Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 

SE P990(i) vs. SPV M3000

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
e o incercare de a decide.... vreau neaparat sa trec la un pda phone.... M3000 imi place ca e win mobile... compatibilitate perfecta cu laptopul.... iar la SE... ce sa mai zic design-ul e criminal.....
acum nu stiu.... as vrea sa aud si parerile altora ... PRO si CONTRA.... poate pana apare si 990-le ajung si eu la o decizie....

SE P990i

SPV M300 a.k.a. Qtec 9100

P.S. Mi-e frica de symbian... eu lucrez cu microsoft office outlook... exista compatibilitate de sincronizare?

scuze da am vazut ca am pus topic-ul de mai multe ori.... fara intentie....

P.S. Viva RDS... ca mere netu de parca sta

#2
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Pe viitor, aria de sfaturi achiziționare telefoane este locul unde vei deschide astfel de topicuri.

Topic mutat.

#3
cipros

cipros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 24.09.2005
Prea multe detalii nu pot sa-ti spun pt. ca P990i inca nu a iesit pe piata ; deci informatiile sunt limitate, nu astepta o parere de la o persoana anume , rezumate la net (DEOCAMDATA). Eu as alege SE , si asta nu pentru ca sunt fan SE  :P !
-P990i chiar daca a fost anuntat pentru 2005 4Q sa stii ca o sa intarzie , asa ca mai ai destul timp sa iei o decizie ! :D

#4
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
si eu care speram sa apara mai repede... ca nu stiu daca mai am rabdare sa apara.... desi e tare frumos...

#5
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
eu zic sa mergi pe M3000.. acum stii si cu ce se mananca windows mobile.. :P

#6
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
eram hotarat pe asta pana acu 2-3 zile... in schimb P990 e muuult mai frumos  decat M3000.... iar ca functii e deasupra iar.... ma tem de OS simbyan... pentru ca nu cunosc.... si de pret

#7
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
"Problema" principala a lui P990 este ca foloseste noua platforma UIQ 3.0, ceea ce inseamna ca vechile programe sunt incompatibile.
Sa speram ca developerii se vor misca repede !

#8
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
pt windows mobile gasesti tone de softuri..:)

#9
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
si eu tot pe M3000 as merge ... Windows Mobile e viitorul ...

#10
florino69

florino69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 19.12.2004
Si eu tot pentru Qtek as merge, am un S100 si e superb, am vazut si un 9100 si crede-ma ca am ramas cu gura cascata. Eu zic sa tii unul in mana, sa apesi de 3 ori cu pixul pe ecran si crede-ma ca uiti de P900 nu stiu cat ala.

#11
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
in ce priveste aspectul eu inclin categoric catre P990i... si totusi nici un utilizator de P910 & co. ?

#12
++Iggi++

++Iggi++

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.11.2005
De aproape 3 ani folosesc un "batran" deja P900, in timpul asta am schimbat vre'o 2 baterii, o carcasa, un ecran etc dar nu am renuntat la el. Era un telefon "complet" pana la aparitia noilor tehnologii gen UMTS, Blackbery etc. Cum p990 le contine pe toate e clar ca voi achizitiona unul. Avantajul platformei uiq este ca este sustinuta de numerosi dezvoltatori independenti care ofera softuri diverse in afara tiparelor impuse de windows. oricum pentru a impune un smartphone nou pe piata SE va trebui sa il faca deosebit de istet si plin de aplicatii preinstalate. Ma tem insa de capacitatea bateriei de a sustine atata putere mobila, de fragilitatea lui si de minuscula tastatura care inlocuieste partea ascunsa a ecranului de sub tastatura, aceasta fiind dupa mine principala dezamagire. Seria P de la SE este oricum o clasa aparte in lumea mobilelor, dar pentru satisfactie necesita sustinerea si din partea operatorului de telefonie mobila prin activarea seviciilor de fax, gprs/umts, linkinternet, etc moment in care'si dovedesc utilitatea si i'si arata "muschii".

#13
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Desi e o chestie de gust, evident, eu unul spun ca M3000 este mai bine facut. Este mult mai elegant cu tastatura retrasa, pe cand SE are aspect de caramida (repet, este parerea mea :P)

Ce ii lipseste M3000-ului este 3G-ul. :( Ce imi place mult la el (pe langa design) este softul cu care vine (pocket windows mobile 5, pocket office).

Eu cred ca ar trebi sa iei in considerare si pretul...un M3000 il poti cumpara la un pret decent de la Orange, pe cant un SE cred ca va fi ceva mai scump...

#14
++Iggi++

++Iggi++

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.11.2005
Clar dezamagire, ieri mi s'a cerut 38 milioane pe P990i. de banii aia i'mi iau 2 telefoane si un laptop bunicel. si cand ma gandesc ca am asteptat aproape 2 ani sa apara pe piata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate