Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Care este cel mai bun eBook Reader?

- - - - -
  • Please log in to reply
374 replies to this topic

Poll: Cine produce cele mai bune eBook readere? (189 member(s) have cast votes)

Pentru modelele carui producator de eBook readere optati si de ce?

  1. Amazon Kindle (133 votes [70.37%] - View)

    Percentage of vote: 70.37%

  2. Kobo (16 votes [8.47%] - View)

    Percentage of vote: 8.47%

  3. Sony (7 votes [3.70%] - View)

    Percentage of vote: 3.70%

  4. Nook (17 votes [8.99%] - View)

    Percentage of vote: 8.99%

  5. Altul (16 votes [8.47%] - View)

    Percentage of vote: 8.47%

Vote Guests cannot vote

#73
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
http://www.pcgarage....-black-edition/
http://www.emag.ro/e...5/pd/ES40KBBBM/

E vorba de acelasi produs in cele doua linkuri ?
Mi se pare suspect de ieftin cel de pe emag Posted Image

Edited by badsica, 20 March 2014 - 10:29.


#74
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Da. Pare a fi acelasi model.

#75
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
L-as lua pe cel de la emag sau... sa dau dublu pe un Paperwhite? merita diferenta de bani?
Ce avantaje prezinta un Paperwhite fata de acesta simplu?

#76
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La Paperwhite nu depinzi de o sursa externa de lumina si ai iluminarea distribuita uniform datorita careia ecranul pare mai alb, ceea ce il face mai placut si produce un contrast mai puternic. In rest are caracteristici hardware mai performante: ecran tactil, capacitate de stocare mai mare, viteza mai mare etc.
La variantele touch exista insa si un dezavantaj: risti ca atunci cand vrei sa navighezi intre pagini sa sari peste mai multe dintr-odata.
La celalalt nu exista o asemenea problema.

#77
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am inteles, mersi!

#78
venera333

venera333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.11.2013
Va rog sa-mi spuneti de unde pot achiziona un ebook reader Kobo Aura HD, in Romania. Am gasit doar la Clickshop dar au termen de livrare 4 saptamani. In plus nu au un showroom unde sa pot vedea reader-ul.
Ma tenteaza sa-l cumpar din cauza ca are ecranul de 6,85 inch.
In privinta Clickshop-ului, ce parere aveti? Sunt seriosi din punctul de vedere al termenilor de livrare si al garantiei post-vanzare?
Multumesc pentru ajutor

#79
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Din Romania cam greu. Mai bine comanzi din strainatate. Parerile despre acest magazin nu sunt tocmai pozitive: http://www.compari.r...907/pareri.html

Alte oferte in Romania pentru acest model nu cred ca exista.

#80
venera333

venera333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.11.2013
Multumesc pentru raspuns.
M-am gandit si la varianta de a comanda din strainatate dar apare problema cu garantia si service-ul in cazul defectarii.

#81
sabinst

sabinst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.02.2014
Pot eu sa aduc la 950 de lei in aproximativ 2-3 saptamani. Cu garantie si factura. In caz de probleme service ul se face in Germania si de acest lucru se ocupa magazinul meu. Suntem înca mici momentan dar vrem sa ne facem cunoscuti prin seriozitate si calitatea serviciilor.
PM pt mai multe detalii.

#82
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este mai sigur sa comanzi de pe un site de incredere din strainatate, chiar daca ar trebui sa astepti ceva mai mult pentru garantie. Oricum, probabil ca nu vei avea probleme legate de garantie.
Sau iei un Kindle de la noi...

View Postsabinst, on 09 aprilie 2014 - 21:22, said:

Pot eu sa aduc la 950 de lei in aproximativ 2-3 saptamani. Cu garantie si factura. In caz de probleme service ul se face in Germania si de acest lucru se ocupa magazinul meu. Suntem înca mici momentan dar vrem sa ne facem cunoscuti prin seriozitate si calitatea serviciilor.
PM pt mai multe detalii.

Ce magazin? Din cate cunosc nu este interzis sa pui un link pentru toata lumea, adica nu va fi considerat reclama atat vreme cat nu scrii pe la mai multe topicuri despre acest magazin ca sa fie considerat reclama sau spam.

#83
sabinst

sabinst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.02.2014
www.hotpick.ro
Nu am acest model pe stoc dar am verificat si este in stoc la furnizor.
Suntem la inceput dar incercam sa crestem prin seriozitate si servicii de calitate. Si bineinteles prin preturi bune...



#84
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Succes!
Observ ca sunt mai multe modele de eBook readere pe site-ul magazinului.
Este bine sa avem printre noi pe cineva care comercializeaza si astfel de dispozitive.
Din cauza pretului multi comercianti au evitat sa aduca acest model (Kobo Aura HD) si cine l-a dorit a fost nevoit sa-l comande din strainatate.

Din punctul meu de vedere este cel mai bun eBook Reader.

#85
sabinst

sabinst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.02.2014
O sa il aduc cu siguranta... Mai ales ca ebook readerele sunt o pasiune de-a mea... Deocamdată fiind la inceput n-am putut aduce o gama foarte larga dar obiectivul nostru pentru inceput este sa ne diversificam gama de produse si sa castigam increderea clientilor prin seriozitate pentru ca altfel nu ai cum sa rezisti pe piata. Exemplu concret clickshop. Oriunde cauti doar opinii negative. Nu vreau sa ajungem in situatia lor. Vreau sa crestem usor usor dar pe niste baze sănătoase.

#86
carth80

carth80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.05.2013
Sony DPT S1
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-XoGTtnrM94?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

universitatile din Japonia au inceput sa-l foloseasca, e o chestie de mare viitor ptr. blogeri,scriitori,studenti,oameni de carti: ecran pasiv in marime potrivita ce imita hartia si pe care poti sa scrii decent. stie numai pdf-uri (ptr alte formate avem optiuni).
din aprilie 2014 e disponibil si in EU.
pe ebay.de deocamdata se vinde la aprox 1080Euro + 26 E transport din Japonia + taxe vamale.

#87
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Interesanta jucaria, dar nu este mai buna asta?

#88
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
La emag a aparut Pocketbook Color Lux. Are e-ink color de 8 inch. Din nefericire pretul este exagerat.

#89
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Acum am vazut si eu acest model: http://www.emag.ro/e...w/pd/DWCZCBBBM/
Are ecran de 8 inch, suporta 4096 de culori, recunoaste destule formate, insa autonomia pe baterie este incerta ca si felul in care se vede imaginea de pe ecran la lumina directa a Soarelui.
Cu mai putin de 1440 RON cumperi o tableta de 8 inch cu Windows si citesti cartile in Calibre...

#90
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
O carte nu are nspemii de culori sau ecran de douaj de inci, ecran tactil, leduri. Cel mai important lucru este autonomia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate