Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Samsung S6310 /S6312 Galaxy Young

- - - - -
  • Please log in to reply
425 replies to this topic

#19
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,741
  • Înscris: 21.08.2008
Intr-o vreme am intrebat si eu asta si cum nu am primit raspuns am citit pe net si intr-o traducere aproximativa se pare ca trebuie facut root mai intai.

#20
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006
multumesc mult...
Am citit si eu ceva, dar toate solutiile incepeau cu rootarea telefonului si de aceea am intrebat pe forum, sa vad daca exista si alta varianta

#21
C0pilu

C0pilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 09.01.2006
Root si link2sd sau alta aplicatie.
Dar la 4 GB memorie interna mai ai nevoie sa muti pe card aplicatii?

#22
rechinica

rechinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 02.11.2006
Scuze de intarziere dar abia am mai gasit topicul.... :)
Are 4 Gb pe site-uri dar in realitate  la cumparare, deci cu sistemul curat are disponibili vre-o 1,3 Gb din care acum mai am 1,1 Gb.
Daca vreau sa instalez ceva mai mare...gen IGO sau altceva, va fi destul de dificil....

#23
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011

View Postrechinica, on 03 iunie 2013 - 16:37, said:

Am achizitionat de curand un telefon Samsung galaxy young GT-S6310 care are instalata versiunea android 4.1.2. si am introdus un sd de 2 Gb.
Si acum vine problema.... nu reusesc sub nici o forma sa mut aplicatiile instalate pe cardul extern sau sa setez telefonul sa instaleze noile aplicatii pe SD card. ).
Daca descarc programe de la magazin play le instaleaza automat pe telefon si din managerul de aplicatii daca accesez aplicatia instalata nu am optiune pentru mutare pe SD (nici macar inactiva...nu exista)
Ce se poate face?....pleasePosted Image
Nu ai sa reusesti decat daca faci Root telefonului. Este la fel ca la Galaxy Gio. Ce patesti tu cu acest telefon am patit si eu cu Gio. Singura salvare la Gio a fost Root. Cred ca si la acesta trebuie la fel.

Edited by teodulu, 03 June 2013 - 21:06.


#24
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
La mine fotografiile si clipurile ies cam prea intunecate la interior decat la alte modele samsung. Ecranul are un unghi de vizibilitare foarte bun dinspre stanga spre dreapta si foarte rau privit dinspre dreapta.
Cu bateria e ceva mai bine cu un singur sim. Nici vorba de utilizare doua zile daca ne mai atingem  de internet si alte functii.

Edited by malwarebytes, 04 June 2013 - 19:03.


#25
zeppelini

zeppelini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.10.2003
Poti ca toate app sa se instaleze pe SD card (fara root tel):
http://www.howtogeek...to-the-sd-card/

Pt flash - instalezi ultima versiune http://download.macr..._player_ics.apk . Va  functiona DOAR cu - Browser (Browserul default Android) - Firefox! ( NU - Google Chrome - Opera - Dolphin Browser)

Edited by zeppelini, 04 June 2013 - 22:26.


#26
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postzeppelini, on 04 iunie 2013 - 22:25, said:

Pt flash - instalezi ultima versiune http://download.macr..._player_ics.apk . Va  functiona DOAR cu - Browser (Browserul default Android) - Firefox! ( NU - Google Chrome - Opera - Dolphin Browser)
Merge, ma uit la tv acum dar se mai gatuie si nu e din cauza conexiunii. Din browser direct nu merge bine trebuie un player ceva.

Edited by malwarebytes, 05 June 2013 - 10:38.


#27
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011
La capitolul receptie GPS cum sta? Se conecteaza repede la sateliti?...sau se gandeste prea mult?...

#28
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postteodulu, on 09 iunie 2013 - 18:31, said:

La capitolul receptie GPS cum sta? Se conecteaza repede la sateliti?...sau se gandeste prea mult?...
Pe google maps merge foarte bine si repede dar asistat de date. Dupa mai bine de o saptamana de utilizare singurul lucru care ma dezamageste sunt fotografiile facute la interior, alea la exterior sunt ok. Bateria este ok pana la urma tine doua zile la utilizare moderata voce si net.
L.E.
Daca aparea mai devreme Nokia 301 imi luam Nokia!

Edited by malwarebytes, 09 June 2013 - 20:57.


#29
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011

View Postmalwarebytes, on 09 iunie 2013 - 20:56, said:

Daca aparea mai devreme Nokia 301 imi luam Nokia!

Cat iti dau pe el?

#30
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postteodulu, on 09 iunie 2013 - 22:13, said:


Cat iti dau pe el?
Nu stiu sigur daca vreau sa-l vand si nu faci o afacere grozava pentru ca n-am nici un fel de acte pentru el deci nici garantie, nici nu stiu de  unde este cumparat. L-am primit sigilat dar fara nici un fel de acte.

#31
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

View Postmalwarebytes, on 04 iunie 2013 - 19:00, said:

La mine fotografiile si clipurile ies cam prea intunecate la interior decat la alte modele samsung. Ecranul are un unghi de vizibilitare foarte bun dinspre stanga spre dreapta si foarte rau privit dinspre dreapta.
Cu bateria e ceva mai bine cu un singur sim. Nici vorba de utilizare doua zile daca ne mai atingem  de internet si alte functii.
Eu am un Htc de tot rîsul!
Vreau să-l schimb cu un Mini 2 sau cu un Young. Dar acesta e alt subiect.
Am cerut și eu ajutorul pe facebook și mi-au fost sugerate 2 aplicații, una mai bună ca cealaltă.
Testează-le Lg Camera și UCam . Te joci cu pozele cum vrei tu.
UCam are și laborator foto.

#32
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Am și eu o rugăminte la utilizatorii acestui model de telefon:
Am intrat pe Gsm Arena și m-am uitat la parametrii lui ...
Dacă vă rog să instalați o aplicație cate arată parametrii de funcționare a telefonului, o va instala careva?
GO Power Master_2.1.apk este aplicația.
Pe Google Store nu am găsit-o , este alta versiune mai noua care nici mie nu-mi place si vad ca si ceilalți utilizatori s-au plâns de ea. Eu am găsit-o aici " http://www.freshandr...-2-8-1-apk.html " .
I-am rugat același lucru și pe utilizatori lui Mini 2 . Discuția este aici: " http://forum.softped.../page__st__1620 "  (pag 91) , iar rezultatul aici (pag 93) " http://forum.softped.../page__st__1656 " .
Este evident că mi-ar plăcea mai mult young-ul totuși il voi alege pe cel cu parametrii mai buni.
Dacă dorește cineva să mă ajute îi rămîn recunoscător.

#33
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Nu vrea nimeni sa posteze câteva poze cu rezultatele aplicației " GO Power Master_2.1 "
Nu cred ca v-ar lua mai mult de 10 min .
Voi nu ați avut niciodată nevoie de ajutor ! Si e bine când stau ceilati cu mina în sin și doar se uita ?

View Postmalwarebytes, on 09 iunie 2013 - 22:33, said:

Nu stiu sigur daca vreau sa-l vand si nu faci o afacere grozava pentru ca n-am nici un fel de acte pentru el deci nici garantie, nici nu stiu de  unde este cumparat. L-am primit sigilat dar fara nici un fel de acte.
Am şi eu o rugăminte la utilizatorii acestui model de telefon:
......
Dacă doreşte cineva să mă ajute îi rămîn recunoscător.

View Postdanghetau, on 03 iunie 2013 - 16:48, said:

Intr-o vreme am intrebat si eu asta si cum nu am primit raspuns am citit pe net si intr-o traducere aproximativa se pare ca trebuie facut root mai intai.
Am şi eu o rugăminte la utilizatorii acestui model de telefon:
Am intrat pe Gsm Arena şi m-am uitat la parametrii lui ...
Dacă vă rog să instalaţi o aplicaţie cate arată parametrii de funcţionare a telefonului, o va instala careva?
GO Power Master_2.1.apk este aplicaţia.
Pe Google Store nu am găsit-o , este alta versiune mai noua care nici mie nu-mi place si vad ca si ceilalți utilizatori s-au plâns de ea. Eu am găsit-o aici " http://www.freshandr...-2-8-1-apk.html " .
I-am rugat acelaşi lucru şi pe utilizatori lui Mini 2 . Discuţia este aici: " http://forum.softped.../page__st__1620 "  (pag 91) , iar rezultatul aici (pag 93) " http://forum.softped.../page__st__1656 " .
Este evident că mi-ar plăcea mai mult young-ul totuşi il voi alege pe cel cu parametrii mai buni.
Dacă doreşte cineva să mă ajute îi rămîn recunoscător.

Edited by mcjohn, 19 June 2013 - 07:40.


#34
teodulu

teodulu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 14.02.2011
Se pare ca nu multa lume detine acest telefon, iar cei care il detin nu prea umbla pe acest forum.
Asa ca nu prea gasesti pe cineva sa te ajute.
Mi-aduc aminte, cand mi-am cumparat eu samsungul galaxy gio - acum aproape 2 ani - ce activi eram pe forumul softpedia - noi, posesorii acestui telefon!...si cat de mult ne ajutam intre noi!

#35
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postteodulu, on 19 iunie 2013 - 10:07, said:

Se pare ca nu multa lume detine acest telefon, iar cei care il detin nu prea umbla pe acest forum.
Probabil cine are acest telefon e cam la primul sau al doilea smart, poate la primul android si nu prea vrea sa instaleze aplicatii din surse neautorizate.

Edited by malwarebytes, 19 June 2013 - 18:01.


#36
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

View Postmalwarebytes, on 19 iunie 2013 - 18:00, said:


Probabil cine are acest telefon e cam la primul sau al doilea smart, poate la primul android si nu prea vrea sa instaleze aplicatii din surse neautorizate.
O fi și ca tine.  Eu am dat un link dar se mai găsește și in alte locuri.
Imi aduc aminte, cu ceva timp in urmă am trimis cuiva prin mail Biblia app, cu tot cu copia backup și a mers. Dar aici, pe forum nu sînt acceptate decît poze și linkuri!
Eu am descărcat aplicații citeva luni bune de oriunde numai de pe Market nu. Parerea mea e că nu văd nici o problemă .
Apoi,  băiatul de pe Mini 2 (Corupt) , a încărcat-o și a funcționat.
La revedere!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate