Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Antalya 2013 - Sugestie hotel

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#163
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postrottweiler2007, on 06 iunie 2013 - 07:24, said:

am inteles, toți sînt niște proști!

Nu, nu e nimeni prost, spun doar ca recenziile tripadvisor nu trebuiesc luate drept singurul adevar absolut.
E discutabil si cum unii merg in recunoastere (de obicei inainte de deschiderea sezonului), stau cate-o noapte, maxim doua in cate un resort, apoi fac recomandari.
Daca e cineva interesat despre cum iei teapa cu cel mai bine cotat hotel din Antalya, am scris aici.

Edited by Sean_John, 06 June 2013 - 10:55.


#164
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostSean_John, on 06 iunie 2013 - 10:55, said:

Nu, nu e nimeni prost, spun doar ca recenziile tripadvisor nu trebuiesc luate drept singurul adevar absolut.
E discutabil si cum unii merg in recunoastere (de obicei inainte de deschiderea sezonului), stau cate-o noapte, maxim doua in cate un resort, apoi fac recomandari.
Daca e cineva interesat despre cum iei teapa cu cel mai bine cotat hotel din Antalya, am scris aici.

barut lara are un grad de satisfactie pe tripadvisor de 93% rezultat din 729 de comentarii; barut lara are un grad de satisfactie de 94% pe holidaycheck rezultat din 1582 comentarii;

deci 2000 oameni au zis ca hotelul este excelent iar userul sea_john zice ca hotelul este execrabil .

ce facem noi userii de pe softpedia amu?

ii respectam opinia lui sea_john dar scorul este 2000 la 1.

la un asemenea scor sea_john retrogradeaza in liga a 10-a iar opinia lui devine de neluat in seama.

o vorba veche zice asa: cind 2 oameni iti zic ca esti beat te duci sa te culci

unde trebuie sa te duci cind 2000 oameni iti zic ca esti beat?

#165
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postrottweiler2007, on 06 iunie 2013 - 11:04, said:

ii respectam opinia lui Sean_John dar scorul este 2000 la 1.

Opiniile, bune sau proaste, se respecta oricum, dar doar de catre oameni care pot face asta.
Mai bine ai fi raspuns la ceea ce te viza direct, in loc sa expui teoria prazului crescut invers.

#166
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
:)
Sean, rottweiler are dreptate. La fel am gandit si eu dupa ce am citit acel review - se pierde printre cele 2000 de comentarii bune. Daca post-ul tau era in engleza si era pus pe tripadv, as fi crezut ca esti de la vreun hotel concurent si vrei sa faci reclama negativa; as fi ignorat comment-ul tau. Asta datorita / din cauza (depinde cum vrei sa privesti) multitudinii de turisti multumiti. Cunosc un cuplu - de romani, desigur - care de 3 ani merg numai la Barut Lara, nici nu se gandesc sa incerce altceva. Pe mine nu m-au atras pozele de la hotelul asta (acum am vazut ca rottweiler spune ca nu e un hotel de poze :), ci de servicii); senzatia mea e ca te bate soarele in cap si la piscina si pe alei, nu vad locuri umbrite ori cine stie ce vegetatie.
Oricum, ma bucur ca ai o parere mai buna despre Cornelia Diamond :D.

#167
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Bia, daca nu te deranjeaza ca pe toate mesele de pe terase sa fie plin de par de pisica, iar ospatarii care te servesc sa fie cu uniformele foarte murdare tot timpul, iti recomand sa mergi la Barut, ca au sampanie si fagur de miere la micul dejun. Posted Image

Edited by Sean_John, 06 June 2013 - 12:09.


#168
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
cornelia diamond vad ca are urmatorul scor:

89% din 527 comentarii pe tripadvisor ; 88% din 149 comentarii pe holidaycheck si atentieee, 79% pe tophotels.ru din 236 comentarii

deci nici macar rusii care-s majoritari la diamond nu l-au votat.

fotbalul se joaca pe goluri, iar pt istorie ramine doar scorul inregistrat.

Edited by rottweiler2007, 06 June 2013 - 12:44.


#169
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008

View PostSean_John, on 06 iunie 2013 - 12:09, said:

Bia, daca nu te deranjeaza ca pe toate mesele de pe terase sa fie plin de par de pisica, iar ospatarii care te servesc sa fie cu uniformele foarte murdare tot timpul, iti recomand sa mergi la Barut, ca au sampanie si fagur de miere la micul dejun. Posted Image
Aspectele astea sunt intr-adevar inacceptabile. Dar cum de nu le-au observat si altii? Ai fost tu in extra-sezon, sau dimpotriva, cand hotelul era supra-aglomerat si personalul nu facea fata?

Rott, tu acum tii sa-mi spulberi visurile pentru vacanta? :P
Eu sper totusi sa fie macar la nivelul Royal-urilor, sa nu ma intorc dezamagita.

#170
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbia899, on 06 iunie 2013 - 15:43, said:

Aspectele astea sunt intr-adevar inacceptabile. Dar cum de nu le-au observat si altii? Ai fost tu in extra-sezon, sau dimpotriva, cand hotelul era supra-aglomerat si personalul nu facea fata?

Rott, tu acum tii sa-mi spulberi visurile pentru vacanta? Posted Image
Eu sper totusi sa fie macar la nivelul Royal-urilor, sa nu ma intorc dezamagita.
parerea mea este ca CD are servicii mai bune decit RW, dar toate saiturile de referinte ma contrazic. Eu nu as da bani să stau nici la CD si nici la RW. Anul ăsta am pus banii pe Titanic Lara iar anul viitor in septembrie vreau să pun banii pe XB.

studiaza-l si pe lykia world oludeniz, userul phx a vorbit frumos despre el, anul asta in septembrie voi sta 5 nopti in el, sint curios rău cum va fi mai ales acum după ce a a iesit din lanțul lykia si a intrat in lanțul liberty.

nu mai cauta hotelul perfect

vezi?! mie imi place Xanadu belek, dar pe saituri e pilaf.

trebuie sa iti placă ție si nu altora.

Edited by rottweiler2007, 06 June 2013 - 19:28.


#171
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Discutati despre fiecare hotel in parte!
Nu exista topic dedicat hotelului respectiv, deschideti unul nou !

Ori Turcia 1/2 ori Antalya 2013 tot aia este. Tocanita de informatii!
10 pagini in care se discuta despre zeci de hoteluri dar in acelasi timp exista pt aproape fiecare din ele , topic!

Toate topicurile de acest gen vor fi inchise!



#172
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Multumesc pentru impresii si recomandare.
Sunt offtopic aici, dar n-am gasit subiectul despre likia: se poate ajunge cu avionul in oludeniz (care e cel mai apropiat aeroport)? agentiile romanesti vand hoteluri din zona asta sau trebuie rezervat totul pe cont propriu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate