Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Barut Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
barut lara este un hotel cu multe premii pt calitatea serviciilor
aici rusii nu s majoritari iar romani yok
camera are mai mult de 40 mp iar balconul cam 10 mp
televizorul lcd e un beko cu 80 cm diagonala
internetul nu e wi-fi, e prin cablu, merge brici iar cablul il primesti odata cu cheia, evident daca il ceri
in camera ai dvd player si un sistem sony cu mp 3 ( cred ) cd, radio etc; mai ai si aparat de facut ceai, o cutie cu pliculete de ceai, o cutie de ciocolata, fructe, o sticla de vin cabernet sovinion

minibar : cola de 2 feluri, apa plata 2 sticle de 1 litru, 2 beri efes la doza, 2 sticle de juma de apa cu bule, 2 cutii de suc

piscina : mai mare ca la rixos lares, barul bine pozionat, muzica "subtire", animatie soft

masa de seara : turism gastronomic; am comandat la garson o bere, am cronometrat : 50 secunde si aveam berea pe masa

barut lara e un hotel pt alt tip de turisti

nu e un hotel de poza, e un hotel cu servicii excelente, astia sint atenti la detalii, pina si nisipul din scrumierele de pe hol au sigla barut desenata

totul straluceste de curatenie

daca sint sau nu freshuri la micul dejun va spun maine

#2
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007
asa ar trebui sa aiba si mult vestitul Rixos lares !!! :nonobad: ce spui tu aici avea si delphinasul diva......,iar la partea cu animatia cred ca majoritatea din lara sunt asa soft sau super soft :thumbdown:
sa nu uiti de fresh :thumbup:
:photo: si de foto bineinbteles....

Edited by ferrellroo, 02 May 2010 - 23:09.


#3
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007
Am rezervare din 10 iulie ,Small Residence,
   Cei de la hotel mi-au raspuns la e-mail, mi-au trimis Conceptul 2010 si o poza din zona Residence

Attached Files



#4
redpepper

redpepper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2010

View Postrottweiler2007, on 2nd May 2010, 21:44, said:

[...]
camera are mai mult de 40 mp iar balconul cam 10 mp
televizorul lcd e un beko cu 80 cm diagonala
internetul nu e wi-fi, e prin cablu, merge brici iar cablul il primesti odata cu cheia, evident daca il ceri
in camera ai dvd player si un sistem sony cu mp 3 ( cred ) cd, radio etc; mai ai si aparat de facut ceai, o cutie cu pliculete de ceai, o cutie de ciocolata, fructe, o sticla de vin cabernet sovinion
[...]
barut lara e un hotel pt alt tip de turisti
[...]

Cumva ai deluxe room cu "direct sea view", sa-i zicem asa? Imi pun intrebarea deoarece 10 m2 de balcon mi se pare imens pentru un standard room (cel putin asa reiese din poze). Si detaliaza te rog "alt tip de turisti", intrucat sunt direct interesat. :)

Mersi!

@everyone
Alti forumisti care pleaca la Barut sezonul asta?

#5
ulisica

ulisica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 12.02.2007

View Postflorin-cj, on 3rd May 2010, 09:17, said:

Am rezervare din 10 iulie ,Small Residence,
   Cei de la hotel mi-au raspuns la e-mail, mi-au trimis Conceptul 2010 si o poza din zona Residence

Ti-ai  facut rezervare online direct  la hotel sau  print-o agentie?
Sunt interesat  sa plec in vacanta in Turcia si caut ceva poate mai  gasesc la preturi mai  bune acum

#6
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postredpepper, on 3rd May 2010, 13:36, said:

Si detaliaza te rog "alt tip de turisti", intrucat sunt direct interesat. :)
Probabil ca acolo nu gasesti frunti late si lanturi de 140gr la gat iar cei care merg, la plecare nu se stie ca au calcat pe acolo...! Probabil ca strainii(nu ma refer la rusiiiii sau alte natii la fel de galagioase ca si noi) sunt majoritatea iar asta face diferenta.

Edited by ferrellroo, 03 May 2010 - 15:44.


#7
redpepper

redpepper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2010

View Postferrellroo, on 3rd May 2010, 16:44, said:

Probabil ca acolo nu gasesti frunti late si lanturi de 140gr la gat iar cei care merg, la plecare nu se stie ca au calcat pe acolo...! Probabil ca strainii(nu ma refer la rusiiiii sau alte natii la fel de galagioase ca si noi) sunt majoritatea iar asta face diferenta.

Pff... daca aceste doua "probabil" se si verifca nu  pot decat sa spun "multumesc pentru recomandare, dulaule!".

Nu m-ar deranja neaparat rusii. Am stat de multe ori in acelasi hotel/restaurant/bar cu ei in Milano sau Roma, veniti in grupuri de 15/20 sa-si faca cumparaturi de zeci de mii de euro, si au fost mai agreabili decat englezii cu 7/8 beri la bord sau tiganii, pardon rromii, pardon romanii, din Mamaia.

Cu siguranta Barut nu arata la fel de bine ca celelate resort-uri din Lara, dar cred ca serviciile sunt mai importante si compenseaza pozele!

#8
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postredpepper, on 3rd May 2010, 15:13, said:

Cu siguranta Barut nu arata la fel de bine ca celelate resort-uri din Lara, dar cred ca serviciile sunt mai importante si compenseaza pozele!
Pai vezi, probabil asa gandesc majoritatea romanilor si de aceea aleg alte hoteluri iar asta ramane pt " alt tip de turisti" pana la urma ce alegi, sa aiba 3 etaje in plus si sa arate intr-un mare fel iar la servicii sa fie praf sau ceva pt" alt tip de turisti"

#9
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
@Rottweiler: ai putea pune un link cu siteul hotelului? nu de alta, dar la o cautare cu google mi-au aparut "barut lara beach hotel", si "BL resort and spa" si parca inca unul. Ma gandeam ca daca pui un link cu siteul lor, e mai usor de identificat.
Vreau si eu sa plec pe undeva pe acolo in vacanta, dar pe moment nu sunt decis deloc la care din ele. As vrea ceva UAI, pentru ca nu mai am chef sa alerg dupa absolut nimic, doar sa zac o saptamana ca sunt rupt. Si sa aiba musai ceva loc de joaca pentru kinder (8y) sa nu mai am asa tare si grija ei ca se plictiseste. SPor! si multumiri, evident ;)

#10
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
ferrellroo a ghicit exact la ce m-am referit ! numai ca el si-a cumparat vacanta FIX intr-un hotel plin cu acel tip de turisti la care face referire !

link cu hotelul aici : http://www.baruthote...ort.asp?lang=EN

vreo 200 de poze voi pune pe picasa cind ajung acasa

View Postredpepper, on 3rd May 2010, 15:36, said:

Cumva ai deluxe room cu "direct sea view", sa-i zicem asa? Imi pun intrebarea deoarece 10 m2 de balcon mi se pare imens pentru un standard room (cel putin asa reiese din poze). Si detaliaza te rog "alt tip de turisti", intrucat sunt direct interesat. :)

Mersi!

@everyone
Alti forumisti care pleaca la Barut sezonul asta?
da, am o camera cu vedere frontala, completa la mare, stau la camera 1512 de la etajul 5, dar balconul unei camere cu vedere partiala la mare nu cred ca are mai putin de 8 mp, nu l-am masurat dar cu okiometru asa pare, iar dimensiunea camerei si restul acareturilor din ea e identica.

insa e diferenta mare intre camerele din hotel si cele de la vile ! alea-s miezul din dodoasca

ramasesem dator cu freshurile

DA ! la micul dejun sint freshuri moca, le gasiti in niste dozatoare dar am impresia ca-s botezate !

si am mai vazut la micul dejun fagure de miere, dar asta e bomba cu calorii nu va recomand

tot la micul dejun au la dozatoare apa cu lamaie, mie mi-a placut mai mult decit freshul de portocale

aici majoritatea turistilor sint nemti, cam 95%, lb rusa nu am auzit, am auzit francezi, si romani canci

rezervarea pt alacarturi 10 euro de caciula

daca mai aveti intrebari.....

Edited by rottweiler2007, 03 May 2010 - 18:19.


#11
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postrottweiler2007, on 3rd May 2010, 17:09, said:

ferrellroo a ghicit exact la ce m-am referit ! numai ca el si-a cumparat vacanta FIX intr-un hotel plin cu acel tip de turisti la care face referire !
Pai aici depinde si de persoana, daca te sperii sau te deranjeaza privirea a unui "frunte lata", sigur iti strici vacanta, nu e cazul meu...sa fie numai frunti late si eu singurul "normal" ca nu ma deranjeaza.Alegerea a facut`o prietena mea.

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postferrellroo, on 3rd May 2010, 19:28, said:

Pai aici depinde si de persoana, daca te sperii sau te deranjeaza privirea a unui "frunte lata", sigur iti strici vacanta, nu e cazul meu...sa fie numai frunti late si eu singurul "normal" ca nu ma deranjeaza.Alegerea a facut`o prietena mea.
hai sa nu divagam de la subiectul topicului, sterge tu, rogu-te offtopicurile tale si ale mele

#13
redpepper

redpepper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2010

View Postrottweiler2007, on 3rd May 2010, 19:09, said:

rezervarea pt alacarturi 10 euro de caciula

daca mai aveti intrebari.....

Ciudat, iata ce au scris ei:

------------------------------
reservation: July 3rd to July 10th / [...] / Barut Lara
From: Özge TAªTAN <[email protected]>
View Contact
To: [...]

2010 LARA İNGİLİZCEKONSEPT.xls (31KB)

Dear Mr.[...],

First of all we would like to thank you for choosing Barut Hotels Lara Resort Spa & Suites.

[...].

There is free of charge wired internet access in the all room types and free wireless internet access in public areas.

The reservation is free of charge for the a' la carte restaurants.  

( We kindly ask you to book your dinner at least 1 day in advance by Guest Relations. )


We are looking forward to welcoming you in July...

Best Regards,

Ozge TASTAN YALDIZ

Reservation Supervisor

------------------------------

Una peste alta, atmosfera buna la Barut? Sau e "prea liniste"?

Mersi!

#14
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
eu am intrebat la receptie si asa mi au spus, fie, mai intreb odata sa vedem, dar nu cred sa fie moca rezervarea, m-as mira, dar mai intreb o data ca nu ma doare gura.

despre cafea la micul dejun : o gasesti pe masa intr un recipient iar alaturi gasesti o canuta cu laptic, cafeaua e buna nu apa chioara ca alaturi la rixos lares

podeaua baii este incalzita prin pardoseala, nu stiu daca va fi si din iunie incolo dar in momentul asta asa e

in camera ai un birou cu lampa de birou si tot aici linga tablia biroului ai la indemina priza pt internet si telefonul

seara in bar cinta un nene la pian iar in clubul dee noapte e muzica live dar nu in fiecare zi, vreo 3 zile pe saptamina

in camera este parchet laminat iar pe holul din fata usii de la baie este gresie

aerul conditionat este centralizat dar merge brici in comparatie cu ala de la rixos lares care sufla tot aer cald indiferent de vointa ta, in plus aici la barut lara ai in tavan si un ventilator de camera

mobilierul este de calitate nu din ala ordinar ca la rixos lares.

#15
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postulisica, on 3rd May 2010, 15:53, said:

Ti-ai  facut rezervare online direct  la hotel sau  print-o agentie?
Sunt interesat  sa plec in vacanta in Turcia si caut ceva poate mai  gasesc la preturi mai  bune acum
    


     Am rezervat prin Agentie din Cluj , initial doream Big Residence dar nu mai erau libere din 10 iulie, familia cu care mergem au platit avansul cu 1 ora mai repede si au reusit sa obtina Big Residence. Diferenta intre Small si Big era de 117 euro.

#16
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
sa revenim la freshuri - sint si la micul dejun si la barul de la piscina si la masa de prinz...MOCAAAA

inghetata - moca in 3 puncte ale resortului cel putin - cofetaria de la nivelul minus unu, restaurantul de la plaja si barul de la piscina

azi am vazut ca si au revenit cu animatia, treaba e sa ai pe cine sa animi, ca daca toti zac pe sezloange ca mortii animatorii saracii ce sa faca ? sa i anime pe aia cu japca ?!

animatorii sint turci nu ucrainieni sau moldoveni

piscina interioara, am masurat o, are 21 pasi lungime cu 16 pasi latime iar din piscina interioara poti sa iesi direct in piscina de afara

sala de fitness e exceptional dotata si bine aerisita

au inclusiv teren de squash

la animatie au si paintball

am verificat despre alacarturi - NU EXISTA TAXA DE REZERVARE PT ALACARTURI, DECI E PE MOCA


in timpul zilei in jurul piscinei o fatuca face ture incontinuu cu un carucior de tipul celui din avion si serveste racoritoare, nu si bere insa

una peste alta, BARUT LARA are servicii mai bune si decit rixos premium, am stat si acolo deci nu vorbesc din vrajeli

nu stiu daca am uitat ceva, mai intrebati ma si incerc sa raspund

am uitat sa pun bomboana pe tort - la micul dejun se serveste sampanie !!! iar la cina raki

Edited by rottweiler2007, 04 May 2010 - 18:58.


#17
redpepper

redpepper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2010

View Postrottweiler2007, on 4th May 2010, 19:30, said:

[...]
am uitat sa pun bomboana pe tort - la micul dejun se serveste sampanie !!! [...]

Super! Nu imi dau seama exact cine bea sampanie la 9 dimineata dar... diversitate, ce mai! :)

Multumim pentru update-uri si... sa traiesti!

#18
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
gata, pozele de la barut lara sint incarcate pe picasa !

oohohohoho, ai sa rizi dar multa lume avea paharele de sampanie pe masa la micul dejun

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate