Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Victor Ponta ar câștiga alegerile prezidențiale indiferent de contracandidați

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3230 replies to this topic

#37
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Din pacate cred ca sondajele sunt corecte ! Dar aceste sondaje au multe "chichite":
- depinde foarte mult cum se formuleaza intrebarile
- depinde de targetul sondajului(al populatiei % intre urban si rural/Bucurestiul separat)
- este importanta " % marja de eroare"
Ce este trist este ca votul persoanelor inteligente,informate este egal cu al "personajelor" incolonate si conduse ca o turma sa voteze pe baza unei "galeti/o tuica/1 mic)!!!Aici este forta psd !!!
Una din realitatile cu adevarat dramatice este faptul ca "inteligentii si informatii" ,prin metode de manipulare sunt determinati cu premeditare sa devina "scarbiti" si sa nu se mai prezinte la vot !!!
Daca nu mergem la vot sa nu ne miram ca va iesi presedinte/etc. Mikey Mouse/Pupaza din tei/Bianca/Monica/Salam/Guta sau oricine este notificat pe listele psd !!!
PS - Udrea/Predoiu au sanse 0,1% ! Si mi se pare normal ! Daca pot fura voturi in localitati mai mici ,la nivel national este aproape imposibil !

Edited by FAP, 08 November 2013 - 11:14.


#38
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Pur si simplu dezgustator...un mitoman plagiator viitorul presedinte. Habar nu avem ce inseamna asta pentru noi...mai bine nu fugeam de Nastase poate acum il aveam candidat pentru al 3-lea mandat.

#39
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 gdans, on 08 noiembrie 2013 - 10:09, said:

concurenta pentru bani imprumutati pentru a supravietui este din ce in ce mai dura.
Cea mai buna varianta este ca USL-ul si Ponta sa ramana la conducere si sa suporte impreuna cu cei pe care i-au votat consecintele guvernarii.
Doar prostii nu stiu sa obtina bani (pentru un stat). Problema cea mai mare e cum ii cheltui si cati delapidezi.
Daca ai un plan bunicel si nu delapidezi, poti face o redresare economica in 6-9 luni mintenas.

Daca ai un plan bun, 12 economisti si un sistem de control al fluxului banilor, poti face un miracol economic in tara asta. Ah, mai trebuie si un om credibil care sa administreze sandramaua.

Edited by Quantum, 08 November 2013 - 11:50.


#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
De asta nu au fost de acord cei din opozitie ca sa fie alegerile duminica viitoare. Stiau ei ce stiau si mai vor sa astepte putin.
"depinde de targetul sondajului(al populatiei % intre urban si rural/Bucurestiul separat)"
Extraordinar! Extraordinari!Extra ordinari!

Edited by myshyk, 08 November 2013 - 12:30.


#41
Pictor_Fonta

Pictor_Fonta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 09.08.2012
Miam dat cuvantul ca il sustin pe dl. Antonescu la prezidentiale, deci nu voi candida.

Oricum scorul din sondaje ma bucura, asta inseamna ca romanii au apreciat faptul ca mi-am tinut promisiunile fata de ei.

#42
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
Păi dacă-i așa, propun următorul clip electoral pentru Pontaur

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VVEGlWofcUA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
Pejeu

Pejeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 21.05.2012
Cine naibii nu l-ar alege pe poanta când ai de ales între el și udrea, cătălin predoiu sau mru?

Între poanta și antonescu aș sta acasă.

Edited by Pejeu, 08 November 2013 - 15:07.


#44
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Cine mai crede in statisticile facut de apropiatii celor din usl ? Posted Image

#45
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010
Daca MRU are 20% (conform 'institutelor' pesediste) iar pe Ponta il asteapta un an extrem de dificil, eu zic ca ar trebui sa fim mai optimisti, mai sunt sanse.
Ce ar trebui sa faca Dreapta este sa ajunga la un consens asupra unui singur candidat (maxim 2), sa-l reduca la tacere pe latraul de Blaga (idiotul asta mi se pare ca e pe alta lume, chiar nu intelege mecanismul electoral) si sa inceapa sa iasa in fata. MRU are nevoie urgent de consilieri de imagine, mai mult tupeu, vizibilitate si ar putea pune pe butuci USL-ul pana la anul. Chiar nu-i asa de dificil.

Parerea mea.

#46
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,475
  • Înscris: 08.12.2006

 sushimic, on 08 noiembrie 2013 - 15:28, said:

Daca MRU are 20% (conform 'institutelor' pesediste) iar pe Ponta il asteapta un an extrem de dificil, eu zic ca ar trebui sa fim mai optimisti, mai sunt sanse.
Ce ar trebui sa faca Dreapta este sa ajunga la un consens asupra unui singur candidat (maxim 2),
Maxim unul :) cu doi candidaţi e posibil ca în turul 2 să intre cel cu şanse mici spre nule (dl. Predoiu, probabil).

#47
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,207
  • Înscris: 13.05.2008

 antinari, on 08 noiembrie 2013 - 16:12, said:

Maxim unul Posted Image cu doi candidaţi e posibil ca în turul 2 să intre cel cu şanse mici spre nule (dl. Predoiu, probabil).

Eu cred ca cel mai cuminte ar fi 0 (zero candidati) pentru PDL si asociatii la anul;

#48
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

 Pictor_Fonta, on 08 noiembrie 2013 - 14:57, said:

Miam dat cuvantul ca il sustin pe dl. Antonescu la prezidentiale, deci nu voi candida.
dar in caz ca Crin ar scadea drastic in sondaje ce face? ne permitem sa pierdem fotoliul de presedinte in dauna unor nimicuri?

#49
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Dragnea: "Anul viitor vom avea doua alegeri importante în România, alegeri europarlamentare şi alegeri prezidenţiale. Sunt absolut convins că aşa cum aţi făcut mereu, primarii PSD ne vor face să câştigăm şi alegerile europarlamentare şi alegerile prezidenţiale pentru PSD"

http://www.mediafax....ru-psd-11648166

Edited by Kint, 08 November 2013 - 21:17.


#50
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Pai va castiga cu siguranta din simplul motiv ca mizeaza pe tarani. Iar taranii sunt rupti de realitate. Nu isi va pune taranii in cap decat daca nu va mai putea sa le plateasca pensiile. Pe taran nu-l afecteaza nici scumpirea benzinei, nici pretul alimentelor, poate nici curentul asa ca Victoras e baiat dragut si merita votat. Stimulati bineinteles si cu o litra de tuica, o galeata cu niscaiva merinde si 20-30 lei acolo plus plimbat babele cu masina pana la sectie trimisa de reprezentatii PSD.
Hai sa fim seriosi, de Ponta nu ai cum sa scapi!

#51
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Ponta si Basescu sunt Putinul si Medvedeeul Romaniei

#52
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006
Ponta a anuntat ca in cazu in care candideaza la prezidentiale se va inspira din sloganul lui Basescu 'Sa traiti bine" si va suna cam asa
"Sa traiti cum o da Domnu, sa mancati ce-a taiat Ciomu"  Posted Image Posted Image :P

Edited by Cretuboy, 08 November 2013 - 21:49.


#53
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
sa vedeti voi cand s-o inscrie basescu in PSD sau Ponta intr-un partid al lui Basescu

#54
emil555

emil555

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 02.07.2010

 adelina16, on 07 noiembrie 2013 - 23:54, said:

mie imi place cum arata Ponta
cum arata cu degetu' ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate