Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Samsung SCX 3400/3405/3407 , reincarcare cartus MLT-D101 , toner refill , resoftare , reset contoare si altele

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#217
bbbgeorgebbb

bbbgeorgebbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 26.02.2013
Am imprimanta INKJET COLOR HP Office jet PRO 8500 (multifunctionala).  La al doile a set de cartuse de cerneala (originale si de capacitate marita), cam dupa un an si foarte putina utilizare, imprimanta imi afiseaza ca s-au treminat cam toate cartusele (cel negru mai este doar f. putin).
Din ce stiu de pe la altii, se pare ca se usuca cerneala in interiorul cartuselor si, deci, se semnalizeaza ca nu mai este.
Intrebari, ptr. cine stie sa raspunda:
1. Exista posibilitatea de a bricola cartusele prin "diluarea" cernelii uscate din cartuse si...mai ales cu ce diluant;
2. Care este riscul deteriorarii capetelelor de scriere si a tubulaturii/aparaturii aferente acestora prin diluarea cernelilor uscate cu diluantul propus de catre dvs.;
3. Exista utilizatori care au folosit alcool isopropilic ptr. bricolarea cartuselor uscate si cu ce riscuri, rezultate, indicatii, cantitati, conditii de exploatare... mentionez ca deteriorarea capetelor este, practic echivalenta cu deteriorarea imprimantei (iese din garantie iar pretul depanarii este cam echivalent cu 1/3 din pretul imprimantei noi).. nu mai vorbim de mizeria care se produce la elementele de "stergere capete" etc.
   In conditiile de CRIZA PESTE TOT... as dori NUMAI raspunsuri CALIFICATE si provenite din EXPERIENTZA PERSONALA, deci nu presupuneri sau comparatii mai mult sau mai putin echivalente.
Deoarece inca nu sunt abonat sa primesc RASPUNSURI NOI de la acest TOPIC si nu gasesc cum/unde sa ma abonez, va rog sa imi raspundeti pe adresa de abonat/membru pe forum   bbbgeorgebbb
Multumesc anticipat si astept urgent ceva sfaturi ca...nu mai merge imprimanta !!
bbbgeorgebbb

#218
corleone85

corleone85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.12.2006
Detin o imprimanta Samsung SCX-3405W si as dori sa o resoftez, dat fiind ca acum i se duce garanția. Este chiar necesar sa am instalat windows 7 pe 32 de biți?  Am windows 8.1 pe 64 de biți si chiar nu as vrea sa ma complic cu un intreg sistem de operare pentru o operațiune de 5 minute. As aprecia un PM cu pașii ce trebuie urmați si cat costa.  Ms anticipat.

#219
Arsalan

Arsalan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2015
Someone help me please to reset Samsung SCX-3405 with below detail
Serial Number: Z75YB8KF2F00JWZ
Firmware Version: V3.00.02.02
CRUM: 140222X3637

please please help as soon as possible and email at [email protected]

#220
tovidiu1

tovidiu1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 05.01.2016
Samsung SCX-3400, A4
Ati patit careva sa va prinda paginile si acestea sa ramana blocate in interior? Oare ce se poate face sa se rezolve aceasta problema?

Multumesc.

#221
baietirai

baietirai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.07.2007
Buna!
Vreau sa fac si eu un chip reset pentru un Samsung SCX-3405 spune-mi te rog detalii cum sa procedez ca sa te contactez firmware v.3.00.01.12

#222
baietirai

baietirai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.07.2007
Salut johnny_computers vreau si eu sa fac resoftare SCX 3405 adresa de mail e rolymarius  @   yahoo.com. Multumesc.

#223
ciplog26

ciplog26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2016

View Postjohnny_computers, on 11 aprilie 2013 - 02:26, said:

In unele magazine multifunctionalele Samsung SCX3405F  SCX3405W SCX3405FW  sunt puse spre vanzare   cu o  noua versiune firmware v.3.00.01.17 .  La fel ca si pentru versiunile anterioare ( v3.00.01.10 , v3.00.01.12 , v3.00.01.13)  programul de resoftare ( firmware-ul modificat) este creat  dupa seriile imprimantei (serial number SN si seria crum)  singura modalitate de altfel care garanteaza o resoftare reusita . Daca seriile imprimantei nu sunt identice cu ale firmware-ului  de resoftare , ecranul imprimantei va afisa  ” Image Error Reset Printer”  , ledul de la status fiind blocat pe rosu, imprimanta va deveni inutilizabila.
[ http://img198.imageshack.us/img198/1950/img2467.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

in cazul asta chiar nu se mai poate face nimic? Te rog ajuta-ma si pe mine.

Edited by ciplog26, 08 October 2016 - 18:09.


#224
zvonacfirst

zvonacfirst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 19.08.2008
Salutare.
Am cumparat astazi o imprimanta SCX-3405 la mana a doua iar vanzatorul afirma ca este resoftata si are Wi-Fi.
Este intr-adevar resoftata pentru ca mi-a dat un cartus nou-nout pe care l-am instalat scotandu-i cipul si functioneaza.
Dar am doua probleme: nu reusesc sa o gasesc pe Wi-Fi si nu gasesc softul dedicat pentru scaner. O fi din cauza ca este resoftata?
Multumesc in caz ca ma puteti ajuta cu rezolvari.

Edited by zvonacfirst, 10 May 2019 - 20:13.


#225
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005
Salutare johnny_computers,
ma poti ajuta si pe mine cu resoftarea pt mod: multifunctionala Samsung SCX 3400 ?
mail: [email protected]

Multumesc anticipat.

Edited by niculae, 17 June 2019 - 20:50.


#226
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View Postzvonacfirst, on 10 mai 2019 - 20:08, said:

Salutare.
Am cumparat astazi o imprimanta SCX-3405 la mana a doua iar vanzatorul afirma ca este resoftata si are Wi-Fi.
Este intr-adevar resoftata pentru ca mi-a dat un cartus nou-nout pe care l-am instalat scotandu-i cipul si functioneaza.
Dar am doua probleme: nu reusesc sa o gasesc pe Wi-Fi si nu gasesc softul dedicat pentru scaner. O fi din cauza ca este resoftata?
Multumesc in caz ca ma puteti ajuta cu rezolvari.


Ce model este mai exact ? Ce scrie pe ea, doar  SCX-3405 ? (daca nu apare pe acolo si un "W" nu are Wi-Fi.

#227
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005
Salutare,

ma poate ajuta cineva cu o copie la cd-ul origial la multifunctionala Samsug SCX-3400 ?

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate