Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Vecinii de deasupra sunt nesimtiti

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#109
Spik3y

Spik3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 07.02.2007
am cei mai ratati vecini - au aruncat asta seara cu o sticla de 2l plina cu apa care mi-a sters paru, sticla a venit de la etajul 5 in sus - daca ma atingea ma nenorocea - cineva ma iubeste acolo sus - cum pot sa ii aflu ? de cativa ani arunca dar au aruncat cu fructe, pungi cu apa - inofensive, dar cu o sticla de 2l plina cu apa mi se pare prea ... ? Daca ii aflu ii nenorocesc - cum pot sa-i aflu pt ca de obicei arunca seara si nu se vede mai nimic in bloc

#110
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007

 Spik3y, on Jun 21 2007, 23:50, said:

am cei mai ratati vecini - au aruncat asta seara cu o sticla de 2l plina cu apa care mi-a sters paru, sticla a venit de la etajul 5 in sus - daca ma atingea ma nenorocea - cineva ma iubeste acolo sus - cum pot sa ii aflu ? de cativa ani arunca dar au aruncat cu fructe, pungi cu apa - inofensive, dar cu o sticla de 2l plina cu apa mi se pare prea ... ? Daca ii aflu ii nenorocesc - cum pot sa-i aflu pt ca de obicei arunca seara si nu se vede mai nimic in bloc

Daca e prima data inseamna ca esti norocos...pe mine in fiecare seara incearca sa ma chiteasca :lol: cu (,) cartofi,ceapa etc. :D ..da am noroc ca e o baba care nu vede prea bine :lol: nu m-a nimerit..da si daca Doamne Fereste ma nimereste  :cursing:  o sar de geamuri  :naughty:

#111
Quix

Quix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.03.2007
Hehehe:P

Am avut si eu asemenea specimene in bloc, caci am facut greseala sa locuiesc un timp pe Calea Vitan.

Aveam un musafir care, in fata blocului aflandu-se, s-a trezit ca ii zboara in fata niste oase de pui, in cadere libera. A crezut ca fac glume de la balcon, de unde ii dadeam indicatii ce sa faca. Insa oasele au zburat si pe langa mine... la etajul 4. Deci veneau de mai sus, avusesera timp sa prinda viteza :D

Alta: coboram noi doi cu liftul dimineata la 07.00, dupa ce fusese maturata (zice-se) scara blocului, la parter se simte un miros ciudat de kk si nu mai stiam cum sa il scot pe omul asta repede din bloc, ca imi era rusine. Dintr-o data il aud " Atentieee!!!" si imi arata un kk mare, dar mare....exact in fata usii liftului. "O fi de caine", ii zic. Normal ca nu era...

A doua zi, la ora 12.00, cineva se milogise si acoperise kktul cu un pliant de la cora...

#112
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 fiberspeeder, on Feb 18 2007, 02:51, said:

Frate bine e la casa!!!   De fiecare data cand ma duc la careva in bloc sau la parinti se aude LA ORICE ORA unu care foloseste bormasina.   Deja e sport national.    Si o sa mai tina inca 10 ani.    GARANTAT DE COSTI! :P

Copilu ala retard o sa se potoleasca soon, e la varsta critica, inca nu si-a descoperit putza...


Eu stau la casa si de 1 an de zile isi construieste unul o casa lipita de zidul meu.Ma innebunesc cu bormasinile de la 7.30 dimineata pana dupamasa. Si mai au , ca fac vreo 3-4 etaje.... :deadtongue:

#113
ioanaa

ioanaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.05.2004
Eu am un copil care alearga prin casa. Si m-am gandit sa-mi izolez podeaua ca sa nu-i disper pe cei de sub mine. Pentru ca mi se pare absurd sa impun copilului sa nu se joace. Eu am crescut la casa si cred ca e cumplit sa ai o multime de restrictii pe care la 3 ani nu le intelegi. Dar m-am razgandit. M-am razgndit pt. ca individul de sub mine si-a trimis consoarta si copilul in vacanta si s-a apucat sa-si amenajeze apartamentul....de cand vine de la serviciu 8-9 seara pana pe la 2 noaptea. Si-acum ma gandesc ca daca tot are chef de amenajari sa-si izoleze el tavanul. Oricum in blocul in care stau odata la 3 luni cineva sparge un perete sau renoveaza ceva timp de o luna. Concluzia mea: ma mut la casa. Daca ma apuc sa-mi izolez toti peretii ca ala din dreapta isi bate nevasta si asculta manele, ca ala din stanga muta mobila saptamanal, ca ala de sub mine e sensibil la zgomotul pasilor e ca si cum as construi totul de la capat. Nu mai vorbesc de gratarele saptamanale din spatele blocului, cate 3 familii deodata. Asta e viata la bloc.  :cursing:

#114
fireblade80

fireblade80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 02.12.2006
E simplu, politia vine si face constatare, nu doar dupa 10, ci si in orele de liniste specifice blocului. N-ai ce discuta cu nimeni, n-ai ce omori pe nimeni. Daca politia aude galagie intre orele astea, prima data da avertisment, dupa care, daca nu se linistesc, la 5 minute chemi politia din nou si ei sunt obligati la a doua sesizare sa le dea amenda. Cuantumul de amenda este intre 200 si 1000 RON (deci intre 2 si 10 milioane ROL). Dupa o amaneda din asta, politia ii inscrie in baza de date la categoria scandalagii, si tu ar fi bine sa mentionezi asta cand suni din nou in zilele urmatoare, daca nu se limistesc aia. Astfel, in zilele si saptamanile urmatoare, daca politia revine, va da amenda din prima, fara a mai da avertisment. Cand vor avea de platit 1-3 amenzi de 5 milioane (de obiecei atat e media de amenda data de politie) vor face liniste de nu-i adevarat sau vor muri de foame. Si in NICI un caz nu le cere, politicos, inainte de a suna politia sa faca liniste, strici flagrantul.

Eu cu strategia asta am anihilat un grup de chiriasi galagiosi si scandalagii de langa mine de pe scara blocului, care s-au si mutat, vazand ca nu le merge cu galagia si scandalul si sunt amendati, si un alt grup de studenti care faceau discoteca in blocul logodnicei mele, in special intre orele 3-5 noaptea, care, dupa 2 amenzi, s-au cumintit, sper, definitiv. Si, chiar daca tu-ti dai numele la politie cand suni, ei n-au voie sa comunice asta celor pe care-i amendeaza, astfel ca, in cazul meu, ambele grupuri nici nu stiu cine a facut sesizarea. Asta e si ideea, sa nu existe teama ca, de exemplu, familia ta ar avea de suferit (in cazuri cu scandalagii majori).

Iti doresc mult succes!

#115
fireblade80

fireblade80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 02.12.2006
Oricum, ideea cea mai gresita, desi exprimata de unii membri care au postat aici, este sa te resemnezi. Un om puternic in viata, lupta cu dificultatile si le infrange, oricat de imposibil de ameliorat ar parea sau oricat de mare ar fi efortul. Nu fi om slab, nu doar in cazul asta si nu accepta nimic peste mana, in virtuatea faptului ca traiesti in Romania!

#116
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 fireblade80, on Jun 27 2007, 22:33, said:

Oricum, ideea cea mai gresita, desi exprimata de unii membri care au postat aici, este sa te resemnezi. Un om puternic in viata, lupta cu dificultatile si le infrange, oricat de imposibil de ameliorat ar parea sau oricat de mare ar fi efortul. Nu fi om slab, nu doar in cazul asta si nu accepta nimic peste mana, in virtuatea faptului ca traiesti in Romania!


Mare propagandist mai esti!   :lol:

#117
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.07.2005

 mihneag, on Dec 4 2005, 18:24, said:

Poate ca o sa para puerila problema sau pe unii o sa-i distreze. Pe mine insa absolut deloc. Din contra. |:(

Vecinii de deasupra sunt nesimtiti. Si cand spun asta sunt extrem de bland.
Au un copil de 5 ani care alearga pe calcaie si joaca fotbal, trantind scaune si ce i-o mai iesi in cale. In permaneta se audem bum-bum-bum.
Am incercat sa discutam civilizat cu ei, dar nu a functionat, o nesimtire mai mare nu ati vazut.

Mentionez ca am si io 2 copii (unul de 5 ani jumatate, altul de 2) si ca nu sunt absolut DELOC exagerat.
Politia nu se baga decat dupa 10 seara.

Are cineva idee despre legislatia in domeniu?


Scoti siguranta de pe palier.

#118
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Nu va pierdeti vremea si banii izolind tavanul ca nu merge. Eu mi-am izolat tavanul cu polistiren de 5 cm + gips-carton de aproape 1 cm si nu este nici o diferenta. Cred ca orice material folosesti nu obtii rezultate spectaculoase. Daca tipa atunci se mai atenueaza din zgomot dar la trinteli nu are efect.

#119
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

 phidias, on Jul 2 2007, 00:43, said:

Scoti siguranta de pe palier.
Asta ar rezolva problema, daca respectivul copil e conectat la 220V.
Dupa 10 seara si in intervalul orar 2-6 dupamiaza trebuie sa fie cat de cat liniste..

#120
cibbro

cibbro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.12.2006

 roxanadanam, on May 3 2007, 12:10, said:

draga Mihnea, eu cred ca solutia ar fi sa vorbesti chiar cu acel copil; daca tu ai constatat ca adultii sunt handicapati, probabil ca si copilul a constatat ....

imi plac raspunsurile astea serioase care vin dupa un an, doi, douazeci; intre timp autorul postului initial  a omorat si copilul si babele, a contribuit putin si la poezia de celula,  a primit si bani de la Becali sa-si faca o casa in padure, si-a vandut casa si mai mult decat probabil si-a luat o mancare de peste :boredlook:
noroc cu smiley asta

#121
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Nu merge cu scosul sigurantei pe palier .Am testato si nu prea e de efect. Cel mai bun efect da debransatul ca acolo trebuie sa-i cheme pe cei de la electrica si sa plateasca. Deci ca sa nu mai lungesc vorba cind aveti probleme va duceti frumos la tablou taiati firul de la siguranta spre apartament si eventual introduceti firul in teava din care iase in asa fel incit sa nu se mai vada asta daca nu vreti sa il taiati cit mai aproape de teava din zid ca atunci le-ati facuto rau de tot ca trebuie sa sparga zidul dupa fir si e munca multa ( dar si bani) . Eu zic ca metoda asta da rezultate. Se poate folosi la nesfirsit daca persoanele nu se potolesc. Aveti insa grija ca vecinul sa nu sie alimentat de la aceeasi faza cu voi ca e posibil sa va lase si pe voi fara tensiune daca se apuca de unul singur sa faca ceva pe acolo.

#122
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

 Clovis, on Jul 3 2007, 08:27, said:

Nu merge cu scosul sigurantei pe palier .Am testato si nu prea e de efect. Cel mai bun efect da debransatul ca acolo trebuie sa-i cheme pe cei de la electrica si sa plateasca. Deci ca sa nu mai lungesc vorba cind aveti probleme va duceti frumos la tablou taiati firul de la siguranta spre apartament si eventual introduceti firul in teava din care iase in asa fel incit sa nu se mai vada asta daca nu vreti sa il taiati cit mai aproape de teava din zid ca atunci le-ati facuto rau de tot ca trebuie sa sparga zidul dupa fir si e munca multa ( dar si bani) . Eu zic ca metoda asta da rezultate. Se poate folosi la nesfirsit daca persoanele nu se potolesc. Aveti insa grija ca vecinul sa nu sie alimentat de la aceeasi faza cu voi ca e posibil sa va lase si pe voi fara tensiune daca se apuca de unul singur sa faca ceva pe acolo.
Eventual faceti treaba asta desculti cu un cleste fara maner cauciucat si cu o lumanare aprinsa in cealalta mana.

#123
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006

 cibbro, on Jul 3 2007, 05:44, said:

imi plac raspunsurile astea serioase care vin dupa un an, doi, douazeci; intre timp autorul postului initial  a omorat si copilul si babele, a contribuit putin si la poezia de celula,  a primit si bani de la Becali sa-si faca o casa in padure, si-a vandut casa si mai mult decat probabil si-a luat o mancare de peste :boredlook:
noroc cu smiley asta
Raspunsurile nu sint numai pentru cei care au initiat topicul ci si pentru altii cu probleme asemanatoare!

#124
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
pai de aia e forum si raman threadurile pe aici ...sa vada si altii rezolvarile problemelor:)))

#125
tavy112

tavy112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.06.2007
Vecinii mei  din toate directiile sunt nesimtiti si 99% prosti...pe bune sunt prosti saracii...
1.Le-am zis sa termine cu manelele.........."nuuu".........."bineee"........si le-am dat q rammstein linkin park si dope de le-au sarit lustrele.....la propriu
2. Regulament pus in cutiile postale si pe usa de la intrare in bloc
*va las sa ascultati ce muzica vreti voi in intervalele orare:9-13 17-22.......desi nu cred ca intelegeti voi ceva din ce se aude ca ascult si eu muzica si am boxe mai tari ca voi
*sa nu imi mai furati bicla(mi-au mai furat-o odata....si i-am prins si i-a facut frumos var-miu-e politist deci plangerea e exclusa) ca va tai io ca acum pot....si am q ce
*am si eu caine....da' nu se kk la toate teajele sau sa se peeshe..... daca mai gasesc rahati la mine in fata usii( am gasit deja 2) sau pe scara vi-i bag pe gat....
*nu bat io din picioare pe muzica aia....e bassul......vorbesc serios.....cand dau drumul la muzica ma gasiti la parter ca totusi sunt si eu om si sunt peste 120db in casa pe muzik aia..
*din bun simt eu respect ce e mai sus.......pe voi ce va doare??? creieru??...
3.m-a enervat fi-su lu' unu' de la parter si l-am batut de l-am rupt...la propriu i-am dislocat cotul si i-am rupt 2 degete.....l-am calcat pe mana de mai multe ori......sunt 50% psihopat:D si am iq 133 din 140xD.......offtopic de cateva ori
4. Mi-a luat foc televizorul.....mi-a murit cainele......mi-au luat foc boxele......acum am luat-o de la capat....
Iti recomand linkin park-hit the floor pentru animale si rammsein-feuer frei sau linkin park-with you remix.........ori dope-allways..... pt stapani sau idioti care dau gauri mereu( ala de sub mine isi face mozaic din gresie pe hol si in baie..........a facut deja in bucatarie)........eu acum am luat 2 boxe de cate 150 w rms bucata.......inainte aveam doar 75.....d-abia astept sa repar statia si sa le bag la putere maxima(la 70 w rms mergeau boxele vechi si scoteau cat scoteau...cu astea nu urc mai mult de 100 w rms.....si am dat pe ele 8 mil:|). Sper sa o rezolvi cu ala de deasupra ta......eu ii aud p-aia de deasupra mea knd fac prostii.......bagamias ca nu pot sa stau si eu linistit q gagica in camera mea.....nuuuuu.......tre sa ii aud p-aia...si de obicei dupa ora 22:((...........oricum bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate