Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Samsung SCX 3400/3405/3407 , reincarcare cartus MLT-D101 , toner refill , resoftare , reset contoare si altele

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#109
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View Postmarcel_lm, on 01 noiembrie 2013 - 13:38, said:

modele care sa aiba disponibil si listare fata verso (duplex automat) nu sunt ca sa se poata reseta?
multifunctionale
fax duplex SCX-4727FD / SCX-4728FD / SCX-4729FD  
SCX 4833FD ........

imprimante duplex
ML-2950D / ML2955ND / ML2955DW

ML-2850D / ML-2851ND/  ML-2855ND  

ML3310D

ML3710D / ML3710ND .........

#110
Raul

Raul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.11.2002
Salut Jonny, am luat si eu un SCX 3405F, cu pot intra in posesia firmware-ului si a modalitatii de executare.
Si inca o intrebare: exista un firmware updatabil (asta in cazul in care se strica fizic printerul, sa o pot readuce la setarile originale ptr garantie)
dar care sa permita foosirea tonerului fara cip?, sau exista doar varianta neapdatabila?
Multumesc mult.

#111
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013
<p><p>

View PostRaul, on 14 noiembrie 2013 - 10:26, said:

Salut Jonny, am luat si eu un SCX 3405F, cu pot intra in posesia firmware-ului si a modalitatii de executare.
Si inca o intrebare: exista un firmware updatabil (asta in cazul in care se strica fizic printerul, sa o pot readuce la setarile originale ptr garantie)
dar care sa permita foosirea tonerului fara cip?, sau exista doar varianta neapdatabila?
Multumesc mult.

Am trimis catre dumneavoastra pe mail detaliat informatiile si conditiile resoftarii pentru o imprimare la costuri cat mai mici. Firmware resoftare se poate crea Updatable sau NonUpdatable. Pentru imprimantele in garantie recomandam firmware resoftare  updatable deoarece aceasta permite in orice moment incarcarea firmware-ului original necesar in cazul in care doriti sa apelati la garantie. Odata incarcat firmware original,  imprimanta revine la stuatia de dinaintea resoftarii (cea din fabrica , cu cip)

#112
laza

laza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.05.2005
Am o imprimanta Samsung scx 3405 care necesita resoftare, dati-mi si mie va rog,  datele de contact si procedura de urmat.

#113
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013
Video resoftare A-Z Samsung SCX 3400 SCX3405 SCX 3405W
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yKZGX6EiLIQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#114
GeluDanc

GeluDanc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.11.2013
Sunt nou pe forum si  mai sunt si foarte multumit de serviciile oferite de johnny_computers. Am apelat pentru resoftarea imprimantei SCX 3405.Cu toate ca l-am cam tracasat putin cu telefoanele totul a mers perfect.Vreau sa intreb totusi pentru reincarcarea tonerului care este cel mai bun praf refill deoarece am vazut pe net diverse produse pentru acest tip de toner.Ce cantitate trebuie pentru o incarcare?Poate in viitor o prezentare mai detaliata in limba romana pentru reincarcare.

#115
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,880
  • Înscris: 27.06.2006

View PostGeluDanc, on 24 noiembrie 2013 - 20:03, said:

Sunt nou pe forum si  mai sunt si foarte multumit de serviciile oferite de johnny_computers. Am apelat pentru resoftarea imprimantei SCX 3405.Cu toate ca l-am cam tracasat putin cu telefoanele totul a mers perfect.Vreau sa intreb totusi pentru reincarcarea tonerului care este cel mai bun praf refill deoarece am vazut pe net diverse produse pentru acest tip de toner.Ce cantitate trebuie pentru o incarcare?Poate in viitor o prezentare mai detaliata in limba romana pentru reincarcare.

Pai johnny nu ti-a recomandat si tonerul/praful de refill?
L-ai tracasat pentru resoftare cand inca nu aveai cartusul golit?
Dupa resoftare ai schimbat ceva contacte electrice la/din cartus?

Edited by gabicen, 27 November 2013 - 02:40.


#116
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View PostGeluDanc, on 24 noiembrie 2013 - 20:03, said:

Sunt nou pe forum si  mai sunt si foarte multumit de serviciile oferite de johnny_computers. Am apelat pentru resoftarea imprimantei SCX 3405.Cu toate ca l-am cam tracasat putin cu telefoanele totul a mers perfect.Vreau sa intreb totusi pentru reincarcarea tonerului care este cel mai bun praf refill deoarece am vazut pe net diverse produse pentru acest tip de toner.Ce cantitate trebuie pentru o incarcare?Poate in viitor o prezentare mai detaliata in limba romana pentru reincarcare.
In primul mail trimis catre dumneavoastra,  in care am detaliat  informatiile si conditiile resoftarii,  aveti link catre magazinul online de unde
se poate achizitiona toner refill pentru MLT-D101 (testat pe sute de cartuse MLT-D101).
Pentru o reincarcare full intra  aproximativ 60gr toner.

#117
croco892002

croco892002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.08.2011
Recomand pe johnny_computers a fost singurul din tara care mi-a putut reinstala firmware-ul original. In Timisoara care se presupune a fi oras mare toti imi spuneau sa arunc imprimanta deoarece nu se mai poate rescrie softu pe ea. Am mers pe incredere si se pare ca mai exista si oameni seriosi, am trimis imprimanta lu johnny fara nici o garantie ca o primesc inapoi reparata sau chiar ca o mai primesc, insa nu a fost asa, am primit imprimanta ca noua.

#118
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View Postcroco892002, on 30 noiembrie 2013 - 19:38, said:

Recomand pe johnny_computers a fost singurul din tara care mi-a putut reinstala firmware-ul original. In Timisoara care se presupune a fi oras mare toti imi spuneau sa arunc imprimanta deoarece nu se mai poate rescrie softu pe ea. Am mers pe incredere si se pare ca mai exista si oameni seriosi, am trimis imprimanta lu johnny fara nici o garantie ca o primesc inapoi reparata sau chiar ca o mai primesc, insa nu a fost asa, am primit imprimanta ca noua.
In situatia actuala , imprimanta blocata complet (fara permisiune de a incarca firmware original) datorita unui firmware gresit ”turnat” , si pedeasupra NonUpdatable.
In cazul lui SCX 3405 singura solutie ramane depanarea imprimantei operatie care necesita trimitere in service.
Situatie similara  pentru seria  SCX-472x( SCX 4727 / SCx 4728 / SCx 4729) si seria 4x21S 4650/4650N/4655/4655F/4655FN)
Multumim pentru recomandare si spor la imprimare!

#119
OFlorin

OFlorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.09.2013

View Postgeorge90, on 18 ianuarie 2013 - 21:18, said:

>>Fara aceste informatii  nu se poate genera programul de resoftare

In cazul meu, atat programul de resoftare cat si imaginea crackuita impreuna cu procedurile de rescriere a ei au fost gasite la liber pe internet pentru un Samsung chiar mai nou, SCX 4600. Nu stiam de treaba cu 86 lei / kg cerneala totusi, interesant.
Sal. La mine poti cumpara 1kg de toner cu 65 de lei. Lasa mesaj cand vrei sa cumperi ceva si iti fac pret bun. Aduc toner si consumabile pentru orice aparat.

#120
laza

laza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.05.2005
Inca un client multumit ! Totul a fost perfect. Comunicare perfecta, resoftare reusita, fara ale probleme. Oameni sunt foarte seriosi si ii pot recomanda cu caldura.

#121
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View PostOFlorin, on 04 decembrie 2013 - 09:01, said:

Sal. La mine poti cumpara 1kg de toner cu 65 de lei. Lasa mesaj cand vrei sa cumperi ceva si iti fac pret bun. Aduc toner si consumabile pentru orice aparat.

Toner se gaseste mai peste tot,  important daca ne oferi un produs de calitate, testat pe sute de cartuse MLT-D101 la pretu asta.

#122
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Va salut,
Sunt proaspatul posesor al unui Xerox WC 3220 versiunea firmware: 2.50.00.105.
As vrea sa va intreb daca se poate resofta, si daca da, cu ce versiune se poate resofta?
Exista varianta U sau NU? deoarece este in garantie...

Edited by hotm, 11 December 2013 - 15:43.


#123
tonks

tonks

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 15.08.2007
am apelat si eu la johnny pentru resoftarea imprimantei scx3405f de la scoala , problema rezovata cu succes! Posted Image

Edited by tonks, 12 December 2013 - 19:40.


#124
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View Posthotm, on 11 decembrie 2013 - 15:43, said:

Va salut,
Sunt proaspatul posesor al unui Xerox WC 3220 versiunea firmware: 2.50.00.105.
As vrea sa va intreb daca se poate resofta, si daca da, cu ce versiune se poate resofta?
Exista varianta U sau NU? deoarece este in garantie...
Xerox WorkCentre 3220 / WC 3210 pot fi resoftate .
Exista posibilitatea  incarcarii firmware-ului original .

#125
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
E belea baiatul asta cu clonele sale.
Chiar isi bate joc de forumul asta?
Banuiesc ca schimba IP urile
Sa posteze la rubrica  "publicitate"

#126
johnny_computers

johnny_computers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.01.2013

View Postortega, on 14 decembrie 2013 - 21:43, said:

E belea baiatul asta cu clonele sale.
Chiar isi bate joc de forumul asta?
Banuiesc ca schimba IP urile
Sa posteze la rubrica  "publicitate"

Vorbesti in necunostinta de cauza si esti total pe langa subiect.

Edited by johnny_computers, 16 December 2013 - 08:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate