Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Sisteme profesionale de încălzire în pardoseala cu agent termic (IPAT)-seria 3-2013-..

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
15234 replies to this topic

#15229
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 23.06.2008
Am cateva imobile unde beneficiarii au ales ca finisaj rasina epoxidica, nu am si nu au nimic de reprosat privind consumul, eficienta, confortul termic.

#15230
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,665
  • Înscris: 30.01.2008

Vizualizare mesajSM_nicu, pe 01 aprilie 2024 - 10:10, a scris:

Vă rog să-mi spuneți dacă aveți informații despre acest tip de finisaj.Mă interesează dacă este eficient și în ceea ce privește transferul termic Vă mulțumesc anticipat pentru eventuale răspunsuri!
Montat acum cca 15 ani la o brutarie cu acest tip de finisaj . Arata  foarte bine si anul trecut .

#15231
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,202
  • Înscris: 09.01.2008
Acum cca 22 ani am facut 6.000 mp ipat intr-o fabrica de componente electronice, Ducati Energia in Busteni. Fara probleme cu transferul sau fisuri. Furnizorul componentelor finisajului ar trebui sa aiba documente despre o astfel de aplicatie.

#15232
SM_nicu

SM_nicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.12.2013

 Daco_Get, pe 01 aprilie 2024 - 11:01, a scris:


Montat acum cca 15 ani la o brutarie cu acest tip de finisaj . Arata  foarte bine si anul trecut .
Vă mulțumesc!

Edited by SM_nicu, 01 April 2024 - 13:20.


#15233
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,906
  • Înscris: 27.02.2008

View PostSM_nicu, on 01 aprilie 2024 - 13:12, said:

Vă mulțumesc!
Sunt curios si eu ce tip de epoxi se poate da peste IPAT, indiferent ce finisaj ar fi acolo (lemn/ciment/gresii sau alte pietre).

#15234
SM_nicu

SM_nicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.12.2013

 Daco_Get, pe 01 aprilie 2024 - 11:01, a scris:


Montat acum cca 15 ani la o brutarie cu acest tip de finisaj . Arata  foarte bine si anul trecut .

 Daco_Get, pe 01 aprilie 2024 - 11:01, a scris:


Montat acum cca 15 ani la o brutarie cu acest tip de finisaj . Arata  foarte bine si anul trecut .

 manghels, pe 01 aprilie 2024 - 13:17, a scris:


Sunt curios si eu ce tip de epoxi se poate da peste IPAT, indiferent ce finisaj ar fi acolo (lemn/ciment/gresii sau alte pietre).
Va fi aplicată peste șapă.Nu știu dacă se poate la IPAT,de aceea am întrebat.

#15235
SM_nicu

SM_nicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.12.2013

 scurt_pe_2, pe 01 aprilie 2024 - 10:37, a scris:

Am cateva imobile unde beneficiarii au ales ca finisaj rasina epoxidica, nu am si nu au nimic de reprosat privind consumul, eficienta, confortul termic.
Mulțumesc pentru răspuns!Având în vedere că acest tip de finisaj nu ridică decât cu câțiva mm înălțimea pardoselii, aș putea suplimenta cu 1-2 cm izolatia de sub tevi.

 camsonat, pe 01 aprilie 2024 - 12:16, a scris:

Acum cca 22 ani am facut 6.000 mp ipat intr-o fabrica de componente electronice, Ducati Energia in Busteni. Fara probleme cu transferul sau fisuri. Furnizorul componentelor finisajului ar trebui sa aiba documente despre o astfel de aplicatie.
Mulțumesc mult!Am să apelez la o firmă specializata


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate