Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Discuţii, dezbateri, off-topic şi păreri despre Orange TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
1236 replies to this topic

#1207
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
crislacor din pacate ,peste tot iti trebuie numar de telefon orange.am incercat.Pentru o viata mai linistita probabil va trebui sa astept o prima factura in plic,voi lua de acolo codul de abonat si asta este.Dar mi se pare putin comunism:)) ca pentru a afla un simplu cod de abonat trebuie sa ai neaparat telefonie mobila de la orange

#1208
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Nu prea e normal... Vezi ce zice helperu', bagă-i un PM...

#1209
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Lasand la o parte "relatiile cu clientii" de la orange si ...codul meu de abonat...
Zilele astea m'am tot uitat pe canalele pe care nu le-am avut.Docubox ,Fight box si Outdoor-In special.Mai baieti nu am nici un interes dar chiar sunt super interesante canalele astea (aa am uitat de BBC earth).Sunt foarte multumit de grila de la Orange.Timp sa ai sa te uiti la TV ca ai la ce sa te uiti

#1210
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,071
  • Înscris: 20.06.2009
Eu doar pe Docubox m-am uitat mai mult, Fightbox never și Outdoor ocazional. De gustibus...Posted Image

#1211
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Sunt foarte multumit.Parca imi pare rau ca nu am facut abonament mai demult timp.Pacat.
Daca stiam..pastram internetul de la telekom(iptv) ..televiziunea care o aveam nu se putea numi..televiziune sa fim seriosi si trageam orange tv si eram departe.Dar asta este...m'am gandit tarziu de combinatia asta

#1212
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
@XeNonX89 bun venit în ”clubul” Orange. Mă bucur că ești mulțumit de serviciile ”portocaliilor”, dar să nu-i lăudăm prea tare. Ca peste tot, se mai pot aduce îmbunătățiri (Max Pack, posturile Turner, variantele SD ale National Geographic și Eurosport 1 etc). Confirm că sunt pe primul loc la calitatea imaginii, cu mult peste ceilalți, dar pentru mine vor deveni o soluție viabilă doar când vor oferi CAM-uri. Momentan sunt abonat la locul 4 din ”industrie”, dar din toamnă sunt șanse să urc pe locul 3. :lol:

#1213
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă ai CAM și nu ai ce vedea... e şi mai rău. Eu am cam la RDS, dar nu am Discovery, care e mult mai tare din punctul meu de vedere decât Maxpack. Am avut Maxpack vreo trei ani și l-am plătit degeaba vreo 3 ani pentru că nu ştiu dacă am văzut 10-20 filme cap-coadă.

#1214
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Mai băieți eu am o părere personală (repet... personală) foarte proasta despre max pack....îl am la upc si ma uit mai rar la câte un film înregistrat.per total nu sunt fan hbo.in schimb sunt fan discovery.imi place că am science hd(nu l-am avut pana acum).mai îmi plac foarte mult programele de la "box":))).filmbox...docubox...si indubitabil fight box .are gale adevărate de k1.eu mai urmăream în lipsă de altceva pe sport .ro,de la români:))),repetate la infinit si pe digi sport ,galelele Alea vechi.packul "box"...jos pălăria

Edited by XeNonX89, 12 July 2016 - 10:47.


#1215
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Acum văd că m-am repetat, lucru pentru care îmi cer scuze. Eram pe drum (spre Herculane) și cu gândul în mai multe părți.

Cert este că prefer altceva (gen Davinci learning) sau alte Discovery în schimbul Maxpack.

#1216
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Am văzut ceva antene de Orange tv și prin Herculane și pe drumul spre Herculane (Pitești - Rm. Vâlcea- Tg. Jiu-Baia de Aramă - Băile Herculane).

#1217
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,529
  • Înscris: 30.04.2006
trebuia din Tg Jiu sa mergi spre nord spre Bumbesti -Jiu - Defileul Jiului - Petrosani si acolo aveai ce vedea ( ok, nu numai antene orangePosted Image )...

#1218
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
E închis pentru lucrări între 9-18.

Am fost și pe acolo cu alte ocazii.

#1219
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Colegii ar trebui să mă fac agent vânzări sub acoperire ptr Orange.la cata publicitate le-am făcut de când mi-am tras si eu , săptămână s-au cablat 9 cunoscuți:)))). aseară la o bere , evident că a venit vb despre tv si surpriza,i-am convins pe vreo 4 să își tragă si ei.

#1220
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu ce să mai zic? În mediul rural unde am domiciliul principal, sunt abordat aproape zilnic de persoane care mă întreabă de toate serviciile Orange. Cu toate că inițial era un fief Vodafone şi Telekom, intre timp, cam jumătate au servicii de la Orange. Cei de la Orange din Pitești cunosc acest aspect. Numai săptămâna trecută a venit un vecin care mi-a spus că a făcut un abonament pe firmă de 55 euro și și-a luat S6 cu Volte, fiind extrem de încântat de acest serviciu şi mulțumindu-mi totodată pentru sfatul dat cu ceva timp în urmă.

În plus, era supărat că nu a făcut această mișcare mai demult.

#1221
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

View Postvio73, on 16 iulie 2016 - 08:31, said:

Eu ce să mai zic? În mediul rural unde am domiciliul principal, sunt abordat aproape zilnic de persoane care mă întreabă de toate serviciile Orange. Cu toate că inițial era un fief Vodafone şi Telekom, intre timp, cam jumătate au servicii de la Orange. Cei de la Orange din Pitești cunosc acest aspect. Numai săptămâna trecută a venit un vecin care mi-a spus că a făcut un abonament pe firmă de 55 euro și și-a luat S6 cu Volte, fiind extrem de încântat de acest serviciu şi mulțumindu-mi totodată pentru sfatul dat cu ceva timp în urmă.

În plus, era supărat că nu a făcut această mișcare mai demult.
''
N-as vrea sa te superi pe mine ,dar de astazi te voi urmari indeaproape,  si  voi consulta toate ,,agenturile'' avand indicii si banuieli cum ca te-ai ascunde in spatele helperului,sau chiar mai rau  ,ai ,,treburi'' pe la orangePosted Image

#1222
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
:))))  i'auzi Vio:))))

#1223
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu sunt helperul în persoană, tovarășe. Apropo, să știi că am servicii și de la RDS  (tv, net și două abonamente Digi mobil optim nelimitat ), deci sunt și Digi helper. Nu se ridică serviciile RDS la nivelul celor de la Orange, nici la calitate, dar nici la preț.
Sper că s-a înțeles ironia, mai ales că ne cunoaștem de ceva ani!

Edited by vio73, 16 August 2016 - 07:18.


#1224
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009
Eu zic ca se pricep portocaliii astia la orice, numai la tv nu. pt prima data in premiera recunosc ca se pricep la interventii (deranjamente) mai bine decat focussat,dar doar atat.mai recunosc faptul ca desi echipamentul lor e antic,tinde sa fie mai bun decat al TELEKOM.desigur nu e meritul lor ci al zgarceniei telekomunistilor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate