Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#23977
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 donaldf1000, on Sep 27 2007, 14:45, said:

Deci, hai sa incercam sa rationam un pic... Principala problema este, cred ca esti si tu de acord, sa stabilim daca si cite filme au fost comercializate fara acordul fetelor.
Da, si din punctul meu de vedere, fetele e clar ca au fost machiate aranjate ca pentru o productie menita publicului larg si acest lucru cred ca e valabil pentru toate filmele, inclusiv exaltation of pee, prima parte. de acord pina aici?
btw, de unde te-ai interesat? prezinti lucrurile ca si cum ai avea acces la o sursa infailibila pe care trebuie neaparat sa o consideram ca atare:) deci hai sa incercam in primul sa rationam fiindca, altfel, pot sa spun si eu ca m-am interesat si am aflat ca himavari si prema sint doar 2 tipe care au fost nemultumite de cit au primit in urma filmelor si in urma excursiei in J si s-au gindit ca hai sa se razbune pe G si sa inventeze kestiile astea... asa ca hai sa jucam frumos, fair-play, ok?

Da, de acord.

De la Himawari stiu ca toate filmele cu "pee" reprezinta "proba secreta" de la Miss Shakti. Tot de la ea stiu ca echipa de filmare a dus fetele undeva anume, ca sa aiba un decor mai frumos. Plus faza cu pepenii. In "Kingdom of Pee" apare, la un moment dat, un lac sau o intindere de apa in spatele uneia dintre fete, exista asa ceva la Herculane?

Asa (ca sunt "proba secreta" de la Miss Shakti) zice si un coleg de-al tau de pe grupul de discutii.

Tot de la Himawari, mai stiu ca fetele din "Exaltation of Pee 2" au fost fardate si aranjate de echipa de la Sophrozin, in frunte cu Carmen Enache, cu nume de scena "Bella Maestrinna", care se pare ca stia foarte bine ce se va intampla cu filmul respectiv.

In filmul "To pee or not to pee" apar fetele filmate pe stanci si pe iarba, iar decorul este oarecum "tribal". Fetele sunt, iarasi, aranjate.

Dn ce se vede, se pare ca echipa de la Sophrozin stia ce se va intampla, pe viitor, cu filmarile acestea. In plus, se pare ca filmele au fost "aranjate" (adica li s-a dat un aspect comercial) in Ungaria.

Himawari nu si-a dat acordul pentru ca aceste filmari sa ajunga pe piata filmelor pentru adulti din DK si din alte tari. Nu a semnat niciun acord in acest sens. M-ai intrebat de ce nu dau fetele in judecata MISA. Ai uitat de juramantul cu mana pe Biblie? Poate nu stii cat de importante sunt lucrurile astea pentru unii cursanti / unele cursante MISA...

Ca Himawari mai sunt si alte fete.

De acord cu tine intr-o privinta: ar fi bine sa se stie exact, odata pentru totdeauna, cand si unde au fost facute filmarile respective, daca exista fete care si-au dat acordul ca ele sa ajunga in strainatate sau daca niciuna dintre ele nu stia, si, mai ales, DE CE s-a ajuns la asta.

A luat cineva legatura cu fetele pe care le-a recunoscut, ca sa le intrebe?

___

Dar SE RACOLEAZA !!!

Aoleu, donald, nu ma dezamagi...

Iti spuneam intr-un post anterior ca, la grupul de shakti, a venit coordonatoarea sau cum sa-i spun si a aratat cu degetul "tu, tu si tu, ati fi bune pentru Japonia".

Pentru numele lui Dumnezeu, ce vrei sa-ti spun? Numele, prenumele, anul de curs, orasul si instructorul fetei care mi-a spus asta?

Cat despre vchat, Grieg i-a recomandat asta mantrei_mioritice !!!

Crezi ca degeaba te-am pus sa cauti posturile unor anumiti useri?

Edited by Deria_Leena26, 27 September 2007 - 14:59.


#23978
E-bomb

E-bomb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 16.07.2007

 gica_contra, on Sep 27 2007, 10:10, said:

Nici tu nu pari a sta prea drept. Vezi cã în noul regulament Softpedia treaba asta cu mulþi useri ai aceluiaºi utilizator e privitã cam prost.

Touche. :tomato: Am si eu defectele si limitele mele. Inca nu am ajuns un eliberat mioritic ca sa fiu fara greseala. :bigwhitegrin:

In momentul de fata mai am acces doar la un singur cont pe SP. Pe celelalte le-am "inchis" pe fiecare pe rand, inainte sa ma razgandesc si sa ma reintorc pe forum si sa imi fac un altul, asa cum am precizat si mai inainte. Iar metoda e simpla, invatata de la cosci/icsoc, si anume schimbarea parolei cu o insiruire de caractere fara sens pe care sa nu o poti memora.

#23979
Pralaya

Pralaya

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 25.03.2007

 gica_contra, on Sep 27 2007, 15:14, said:

Aaaaaa, deci pentru tine are legãturã cu MISA numai dacã în cadrul cursului se include un capitol cu "Iniþierea în filmele erotice" ºi altul cu "Obiceiuri japoneze"?
ªi tu crezi cã fetele alea s-au organizat ele aºa spontan ca sã facã niºte filmãri cu orgasmul urinar? ªi s-au gândit sã facã o firmã care sã le ducã în Japonia ºi l-au ales pe Trandafir drept acþionar fiindcã era bãiat serios?

Erau doar niºte fete de la MISA pline de iniþiativã?

"oricine poate face un film sau orice altceva" hai mã fugi de aici cã ºi dacã îl prindeþi pe unul în oraº cu þigara în gurã îi faceþi scandal. nu mai bate câmpii.

ªi mai ºi deschizi gura cu fraze de genul "hai sã raþionãm un pic". vai de capul tãu.
De ce esti suparat mai Gica, ti-a consumat tot ARIEL-ul ?...  ;)  N-are rost sa-ti pui mintea cu el, ori e hopeless ori e la biza. Lasa-i pantofiorii roz in picioare...  :rolleyes:

Edited by Pralaya, 27 September 2007 - 15:09.


#23980
E-bomb

E-bomb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 16.07.2007

 donaldf1000, on Sep 27 2007, 15:03, said:

da, nu au nici cea mai mica legatura intrucit nu se face niciun fel de reclama la ele la curs. sint filme facute de cursante asa cum oricine poate face un film sau orice altceva. daca la curs s-ar vorbi de asa ceva sau s-ar racola fete pt filme, japonia, vchat, atunci da, ar avea legatura dar asa nu au. ce-i asa de greu de inteles??

Eu tin minte o faza de la o spirala, de prin 2000-2001. In timpul in care se astepta venirea lui Grieg (dupa ce spirala fusese deja formata), cineva a venit in centrul spiralei si a facut la megafon (sau portavoce, whatever, nu stiu cum ii zice exact "instrumentului") un anunt prin care femeile interesate sa plece in Japonia erau chemate la nu stiu ce masina de langa spirala. E adevarat ca am auzit chestia asta o singura data (la alte spirale insa se tot faceau anunturi pentru femeile interesate de cursuri de belly dance). Si nu mai stiu acum exact daca spirala era la Bucuresti sau la Costinesti, dar in mod sigur era prin primavara-vara. Dar chiar m-a frapat atunci ca s-a pomenit in mod direct cuvantul "Japonia".

Iar in ce priveste indemnurile privind plecarile in Japonia facute la grupurile de shakti, am auzit si eu de chestia asta de la a mea consoarta (fosta cursanta si ea), careia i s-a recomandat sa faca o "excursie" in Japonia (si nu numai acolo, pentru ca deja incepusera sa se vehiculeze si alte destinatii gen Olanda si alte tari europene). Dar nu-i asa ca si grupurile de shakti nu au nici o legatura, dar chiar absolut nici o legatura cu MISA? :naughty:

Apropo, chiar e haios cum o tot dau la intors colegi de-ai tai in ce priveste ce inseamna MISA pentru ei. Cand se spune ceva de rau de MISA sau se aduce vreo acuzatie, MISA este cica doar persoana juridica formata din aia 22 de membrii (sau cati or mai fi acum). Dar daca o lauda cineva, MISA se metamorfozeaza brusc in "cea mai mare scoala de yoga din Europa".  :naughty:

Serios si fara nici o gluma, tu cum ai defini MISA (acea MISA care conteaza pentru tine si pe care o aperi aici, nu persoana aia juridica semi-fantomatica ce apare prin acte)? Din punctul meu de vedere cuvantul "MISA" desemneaza grupul social format din cursantii si instructorii de la cursurile organizate sub controlul persoanei juridice MISA si al lui GB, intre membrii grupului existand mai multe relatii (relatii care conduc uneori si la initierea unor activitati "auxiliare" cursului) decat cele stabilite strict in timpul orelor de curs.
As fi curios sa vad si definitia ta.

Edited by E-bomb, 27 September 2007 - 15:23.


#23981
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Io stau si ma intreb de unde mai am energie pentru a repeta la infinit aceleasi chestii pentru fiecare nou-venit...

Daca ar fi sa recapitulez, as zice asa:

1. Cursul este curs, ca este el de yoga, shivaism, ayurveda, eneagrama, parapsihologie si ce-a mai fi. Grupurile de vira, de shakti, de meditatie, taberele de revelare a sinelui, tabara de la Herculane, tabara de la Costinesti, spiralele sunt actiuni practicate de oameni in timpul lor liber, care nu au nicio legatura cu cursul, iar faptul ca la aceste activitati participa oameni de la curs, pe baza de legitimatii emise de curs si pe baza de taxa, acolo unde este cazul, este pur intamplator.

2. Grieg este un maestru spiritual autentic, al doilea dupa Iisus, care este in perfecta comuniune cu vointa divina, prin urmare nu poate gresi. Orice actiune ar face el, oricat de mult ar intra in contradictoriu cu sfintele principii yama si niyama, satya, aparigraha si care mai sunt, este divin integrata.

3. La MISA nu exista filme controversate, videochat si karma yoga prin striptease in Japonia. Actele existente pe Internet sunt false. Donatiile sunt false. Si, chiar daca ar fi sa existe asa ceva, nu se face la curs, sunt actiuni intreprinse de oameni (care, din pura intamplare, sunt cursanti) pe cont propriu, fara a avea girul lui Grieg. Asadar, este pur intamplator ca, prin firma Extaz SRL (daca ea exista, bineinteles), au plecat o gramada de fete de la curs ca dansatoare in Japonia si ca in barul "Lucky Love" din Bucuresti lucreaza cursante MISA. La fel, filmele acestea cu "orgasmul urinar" sunt facute de cursante din proprie initiativa. Aceste brave shakti au luat in serios misiunea de "spiritualizare a planetei" si s-au adresat companiei BN Agentur din Danemarca, rugandu-i in genunchi, cu lacrimile in ochi, sa le ajute sa-si duca la indeplinire misiunea. Si, daca nu s-a intamplat asa, musai ca au fost furate de procurori, care, stim foarte bine, fac tot ce le sta in putinta pentru a distruge MISA, prin orice mijloace, chiar si prin crearea cu atentie a logoului "Erotic Art", compunerea cu minutiozitate a textului introductiv si selectarea cu bagare de seama a muzicii de fundal.

4. Toti cei care indraznesc sa-l critice pe Grieg, din orice motiv, nu fac decat sa se indeparteze de cale si de adevar. Iar daca nu au fost niciodata pe cale si nu au cunoscut niciodata adevarul, asa cum este el vehiculat la MISA, cea mai mare scoala de yoga din Europa, e si mai grav, pentru ca acele persoane nici macar nu au nivelul si deschiderea necesara sa priceapa ce inseamna indumnezeirea. In spatele acestor denigratori stau masonii, in spatele lor, agentii SRI infiltrati, si in spatele acestora, entitatile demoniace. De aceea, ei trebuie identificati ca "adevaratii dusmani", pe care trebuie puse "tunurile".

5. Intotdeauna cainele va muri de drum lung si prostul de grija altuia si niciodata nu vor muri caii cand vor cainii.

Edited by Deria_Leena26, 27 September 2007 - 15:43.


#23982
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 adiere, on Sep 27 2007, 14:40, said:

Fiindca nu am timp sa caut prin carti pentru un aiurit care crede doar povestile de la curs (care sunt si incoerente pe deasupra) m-am uitat doar pe cursul de shivaism al lui N. Catrina. Acolo in cursul 2 pag. 7-8 gasesti interpretarea lui Nicu a doctrinei (vaada) aabhaasa.
Si in "Triadic Heart of Shiva: Kaula Tantricism of Abhinavagupta in the Non-Dual Shaivism of Kashmir", daca vrea omul carte... Sunt din pacate unii care au impresia ca le stiu pe toate doar pentru ca au fost la cursul lui Nicu. Inainte de Nicu, au fost cartile... Chestia asta imi aduce aminte, apropos de "marxisti", de Anti-Dühring. Cum mai popularizau comunistii carticica asta a lui Engels, fara insa a-l citi deloc pe Dühring:)

#23983
adiere

adiere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 04.12.2006

 Jedi Knight, on Sep 27 2007, 16:48, said:

Si in "Triadic Heart of Shiva: Kaula Tantricism of Abhinavagupta in the Non-Dual Shaivism of Kashmir", daca vrea omul carte... Sunt din pacate unii care au impresia ca le stiu pe toate doar pentru ca au fost la cursul lui Nicu. Inainte de Nicu, au fost cartile... Chestia asta imi aduce aminte, apropos de "marxisti", de Anti-Dühring. Cum mai popularizau comunistii carticica asta a lui Engels, fara insa a-l citi deloc pe Dühring:)
:) Asa e. Am mai gasit si in introducerea lui Singh la Pratyabhijnahrdaya pg 17-19. Ce vroiam eu sa subliniez e ca omul nostru nici cursurile de shivaism nu le-a citit, desi se da misan, si arunca acuze nefondate.

#23984
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 adiere, on Sep 27 2007, 17:04, said:

:) Asa e. Am mai gasit si in introducerea lui Singh la Pratyabhijnahrdaya pg 17-19. Ce vroiam eu sa subliniez e ca omul nostru nici cursurile de shivaism nu le-a citit, desi se da misan, si arunca acuze nefondate.
Mda... ce sa mai zic? Sunt unii care se zbat si ei sa iasa din mediocritate, dar e ca in nisipurile miscatoare: cu cat te zbati mai tare, cu atat te afunzi mai adanc. Doctrina buddhista din care se trage abhasavada shaivita, daca nu ma insel, este legata de continuumul cauzal alaya.

#23985
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
Baiatul asta mi-a stricat toate amintirile bune de la Cluj. Am acum banate doua orase : Braila si Clujul. Cred ca se intelege de minune cu Aiurel..aceasi lojica divina, acelasi mod Misan integrat de a eluda bunul simt si evidenta....si cind te gandesti ca poate nu o data am baut o ceasca de urina impreuna privind apusul de soare la marginea spiralei pe dealurile Herculanelui  :cheers: asteptand un eliberat sa soseasca  :uhuhno:

Edited by dildo, 27 September 2007 - 17:24.


#23986
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006
Daria draga, poate n-am fost suficient de explicit. am sa incerc sa explic inca odata, sper ca pt ultima data.
Deci, eu as dori o dovada verificabila a faptului ca filmele s-au facut fara acordul fetelor, ca sa luam doar aceasta prima teorie. Tu zici ca "te-ai interesat" apoi ai sters acest cuvint si ca stii de la himawari ca asa este. Dar, de unde putem stii daca aceasta Himawari nu minte? Atunci am zis, hai sa analizam filmele, sa vedem ce informatii putem scoate de acolo. si, se pot scoate anumite informatii destul de valoroase, daca chiar esti interesat de adevar. daca nu, atunci n-are importanta, da-i inainte ca mai toti anti-misa si anti-grig
1. Totate filmele in afara de "exaltation..." au fost facute inafara costinestiului. Daca ne gindim un pic mai bine, aceste locatii sint chiar la distanta mare de costinesti - filmele in care fetele apar intr-o pestera sau inconjurate de stinci sau intr-o zona de padure. Ma indoiesc ca cineva le-a carat jumate din tara ca sa le filmeze si apoi sa se intoarca cu ele la costinesti...
2. toate scenele sint regizate, aranjate.
3. apar scene in care fetele se saruta, isi beau lichidul auriu. nu cred ca cineva ar fi putut sa la convinga ca asta e pt proba de miss.
4. Filmul cu epava, exaltation.... "Actiunea" are loc undeva dupa rasarit, nu cu mult, dar nici imediat fiindca umbrele nu sint foarte lungi.Daca ar fi fost o proba pt miss, ar fi trebuit sa aiba loc, cum am mai zis, undeva dupa 12-13 august. la un moment dat se vede plaja, si de-o parte si de alta a epavei. nu se vede nimeni pe plaja, nimeni in apa. macar pe plaja ar fi trebuit sa fie niste misani care sa faca salutul yoghin al soarelui. apoi, niciuna dintre fete nu e bronzata fapt care e foarte curios.
In concluzie, eu cred ca filmele in cauza n-au nicio legatura cu concursul de miss shakti. Eu cred ca ele stiau foarte bine pentru ce au fost aduse acolo si ce se va intimpla cu dvd-ul filmat.

Cam asta ar pozitia mea, am vazut-o si pe a voastra.
Sa nu uitati ca minciuna are picioare foarte scurte si noi toti vom da socoteala lui Dumnezeu pentru absolut  tot ce am spus si facut.
Eu va las, n-are rost sa va mai plictisesc cu intrebarile mele fiindca voi oricum, invariabil, o sa-mi indicati "marturiile" unor useri... Mi-am dat destul de repede seama ca unii dintre voi aveti chiar mai multe conturi pe care intrati alternativ pentru a-mi arata ca sinteti, de fapt, mai multi ... trucul e vechi, e folosit pe multe forumuri, a fost folosit si de renumitul personaj Fulgerica pe forumul care era pe yogaesoteric si al carui moderator am fost mai bine de 1 an. Am sa va las ca nu vreau sa va faceti karma rea aruncindu-mi tot felul de epitete :P
Ramineti cu bine.

#23987
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 MonSeulDesir, on Sep 26 2007, 10:33, said:

Daca esti asa de sigur, incearca urmatorul experiment: nu tine cont de regula cu absentele si repeta anul. Inceaca sa faci si anul urmator acelasi lucru: adica sa platesti cursul dar sa repeti anul si sa participi doar la partea practica. Din ce se va intampla atunci, o sa intelegi cu siguranta care-i motivul impunerii acestei reguli. Nu este acela pe care il spui tu ci, in primul rand, de control si manipulare. Pana nu incalci regulile nu iti dai seama care sunt adevaratele limite si mai ales ce se afla in spatele lor.

Evident ca regula asta nu era pentru toti. De exemplu fetele care s-au dus in Japonia (asta apropos ca unii spun ca nu aveau de a face cu cursul si ca au fost initiative personale), aveau tratament special. Chiar am intrebat de ce ele, care lipsesc 6 luni intr-un an, nu repeta anul? :) Si ce credeti ca mi s-a raspuns? Ca ele sunt intr-o misiune de care G stie, ca fac cursul prin corespondenta (oare cum daca nu li se trimitea caseta? ca doar erau in ultimul an) si deci faza cu absentele nu se aplica. Pentru cei care nu stiu, regimul casetelor cu inregistrari de la curs era sever, in sensul ca acestea se multiplicau intr-un numar cunoscut si ca nu oricine putea sa aiba copii sau chiar sa aiba acces la ele. In afara de curs, din cate stiu, instructorii nu aveau voie sa le instraineze. Revenind la absente, existau persoane care aduceau diverse servicii MISA, si pentru acestia regula disparea dintr-o data ;) Asa cum mai spuneam, exista mai multe MISA. Deci iata, G are de a face cu afacerea Japonia, iata si una din dovezi, mai sus: fetele care lipseau 6 luni nu repetau anul; si nu erau cateva, la un moment dat lipseau vreo 30, pe numarate :)

#23988
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
@Jedi
Lasa mai omule vrajeala ca nu tine. Tre sa aduci lista cu feletele, perioada in care au absentat, poza dupa pasaport cu viza de intrare Japonia + stampilele intrare iesire din tara, adverinta de lipsa de la serviciu-facultate-scoala-gradinita, si deoaece oricine poate sa aiba acces la aceste acte propuse, deci concludenta este aproape nula ar fi corect sa aduci si xerocopie dupa caietul de prezente de la curs si inregistrarea convorbirilor intre fete si Grieg. In caz contrar marturia ta are valoare zero in ochii celor care mai traiesc visul MISA.

@doald

Quote

4. Filmul cu epava, exaltation.... "Actiunea" are loc undeva dupa rasarit, nu cu mult, dar nici imediat fiindca umbrele nu sint foarte lungi.Daca ar fi fost o proba pt miss, ar fi trebuit sa aiba loc, cum am mai zis, undeva dupa 12-13 august. la un moment dat se vede plaja, si de-o parte si de alta a epavei. nu se vede nimeni pe plaja, nimeni in apa. macar pe plaja ar fi trebuit sa fie niste misani care sa faca salutul yoghin al soarelui. apoi, niciuna dintre fete nu e bronzata fapt care e foarte curios.

Iar vi cu povesti? Care Misani, care fac salutul soarelui? eu in 6 ani de mers la mare pot sa-i numar pe degetele de la o singura mana pe cei care fac Surya Namaskara. Dimineata la rasarit nu prea vezi tipenie de om ,  desigur nu e o regula, dar in luna august cind mergeam eu in tabere oamenii veneau incepand de pe la ora 10(de multe ori la ora 9 eram singur Misan pe acolo), iar majoritatea isi faceau tapasul de asane nicidecum Salutul Soarelui... ca de, nimeni nu a zis ca te eliberezi de la Salut ;).
Alta chestie e ca tu nu prea ai fost pe epava, caci daca ai fi fost ai fi observat ca nu prea sunt oameni pe plaja din zona respectiva, si ca Misani prefera plaja de nudisti (cea lipita de plaja normala). Si ce om cu minte normala crede ca Grig nu si-ar fi pus dulaii, sa se asigure ca nimeni nu merge pe epava sa-i vada fetele urinand. Nu e logic ca s-ar fi ferit de o astfel de publicitate negativa pentru el si curs? Mda ai dreptate nu e logic, directia mea are o fisura: faptul ca mister pestea Bivolaru a pus filmele la vandut in Danemarka, deci i se falfaie de imaginea cursului si a sa atita vreme cit iasa banul.

Edited by dildo, 27 September 2007 - 20:17.


#23989
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 donaldf1000, on Sep 27 2007, 19:02, said:

Daria draga, poate n-am fost suficient de explicit. am sa incerc sa explic inca odata, sper ca pt ultima data.
Deci, eu as dori o dovada verificabila a faptului ca filmele s-au facut fara acordul fetelor, ca sa luam doar aceasta prima teorie. Tu zici ca "te-ai interesat" apoi ai sters acest cuvint si ca stii de la himawari ca asa este. Dar, de unde putem stii daca aceasta Himawari nu minte? Atunci am zis, hai sa analizam filmele, sa vedem ce informatii putem scoate de acolo. si, se pot scoate anumite informatii destul de valoroase, daca chiar esti interesat de adevar. daca nu, atunci n-are importanta, da-i inainte ca mai toti anti-misa si anti-grig

N-am sters nimic, sunt doua posturi diferite.

Tocmai am incheiat o convorbire telefonica cu cineva, care mi-a confirmat ca se filma pentru Miss Shakti, dar NU pentru ca productiile sa ajunga in DK sau mai stiu eu pe unde, la taraba. Desigur, atata timp cat nu-ti dau datele personale ale respectivei persoane, ce spun eu aici e nul.

Ziceai ca "nu suntem binevoitori". Stii de ce? Pentru ca numai voi va vindeti unul pe altul si va mancati intre voi si dati din coate sa fiti care mai de care in gratia maestrului.

Quote

1. Totate filmele in afara de "exaltation..." au fost facute inafara costinestiului. Daca ne gindim un pic mai bine, aceste locatii sint chiar la distanta mare de costinesti - filmele in care fetele apar intr-o pestera sau inconjurate de stinci sau intr-o zona de padure. Ma indoiesc ca cineva le-a carat jumate din tara ca sa le filmeze si apoi sa se intoarca cu ele la costinesti...
2. toate scenele sint regizate, aranjate.
3. apar scene in care fetele se saruta, isi beau lichidul auriu. nu cred ca cineva ar fi putut sa la convinga ca asta e pt proba de miss.
4. Filmul cu epava, exaltation.... "Actiunea" are loc undeva dupa rasarit, nu cu mult, dar nici imediat fiindca umbrele nu sint foarte lungi.Daca ar fi fost o proba pt miss, ar fi trebuit sa aiba loc, cum am mai zis, undeva dupa 12-13 august. la un moment dat se vede plaja, si de-o parte si de alta a epavei. nu se vede nimeni pe plaja, nimeni in apa. macar pe plaja ar fi trebuit sa fie niste misani care sa faca salutul yoghin al soarelui. apoi, niciuna dintre fete nu e bronzata fapt care e foarte curios.
In concluzie, eu cred ca filmele in cauza n-au nicio legatura cu concursul de miss shakti. Eu cred ca ele stiau foarte bine pentru ce au fost aduse acolo si ce se va intimpla cu dvd-ul filmat.

Parerile noastre sunt diferite, evident. De s-ar face si un concurs de Mister Vira, la care vi s-ar promite ca, daca exemplificati orgasmul cosmic masculin asa cum va ganditi fiecare, o sa va ardeti karma pe 10 vieti anterioare si inca in mod accelerat, atunci ai vedea de cate poate fi convins un om. Sau poate nu, fiindca nici n-ar fi nevoie.

Quote

Cam asta ar pozitia mea, am vazut-o si pe a voastra.
Sa nu uitati ca minciuna are picioare foarte scurte si noi toti vom da socoteala lui Dumnezeu pentru absolut  tot ce am spus si facut.

Ai spus asta si intr-un post anterior. Eu, una, nu ma indoiesc deloc, pentru ca deja dau socoteala. Astept sa dea si altii, caci vai, lunga le mai este polita.

Quote

Eu va las, n-are rost sa va mai plictisesc cu intrebarile mele fiindca voi oricum, invariabil, o sa-mi indicati "marturiile" unor useri... Mi-am dat destul de repede seama ca unii dintre voi aveti chiar mai multe conturi pe care intrati alternativ pentru a-mi arata ca sinteti, de fapt, mai multi ... trucul e vechi, e folosit pe multe forumuri, a fost folosit si de renumitul personaj Fulgerica pe forumul care era pe yogaesoteric si al carui moderator am fost mai bine de 1 an. Am sa va las ca nu vreau sa va faceti karma rea aruncindu-mi tot felul de epitete :P
Ramineti cu bine.

Eu zic ca e totusi cam devreme sa ne lasi, dar cum preferi.

Cat despre faza cu "conturi alternative", e fumata demult.

#23990
mantra mioritica

mantra mioritica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.01.2007
Donald, mie mi-a recomandat Grig calduros si insistent nu doar vchat, ci si masaj erotic si Japonia : la alegerea mea !
Si toate astea trebuia sa le fac nu oriunde, ci in cadrul celor care tin de MISA !
Pentru curiozitatea ta : pur si simplu am vrut sa ma conving daca e adevarat ca sunt sute de fete implicate in asta de catre Grig si am rugat colegele prestatoare sa-mi indice si mie un masaj erotic de tip MISA. M-am dus acolo ( patronul era un misan, i-am uitat numele ) si TOATE fetele care munceau acolo erau misane. Le-am spus ca m-a trimis Grig sa muncesc acolo, dar ca nu pot sa o fac pana nu mi se lamuresc niste chestiuni ( ca nu pot sa fac ceva ce nu inteleg... tre' sa-mi treaca si prin creier ). Afla ca erau asa de disperate sa aiba noi angajati, incat nu mi-au cerut sa arat vreo legitimatie de misan sau bilet cu Da de la GRig ! S-au chinuit catreva ore ( ca eram curioasa ) ,toate angajatele si sotia patronului sa imi explice ce ocazie imensa am si ce stari minunate pot avea facand masaj erotic, bla-bla. Cand am intrebat pe sotia patronului de ce nu presteaza si ea, ( daca tot e asa o imensa sansa, cum imi spuneau mie ) ,ci sta doar si incaseaza banii si primeste clientii, mi-a aratat usa si m-au declarat caz incorigibil  :rolleyes:  
   Tot acolo am auzit discutia pe hol, intre doi clienti : Si cine plateste curvele ?

Pentru curiozitatea ta, stiu mai multe fete care prestau sex contra bani la indicatia lui Grig ( unele chiar la vchatul din ashram ) ....

#23991
Jedi Knight

Jedi Knight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 14.01.2007

 mantra mioritica, on Sep 28 2007, 01:39, said:

Donald, mie mi-a recomandat Grig calduros si insistent nu doar vchat, ci si masaj erotic si Japonia : la alegerea mea !
Si toate astea trebuia sa le fac nu oriunde, ci in cadrul celor care tin de MISA !
Mult timp s-a zis ca videochat-urile sunt initiative particulare (vezi doamne, desi existente si la asramuri, cu banda de internet platita chiar de colegii fara posibilitati materiale...) si ca nu au legatura cu MISA ca organizatie. Atunci, prezenta posturilor de videochat chiar in interiorul Bibliotecii MISA, deasupra tavanului fals pentru cunoscatori, probabil ca iar nu are nici o legatura...

#23992
E-bomb

E-bomb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 16.07.2007

 donaldf1000, on Sep 27 2007, 19:02, said:

Mi-am dat destul de repede seama ca unii dintre voi aveti chiar mai multe conturi pe care intrati alternativ pentru a-mi arata ca sinteti, de fapt, mai multi ... trucul e vechi, e folosit pe multe forumuri, a fost folosit si de renumitul personaj Fulgerica pe forumul care era pe yogaesoteric si al carui moderator am fost mai bine de 1 an.

Hopaaa. :naughty:
Na ca n-avem de-a face cu un novice ci chiar cu unul dintre baietii de la yogaesoteric.

In ce priveste suspiciunea ta privind clonele, ai optiunea foarte facila de a apasa "butonul" de report. Eu unul am stat mai demult pe tusa vreo doua saptamani (ca prelungire a unei alte suspendari anterioare - aia avea alta cauza) in urma unei reclamatii similare, asa ca poti apela cu toata increderea la moderatorii SP, care nu fac discriminari in aceasta privinta in functie de pozitia pe care o ai pe acest topic.

Dar chiar ma intreb care or putea fi clonele in cazul asta, al paginilor cele mai recente de pe topic. :huh: Pe Deria o stiu destul de bine si la fel si pe iubitul ei. Cu dildo am vorbit si la telefon si pe mess (el vine oricum rar in tara, fiind plecat pe la omuletii galbeni). Jedi Knight e unic prin unele amanunte pe care le tot scrie in mesajele sale si care denota faptul ca s-a aflat intr-o pozitie foarte apropiata de VIP-uri multi ani de zile (lucru destul de rar printre fostii cursanti de pe forumuri) si a avut acces la niste informatii la care noi restul n-am avut acces.
Iar Pralaya e unic si inimitabil (e "master of the underworld" pe forumul celalalt  ;)  ), iar cel putin eu unul am avut mai multe meciuri cu el de-a lungul timpului.
Zi-ne, te rog, care anume useri ti se par a fi "clonati". Chiar m-ai facut curios.

 Jedi Knight, on Sep 28 2007, 08:52, said:

Mult timp s-a zis ca videochat-urile sunt initiative particulare (vezi doamne, desi existente si la asramuri, cu banda de internet platita chiar de colegii fara posibilitati materiale...) si ca nu au legatura cu MISA ca organizatie. Atunci, prezenta posturilor de videochat chiar in interiorul Bibliotecii MISA, deasupra tavanului fals pentru cunoscatori, probabil ca iar nu are nici o legatura...

Donald e pe punctul de a repeta o greseala mai veche a colegilor lui. Cand a inceput activitatea pe forum s-au luat in discutie mai mult alte subiecte (povestile cu Pamantul Gol pe Dinauntru, maleficii cenusii, mesajele de la Dumnezeu primite de Jean, paranoia antimasonica etc.) si in general au fost evitate alte subiecte sensibile gen video-chat & stuff. Dar unii useri pro tot apareau periodic cu texte privind perchezitiile si cu intrebari de genul "unde sunt tonele de materiale porno? Facaturi ordinare! bla bla bla". Si atata au zgarmat buba pana cand au creat suficienta enervare incat sa inceapa sa apara incet incet si relatari in aceasta privinta, linkuri, poze si pana la urma chiar si filmele.
Astia chiar nu isi cunosc interesul. Ar trebui sa fie multumiti ca si eu si altii am insistat pe vremuri pentru impunerea unui "tabu" (incalcat uneori, totusi) privind scrierea pe topic de nume de persoane care apar prin filme pentru a nu le afecta iremediabil imaginea (proces inceput oricum prin comercializarea filmelor). Ba chiar am avut pe vremuri si niste schimburi de replici cu jurnalistii de la "Replica" atunci cand acestia incepusera sa scrie o serie de articole in care dadeau o sumedenie de date personale ale unor femei.

Donald, daca vrei, insista pe tema asta. Dupa cum poti sa vezi, Jedi Knight cel putin s-a enervat deja si a inceput sa vina cu niste amanunte. ;) Vrei sa se mearga mai departe? Eu unul zic ca n-ar fi deloc indicat, avand in vedere ca nu GB si ailalti care au avut ideile ar avea de suferit, ci tot naivele care au inghitit povestile despre karma yoga.

P.S. Cine e de acord cu actiunile procurorilor poate oricand sa ia legatura cu ei si sa depuna marturie privind orice cred ei ca nu e in regula la MISA. E alegerea fiecaruia. Personal am dubii in ce priveste corectitudinea lui Delcea & co.

................................

Anyway, dupa parerea mea in cazul filmelor problemele mai importante sunt altele, nu cea a faptului ca unele dintre protagoniste nu au stiut ca ele au fost comercializate in Danemarca. Din fragmentele de informatii care au tot aparut eu am ramas cu impresia ca protagonistele au semnat ceva care le dadea dreptul celor ce au produs filmele sa faca ce vroiau cu ele, dar o parte dintre ele au fost suficient de naive incat sa nu caste ochii inainte sa semneze. Daca am dreptate, atunci puteau sa isi dea seama care urma sa fie soarta filmelor in ciuda oricaror abureli ca doar GB urma sa le vada etc.

In cazul filmelor, eu cred ca exista si alte probleme:

1. Care e mesajul spiritual al filmelor cu pipi? :huh: Eu personal am citit destul de multe in domenii legate de tantrism si practic si continenta. Am avut chiar si unele experiente de constiinta modificata in urma practicii continentei, asa ca nu imi sunt straine anumite lucruri. Dar sa fiu al naibii daca reusesc sa percep care e mesajul ala spiritual in filmele cu jeturi de pipi. <_<
Si nu e doar cazul meu. Hai sa zicem ca as fi eu limitat si am stat prea putini ani pe la curs. Dar am un prieten care a plecat de la curs prin anul 13 sau 14 si a carui reactie cand a vazut filmul cu epava a fost de genul "bai, saraca epava, uite-o cum au pi**t-o astea pe toata". N-a priceput nici el mesajul ala spiritual, asa cum si alti fosti cursanti cu peste 10 ani de curs la activ nu il pricep (lucru evident pe forumul celalalt).
Daca nici macar persoane cu multi ani de curs la activ nu au reusit sa perceapa presupusul mesaj spiritual al filmelor, atunci cum naiba se presupune ca l-ar fi perceput clientii care cumparau filmele in Danemarca si care in mare parte n-aveau nici o tangenta cu "tantra" si alte subiecte similare?  
2. De ce s-a negat cu atata inversunare, timp de multi ani, insasi existenta respectivelor filme pentru ca de-abia acum, dupa ce au aparut pe file sharing, sa se incerce timid sa se dea niste justificari?  
3. Daca filmele alea au nu stiu ce mesaj spiritual, de ce nu au fost ele prezentate cursantilor in tabere sau in conferinte si in schimb au fost doar comercializate in Danemarca? Sa intelegem din asta ca de fapt cursantii erau aia involuati si care n-ar fi priceput mesajul filmelor, iar consumatorii danezi de filme XXX ar fi fost aia super-evoluati spiritual carora le era destinat mesajul?
4. Daca filmele cica nu au legatura cu MISA, atunci de ce apar in ele in general doar cursante si, mai ales, de ce in cel putin unul dintre filme apar persoane din conducerea MISA, dintre care una anume chiar a reprezentat MISA la conferinta OSCE despre discriminarede anul acesta de la Bucuresti (ma refer la Pasajul Magic, desigur)? Nu s-a gandit nimeni ca lucrul asta poate cauza probleme grave de imagine miscarii?

................................

Na, ca s-a dus si "vacanta" mea. E ca un facut. De cate ori vreau sa iau o pauza sau sa ma retrag, apare cate ceva din tabara pro care ma irita suficient incat sa ma determine sa ma intorc. De data asta a reusit donald sa ma scoata din pepeni. Mai ales la faza cu clonele (care in ce priveste ultima perioada chiar nu e adevarata, desi recunosc ca eu de-a lungul timpului am folosit mai multe id-uri, lucru pe care l-am recunoscut si i-am mai si facut lui Aurel mai demult o lista cu id-urile folosite de mine ca sa nu faca confuzii). De parca faptele si ideile relatate de useri ar fi cu mult mai putin importante decat numarul lor. E acelasi mod de a se lega numai de forma dar nu si de fond pe care l-am vazut folosit cu unele ocazii si pe yogaesoteric (de exemplu in replica la ultimul articol din Jurnalul al lui Toma Roman Junior, in care iogaezitericii se leaga de limbajul folosit in articol dar nu si de continutul acestuia, care reprezenta o relatare a conflictului dintre Narcis si Claudiu cu actuala conducere MISA, cu citate luate de respectivul jurnalist chiar de pe yogaesoteric  http://www.yogaesote...l...O&item=4807 ).

Si cum dumnezeu pot totusi sa fie unii de la curs atat de ipocriti? Era de mult timp common knowledge printre multi de la curs faptul ca femeile practica karma yoga in anumite moduri anume, dar vad ca cei de la curs prefera sa se ascunda dupa deget si sa se minta chiar si intre ei pe tema asta (dupa cum reiese si din schimbul de replici de pe grupul ala de discutii M_I_S_A, postat pe celalalt forum).
M-am cam codit eu sa recunosc pe celalalt forum, dar in ultima vreme chiar incep sa cred ca a avut si Pralaya partea lui de dreptate atunci cand ma certam cu el in privinta metodelor pe care alesese sa le foloseasca pentru a face cunoscute unele lucruri. Si cand ma gandesc ca atata timp am tot incercat sa ii conving pe el si pe altii ca el sa se poarte cu manusi. :wallbash:

Edited by Megara, 28 September 2007 - 10:16.
Merge posts. Foloseste butonul EDIT


#23993
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 E-bomb, on Sep 28 2007, 09:07, said:

Anyway, dupa parerea mea in cazul filmelor problemele mai importante sunt altele, nu cea a faptului ca unele dintre protagoniste nu au stiut ca ele au fost comercializate in Danemarca. Din fragmentele de informatii care au tot aparut eu am ramas cu impresia ca protagonistele au semnat ceva care le dadea dreptul celor ce au produs filmele sa faca ce vroiau cu ele, dar o parte dintre ele au fost suficient de naive incat sa nu caste ochii inainte sa semneze. Daca am dreptate, atunci puteau sa isi dea seama care urma sa fie soarta filmelor in ciuda oricaror abureli ca doar GB urma sa le vada etc.

Himawari i-a spus clar pe YM lui Mihai Stoian, "eu nu-mi aduc aminte sa fi semnat vreun contract". Daca n-as fi asistat la discutie...

Quote

In cazul filmelor, eu cred ca exista si alte probleme:

1. Care e mesajul spiritual al filmelor cu pipi? :huh: Eu personal am citit destul de multe in domenii legate de tantrism si practic si continenta. Am avut chiar si unele experiente de constiinta modificata in urma practicii continentei, asa ca nu imi sunt straine anumite lucruri. Dar sa fiu al naibii daca reusesc sa percep care e mesajul ala spiritual in filmele cu jeturi de pipi. <_<
Si nu e doar cazul meu. Hai sa zicem ca as fi eu limitat si am stat prea putini ani pe la curs. Dar am un prieten care a plecat de la curs prin anul 13 sau 14 si a carui reactie cand a vazut filmul cu epava a fost de genul "bai, saraca epava, uite-o cum au pi**t-o astea pe toata". N-a priceput nici el mesajul ala spiritual, asa cum si alti fosti cursanti cu peste 10 ani de curs la activ nu il pricep (lucru evident pe forumul celalalt).

N-ai observat ca se tot bate moneda pe faptul ca noii cursanti MISA sunt tineri si ca pe acestia ii vizeaza, in mod deosebit, filmele respective? Cat ii vizeaza, se vedea din comentariile postate de Anais... In plus, am auzit si eu comentarii atunci cand niste tineri (actualmente studenti in anul I) au emis niste "judecati de valoare" la adresa filmelor, judecati ce n-aveau nimic de-a face cu niciun mesaj, PENTRU CA NU EXISTA NICIUN MESAJ SPIRITUAL IN FILMELE ALEA, poate doar in capul "misanilor" care cred ca asa isi indeplinesc misiunea de "trezire" a poporului roman. Dupa cum am spus, deja faza asta cu "uite filmul, nu e filmul" (si in discutiile de pe grupul "misanilor" zicea o fata "eu nu le-am vazut, tu nu le-ai vazut, dar discutam despre ele" si "am auzit ba c-ar exista, ba ca n-ar exista") este jenibila.

Quote

Daca nici macar persoane cu multi ani de curs la activ nu au reusit sa perceapa presupusul mesaj spiritual al filmelor, atunci cum naiba se presupune ca l-ar fi perceput clientii care cumparau filmele in Danemarca si care in mare parte n-aveau nici o tangenta cu "tantra" si alte subiecte similare?  

I-am atras si eu atentia lui Mihai Stoian in privinta asta. A zis ca bine ca m-am trezit eu sa fac pe sfatuitoarea, daca stia, ma intreba inainte sa apara "Magic Passage".

Cat despre numarul de cursanti MISA, nu vezi ca repede a ajuns la 50.000? Ca si Gheorghe al Leanei din snoava lui Nea Marin, care ajunsese sa faca 99 oua...

Iar noi nu suntem decat 10... Eu zic ca suntem de cel putin 5 ori mai mult, si asta fara clone...

Dar vrabia malai viseaza...

In plus, cand am vazut cum cere donald nume, an de curs, numele filmului in care juca Himawari, mai frate... Mai stii, poate chiar avea dreptate unul dintre aia 10, cand zicea ca poate e de la Secu donald... :naughty:  Sau poate de la Secu MISA...  :coolspeak:

#23994
E-bomb

E-bomb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 16.07.2007

 Deria_Leena26, on Sep 28 2007, 12:43, said:

Dupa cum am spus, deja faza asta cu "uite filmul, nu e filmul" (si in discutiile de pe grupul "misanilor" zicea o fata "eu nu le-am vazut, tu nu le-ai vazut, dar discutam despre ele" si "am auzit ba c-ar exista, ba ca n-ar exista") este jenibila.

Pai cred ca unii ar continua sa nege existenta filmelor chiar daca acestea ar fi difuzate pe toate posturile TV mai importante la o ora de maxima audienta.
Ca doar au exemplul "eliberatului", care in 2002 ii tot dadea la B1TV cum ca imaginile filmate la spectacolul organizat cu ocazia zilei sale de nastere erau cica colaje din filme erotice din Occident. Si a continuat cu aceeasi placa chiar si dupa ce au fost reluate imaginile, cu sonorul mai tare ca sa se auda bine ca persoanele de pe scena vorbeau romaneste.

E deja extrem de gretoasa atitudinea asta. Asta e, pe unii doar atata ii duce capul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate