Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Rate fara dobanda Dedeman

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,964
  • Înscris: 10.06.2008
Salut,

M-am apucat de renovarea unui apartament de la zero si se pare ca risc sa nu imi ajunga banii stransi.
Nu mai pot amana inca 3-4 luni pentur ca deja am batut palma cu echipa si...

In prezent am un credit PC4 si un card de cumparaturi Raiffeisen Bank (limita de credit e destul de mica la acest card pentru ca eu am vrut asa). Acest card il pot folosi doar la Baumax.
Cred ca as mai avea nevoie de maxim 1500 E.
Ideea este ca am un depozit la CEC care ar acoperi acest necesar de finantare insa este de pe vremea inca re nu trebuia sa iti deschizi si cont curent ca sa iti faci depozit si nu as vrea sa ii schimb in lei, iar apoi sa ii schimb iar in euro. Acea suma reprezinta un buffer in cazul in care as intra in incapacitate de plata pentru o perioada de timp.

Vreau sa va intreb care ar fi cea mai ieftina varianta de creditare pentru a face cumparaturi din acest magazin. As prefera un card de cumparaturi pe care sa il folosesc cateva luni si apoi sa il inchid.
De mentionat este faptul ca sunt din Brasov.


Va multumesc.

#2
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 03.08.2010
BRD Finance are consultanti in magazinele Dedeman, parca am vazut ceva cu rate fara dobanda,111 zile perioada de gratie,etc,etc, nu stiu sa-ti dau mai multe detalii.

#3
serse

serse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 18.07.2007
Salut.
Eu am luat din Dedeman mai multe chestii pentru casa, in rate (aproape) fara dobanda.
Foarte avantajos, direct din Dedeman de la  Unicredit (in Cluj Napoca cel putin, au birou chiar in Dedeman) Am luat materiale de 10.000 lei.
Nu mai tin minte exact conditiile, dar cel mai bine te duci direct acolo si intrebi. Nu am avut multa bataie de cap, chiar a mers totul surprinzator de rapid.
Pentru mine a fost cea mai convenabila solutie.

Bafta!

Edited by serse, 17 March 2013 - 21:30.


#4
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,964
  • Înscris: 10.06.2008
Va multumesc pentur raspunsuri.
Am tatonat si eu un pic piata. Materialele pe care le voi lua eu  cred ca vor depasi suma de 10.000 de lei.
Ce am aflat: daca din dedeman se fac cumparaturi substantiale se poate obtine un discount dar numai daca se plateste cash/cu cardul. In sistem de rate nu se aplica nici un discount.
Am vazut ca cei de la Milenium au un card interesant: platesti la orice comerciant, de minim 100 de lei (1.000 de lei cumulat pe luna), suni la ei si iti pot esalona totul pe 12 luni fara dobanda.
Pare interesanta oferta din moment ce platesti pe an doar 18 lei taxa administrare cont curent si 40 lei pe an ptr cardul de credit (primul an fiind gratuit).
Eu cred ca imi voi face acest card si il inchid dupa in maxim 6 luni.
Va multumesc.

#5
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
sunt in aceasi situatie , numai ca eu mai am nevoie de vreo 2000-3000 lei
baumax nu este in braila , ca aveam de la raiffaisen ..
asa ca singurul loc unde am mai vazut preturi ok pentru mine , ar fi dedeman .

pana la urma ce solutie ai adoptat ? vad ca e millenium la galati ..cred ca ii voi suna maine sa cer detalii !

#6
rosogac

rosogac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 14.08.2012

View Postjoystick, on 17 martie 2013 - 20:13, said:

Salut,

M-am apucat de renovarea unui apartament de la zero si se pare ca risc sa nu imi ajunga banii stransi.
Nu mai pot amana inca 3-4 luni pentur ca deja am batut palma cu echipa si...

In prezent am un credit PC4 si un card de cumparaturi Raiffeisen Bank (limita de credit e destul de mica la acest card pentru ca eu am vrut asa). Acest card il pot folosi doar la Baumax.
Cred ca as mai avea nevoie de maxim 1500 E.
Ideea este ca am un depozit la CEC care ar acoperi acest necesar de finantare insa este de pe vremea inca re nu trebuia sa iti deschizi si cont curent ca sa iti faci depozit si nu as vrea sa ii schimb in lei, iar apoi sa ii schimb iar in euro. Acea suma reprezinta un buffer in cazul in care as intra in incapacitate de plata pentru o perioada de timp.

Vreau sa va intreb care ar fi cea mai ieftina varianta de creditare pentru a face cumparaturi din acest magazin. As prefera un card de cumparaturi pe care sa il folosesc cateva luni si apoi sa il inchid.
De mentionat este faptul ca sunt din Brasov.


Va multumesc.

Exista carduri de credit cu depozit colateral. Pentru acest tip de produs nu e necesara analiza financiara. Constitui un depozit in euro/ron in cuantum de 120% din limita ceruta si ai cardul aprobat (limita pe card e cea pe care o ceri tu, in functie de ce bani vrei sa blochezi in depozitul colateral).
De asemenea, depozitul colateral beneficiaza de 50% din dobanda standard pe an.
Deci banii ii ai blocati in dep. colateral, dar ii folosesti prin intermediul cardului, si iei si o dobanda la depozit.
Banca iese in castig de pe urma dobanzii de la cardul de credit si/sau a comisionului anual/de emitere card.

Intreaba la Alpha Bank de cardul Visa Gold RON. Poti garanta si cu depozit in euro, ca sa nu mai schimbi banii pe care ii ai deja.
Poti verifica mai intai pe site lista de comercianti unde se poate plati in rate fara dobanda.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate