau oamenii vacanta si cand incepe compartimentarea pe etaj.

Deci va salut si tinem legatura.

#27
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006
salutare.  am fost un pic mai rapid :-):-). pana acum suntem prezenti cei de la etajul 3 si vecinul de la parter(poate facem un gratar la vara pe verdeata lui :-) )
te asteptam cu informatii proaspete.

Edited by bavarezul, 18 December 2013 - 11:54.


#28
CVul

CVul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.12.2013

View Posti_catalin, on 18 decembrie 2013 - 11:16, said:

Am si eu ap 4 camere (3 cam + birou) la mansarda in vila. chiar nu ma asteptam sa apara pe forum deja 3 vecini din 12 dintre care unul sigur "mi-a suflat" ap cu 3 camere de la mansarda intr-o sambata Posted Image))

Azi incerc sa ajung pe santier si poate aflu cum isi iau oamenii vacanta si cand incepe compartimentarea pe etaj.

Deci va salut si tinem legatura.
Salutare! Chiar te rugam sa ne anunti cum decurg lucrarile. Azi sun si eu la ei pentru ca este posibil sa trebuiasca sa venim la compartimentarea etajului inferior al apartamentelor cu mansarda. Pot sa iti confirm ca deja ai vecinii de etaj pe forum :)
In alta ordine de idei, nu stiu ce sa spun cu privire la constructia pe vremea asta, dar sper ca nu o sa fie o tragedie.

#29
i_catalin

i_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.12.2013
Am trecut in graba un pic pe la santier. Zeci de muncitori la datorie, placa decofrata si pregatiti de turnat stalpii pe etajul 3 , peste care se va turna placa mansardei. Am si 2 poze dar momentan scriu de pe telefin, iar aplicatia asta nu imi permite sa uploadez poze. Momentan sunt la notar pentru a achita a doua transa din avans si o sa mai discut cu dl. Vlad despre calendarul constructiei. La cum se misca oamenii si daca temperaturile nu scad prea mult, cred ca vom avea si stalpii turnati saptamana asta.

#30
i_catalin

i_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.12.2013
Muncitorii lucreaza pana sambata inclusiv. S-au turnat si stalpii azi. Placa mansardei va fi turnata in ianuarie si ei zic ca betonul e aditivat si se toarna ziua pana in -15 grade celsius. Asteptam gratarul pe verdeata :))))

#31
CVul

CVul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.12.2013

View Posti_catalin, on 18 decembrie 2013 - 15:58, said:

Muncitorii lucreaza pana sambata inclusiv. S-au turnat si stalpii azi. Placa mansardei va fi turnata in ianuarie si ei zic ca betonul e aditivat si se toarna ziua pana in -15 grade celsius. Asteptam gratarul pe verdeata Posted Image)))
Multumim Catalin!

Pai voi suna azi si sper ca putem sa discutam de compartimentarea etajului inferior pana la Sarbatori. Poate ne vedem cu totii acolo si facem un meeting de etaj :)

#32
capq

capq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.10.2013
@bavarezul iti dai seama ca va astept sa facem un gratar doar trebuie sa facem inaugurarea vilei  ;)

ps:berea am scos-o pe geam  deja :)))) ce bere zic eu sampanie.

#33
bavarezul

bavarezul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.09.2006
cred ca deschidem sampania/iile  de Paste  .

p.s. m-a bucurat raspunsul tau,sper ca toti vecinii sa fie cel putin la fel de deschisi si sa comunicam intre noi .

#34
i_catalin

i_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 07.12.2013

View Postbavarezul, on 18 decembrie 2013 - 21:52, said:

cred ca deschidem sampania/iile  de Paste  .

p.s. m-a bucurat raspunsul tau,sper ca toti vecinii sa fie cel putin la fel de deschisi si sa comunicam intre noi .

sa fie intr-un ceas bun!
foarte foarte foarte multi baieti pe santier, galagie mare, agitatie si bine ca se munceste:)
daca ajunge careva maine pe acolo hai sa ne vorbim si poate ne intersectam.

Attached Files



#35
LIST

LIST

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,044
  • Înscris: 26.10.2007

View Postbavarezul, on 10 decembrie 2013 - 11:11, said:

sunt detalii care ma depasesc. acum ma indrept spre complex si am sa vb cu dezvoltatorul. cum aflu ce di cum , am sa-ti spun.

si tu vrei sa cumperi ?

View Postbavarezul, on 10 decembrie 2013 - 13:18, said:

am vorbit cu dl. Vlad despre nelamuririle  pe care le aveam , mi-a explicat avantaje si dezavantaje la ceea ce vreau eu sa modific. am atasat cateva poze cu lucrarea.

ce entuziasm.. o sa cadeti de sus si doare

#36
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

View PostLIST, on 18 decembrie 2013 - 23:15, said:

si tu vrei sa cumperi ?



ce entuziasm.. o sa cadeti de sus si doare
Adica?? Si eu am vazut blocul in trecere si mi se pare foarte ok! Care e problema ta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate