Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Logitech X530

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
mihaitza32

mihaitza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2011

View PostBWD, on 23 septembrie 2013 - 20:29, said:

E service, se rezolva orice problema, in garantie sau nu. Acum problema la tine e cu transportul, ca trebuie sa il trimiti tur-retur pe banii tai, cred.

Pana la 18:00 au relatii la telefon. (am sunat mai tarziu de atat).
Sun maine sa vad... eventual piesa sa mi-o poata trimite, nu neaprat sa le trimit eu satelitul.
Va scriu ce am rezolvat. Am vazut ca e o problema destul de comuna asta.. la sistemele de genu.

#20
mihaitza32

mihaitza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2011

View Postmofone, on 23 septembrie 2013 - 17:26, said:

"[...]Restart Service este centru service autorizat Logitech in Romania pentru sisteme audio si accesorii PC.[...] "
Dar tu ai dreptate, sigur nu au cum sa te ajute, daca nu e in garantie.
Atunci ia-l pe ala de pe okazii, sigur asa iti rezolvi problema!

Mi-au raspuns. 140 RON manopera + tur/retur Cluj - Bucuresti.
Okazii = 90 RON.

Tu ce ai fi facut ?!

#21
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Ii intrebam daca au un difuzor pe centru pentru X530 dupa care trimiteam fan curierul sa preia coletul. Ma ajungea pe la 17 lei transportul si fie ceream direct piesa care imi trebuie daca o au fie luam un difuzor nou.
Cred ca asta e piesa. R126OJOCHZ

Edited by mofone, 24 September 2013 - 13:17.


#22
mihaitza32

mihaitza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2011

View Postmofone, on 24 septembrie 2013 - 13:16, said:

Ii intrebam daca au un difuzor pe centru pentru X530 dupa care trimiteam fan curierul sa preia coletul. Ma ajungea pe la 17 lei transportul si fie ceream direct piesa care imi trebuie daca o au fie luam un difuzor nou.
Cred ca asta e piesa. R126OJOCHZ

Am cerut piesa, au zis ca nu o vand separat, dar se ofera sa-mi repare satelitul cu suma mentionata.
Ai gasit de unde pot achizitiona piesa respectiva ?!
La noi in tara nu cred ca o comercializeaza cineva... Si pe siturile externe cauti acul in carul cu fan.

Edited by mihaitza32, 24 September 2013 - 13:49.


#23
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
Vad ca sunt multe persoane care au problema asta, unii au rezolvat-o prin refacerea piesei aleia. Daca nu, solutia ar fi cea de pe okazii. Ca o idee poti sa incerci sa te duci la un magazin de electronice cu piesa sa vezi daca au vre-o solutie.

#24
mihaitza32

mihaitza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2011
Mi-a ajuns sistemul SH de pe okazii.
Am schimbat satelitii intre ei, si totul merge perfect.
Cred ca am iesit mai ieftin asa, 80 sistemul + 20 transport. Faţă  de 140 piesa + transport de la bucuresti dus/intors, cat mi-au cerut cei de la logitech, ca sa imi repare stelitul.
Acel potentiometru nu il gasiti in ro, iar ce am gasit afara a fost de pe la chinezi...

Mersi inca odata pentru ajutor baieti.
Multa bafta!

#25
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Salut, eu am avut acum cateva luni acceeasi problema. Mi-a doborat pisicul satelitul din dreapta pentru ca satelitul din dreapta era fix pe marginea biroului. Mi s-a rupt butonul de volum la interior.

Eu am rezolvat la servskills dar nu ei l-au reparat ci l-au trimis la alt service logitech din bucuresti pe care nu il stiu. Chestia e ca POTENTIOMETRUL DE VOLUM se gaseste in servicurile de electronice si nu costa foarte scump. Mai mult de 10 dolari nu este. Este mai mult manopera si transportul mai mult.
Potentiometrul de volum merge perfect acum. Este si un potentiometru pe 6 canale care nu se gaseste in magazine (doar in servicuri de reparatie autorizate)
Preventiv am mutat satelitul din dreapta in stanga pe birou sa nu mai aiba cum sa cada. :) S-au kkt pe ei astia de la logitech cand au facut designul asta cu butonul asta care se rupe cand cade...

#26
mihaitza32

mihaitza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.11.2011

View PostK-X-T, on 02 octombrie 2013 - 16:45, said:

Salut, eu am avut acum cateva luni acceeasi problema. Mi-a doborat pisicul satelitul din dreapta pentru ca satelitul din dreapta era fix pe marginea biroului. Mi s-a rupt butonul de volum la interior.

Eu am rezolvat la servskills dar nu ei l-au reparat ci l-au trimis la alt service logitech din bucuresti pe care nu il stiu. Chestia e ca POTENTIOMETRUL DE VOLUM se gaseste in servicurile de electronice si nu costa foarte scump. Mai mult de 10 dolari nu este. Este mai mult manopera si transportul mai mult.
Potentiometrul de volum merge perfect acum. Este si un potentiometru pe 6 canale care nu se gaseste in magazine (doar in servicuri de reparatie autorizate)
Preventiv am mutat satelitul din dreapta in stanga pe birou sa nu mai aiba cum sa cada. Posted Image S-au kkt pe ei astia de la logitech cand au facut designul asta cu butonul asta care se rupe cand cade...

Salut.
Crezi ca poti sa cumperi tu acest potentiometru ?!
Eventual ulterior sa mi-l poti trimite prin posta ? (Rmburs evident)
Sau daca nu, da-mi te rog un site unde ai gasit acest tip de potentiometru de vanzare...
Mersi anticipat.

#27
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Se mai gasesc pe la magazine gen Dioda dar trebuie sa-l vada ca sa stie despre ce e vb.

#28
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu se gasesc la magazine gen dioda pentru ca este un potentiometru delta pe 6 canale care are o anumita impedanta. Nu exista echivalent el este produs doar exclusiv pentru sistemul acesta logitech x530. Daca se inlocuieste potentiometrul cu altul pe 6 canale tot nu o sa functioneze cum trebuie pentru ca e chestia de impedanta si specificatiile lui. Eu l-am cautat de am inebunit pe la magazine inclusiv pe situri din china online dar de unde nu am putut sa-l iau pentru ca gasisem undeva dar imi trimiteau decat daca faceam comanda minima de 100 si n-aveam ce sa fac cu ele.

Inca o data eu nu am gasit potentiometru, Eu am trimis sistemul la service si mi-au schimbat potentiometru cei de la service. REPET. L-AU SCHIMBAT NU L-AU LIPIT, semn ca logitech a trimis la servicurile autorizate acest tip de potentiometre care nu se gasesc nicaieri, dar care probabil cei de la service nu doresc sa le vanda la bucata ci doar sa le foloseasca in cadrul reparatiilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate