Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Nokia Lumia 625

- - - - -
  • Please log in to reply
1153 replies to this topic

#217
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
De ce ai vrea sa o scoti?

#218
cocoartistu

cocoartistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.03.2010
Salut ! Stie cineva unde pot decoda un Lumia 625 blocat in Orange? Si cam cat ar costa? Multumesc

#219
Bobby Z.

Bobby Z.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.03.2007
Daca este iesit din perioada contractuala, iar tu inca mai ai factura, te poti duce chiar la orange si te rezolva ei pentru aproximativ 50 de lei. Poti sa-l faci tot la ei chiar daca mai ai contract, dar te va costa mai mult.

#220
cocoartistu

cocoartistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.03.2010

View PostBobby Z., on 10 mai 2014 - 07:47, said:

Daca este iesit din perioada contractuala, iar tu inca mai ai factura, te poti duce chiar la orange si te rezolva ei pentru aproximativ 50 de lei. Poti sa-l faci tot la ei chiar daca mai ai contract, dar te va costa mai mult.

Multumesc

#221
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,463
  • Înscris: 01.12.2001
E vreo posibilitate de a raspunde la un apel cu un buton fizic? Fara sa fac swipe in sus si apoi sa apas pe "raspunde"? Sau macar o singura apasare, fara acel swipe.
In masina folosesc bluetooth ca e imposibil sa raspunzi clasic. Dar in casa nu ma pot plimba cu urechelnita lipita de mine.

#222
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postdorin_2k, on 10 mai 2014 - 16:16, said:

E vreo posibilitate de a raspunde la un apel cu un buton fizic? Fara sa fac swipe in sus si apoi sa apas pe "raspunde"? Sau macar o singura apasare, fara acel swipe.
In masina folosesc bluetooth ca e imposibil sa raspunzi clasic. Dar in casa nu ma pot plimba cu urechelnita lipita de mine.

De când cu moda impusă de iPhone, nu se mai poate. Doar prin comenzi vocale poate.

#223
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Pot sa import contactele de pe gmail pe WP8?

Inca nu am luat 625, dar ma gandesc daca sa iau.

#224
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postincreatul, on 10 mai 2014 - 20:01, said:

Pot sa import contactele de pe gmail pe WP8?

Inca nu am luat 625, dar ma gandesc daca sa iau.

Fără probleme. Adaugi contul Gmail în telefon și „voala!”. :)

Edited by Ouroboros, 10 May 2014 - 20:05.


#225
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Ok, deci preia si contactele? Atunci e bine, mersi.

Alta intrebare, se pare ca eu folosesc multe aplicatii google. Maps merge, google drive? De drive ma pot lipsi, dar maps ar fi ok sa mearga.

#226
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postincreatul, on 10 mai 2014 - 20:09, said:

Ok, deci preia si contactele? Atunci e bine, mersi.

Alta intrebare, se pare ca eu folosesc multe aplicatii google. Maps merge, google drive? De drive ma pot lipsi, dar maps ar fi ok sa mearga.
Google Drive n-are (măsură anticoncurențială Goagăl, deh). Ai posibilitatea să folosești în schimb aplicații oficiale pt Box și OneDrive și neoficială (dar foarte bună) pt Dropbox.
Google Maps neoficial există dar Here Maps și Here Drive (GPS) au hărți offline și sunt cel puțin la fel de bune. De fapt, ca fost utilizator de Google Maps pe telefon, pot spune că Here Maps îi dă clasă iar faptul că poți descărca gratis toată harta Europei și restul globului e genial (n-ai nevoie de date active). Cuplată cu Here Drive (navigator GPS) e super.

Pt YouTube ai alternative f. bune cu posibilitatea de descărcare a videourilor pentru a le vedea mai târziu. Pot rula videoul și în fundal (ca player de muzică, fără să vezi videoul).

Google a făcut o singură aplicație oficială pentru WP: Goolge Search.

#227
belean

belean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 02.03.2014
Ai Here maps care sau Bing maps care.s mai bune decat cele de la google. La fel ai OneDrive pt cloud :)

#228
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Va multumesc. Saptamana viitoare posibil sa devin posesor de 625. Revin cu impresii. Deja ma incanta ideea de a asculta youtube pe fundal. Pe ce am avut pana acum, n-a mers.

#229
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012

View PostOrange_helper, on 03 martie 2014 - 11:19, said:

Salut,
Telefonul respectiv prezinta probleme de software, nu mai functioneaza corespunzator. Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.
Cu prietenie,
Orange Helper
Daca eu am cumparat Lumia 625 folosit, insa cu factura de achizitie si certificatul pe numele utilizatorului initial, ma pot prezenta eu la un magazin Orange pentru remedierea unei probleme la telefon in perioada de garantie?

Edited by constantinp, 10 May 2014 - 23:23.


#230
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Da, se poate. Am fost eu la Orange cu un orange Hiro, anul acesta. Actele nu erau pe numele meu.

Edited by increatul, 10 May 2014 - 23:27.


#231
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,463
  • Înscris: 01.12.2001
Cu toate ca am setat actualizara automata a orei, al meu e cu 1 minut si ceva in urma. Nokia 520 al nevestei merge ok. La fel si inca 2 Samsunguri.
Toate in aceeasi locatie si pe aceeasi retea.
Eraore a cui?

#232
malonegerald

malonegerald

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.04.2007
Da. E un avantaj ecranul cu GorillaGlass si faptul ca rezistă la șocuri

#233
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View Postdorin_2k, on 12 mai 2014 - 06:25, said:

Cu toate ca am setat actualizara automata a orei, al meu e cu 1 minut si ceva in urma. Nokia 520 al nevestei merge ok. La fel si inca 2 Samsunguri.
Toate in aceeasi locatie si pe aceeasi retea.
Eraore a cui?

Folosiți Operatori diferiți? 8X-ul meu e pe Orange și coincide cu laptopul meu, cu 520-ul lui frate-meu pe Orange etc. N-am alt operator de comparație.

#234
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,463
  • Înscris: 01.12.2001
Am scris mai sus. Toate in aceeasi locatie si in aceeasi retea. Orange.
Pe vechiul telefon, acelasi numar, era ok ora. Era alt sim ca acum imi trebuie microsim.
Pana acum toate erau sincronizate. Telefoane fixe si mobile, laptopuri, stb-uri satelit.
Am sa incerc cu un restart.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate