Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Nokia Lumia 625

- - - - -
  • Please log in to reply
1153 replies to this topic

#253
cocoartistu

cocoartistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.03.2010

View PostOrange_helper, on 15 mai 2014 - 14:02, said:

Salut,
Poti solicita decodarea atat in magazinele Orange, cat si din contul tau online, sectiunea "service telefoane".
Gasesti tarifele de decodare aici http://www.orange.ro...29161/din_src/1 .
O zi buna,
Orange Helper

Multumesc Orange Helper pentru raspuns.Sincer vorbind, suma de deblocare a telefonului mi se pare foarte exagerata 427 ron, in contextul in care eu sunt legat de Orange inca 24 de luni, adica platesc abonament ,iar telefonul este al meu din momentul in care am semnat prelungirea contractului, putand sa il folosesc cum vreau eu !!

#254
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009

View Postcocoartistu, on 15 mai 2014 - 10:34, said:


Salut, si eu vreau sa decodez telefonul Nokia 625 luat tot de la Orange. Imi poti spune cat te-a costat decodarea? Si unde la Orange? In shop? Multumesc
La mine gratuit,achizitionare la phone credit+50 eur reducere.

#255
dragosvoda_is

dragosvoda_is

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.01.2008
La voi se vede in partea de jos lumina,cand e pe fundal negru o tenta usor albicioasa la colturi, in special cand e luminat display-ul la maxim?

#256
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009

View Postdragosvoda_is, on 16 mai 2014 - 18:31, said:

La voi se vede in partea de jos lumina,cand e pe fundal negru o tenta usor albicioasa la colturi, in special cand e luminat display-ul la maxim?
Foarte putin (la intuneric),in partea de jos, unde se gasesc ceva leduri ,care se vad mai bine la luminozitate redusa si fundal deschis.
Eu am avut o tenta usor cenusie partea dreapta jos(cred ca ledurile de jos nu luminau uniform)pe fundal deschis luminozitate scazuta.
Am mers si la schimbat,nu trecuse 24 ore.

#257
dragosvoda_is

dragosvoda_is

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.01.2008

View Postalbano62, on 16 mai 2014 - 19:34, said:

Foarte putin (la intuneric),in partea de jos, unde se gasesc ceva leduri ,care se vad mai bine la luminozitate redusa si fundal deschis.
Eu am avut o tenta usor cenusie partea dreapta jos(cred ca ledurile de jos nu luminau uniform)pe fundal deschis luminozitate scazuta.
Am mers si la schimbat,nu trecuse 24 ore.
La al meu mine se vede pe fundal negru si luminozitate ridicata o tenta la colturile de jos, dupa ce l-ai schimbat a disparut aceasta problema?
Mai are cineva problema aceasta?

Edited by dragosvoda_is, 16 May 2014 - 20:07.


#258
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009

View Postdragosvoda_is, on 16 mai 2014 - 19:51, said:

La al meu mine se vede pe fundal negru si luminozitate ridicata o tenta la colturile de jos, dupa ce l-ai schimbat a disparut aceasta problema?
Mai are cineva problema aceasta?
Cu pata cenusie nu a mai aparut.

#259
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009

View Postalbano62, on 13 mai 2014 - 21:53, said:


Cineva care a cumparat Nokia 625 necodat sa incerce un sim digi sa vedem o concluzie in acest sens.Multumesc,o seara buna

Eu am Lumia 625 liber de retea si functioneaza partajarea de internet cu sim digi.

#260
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007

View PostOuroboros, on 10 mai 2014 - 20:17, said:

Pt YouTube ai alternative f. bune cu posibilitatea de descărcare a videourilor pentru a le vedea mai târziu. Pot rula videoul și în fundal (ca player de muzică, fără să vezi videoul).

Google a făcut o singură aplicație oficială pentru WP: Goolge Search.

Pana la urma am luat un lumia,  dar 520, sa vad cum e wp8.

Dar deocamdata fix cu youtube am probleme, am instalat vreo doua, mi-au cerut bani dupa 3-4 zile, iar acum imi tot apare la notificari "download free music", parca nici nu pot scapa de chestia asta.

Ce youtube sa instalez?

#261
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
myTube. Costa, dar nu iti va cere niciodata sa il cumperi. La fel si Metrotube. Gratis YoutubeHD

#262
RunOrHead

RunOrHead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.05.2014
Salut, am o nedumerire... Sunt nou in lumea windows phone, mi-am luat de curand un lumia 625, toate bune , merge struna, doar ca acum 2 zile mi-au aparut primele update-uri... am intrat in market si dau sa le fac, doar ca pe langa aplicatii mi-au aparut si cateva chestii din setari sa le fac update, si de treaba asta nu m-am mai lovit pana acum, fiind utilizator android pana acum ceva vreme... Mi-a aparut asa:

1. punct de acces
2. retea+
3. verificare stocare
4. nokia express
5. accesorii
6. atingeti
7. audio
8. filtru apel
9. nokia care
10. suplimente+informative

Ce-mi recomandati sa fac? sa le dau update sa nu ? Ajuta la ceva , nu ajuta...? Am dat de curiozitate update la audio si nu mi-a modificat absolut nimic, mi-a sters doar setarile audio care le aveam pentru muzica practice mi-a facut setarile la 0... Astept pareri. Mersi.

#263
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Da-le update

#264
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
da update la toate; si eu am de o saptamana telefonul asta si i s-a terminat bateria instant. Mi-am instalat Preview for developers si si-a facut update la Windows 8.1 Merge de rupe, nu se mai incinge bateria de la 3G si nici nu l-am incarcat de vreo 2 zile (pierzi garantia daca faci update, pana se lanseaza oficial)

Edited by meanman, 18 May 2014 - 22:45.


#265
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Ce ai facut tu nu are nici o legătură cu ce intreaba initiatorul (sau nu te exprimi cum trebuie).
Atata vreme cat ai update-uri in store fa-le linistit. Chiar daca nu sunt modificari vizibile sunt create pentru a imbunatati performanta.

#266
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

View PostRunOrHead, on 18 mai 2014 - 22:27, said:


Ce-mi recomandati sa fac? sa le dau update sa nu ? Ajuta la ceva , nu ajuta...? Am dat de curiozitate update la audio si nu mi-a modificat absolut nimic, mi-a sters doar setarile audio care le aveam pentru muzica practice mi-a facut setarile la 0... Astept pareri. Mersi.
Bine ai pășit în lumea WP cu update-uri făcute la timp și nu pe WC și 1 dată la 100 de ani ca pe Android. Dă-le actualizare la toate.

#267
tibi346

tibi346

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 14.02.2010
Ce mai astepti ? Este ca si cum ai face update la Windows pentru computer. Vezi doar ca unele iti consuma mai mult trafic, asa ca fa-le de pe wireless.

#268
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Ok. Mersi, o sa incerc.

#269
RunOrHead

RunOrHead

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.05.2014
Okay, am sa le fac, ideea e ca nu am cont de developar deci n-are cum sa-mi faca update din cate stiu eu la 8.1, si pana 8.1 nu apare in varianta finala adica prin vara din cate stiu eu nici nu ma gandesc sa o iau in teste. Idea e ca mie-mi tine bateria 2 zile si n-am probleme sa se incinga bateria sau alte chestii, merge brici telu exact cum ma asteptam de la un wp. tocmai dasta am renuntat la android in favoarea wp, pentru ca n-are egal nici macar ios-ul nu se ridica la wp, dar lumea nu stie treaba asta, ma refer aici la fanii ios ... fara suparare. ok deci o sa le dau update-urile linistit, sper sa fie totul in regula.

mai voiam sa stiu daca aceste update-uri o sa-mi afecteze bateria sau performanta telefonului ?

#270
Scimini

Scimini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 19.11.2010
Salut, acelasi telefon il folosesc si eu ca daily driver, te felicit pt "pasul reiscant" din punctul de vedere al unora in a achizitiona un windows mobile... Cat despre updateuri, fa-le linistit. Iar despre 8.1, pot spune ca ai doar de pierdut. Doar notifications bar si merita deranjul.
Succes, si sa te tina cat mai mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate