Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

Macheta corabia Endeavour

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
@Cosmindv: Cei de la Zirkon mi-au spus ca incepnad cu 2014 abonarea se poate face si pe o perioada de 3 luni (aprox. 240 ron).
@sneferu1987: Cei de la Artesania Latina au scos un model asemanator, dar la o scara mai mica si nu atat de detaliata. Cei de la Revell au numai machete de plastic. Din cate am vazut cercetand piata, machetele mari, cu grad avansat de dificultate sar de 2000 RON, iar aceasta va tinde undeva spre 2400 RON.

#20
Cosmindv

Cosmindv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2010
Multumesc ca mi-ai transmis :) m-ai linistit, de la anul ma abonez imediat cum incepe sa se trimita prin colet.

Am cautat si eu diverse navomodele la mai multi producatori de machete, cei de la corel produc o macheta asemanatoare dar la scara mai mica si mie nu imi place deloc cum arata fata de cea prezentata in revista.

Producatorul OcCre face modelul endeavour aproape identic cu cel din revista http://www.occre.com...ng=en#historia dar nu este la aceeasi dimensiune.

#21
Naglfar

Naglfar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.03.2009
Le-am trimis un email celor de la Zirkon legat de revistă și mi-au răspuns așa :

"Abonamente @ Zirkon Media
către mine
Buna ziua,

   Din pacate, acest  titlu de revista a fost retras de pe piata din Romania, nu o sa mai apara nici in regim de abonament, nici la vanzarea cu bucata.
Va multumi pentru intelegere!
Zirkon Media"

Nu îmi pare rău pentru cei 5 lei, ci doar pentru că nu voi mai avea șansa să construiesc o corabie. Eu sunt unul din cei care au ratat colecția Mari Corăbii și asta ar fi fost șansa mea.

Edited by Naglfar, 17 September 2013 - 13:03.


#22
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012
s-a fasait repede treaba... nu cred ca au avut vanzari.

#23
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Saptamana trecuta le trimisesm e-mail celor de la Zirkon privind expedierea numerelor urmatoare si astazi am primit acest raspuns:


,,Buna ziua,

Livrarea se va face o data pe luna, cate 2 numere odata, cel curent si urmatorul, inaintea aparitiei  la chioscurile de presa.
Primul cadou(biblioraft)  se va livra impreuna cu numerele 4 si 5,in luna octombrie".

Or fi retras colectia pana la urma sau a devenit exclusivista, adica doar pentru abonati?

#24
Cosmindv

Cosmindv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.05.2010

View PostLordRevan, on 18 septembrie 2013 - 14:25, said:

Saptamana trecuta le trimisesm e-mail celor de la Zirkon privind expedierea numerelor urmatoare si astazi am primit acest raspuns:


,,Buna ziua,

Livrarea se va face o data pe luna, cate 2 numere odata, cel curent si urmatorul, inaintea aparitiei  la chioscurile de presa.
Primul cadou(biblioraft)  se va livra impreuna cu numerele 4 si 5,in luna octombrie".

Or fi retras colectia pana la urma sau a devenit exclusivista, adica doar pentru abonati?

cred ca nici ei nu mai stiu, eu nu am primit nimic cu privire la asta, site-ul lor vad ca este inca activ,, poate sa fie si un mail trimis cu intarziere, sa vedem,,

#25
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Desi a trecut aproape o luna de cand s-a anuntat retragerea produsului de pe piata si mi-am cerut inapoi banii pe abonament, inca nu i-am primit. E-mail le-am dat celor de la Zirkon cu numele si contul meu IBAN, iar ei mi-au raspuns ca-l vor redirectiona catre colegii lor de la contabilitate. Saptamanal le mai dau cate un e-mail, dar vad ca nu ajunge asa. Cum as putea proceda pentru a-mi primi banii inapoi?

#26
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Plangere la Protectia Consumatorului.

#27
miticagrigore

miticagrigore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.01.2012

View PostLordRevan, on 14 octombrie 2013 - 07:49, said:

Desi a trecut aproape o luna de cand s-a anuntat retragerea produsului de pe piata si mi-am cerut inapoi banii pe abonament, inca nu i-am primit. E-mail le-am dat celor de la Zirkon cu numele si contul meu IBAN, iar ei mi-au raspuns ca-l vor redirectiona catre colegii lor de la contabilitate. Saptamanal le mai dau cate un e-mail, dar vad ca nu ajunge asa. Cum as putea proceda pentru a-mi primi banii inapoi?
asa cum am spus mai sus, zirkon = probleme

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate