Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Barut Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Ma bucur sa vad ca am facut o alegere inspirata, avem intrarea la Barut pe 05.06.2010.
Te rog sa-mi dai ceva detalii legate de paja si de marcile de bere servite. :D
Multumesc!

#20
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 Sean_John, on 9th May 2010, 15:19, said:

Ma bucur sa vad ca am facut o alegere inspirata, avem intrarea la Barut pe 05.06.2010.
Te rog sa-mi dai ceva detalii legate de paja si de marcile de bere servite. :D
Multumesc!
plaja e super iar berea moca e efes, restul marcilor pe bani

#21
radu.antohi

radu.antohi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.09.2006
Despre topogane poti sa ne dai ceva detalii? Cate sunt, daca sunt doar pt adulti sau si pentru copii si adulti, etc.

#22
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 radu.antohi, on 29th May 2010, 17:33, said:

Despre topogane poti sa ne dai ceva detalii? Cate sunt, daca sunt doar pt adulti sau si pentru copii si adulti, etc.
numai pt kinderi, iar corect se scrie toBogane

Edited by rottweiler2007, 29 May 2010 - 16:47.


#23
radu.antohi

radu.antohi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.09.2006

 rottweiler2007, on 29th May 2010, 17:46, said:

numai pt kinderi, iar corect se scrie toBogane
Dupa DOOM2 ambele formulari sunt corecte:
tobogán / topogán s. n., pl. tobogáne / topogáne  
dexonline.ro

#24
radu.antohi

radu.antohi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 28.09.2006
Am gasit 3 Aqua Park-uri pe internet, aproape de Lara.

1. Dedeman Aquapark Lara Antalya
2. Troy Aqua & Dolphinarium Belek Antalya
3. Aqualand Beach Park Antalya

Ce recomanzi?

#25
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005

 rottweiler2007, on 4th May 2010, 21:32, said:

gata, pozele de la barut lara sint incarcate pe picasa !

Am vazut pozele puse de tine pe picasa. Foarte frumoase.

Camerele standard cu vedere laterala la mare au acelasi tip de mobilier, inclusiv LCD-ul si dvd player-ul, asa cum se vedeau si in pozele tale ?

Intre mese mai erau pe plaja ceva gustari/gratare/placinte/etc ?

Nu erau deranjante noaptea avioanele ce decolau/aterizau, avand in vedere ca aeroportul e destul de aproape?

Vreau sa merg la acest hotel la sfarsitul lui iulie 2010 cu sotia si un copil de 4 ani.
Deocamdata oscilez intre acest hotel si Delphin Diva Premiere.

Precizez ca doar de o saptamana m-am intores de la Susesi (7 nopti) si a fost minunat iar in partea a doua a concediului vreau sa incerc Barut Lara  si nu vreau sa fiu dezamagit.

#26
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Acum ca tot veni vorba , intre Susesi si Barut oscilez si eu pentru septembrie , dupa data de 15, 4 adulti si un copil de 3 ani. Poate parea off topic, insa din ce am mai frunzarit am inteles ca la partea de animatie sta mai bine Barut-ul, atat pentru copii cat si pentru adulti. Insa locatia si spatiul amenajat e clar in favoarea lui Susesi.
  Asadar, Barut, Susesi sau...Delphin Diva ?

#27
redpepper

redpepper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2010
Am revenit pe 10/07 de la Barut dupa o saptamana de relaxare! M-am tot gandit cum sa evaluez prima experienta in Turcia si ma rezum sa spun... excelent!

Si acum review-ul, pentru cei interesati de acest hotel de 5* din Lara/Antalya.

Turisti: un cuplu tanar, ~26 de ani
Scop: relaxare sub soare
Pret: ~1700 EUR; 2 x avion/transfer/7 nopti/UAI

Dus/intors:La plecare, fara prea mari probleme, vreo 200-250 de persoane pe OTP la 5 dimineata (cu 2 ore si ceva inainte de plecare) pregatiti pentru a-si incepe vacanta in Antalya (erau doua chartere la interval de 5 min, teoretic). Doar vreo 2 check-in-uri deschise... te sperie putin coada! :) Am avut noroc ca atunci cand discutam cu reprezentatul agentiei s-a deschis si un al treilea langa noi. Practic, in vreo 10 minute trecusem deja in spatiul international.

Zborul a decurs fara probleme, mancarea tipica pe zborurile Tarom (peste media companiilor aeriene din Europa, dupa mine), cu o intarziere de vreo 30 de minute (am dormit in plus, nicio problema). Printre pasageri, Vasile Siman si familia.
[Ca o observatie personala, nu credeam ca pe un aeroport de marimea celui din Antalya pot decola/ateriza avioane la 1 minut! Va dati seama ce afluenta de turisti pentru inceput de iulie]

Am gasit fara probleme autocarul pentru transfer, indrumati de un alt partener al agentiei, un turc care rupea binisor romaneste. Transferul pana la Barut (primul hotel din Lara, dupa cum probabil stiti deja) a durat aprox. 20 min.

La fel si la intoarcere, transfer 15 min, check-in si verificari rapide, am avut timp si de cumparaturi si de masa. Zborul la intoarcere fara intarziere, aterizare pe OTP in jur de 17.30, rezonabil.

Check-in: Am decis sa nu dam nimic la receptie, incurajati fiind atat de experienta altora in Turcia cat si de spuselele baiatului care ne-a preluat bagajele "nat meni turists". Era in jur 10.30 (la ei ziua hoteliera incepe teoretic la 14.00) si ni s-a spus ca momentan camera noastra (Standard Sea Side View) nu este disponibila. Ni s-a oferit conceptul de UAI, o harta a resort-ului si am fost invitati la "late breakfast". O prima observatie este ca personalul are ca limba principala germana, apoi rusa si in final engleza. Exceptie fac Receptia si Guest Relations unde rusoaicele/nemtoaicele vorbesc inclusiv italiana bine!

Am preferat sa facem un tur pentru a ne acomoda. Prima impresie: incantator! Verdeata, liniste (vreo 20 de oameni pe 150 de sezlonguri la piscinele principale intr-o zi de sambata?!?), multe baruri/restaurante si locuri in care puteai sa te asezi pe o banca/balansoar la umbra/soare. Singurul impediment a fost ca am primit camera abia spre ora 14.00 (intre timp luasem deja pranzul) iar prietena mea era in pantaloni lungi! La 33 de grade in miezul zilei e neplacut (abia ulterior am aflat ca aveau 'courtesy rooms' unde poti sa te schimbi daca vii inainte de check-in sau trebuie sa pleci dupa check-out)! Un alt amanunt interesant este ca am intrebat de doua ori daca putem urca in camera si de fiecare data donsoara de la Receptie a sunat la Bookings specificand de fiecare data agentia turca de la care aveam rezervarea!

Camera: potrivita cerintelor noastre: suficient de mare, bine aerisita, A/C centralizat dar reglabil care merge excelent, balcon decent, curatenie (mai multa ca acasa... deci ok :) ). Am stat la etajul 4 iar camera era identica cu cea prezentata pe site-ul hotelului. Desi un Sea Side View, marea se vedea excelent. Multa liniste in toate momentele zilei, mai putin cand se facea curatenie in celelate camere. Sfat: specificati din prima zi intre ce ore doriti sa dormiti sau in ce interval preferati sa se faca curatenia zilnica.

Minibar: aprovizionat zilnic cu 2 Cola, 2 Cola Light, 2 sucuri de fructe (gen Cappy), 2 ape minerale, 2 ape plate. In plus, un platou cu fructe.

Turisti: dupa mine, ori erau toti in excursii, ori stateau in camera toata ziua, ori am prins noi o perioada libera... As aproxima maxim 300 de persoane la inceput de iulie! Predominant nemti, apoi englezi si alte nationalitati (francezi, belgieni, olandezi, scandinavi, rusi, italieni, sirieni, turci si o singura familiei de romani...). In 8 zile nu am auzit nici macar un strigat/tipat/injuratura/cuvant spus pe ton ridicat. Merita mentionat ca varstele se impart destul de egal intre 12 si 60 de ani.

Restaurante: 7 la numar, Divan + 6 restaurante a' la carte (rezervarea este gratuita, poate fi facuta si in aceeasi zi dar daca vreti un anumit restaurant e bine sa incercati cu o zi inainte).

- Divan (restaurantul principal): tip bufet
Mic dejun: variat (cald/rece), in fiecare zi am mancat altceva. Nu pot sa zic ca ne-au placut mezelurile, branzeturile excelente (m-am oprit din numarat la 10 sortimente), oua (in toate felurile), carnati/crenvursti/cartofi/orez/porridge/ciuperci, cereale (o gramada), lapte/iaurt, fructe. Erau si alte minunatii dar sincer... e greu in 7 zile sa gusti din fiecare. In plus, sampania de care zicea rott (n-am gustat).

Dejun: din nou, variat, in jur de 16 feluri de mancare (main course) zilnic. Evident, in afara de porc, gasesti orice. Aperitive variate, calitativ ok, doar sa iti fie pofta/foame! Supele nu pot sa zic ca ne-au incantat (e drept, am incercat o singura data).

Cina: in fiecare seara specialitati diferite (turceasca, mediteraneana, libaneza, seafood, international... in total 7, nu le-am retinut). Spre surprinderea mea, cina avea doar vreo 50-60% din tipurile de carne servite la pranz. Garniturile sunt minunate, poti gasi orice doresti. Un minus seara ar fi fructele, dupa mine sunt reciclate cele de dimineata/pranz, ca in toate restaurantele din lume. Partea buna este ca in rest, desi sunt foarte atent la ce mananc, nu am simtit "reciclarea"! Sunt convins ca este meritul bucatarilor care, dupa mine, chiar sunt de 5*. :)

- Mangal: BBQ
peste zi poti manca aici diverse shaorme/chebap/altele (nu am incercat). Seara se transforma in a' la carte. Practic, ti se ofera o masa si gratarul gata incins langa si iti poti alege ce carne/legume/garnituri/salate ai pofta. E langa mare, scoate mult fum, dar este ca o plimbare de week-end la o padure de 5*. :)

- Sandal: Seafood
peste zi gasesti dulciuri/inghetata/clatite/specialitati si alte chestii de mancare (din nou, de aici nu am incercat)

4 pagini de meniu care contin: antreuri, salate, feluri principale, desert/cafea
Servirea este rapida ca si la celelate restaurante. Termini in 30 de minute daca le mentionezi ca te grabesti.


- Akdeniz: Mediteranean
acelasi meniu in format de 4 pagini (antreuri, salate, feluri principale, desert/cafea) cu mentiunea ca aici gasiti chateaubriand sau peste spada iar dulciurile delicioase (cele mai bune, dupa mine).


- Turunc: International

Ni s-a parut cel mai bun restaurant atat datorita servirii/ambientului cat si a calitatii mancarii/vinurilor. Noi l-am incercat spre final, dupa ce experimentasem toate a' la carte-urile si sincer ne-a creat ce mai buna impresie. Retineti vinul rosu cu eticheta gris (nu i-am retinut numele din pacate) si cereti-l in toate restaurentele. Este un vin sec peste orice se gaseste in hipermarket-urile noastre (inclusiv Printisorul Matei).

- Kuyu: Turcesc

A fost singurul care nu ne-a impresionat prin nimic. Nu ma intelegeti gresit, mancarea este gustoasa dar practic sunt tipuri de shaorme/chebapuri servite spectaculos si stilul clasic (deci nu sharoma "cu de toate" :) ). Nu trebuie sa ratati lipia cu mirodeniile traditionale!

- Sofa Dining: este in cadrul Divan-ului, gasesti meniuri standard din ceea ce se mananca la bufet in ziua respectiva (retineti ca sunt zile specifice). Diferenta este ca esti servit. Cred ca aici ar trebui facuta rezervare... noi am intrat intamplator si ni s-a dat o masa, pur si simplu. De asemenea e deschis si pentru mic dejun/pranz.


Baruri: cred ca sunt minim 6 locuri in care poti sa bei cam orice vrei. Precizare: Meltem Pool Bar si Lounge Bar au cele mai bune/variate bauturi. Cu toate astea Jim Beam, Johnnie Walker, Bacardi, Havana Club, Limoncello, Martini, Campari si inca vreo 10 brand-uri internationale sunt toate... "botezate". Oricum, mai putin decat in restaurantele/barurile medii de la noi. Vodka si tequilla in schimb sunt 100%. Berea Efes (draught/doza) este peste Beck's sau Miller's (le gasiti la barurile indicate mai sus, incluse in concept)!. E ciudat, mai ales ca eu sunt fan Beck's de multa vreme...

Distractie Echipa de animatie face o treaba buna, fara sa exagereze cu rugamintile. Doar sa ai chef de: tras cu pusca/arcul, tenis, fotbal, mini golf,  prostia aia de boccia, pool games si altele (inclusiv indoor). Seara organizeaza spectacole tematice si cateodata au invitati (Magic Show, Chinese Acrobats, Balet). In general la 22.00 incepe Live Music la Pool Bar, chiar ok, danseaza toata lumea. De la 23.30 se deschide Night Club-ul, noi l-am prins mai mult gol, doar cateva turiste (rusoaice/englezoaice cu chef de distractie dupa live music). De asemenea, o data pe saptamana cei doritori de distractii nocturne pot merge in cluburile din Antalya. Costa 10 EUR/pers iar acolo, evident, platesti ce consumi. Asteptati-va totusi la preturi peste orice asteptari: Bere 15 EUR, Whisky 35 EUR, Cappy/Apa 10 EUR. In rest, daca nu gresesc, era totul peste 100 de lire turcesti.

Preturi: Apropo de plata, asteptati-va la preturi de 5* pentru orice este in afara conceptului UAI si nu va asteptati sa negociati mare lucru. Spre exemplu ziarele internationale costa cam 3 EUR, Jack Daniel's 12yo e 9 EUR/5 cl. Vinurile pleaca de la 150 EUR si ajung... peste valoarea vacantei. :) Tigarile sunt cam 4.5 EUR (in oras cam 2.5 EUR), pozele (semi-profesionale) sunt 10 EUR/bucata (eu am negociat pana la 8 EUR). Poate la motorsports sa primiti ceva discount (ex. Parasailing tandem 40 EUR in loc de 60).


Excursii: incep de la 50 EUR/pers dar incep dimineata devreme cu intoarcere seara. Lara e departe de toate obiectivele turistice.

SPA: Arata excelent, dar preturile sunt pe masura (baia turceasca inclusa in concept). Dupa mine, daca aveti chef de SPA, merita sa iei o excursie la unul din centrele din Lara (parca vreo 30 EUR pe o zi cu all inclusive la SPA).


Ar mai fi multe de spus... daca aveti intrebari/nedumeriri cu mare placere. Nu vreau sa inchei fara a multumi agentiei din Ro care ne-a recomandat hotelul. S-a potrivit de minune cerintelor si asteptarilor noastre. Desi nu mergem in vacanta de doua ori in acelasi loc, acest hotel ne face sa reconsideram afirmatia precedenta. :)

Impresia nostra generala este ca daca va doriti o vacanta care se traduce prin relaxare la mare/piscina, cu servicii excelente si liniste incluse in pretul vacantei iar shopping-ul nu este o prioritate, acest hotel va ofera cam tot ce va puteti dori.

Vacante relaxante si o vara excelenta tuturor!

#28
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
ma bucur ca ai mers pe mina mea...te salut din kusadasi

#29
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
@redpepper, frumos review.
O poza, doua....nu pui si tu?
Din 26 iulie am si eu bilete pe 7 nopti sunt curios .

#30
teo1970

teo1970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.10.2009
Buna,

redpepper, resortul e ok si pt cei cu copii (mai marisori, 9 si 10 ani) sau e mai mult pt cupluri fara copii?

multumesc

#31
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007
Sambata ne-am intors de la Barut Lara, o vacanta reusita , relaxanta , fara surprize .
       Bere la sticla Beck's , Miller , Efes neagra la 330 ml, productie Turcia dar mult  mai buna ca cea la pahar - la Barul de pe plaja unde barmanul rupea cateva cuvinte in Romaneste,
        La restaurantul principal vin rosu la sticla foarte bun Altintepe iar la A-la Carte vin rosu sec Majestik - super.
        La A- la Carte am fost la specific Turcesc si International , meniu bun si copiii si-au gasi ceva pe plac de mancare.Vinul rosu era fara numar....Fara nici un cost.
           In zona Residence , unde am avut camere 2430 resp 2404 a fost Super OK.
   Oriunde mergeai , la orice ora, nu era inghesuiala, shezlonguri, locuri la mese......la Sauna, Baie Turceasca...Cinematograf unde am vazut si Finala CM
            Poate ca la Yasmine bar sau la Barul de la piscina calitatea bauturilor era indoielica ,am servit o gramada de Cocteiluri si Bere la sticla, dar la Lobby bar unde faceam cate o vizita seara inainte de mancare, de la ora 20,00 se canta la pian,bautura (taria) parea OK. Oricum totul era cu multa gheata.Am comandat Red Label si din poza se vede ca sticla  era cu plastic picurator.
       Care aveti posibilitatea nu ezitati

Attached Files



#32
hannyball2007

hannyball2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.05.2008

 rottweiler2007, on 2nd May 2010, 21:44, said:

barut lara este un hotel cu multe premii pt calitatea serviciilor
aici rusii nu s majoritari iar romani yok
camera are mai mult de 40 mp iar balconul cam 10 mp
televizorul lcd e un beko cu 80 cm diagonala
internetul nu e wi-fi, e prin cablu, merge brici iar cablul il primesti odata cu cheia, evident daca il ceri
in camera ai dvd player si un sistem sony cu mp 3 ( cred ) cd, radio etc; mai ai si aparat de facut ceai, o cutie cu pliculete de ceai, o cutie de ciocolata, fructe, o sticla de vin cabernet sovinion

minibar : cola de 2 feluri, apa plata 2 sticle de 1 litru, 2 beri efes la doza, 2 sticle de juma de apa cu bule, 2 cutii de suc

piscina : mai mare ca la rixos lares, barul bine pozionat, muzica "subtire", animatie soft

masa de seara : turism gastronomic; am comandat la garson o bere, am cronometrat : 50 secunde si aveam berea pe masa

barut lara e un hotel pt alt tip de turisti

nu e un hotel de poza, e un hotel cu servicii excelente, astia sint atenti la detalii, pina si nisipul din scrumierele de pe hol au sigla barut desenata

totul straluceste de curatenie

daca sint sau nu freshuri la micul dejun va spun maine
sunt perfect de acord cu ce ai scris. foarte pertinenta si de ajutor descrierea. m-am ghidat dupa ea si am primit exact ce am dorit. cu 100 eur am rezolvat si un upgrade la deluxe room direct sea view si early check in. merci.
p.s. nu sunt de acord cu "romani yok" da ce au romanii??? sunt mai rai ca tiganii sau ce. am intalnit romani la barut si erau dintre cei mai civilizati.

#33
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 hannyball2007, on 9th August 2010, 18:22, said:

sunt perfect de acord cu ce ai scris. foarte pertinenta si de ajutor descrierea. m-am ghidat dupa ea si am primit exact ce am dorit. cu 100 eur am rezolvat si un upgrade la deluxe room direct sea view si early check in. merci.
p.s. nu sunt de acord cu "romani yok" da ce au romanii??? sunt mai rai ca tiganii sau ce. am intalnit romani la barut si erau dintre cei mai civilizati.
romani yok, inseamna ca nu prea gasesti romani la barut lara, in rest comentariile iti apartin.

#34
davanci23

davanci23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.08.2009
ma bucur ca ai mers pe mina mea...te salut din kusadasi[/b][/i]


Foarte inspirata alegere am facut si eu mergand pe reconamdarea ta in acest sfarsit de iunie 2011.

Cateva completari la cele deja mentionate de ceilalti "inspirati":

- verificati cu o zi inaintea plecarii spre Antalya daca agentia de turism a virat banii in contul hoteluiui si daca au intrat( noi am asteptat 2 ore pana s-a confirmat plata; nu a fost stres ,am vizitat resortul).
- sampanie se gaseste dimineata la micul dejun , nu te primeste ca la nunta cu paharul intins , ci daca ceri bine,ti se ofera, daca nu , nu.oricum , e la intrare , n-ai cum sa o ratezi.
- sampanie se serveste si la celelalte baruri, ca si orice alta bautura.
-muzica de la barul Yasmith merge super cu  sampanie: Charles Aznavuor, Dalida, joe Dassin ... la fel si cea de la barul din lobby- piano bar (am cerut melodia din "Casa Blanca" : imediat);
- erau 5 familii de romani in hotel+anexe , din vreo 350 de camere (cat am estimat eu) ,dintre  care una s-a facut remarcata intr-o seara prin apostrofarea chelnerilor de pe terasa: nu era mentionata masa lor rezervata(sarbatoreau unul dintre copii si erau vreo 9 persoane);
-angajatul de la "gest relations" - Mustafa- o rupe bine pe romaneste  si intra-n vorba cu clientii hotelului pentu a le afla nemultumirile, a le nota si transmite mai departe conducerii. Noi nu am avut niciuna.

Ramane sa revenim in anii urmatori , cu toate ca nu mergem de doua ori in acelasi resort... aici facem exceptie.

#35
malas

malas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 06.06.2009
SAlut,
I`m back in business   :coolspeak:
mi-ar fi de mare ajutor niste informatii despre Barut Lara. Facilitati pentru kinderi sub 2 ani sau 1 an. Exista colt baby food la restaurant? Lapte, etc? Alte lucruri bune pt ei ? :)
E ok hotelul pentru copii mici?
multumesc anticipat !

#36
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

 rottweiler2007, on 2nd May 2010, 21:44, said:

barut lara este un hotel cu multe premii pt calitatea serviciilor
barut lara e un hotel pt alt tip de turisti
nu e un hotel de poza, e un hotel cu servicii excelente
totul straluceste de curatenie

Pe langa review-urile excelente de pe tripadvisor, randurile de mai sus m-au facut sa aleg Barut. Rau am facut. Astazi ne-am intors, sa le luam in ordine:
-Am vazut peretele cu premiile primite, insa nu inteleg pentru ce. Care sunt serviciile alea excelente? N-am fost tratati cu nimic mai presus decat la celelalte resorturi in care am stat, ba din contra.
-E un hotel pentru alt tip de turisti. Adevarat, e un hotel pentru pensionari englezi, care vin pentru a 15-a data acolo (wtf?), care se simt si ei bagati in seama, dau tip pentru orice rahat si se pupa tot timpul cu cei din animation team, apoi ajung acasa si scriu review-uri extraordinare pe tripadvisor. Romani sunt foarte putini, acum am si inteles de ce. :)
-Curatenia e departe de a fi ok, in camere se facea doar asa, la suprafata, iar in restaurantul principal e chiar jale, mobilierul de acolo aratand dezolant.
-Despre masa n-as fi vrut sa scriu, ca nu mergem acolo sa ne ingrasam, dar nici sa mancam parizer prajit si mezeluri cu miros de stricat. Foarte slabe serviciile de masa, atat ca design cat si ca, compozitie. In iunie am fost la Cornelia Diamond; nici macar nu pot fi comparate hotelurile.
-Nicaieri n-am vazut asa chelneri jegosi, la propriu, aveau hainele foarte muradare, tot timpul.
-O alta mare problema au fost pisicile. In toate hotelurile turcesti sunt pisici, dar aici numarul lor e extraordinar de mare. Exista o Cat House, dar goala, ca usile sunt in permanenta deschise si pisicile isi fac veacul pe tersase, pe scaune, pe mese, iar noaptea in restaurantul principal. Ca o ironie, sunt tablite peste tot cu "Do not feed the cats", nici nu era nevoie, se serveau singure.
-Totul e monoton, nici macar un party mic in 7 nopti, nimic, pana si la mini-disco se repeta in fiecare seara acelasi lucru, de erau plictisiti copiii. Da, stiu, daca vrei ceva distractie nu mergi "la tarc", insa cand apare un copilas nu-ti mai permiti sa fii foarte aventurier.
-@malas: exista un colt baby in restaurant, dar nu baby food, adica sunt mese si scaune mici, un cuptor cu microunde, un blender si un incalzitor de apa. Pe langa acestea, biscuiti si atat. Ce lapte, ce cereale, ce lucruri bune pentru ei? Absolut nimic.
-Singurul lucru bun e plaja, care e chiar ok.
E un hotel care nu-si merita banii, e cel mai prost hotel la care am stat in Turcia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate