Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Loviturã pentru posturile de radio - Emisiunile locale devin obligatorii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

#73
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2013 - 18:35, said:

N-am vazut nimic pana acum, pe listele ARA sunt doar cele din Bucuresti, ar fi interesante niste date din CT.
N-ai vazut pentru ca ARA e un cartel inchis. E pe baza de cotizatii si nu primesc locali, din diverse motive pe care nu le-am inteles nici pana acum. Noi am facut propriul sondaj pe un site local cu un trafic foarte mare pe segmentul oamenilor care ies in cluburi/cafenele/localuri. Pe o marja de 1500 de votanti C FM a iesit pe locul 3 dupa Zu si Kiss, chiar amenintator de aproape de Kiss FM. Nu mai gasesc rezultatele acum pentru ca sondajul a fost public pana prin noiembrie 2012.

De asemenea, a fost facut si un sondaj in oras de catre o organizatie non-profit pe care am iesit tot pe locul 3, foarte aproape de Kiss FM. Asta dateaza din luna februarie 2013. Sondajele le am insa in birou si nu sunt acolo tocmai acum Posted Image
In Constanta la nivel urban, C FM e cel mai ascultat radio local.

Edited by SebyD, 04 April 2013 - 18:44.


#74
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
A cazut cumva monopolul kissoman si la Constanta? In 2010 si 2012 am vazut numeroase reclame prin oras si taxi-uri care ascultau Kiss FM,dar vad ca ZU e pe primul loc.ProFM am auzit in nordul statiunii Mamaia,in Costinesti si in Eforie Nord foarte mult.

#75
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,437
  • Înscris: 20.11.2010
La nivel de judet pe primele locuri sunt Radio Constanta si Europa FM care, din pacate la nivel urban stau foarte prost.
Kiss s-a dus in cap de ceva vreme. Oricum e foarte posibil sa pregatim o mutare surpriza aproape de sfarsitul lunii, de la un trust mare la nivel national (si care lucreaza in Constanta pentru el, bineinteles) catre noi Posted Image

Edited by SebyD, 04 April 2013 - 18:51.


#76
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu unul as face pe judet urmatorul clasament daca as fi facut un chestionar online
1.Radio Constanta
2.Europa FM
3.CFM
4.ProFM
5.Radio ZU
6.Kiss FM
7.Radio 21
8.Guerrilla
9.Rock FM
10.Magic FM

Radio Constanta se prinde in unele zone ale orasului un pic mai slabut.Cei de la tara asculta radiouri civilizate,nu petarde kissomane cum asculta pustimea.Bravo voua.Succes in continuare.

In judet,Europa,Pro si ZU sunt avantajate de releele de 5 KW de pe Topolog (ZU),5 KW CET (Europa),2 KW (Medgidia si Mangalia-ProFM),30 KW (Baneasa-Dobrogea Sud),in timp ce Kiss si Magic emit cu doar 200 W din Constanta si 80 W din Mangalia.Chiar si voi sunteti avantajati de releul de 2 KW.

Sa revenim on-topic.

#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostSebyD, on 04 aprilie 2013 - 18:41, said:

N-ai vazut pentru ca ARA e un cartel inchis. E pe baza de cotizatii si nu primesc locali, din diverse motive pe care nu le-am inteles nici pana acum. Noi am facut propriul sondaj pe un site local cu un trafic foarte mare pe segmentul oamenilor care ies in cluburi/cafenele/localuri. Pe o marja de 1500 de votanti C FM a iesit pe locul 3 dupa Zu si Kiss, chiar amenintator de aproape de Kiss FM. Nu mai gasesc rezultatele acum pentru ca sondajul a fost public pana prin noiembrie 2012.

De asemenea, a fost facut si un sondaj in oras de catre o organizatie non-profit pe care am iesit tot pe locul 3, foarte aproape de Kiss FM. Asta dateaza din luna februarie 2013. Sondajele le am insa in birou si nu sunt acolo tocmai acum Posted Image
In Constanta la nivel urban, C FM e cel mai ascultat radio local.

De asta cred ca ar fi benefica o platforma online pentru astfel de studii de piata, in care orice doritor sa isi completeze profilul cu toate datele relevante (locatie, varsta, studii, venit, domenii de interes etc.). Cu rezultate publice clare, sortate, si un esantion cu adevarat relevant nu ar mai avea nimeni de comentat, iar publicitatea s-ar vinde cui trebuie.

Edited by MembruAnonim, 04 April 2013 - 19:03.


#78
coldea

coldea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.12.2004

View Postnecolae, on 04 aprilie 2013 - 18:57, said:

Eu unul as face pe judet urmatorul clasament daca as fi facut un chestionar online
1.Radio Constanta
2.Europa FM
3.CFM
4.ProFM
5.Radio ZU
6.Kiss FM
7.Radio 21
8.Guerrilla
9.Rock FM
10.Magic FM

Radio Constanta se prinde in unele zone ale orasului un pic mai slabut.Cei de la tara asculta radiouri civilizate,nu petarde kissomane cum asculta pustimea.Bravo voua.Succes in continuare.

In judet,Europa,Pro si ZU sunt avantajate de releele de 5 KW de pe Topolog (ZU),5 KW CET (Europa),2 KW (Medgidia si Mangalia-ProFM),30 KW (Baneasa-Dobrogea Sud),in timp ce Kiss si Magic emit cu doar 200 W din Constanta si 80 W din Mangalia.Chiar si voi sunteti avantajati de releul de 2 KW.

Sa revenim on-topic.


Datele oficiale spun asa:
1. ZU - 81.300
2. Kiss FM - 76.800
3. Actualitati - 64.100
4. Europa FM - 53.500
5. Pro FM - 41.500
6. Radio 21 - 34.800
7. Magic FM - 31.400
8. Constanta - 31.300
9. Antena Satelor - 21.100
10.Rock FM - 15.000
11. National FM - 8.200
12. Cultural - 3.700

Total - 340.300
Others - 63.000
Nu stiu - 88.300

Toamna 2012

Edited by coldea, 04 April 2013 - 20:14.


#79
tedmosby37

tedmosby37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.11.2012

View Postcoldea, on 04 aprilie 2013 - 20:13, said:

Datele oficiale spun asa:
1. ZU - 81.300
2. Kiss FM - 76.800
3. Actualitati - 64.100
4. Europa FM - 53.500
5. Pro FM - 41.500
6. Radio 21 - 34.800
7. Magic FM - 31.400

Da, cam asa vedeam si eu lucrurile si la mine. Din cate inteleg asta e clasamentul cam in toate orasele din tara.
Deci, am urechi bune.

#80
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu in toate orasele din tara este asa:
1.La Craiova Pro e no 1,Kiss no 2 si Europa no 3
2.La Sibiu Pro e no 1,ZU no 2 si Kiss no 3
3.La Ploiesti Kiss e no 1,Magic e no 2 si Prahova no 3
4.La Oradea Pro e no 1 (multe reclame in oras vazute urmarind Digi 24 Oradea),ZU no 2 si Kiss no 3
5.La Iasi ZU e no 1,Pro e no 2 si Kiss no 3
6.La Focsani Pro e no 1,Kiss no 2 si Dada no 3

#81
coldea

coldea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.12.2004

View Postnecolae, on 05 aprilie 2013 - 08:05, said:

Nu in toate orasele din tara este asa:
1.La Craiova Pro e no 1,Kiss no 2 si Europa no 3
2.La Sibiu Pro e no 1,ZU no 2 si Kiss no 3
3.La Ploiesti Kiss e no 1,Magic e no 2 si Prahova no 3
4.La Oradea Pro e no 1 (multe reclame in oras vazute urmarind Digi 24 Oradea),ZU no 2 si Kiss no 3
5.La Iasi ZU e no 1,Pro e no 2 si Kiss no 3
6.La Focsani Pro e no 1,Kiss no 2 si Dada no 3

Nu stiu de unde iti culegi informatiile, dar cel putin pe un oras te pot contrazice, cu date concrete: pe Sibiu, ZU e de departe numarul 1, dimineata are chiar o cota tripla (da, ai citit bine !) fata de principalul concurent.
Pro FM e practic inexistent pe Sibiu. Cred ca nu au avut un client pe cash de vreo 3 ani. Acum incearca sa-l reinvie o agentie locala care sia- pus la bataie o masina second din garajul propriu. Cam de porc, dar, in situatii disperate, ce nu face omul...
Deci, nu stiu de unde ai pus pe primul loc la Sibiu un post care nu e nici macar in Top 5.

#82
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu unul am auzit Pro FM in foarte multe cofetarii,patiserii si magazine din Adjud si Focsani.Iar ProFM in Iasi am auzit la un magazin din centrul orasului.

Iar la Oradea am urmarit stirile Digi 24 Oradea si am vazut in materialele postate de ei reclame locale in oras.Ba chiar exista si un insert local de tipul 'ProFM Oradea'.

Edited by necolae, 05 April 2013 - 09:20.


#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcoldea, on 05 aprilie 2013 - 08:20, said:

Nu stiu de unde iti culegi informatiile, [...]

Acum ai aflat, din patiserii.

#84
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Singurul loc in Bucuresti unde am dat de Kiss este la Cocor,in rest Zu,Pro si Europa peste tot.

#85
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Eu unul am vazut ultima cota de piata in Sibiu pe net acum 3 ani la radio-urile de acolo.Intre timp,s-a cam schimbat situatia.

#86
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012

View Postnecolae, on 05 aprilie 2013 - 09:51, said:

Singurul loc in Bucuresti unde am dat de Kiss este la Cocor,in rest Zu,Pro si Europa peste tot.

Nici macar la mall Platza Romania , Kiss a avut studio acolo anul trecut

#87
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu se mai aude Kiss in Plaza Romania?

De Craciun in 2011 am auzit reclama la concerte in Plaza pe ProFM.

#88
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012

View Postnecolae, on 05 aprilie 2013 - 11:17, said:

Nu se mai aude Kiss in Plaza Romania?

De Craciun in 2011 am auzit reclama la concerte in Plaza pe ProFM.

Nu stiu daca se mai aude ,  stiu ca in sezonul 2011-2012 au facut Kiss Kiss In The Mix ( DJ Yaang & Olix ) aveau studio la etajul 1 mi se pare , aveau program zilnic de la 19 la 22

Edited by alexandrubold, 05 April 2013 - 11:38.


#89
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Hai ca am dat-o deja in off-topic.Gata cu off-topicul.

@alexandru_bold:Multumesc.

#90
coldea

coldea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.12.2004

View Postnecolae, on 05 aprilie 2013 - 09:51, said:

Singurul loc in Bucuresti unde am dat de Kiss este la Cocor,in rest Zu,Pro si Europa peste tot.

ZU are pe Bucuresti, in cel mai recent val de audiente, o cota de piata DUBLA fata de Kiss. E si normal sa-l auzi mai peste tot.
In tara e o problema cu lispa frecventelor, dar in orasele in care emite, de regula, ZU face legea in audiente. E simplu sa-ti dai seama de asta, facand o medie a numarului de ascultatori plecand de la cel total pe national impartit la orasele in care ZU se aude.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate