Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

Nokia Lumia 625

- - - - -
  • Please log in to reply
1153 replies to this topic

#235
budimilitia

budimilitia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.08.2010

View Postsorin83, on 09 mai 2014 - 15:38, said:

De ce ai vrea sa o scoti?
sa il pot lua la munca

#236
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,459
  • Înscris: 01.12.2001

View Postbudimilitia, on 12 mai 2014 - 14:24, said:

sa il pot lua la munca
Are 2 camere. Asa ca trebuie sa le scoti pe ambele daca nu ti se permite cu camere foto la lucru.

#237
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Cel mai simplu rezolvi scotand capacul din spate si lipind ceva banda adeziva peste camera. Daca nu le convine asa poti aplica si vopsea pe lentila. :)

#238
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,459
  • Înscris: 01.12.2001
Daca cel de la firma de paza e capos nu-l lasa decat cu Nokia 1100 ;)
Daca nu e voie cu camera foto, chiar daca o dezactivezi din soft nu te vor lasa cu el inauntru.
Foarte simplu s-ar activa inapoi.

On topic:
am reusit sincronizarea ceasului la Lumia 625 al meu dupa un restart al telefonului.
Era deja cu 2 minute in urma, cu toate ca era activa ora automata dupa retea.

#239
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View PostCristianLC, on 07 mai 2014 - 19:19, said:

Vibreaza doar la inceput. O prostie de-a lor

Dimpotriva, mi se pare una dintre cele mai inteligente chestii din WP. Daca nu simti vibratia de la inceput probabil ca nu mai are rost sa vibreze, nu? Eu l-as fi facut sa tina cont si de senzorul de proximitate, pentru ca daca nu e in buzunar clar n-are de ce sa vibreze.

Prostie e sa vibreze continuu cand e pe masa si nu esti langa el, ce rost are sa consume baterie degeaba?

#240
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004

View Postwirespot, on 13 mai 2014 - 08:42, said:

Dimpotriva, mi se pare una dintre cele mai inteligente chestii din WP. Daca nu simti vibratia de la inceput probabil ca nu mai are rost sa vibreze, nu? Eu l-as fi facut sa tina cont si de senzorul de proximitate, pentru ca daca nu e in buzunar clar n-are de ce sa vibreze.

Prostie e sa vibreze continuu cand e pe masa si nu esti langa el, ce rost are sa consume baterie degeaba?

Da si nu. Si mie imi place treaba asta. Dar din experienta iti spun ca ratez cu succes prima vibratie in aglomeratii chiar si daca este in buzunar... Ar fi bine sa poata fi seatata treaba asta.
Poate ar fi bine sa le sugeram:

Suggestion Box

Edited by alexdonc, 13 May 2014 - 09:17.


#241
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
E foarte corect ceea ce spui. Doar ca mi se intampla sa fiu prin oras (galagie), sa nu simt vibratia iar apoi sa nu il aud deloc. De asta zic ca mi se pare o prostie. Cel mai bine ar fi sa iti ofere optiunea de a alege cat vrei sa vibreze

#242
Daniel26

Daniel26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.08.2008
Salut
Voi pe Lumia 625 aveti hartile de navigatie? Eu am doar Romania. Am incercat sa actualizez dar trebuie sa le platesc altfel  17 EURi.

Merci

#243
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Te referi la Here Drive. Ca să faci upgrade la Here Drive+ cu acces la toate hârțile te costă bani sau aștepți update-ul oficial la 8.1 să fie gratis complet.

#244
Daniel26

Daniel26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.08.2008
da, cam naspa.
Eu plec in concediu in iulie...asa ca mai astept un pic.

Merci

#245
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009
Buna ziua.
Revin cu aceasi problema care o intimpin si la Nokia 610(postat in data de 28.4.2014).
Am cumparat recent Nokia 625 de la Orange si dupa decodare(codul primit de la Orange) nu functioneaza partajare internet cu microsim digi(abonament optim).Internetul functioneaza ok pe telefon cu aceast microsim.
                                                                                                                                                             O zi buna.

#246
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Pe alt sim iti merge? Nu se alta dar mai era unul cu sim Digi care nu putea face asta pe Lumia 520. Pe orange merge fără probleme. Să nu fie limitare de la Digi.

#247
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Eu am digi si n-am nici o limitare. E drept ca sunt pe android, dar sunt sigur ca n-are nici o importanta asta.

#248
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009

View PostOuroboros, on 13 mai 2014 - 20:15, said:

Pe alt sim iti merge? Nu se alta dar mai era unul cu sim Digi care nu putea face asta pe Lumia 520. Pe orange merge fără probleme. Să nu fie limitare de la Digi.
Am pus sim Digi in S3 si merge partajare internet.Cu sim Orange merge partajare internet in Nokia 625, ramane sa incerc cu sim de Cosmote sau Vodafone.Inclin sa cred ca telefoanele decodate din Orange au aceasta problema.Cineva care a cumparat Nokia 625 necodat sa incerce un sim digi sa vedem o concluzie in acest sens.Multumesc,o seara buna.

View Postprisonbreak, on 13 mai 2014 - 20:27, said:

Eu am digi si n-am nici o limitare. E drept ca sunt pe android, dar sunt sigur ca n-are nici o importanta asta.
Inseamna ca Digi nu blocheaza partajarea.Am vorbit cu ei si au confirmat asta.Multumesc,o seara buna.

#249
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014

View Postalbano62, on 13 mai 2014 - 18:33, said:

Buna ziua.
Revin cu aceasi problema care o intimpin si la Nokia 610(postat in data de 28.4.2014).
Am cumparat recent Nokia 625 de la Orange si dupa decodare(codul primit de la Orange) nu functioneaza partajare internet cu microsim digi(abonament optim).Internetul functioneaza ok pe telefon cu aceast microsim.
O zi buna.

Nici la mine pe 520 nu functiona dar dupa un reset default mi-a functionat.

#250
albano62

albano62

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2009

View PostEpidaurus, on 14 mai 2014 - 19:40, said:

Nici la mine pe 520 nu functiona dar dupa un reset default mi-a functionat.
A fost decodat din reteaua Orange?Eu am facut reset la Nokia 610 si 625 si nu se rezolva problema.Reamintesc partajarea functioneaza cu sim Orange.Vad ca nu e nimeni cu telefon decodat din reteaua Orange sa imi confirme cum functioneaza cu sim Digi.La mine internetul functioneaza pe ambele telefoane bine ,dar la partajare internet nu functioneaza.Multumesc,o seara buna.

#251
cocoartistu

cocoartistu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.03.2010

View Postalbano62, on 14 mai 2014 - 21:11, said:

A fost decodat din reteaua Orange?Eu am facut reset la Nokia 610 si 625 si nu se rezolva problema.Reamintesc partajarea functioneaza cu sim Orange.Vad ca nu e nimeni cu telefon decodat din reteaua Orange sa imi confirme cum functioneaza cu sim Digi.La mine internetul functioneaza pe ambele telefoane bine ,dar la partajare internet nu functioneaza.Multumesc,o seara buna.

Salut, si eu vreau sa decodez telefonul Nokia 625 luat tot de la Orange. Imi poti spune cat te-a costat decodarea? Si unde la Orange? In shop? Multumesc

#252
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postcocoartistu, on 15 mai 2014 - 10:34, said:


Salut, si eu vreau sa decodez telefonul Nokia 625 luat tot de la Orange. Imi poti spune cat te-a costat decodarea? Si unde la Orange? In shop? Multumesc

Salut,
Poti solicita decodarea atat in magazinele Orange, cat si din contul tau online, sectiunea "service telefoane".
Gasesti tarifele de decodare aici http://www.orange.ro...29161/din_src/1 .
O zi buna,
Orange Helper

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate