Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Conexiune TV

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010
Salutare,

Am un tv Samsung  si un  hdd disk extern. Doresc sa utilizez televizorul pentru a urmarii filme dupa acest hard. Problema este nu vreau sa stau si sa scot mereu cablul din tv cand am nevoie sa modific ceva pe acel hard (daca fac asta se duce f. rapid mufa usb). Cu ajutorul google, am inteles ca pot cumpara un hub usb 3.0. Intrebarea mea in acest caz, este: este sigur un astfel de hub pentru televizor? Aveti vreo recomandare cu privire la proprietatile hubului, trebuie sa fie de un anumit hub(cu alimentare/fara)? Mai exista si alte solutii ca sa nu scot cablul mereu din tv/ hdd? Va multumesc anticipat

#2
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,940
  • Înscris: 26.05.2007
Mufa USB 3.0 este destul de solida ( sta fix la montare / scos ).........nu-i motiv de ingrijorare.

#3
Custom

Custom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 25.02.2010

 ChemTeacher, on 23 decembrie 2012 - 16:26, said:

Mufa USB 3.0 este destul de solida ( sta fix la montare / scos ).........nu-i motiv de ingrijorare.
Posibil sa fie mai rezistenta la hdd unde este 3.0 dar, la tv (unde este mufa usb normala) nu vreau sa ma risc. Mai ar fi de adaugat ca este destul de dificil de umblat in spatele televizorului ca sa scot mufa.

#4
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Asta e "riscul" confortului daca te uiti la filme de pe hdd Posted Image Nu poti face ce vrei tu.
Exista streaming prin wi-fi dar e complicat.

Edited by opop, 23 December 2012 - 16:58.


#5
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Ca să-mi dau și eu cu părerea...dacă nu vrei să folosești acel HUB (ce poate fi liniștit varianta 2.0, atât are televizorul și oricum nu va duce mai mult), îți cumperi fain-frumos un cablu USB cu mufe mamă și tată la capete, din acela de 30-50 cm. Ai rezolvat și problema spațiului, nu mai e nevoie să umbli în spatele televizorului, iar dacă se va strica o mufă, aceea va fi de la un simplu cablu (ori acest prelungitor, ori cablul de la HDD), adică cheltuieli minime în timp. Baftă!

#6
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008
Are dreptate Cristi,asa am procedat si eu ca sa evit deranjul,insa atentie la cablurle usb:trebuie sa fie doar prelungitoare de semnal,mai sunt si altele ce si alimenteaza,cu ele nu-ti va fi recunoscut hardul de catre tv!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate