Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 

Nokia Lumia 625

- - - - -
  • Please log in to reply
1153 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Conform Pocketnow si The Verge se pare ca Nokia  pregateste un nou Windows Phone, cu cel mai mare ecran de pana acum, de 4.7 inchi.
Specificatiile il pun in acceasi clasa cu 620 si 720:
  • 4.7-inch display,
  • 512 MB of RAM
  • 800 x 480 pixels
  • dual-core 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 processor
  • 2,000 mAh battery
  • 4G LTE
  • Windows Phone 8 GDR2 pre-installed
http://www.go4it.ro/...cazut-11128545/
http://www.theverge....ations-revealed

[ http://cdn.ndtv.com/tech/images/Nokia-Lumia-625.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.ellentech.nl/wp-content/uploads/2013/07/Nokia-Lumia-625.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
astia le scot pe banda in ultima vreme

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008
Pai si Samsung face la fel. Macar cei de la Nokia nu scot doar telefoane ce scartaie din toate incheieturile, ci in general cele din gama Lumia au o constructie destul de solida.

#4
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Nokia Lumia 625 now official

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bicgWtDPJz0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
Tare telefonul.

#6
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Arata chiar bine. Iar daca va fi si undeva la 250 euro o sa fie un best seller ca Lumia 520.
Iata si specificatiile tehnice:
http://news.softpedi...ch-370147.shtml

[ http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Nokia-Lumia-625-Photos-and-Specs-Leak-Ahead-of-Official-Launch-370147-5.jpg?1374562172 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Arată foarte bine.

#8
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Are tot ce trebuie pentru un telefon mid-tier de succes, ecran mare si luminos (cu Nokia CBD), camera decenta, conectivitate bogata inclusiv LTE, design modern si atractiv, sa speram ca si autonomia va fi pe masura ecranului, cel putin 720 s-a dovedit a fi un campion la acest aspect.

Cu o promovare bine pusa la punct si oferte de bun simt se va vinde bine.

#9
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Sincer imi place mult acest telefon, care daca va avea intr-adevar un pret bun, va fi un best seller fara nicio indoiala!

#10
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Nu cred sa fie mai putin de 1200 Ron in Romania, ceea ce e un pic scump fata de ce ofera. La 1000 Ron chiar ar fi best-seller.

Edited by enoxcj, 18 August 2013 - 07:49.


#11
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,540
  • Înscris: 19.04.2009
Androidul meu incepe sa moara...si orice as cauta cu android, ma nemultumeste ori dimensiunea, ori pretul.
Nokia Lumia 625 l-as putea lua la 150€, dar ar fi o trecere imensa dupa 3 ani de droidăreală, la Windows.
Nu ma joc, nu ma uit la filme pe el. Dar, am nevoie de ecran generos in dimensiune [ are 4.7" ] pentru web surfing, oriunde, oricand.
Are si 4G, nu ca as avea semnal, dar fie acolo...poate Orange-ul are de gand sa planteze cateva antene si in Cluj.
Imi place, ii mare, simplu..ok. Dar, ma sperie o chestie:
Am citit review la o aplicatie din marketul lor, aplicatie de care am tare maxima nevoie: Line.
Pe iOS si Android, Line e perfect...insa pe windows phone, nu are functie call, are buguri, etc.
Si la mai multe. No google maps [ desi stiu ca Nokia avea niste harti foarte bune, offline ].
Cum sunt utilizator de android, am o mare, dar mare nedumerire in ceea ce priveste windows phone: Cum pe android exista mii de developeri pentru softuri mici, neicluse in market, custom ROM-uri, etc.... exista asa ceva si pentru windows? :D
Din cate am auzit, windows phone nu ar avea atatea lag-uri, buguri, freeze-uri precum android-ul..nu stiu daca e adevarat, si symbian-ul se bloca cateodata

#12
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
M-ai facut sa instalez Line sa vad si eu ce e aia. Posted Image Intr-adevar nu are functie de call (doar chat).
Daca nu esti decis in legatura cu WP8 incearca sa butonezi un Nokia cu acest sistem (orice telefon incepand cu 520). Ne exista custom ROM-uri deocamdata dar avand in vedere numarul de unitati vandute in ultima vreme asta s-ar putea schimba.
Nu stiu ce suita de aplicatii are 625 dar nokia Here City Lens, Here drive si Here Maps sunt mai mult decat indestulatoare orice nevoie de navigatie ai avea (pe 920-ul meu).
Exemplu concret: Am fost vineri seara la noaptea alba a filmului romanesc si nu stiam unde sunt cinematografele. Am intrat in City Lens si am cautat cinematograful dupa care am cerut traseul catre el. Toata operatiunea de cautare inseamna undeva la 5 tap-uri (in afara de tastarea locatiei cautate) din momentul lansarii aplicatiei pana cand ai harta cu traseul de urmat . A functionat perfect pentru toate cele 4 cinematografe la care am mers.

Edited by sorin83, 22 September 2013 - 20:35.


#13
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Vad ca la orange se vinde ca painea calda la un pret de maxim 210 euro.Sa fie chiar atat de reusit ?

#14
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Pentru cineva care il foloseste in principal pentru stat pe net cred ca e foarte reusit. Nu stiu ce alternative ai putea avea pentru un ecran de dimensiunea asta la acelasi pret si sa se miste la fel de bine ca wp8. Exista desigur telefoanele chinezesti dar e altceva cand il iei din tara cu garantie (si in plus Nokia are o alta imagine din punct de vedere al fiabilitatii).

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,540
  • Înscris: 19.04.2009
deja nu il mai vad pe siteul range :|
Chiar as vrea sa-l iau, dar tocmai luna viitoare cand primesc banii de la facultate :lol:

#16
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
pai stocul este epuizat

#17
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
In urma cu 3 zile scria stoc suficient seara a disparut aparand iar ieri dimineata cand a disparut din nou ca fulgeru.Ciudat.......ori astia nu prea au in stoc si baga cateva odata sau se vinde super repede fiind la un pret bun.O sa intreb niste prieteni de la compania portocalie poate afla ei de la colegii de la marketing

#18
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,050
  • Înscris: 25.12.2005
De anuntat cind apare...e unul din cele mai reusite modele...

Mi l-am rezervat intr-un magazine ...Orange. Maine il iau...

Edited by alex321, 25 September 2013 - 20:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate