Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Discuţii, dezbateri, off-topic şi păreri despre Orange TV.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1236 răspunsuri în acest subiect

#397
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postpopascu, on 10 septembrie 2013 - 19:47, said:

...
N-am incercat,dar crezi ca dvb-ul (s2) televizorului imi poate muta antena ? ..
99% da.

#398
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.775
  • Înscris: 22.04.2008
mersi generale... incerc maine. Daca o pune pe pozitie inseamna ca montura-i buna si banuiala lui Razvan se adevereste.

#399
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 09.05.2006

View Postlupull, on 10 septembrie 2013 - 02:57, said:

Zappaf , eu zic sa o lasi mai usor cu vocabularul tau de ''expert'' la adresa altor userii ...

Doar ţi-am atras atenţia că vorbeşti prostii şi uneori mai spui şi tâmpenii. Tâmpenii care sunt interzise pe softpedia. Eşti lămurit domnu' "martiny"?

#400
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.076
  • Înscris: 21.02.2007
In primul rand ca aici nu prea am cum sa ''vorbesc'' si sa ''spun'' , ci mai degraba scriu , deci nici tu dupa cum se vede nu esti ''usa de biserica'' , asa ca numai te lega de altii


N-am incercat,dar crezi ca dvb-ul (s2) televizorului imi poate muta antena ? - Daca tv-ul tau cu tuner dvb-s2 , stie diseqc 1.2 , atunci da poate misca o montura h-h , altfel iti va trebui un pozitioner separat care sa stie diseqc 1.2 pt. montura h-h

Editat de lupull, 12 septembrie 2013 - 12:03.


#401
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.076
  • Înscris: 21.02.2007
Varro - Stie calculatorul sau placa video 3D pentru filme - DA , eu am un ATI 6850 si ia uite ce scrie la specificatiile chipsetului grafic - http://www.amd.com/U...overview.aspx#2
AMD HD3D technology5 - Stereoscopic 3D display/glasses support  - Blu-ray 3D support  - Stereoscopic 3D gaming  - 3rd party Stereoscopic 3D middleware software support - HDMI 1.4a with Stereoscopic 3D Frame Packing Format, Deep Color, xvYCC wide gamut support, and high bit-rate audio
DA , poti reda si filme 3D pe pc , cu playerul dedicat - http://www.softpedia...3D-Player.shtml

#402
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 09.05.2006

View Postlupull, on 12 septembrie 2013 - 11:57, said:

In primul rand ca aici nu prea am cum sa ''vorbesc'' si sa ''spun'' , ci mai degraba scriu , deci nici tu dupa cum se vede nu esti ''usa de biserica'' , asa ca numai te lega de altii

Ai incercat vreodată să gândeşti?

#403
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.076
  • Înscris: 21.02.2007
Cel mai destept , cedeaza primul

#404
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.231
  • Înscris: 09.05.2006
Ai găsit vreo carte pentru oameni deştepţi care nu au luat bacalaureatul? Felicitări! Înseamnă că vei posta mai rar.

#405
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.458
  • Înscris: 24.05.2010
Nu v-ati saturat sa va sicanati atata?
O fi topic de offtopic....dar deja ati luat-o razna....
Imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu aceasta postare.......

#406
varro

varro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 106
  • Înscris: 09.02.2007

View Postlupull, on 14 septembrie 2013 - 14:46, said:

Varro - Stie calculatorul sau placa video 3D pentru filme - DA , eu am un ATI 6850 si ia uite ce scrie la specificatiile chipsetului grafic - http://www.amd.com/U...overview.aspx#2
AMD HD3D technology5 - Stereoscopic 3D display/glasses support  - Blu-ray 3D support  - Stereoscopic 3D gaming  - 3rd party Stereoscopic 3D middleware software support - HDMI 1.4a with Stereoscopic 3D Frame Packing Format, Deep Color, xvYCC wide gamut support, and high bit-rate audio
DA , poti reda si filme 3D pe pc , cu playerul dedicat - http://www.softpedia...3D-Player.shtml

E uite ca placa mea nu stie. ATI Radeon 3650.  Si vad filme 3D. Side-by-side sau Over-and-Under, pe televizor prin calculator. Monitorul meu nu stie 3D ca sa pot sa ma uit cu ochelari pasivi sau activi. Cu media player dedicat pentru 3D pe un ecran non3D poti sa convertesti doar in Anaglyph (cel mai comun Red-Cyan sau Green-Magenta), dar mai bine ma lipsesc sa vad in anaglyph.

Revenind la discutia cu transmiterea unui semnal TV 3D, nu receptorul trebuie sa stie 3D. Semnalul este ca orice semnal video tv, cu 2 imagini alaturate, side-by-side. TV-ul 3D face conversia si cu ochelarii pasivi sau activi poti sa vizualizezi postul. Te-ai uitat pe link-ul trimis de mine?

#407
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.775
  • Înscris: 22.04.2008

View PostMrMxyzptlk, on 10 august 2013 - 22:36, said:

Si eu as vrea un CAM+Card insa ideea este ca aceasta combinatie este cunoscut de putini, chiar si cei cu TV cu tuner DVB-S2 si CI habar nu au la ce si cum se foloseste.

nu ai o parere tocmai buna despre oameni.
pe ce studii te bazezi cand afirmi ca cei ce isi cumpara un smart habar nu au ?

-------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------
Pentru Razvan si generalul:
ati avut dreptate,Strongul era de vina. NU stiu exact ce are dar cred ca nu mai furnizeaza suficient curent monturii.
Televizorul o invarte. Multumesc baieti.
(un sfat pentru cazul in care ma hotarasc ca avenit timpul sa depozitez Strongul in garaj,ceva pana intr-o 1000 de lei ? )

Editat de popascu, 16 septembrie 2013 - 23:04.


#408
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.482
  • Înscris: 30.08.2003

View Postpopascu, on 16 septembrie 2013 - 22:56, said:

nu ai o parere tocmai buna despre oameni.
pe ce studii te bazezi cand afirmi ca cei ce isi cumpara un smart habar nu au ?

Se numeste experienta personala.

#409
-Ascary-

-Ascary-

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 778
  • Înscris: 03.06.2013
Lauda de sine cum se numeste ?

#410
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.482
  • Înscris: 30.08.2003
Cand spun ca din experienta personala foarte putini stiu ce este acel CI unde este lauda de sine? Nu te supara, insa eu nu vad asta ... Oricum va recomand sa dati o tura la oameni care nu sunt interesati de tehnologie si au TV HD cu CI si intrebati pentru ce este bun. Aici nu vorbesc de pasionati de transmisii digitale, sau pasionati de tehnologie cum suntem noi, aici, pe acest forum, ci oameni care au alte hobby-uri si tehnologia este numai o unelta ca oricare altul si nu o pasiune ... Va garantez ca 9 persoane din 10 nu stiu ce este. Cel putin 6-7 persoane din 10 n-o sa stie care este diferenta dintr-o transmisie HD si SD nu sa stie ce este CI ... Foarte foarte multe cazuri am vazut in care au cumparat ultimul racnet de TV, si nu au avut nici macar o subscribtie digitala la TV numai analogia ...

#411
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Poate face cineva o poză cu Trace Sports?

#412
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.076
  • Înscris: 21.02.2007
MrMxyzptlk  - Nu ma mai mira nimic legat de cunostintele userilor/detinatorilor de led/lcd/plasma , atata timp cat magazine de renume scriu eronat prin cataloagele lor ceva de genul - Tuner DVB-T/C/CI+/S2
Cel putin la unii useri/detinatori de led/lcd/plasma se adevereste ceea ce ai scris , insa la un magazin cu renume national , avand o retea ampla de magazine prin tara si sa faci o astfel de reclama - NO COMMENT

#413
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.482
  • Înscris: 30.08.2003
Deci nici magazinul care promoveaza produsul nu stie la e e bun ... Problema este ca nu exista o promovare buna ca la Germani. Imi amintesc la canalele germane nationale cand au trecut pe HD prima data, sau cand Pro 7 a facut testele cu filmul clona la Lord of the Rings, in fiecare ora era promo de cateva minute de ce e bun HD-ul si cum se poate receptiona. Pe urma a venit HD+ acum cativa ani, si iarasi promo dupa promo de ce e bun CI+, ce este CI+ si cum se poate receptiona canalele in HD. Iar daca mergi intr-un magazin in Germania, Anglia sau probabil oricare alt stat european mai avansata decat balcanul, o sa vezi atat oameni pregatiti cat si explicatii pe fata locului (tot folosesc Germania si Anglia ca aici am ceva experienta cu ei atat prin satelit cat si la fata locului, insa presupun ca este asa si in Franta sau alte tari), explicatii interactive sa cunosti ceea ce cumperi si termeni tehnologici. La noi ... No comment. Au fost comentarii si pe topicul mare Orange de la instalatori despre cum unii au cumparat Orange TV si nu au avut TV HD ...

#414
cornel_vernea

cornel_vernea

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 05.09.2013
Nici nu vreau sa mai aud de Orange.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate