Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Barut Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu pot sa inteleg o alta categorie de turisti, cei care fac 2 sau 3 vacante pe an in aceiasi tara: Grecia respectiv Turcia...

#38
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Restul de pana la 5-6 sunt pe alte meleaguri. Nu te stresa sa intelegi!

#39
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
nici mie nu imi plac hotelurile din lantzul delfin, dar daca 97 sau 99% dintre cei care au fost aceste hoteluri spun ca e excelent, fac MUCLES, deci draga sea jhon, ia aminte, asta e, oamenii nu-s la fel si nu gindesc la fel, nu mai cauta perfectiunea ca ea nu exista iar daca ai fi citit cu atentie ce am scris si eu si altii ai fi vazut ca toti spun ca hotelul are o animatie soft, in schimb ai sampanie la micul dejun si fagure de miere si cunosc o familie care merge an de an la BL pt ca e singurul care are teren de squash.

daca vrei spectacole seara mergi la rixos premium belek, dar acolo nu vei gasi inghetata si freshuri peste tot ca la BL, asta e, viata merge inainte chiar daca mie nu imi plac delfinii si tie nu iti place BL

#40
lira

lira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 24.11.2007
Am fost la Barut in iulie 2006; nu eram prima oara la mare in Turcia; concluzia: outstanding.

Cineva intreba care e diferenta intre camera deluxe si cea simpla; cea deluxe are vedere frontala la mare, cea simpla side view; in rest, la fel de mare, mobilata identic.
Vad ca in urmatorii ani s-a schimbat componenta si au aparut multi nemti; erau si atunci dar majoritari erau rusii care mancau la micul dejun salam pe paine si dulceata peste, de ti se intorcea stomacul pe dos .
Nu erau deranjanti pe plaja cum sunt rusii in general; erau multi francezi, englezi si nordici, romani nu am vazut.
Camera la receptie era 240 eur/noapte, noi am platit mult mai putin din RO.
Este inca cel mai bine cotat hotel din Antalya pe tripadvisor.
Fiindca am fost si la Susesi, pot spune ca Barut e mult mai frumos: are si plaja mult mai frumoasa fiindca e mai lata , restaurantele a la carte pe care le-am incercat in fiecare seara, pozitionarea fata de Antalya oras 10 km (noi am inchiriat masina si am plecat sa mai rupem monotonia.
Au teren de tenis dar e neumbrit de copaci si abia cand apune soarele poti juca fara sa-ti dai duhul; monitorul de tenis e contracost spre deosebire de Magic World /Belek unde sunt f multe terenuri de tenis si antrenorii sunt free, cu programare.

Una peste alta este un hotel unde mergi sa zaci la soare, sa te relaxezi; in afara clubului nu ai ce vedea, ma refer la statiunea Lara, care e o statiune noua ; se construia la vremea aia foarte mult.

#41
renata79

renata79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2010
Sfarsitul de mai este o perioada buna pentru un sejur la Barut Lara? Este extrem de cald? Ploaie? Camerele cu land view sunt altfel decat celelalte? Multumesc

#42
renata79

renata79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2010
Si inca ceva va rog. Camerele cu garden view sunt de fapt in alt corp de cladire sa inteleg? Care este diferenta dintre ele si cele din hotelul principal? Rott? Multumesc!

#43
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
@renata79

Am fost eu de doua ori la Barut Lara.  Daca te uiti cu google maps vezi exact cum e amplasat hotelul.  Din corpul principal , din toate camerele vezi marea. cele din partea de vest vezi gradina + marea iar din cele din aripa de est vezi Hotel Kervansaray+marea.  in spate nu sunt camere iar camerele frontal la mare sunt foarte scumpe.
Lateral de corpul principal este un corp cu un fel de apartamente cu 2 camere, o baie si balcon/terasa (family suite).  Eu o data am dat vreo 10 euro si din camera sea view din corpul principal mi-a dat un astfel de apartament din care vedeam si gradina si marea.   Oricum, indiferent in ce corp de cladire esti cazata , marea se vede doar de departe.  Chiar daca esti la apartamente in partea vestica la parter si nu vezi nimic din imprejur, ai o terasa in fata cu multa verdeata, flori si gazon impecabil. O descriere o ai aici http://www.baruthote...amp;islem=sayfa

#44
renata79

renata79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2010
@cosmins2000

Multumesc foarte mult. De fapt intrebarea mea nu era legata prea mult de sea/land view, ci ma interesa daca este vreo diferenta de calitate intre camerele standard din hotel si camerele standard din cladirile adiacente. EU voi avea o camera standard in acele cladiri de 2-3 etaje dar nu este vorba de family suite.

#45
cosmins2000

cosmins2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 05.11.2005
Nu este diferenta de calitate intre camere.  E acelasi mobilier, e aceeasi dotare, doar altfel amplasate.

#46
renata79

renata79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.11.2010

View Postcosmins2000, on 15th May 2012, 09:39, said:

Nu este diferenta de calitate intre camere.  E acelasi mobilier, e aceeasi dotare, doar altfel amplasate.


Multumesc inca o data!

#47
schumitza

schumitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.09.2008
La Barut, merita diferenta de aproape 20 de euro pe zi pentru camera deluxe cu sea view fata de cea sea side view ?

#48
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
In februarie 2012, in nevoia de a avea un concediu in Turcia (pe care din motive obiective l-am ratat in 2011) am fost la Barut Lara. In afara cetatenilor extrem de civilizati (nemti, austrieci, olandezi si englezi- speciile civilizate, nu din cele din Bodrum) nu as putea spune ca hotelul m-a impresionat decat printr-un singur lucru: Servire ireprosabila. Am pus cu S, pt. ca, intr-adevar, servirea a fost minunata. Desi am fost in extra-sezon hotelul era plin (asa cum era si Titanicul sau Concorde). Nu stiu daca servirea absolut OK s-o pun pe seama extrasezonului (desi la masa de seara sala de mese era plina- ca element straniu- am dorit sa schimbam camera din land view macar in side sea view(contra cost, oficial)  si ni s-a spus ca nu se poate, deoarece hotelul era full. Initial nu am crezut ca hotelul este plin, insa seara am vazut ca gaseai cu greu masa libera, ceea ce  ne-a facut sa dam crezare celor de la receptie. Ca idee, consulatul Austriei in Antalya isi are sediul in Barut Lara. Personal imi plac hotelurle cu mai multi pomi, cu piscine adumbrite, ceea ce in zona Lara/Kundu cu greu gasesti. Nu pot spune ca vegetatia nu era ingrijita, ba chiar taiau iarba, plantau trandafiri, totul arata grija la detalii, dar peisajul nu era ca in Kemer sau Belek. Insa, din nou, intervine personalul extrem de atent. Nu am stat seara mai mult de 5 min, sa vina careva sa ne ia comanda in lobby bar pt. bauturi (lobby bar fiind cam singurul bar deschis in extrasezon) si de cele mai multe ori erau aceiasi indivizi, care deja stiau ce consumam. Ce nu mi-a placut la Barut Lara? Prea putine dulciuri (cam 4/5 feluri)  si fructe(cel mult 4 sortimente). Prea putina umbra pentru gustul meu, nu ni s-a reumplut rezerva de sapun, iar ceaiul consumat nu a fost inlocuit. Puncte pozitive: serviciile (mai putin cele de camera, unde am vazut si mai bine).

Edited by chrismo, 17 May 2012 - 00:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate