Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Ce parere aveti de sculele Parkside?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#289
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Buna ziua,

Ce parere aveti de compresorul la 299 lei la lidl de saptamana viitoare(16 iulie)?
Are cineva asa ceva si poate spune ceva pareri? Il iau doar pentru uz casnic sa fac una alta pe langa casa.

Multumesc.

#290
stearom

stearom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 01.02.2017
Ce parere aveti de pendularul de taiat de la lidl de saptamana viitoare (15.10.2018)?

#291
Eagle9

Eagle9

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.10.2018
Eu am o surubelnita eléctrica, o bormasina de rigips si un pistol de apă cu presiune, pot spune ca am tras de ele si spre surprinderea mea inca merg foarte bine. Ma gandesc pe viitor sa achizitionez si alte produse de la această marcă...

#292
livius_13

livius_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 07.05.2006
Va salut
Doresc si eu o parere despre acest stand/stativ pentru bormasina - oferta Lidl incepand de luni 29.10.2018
https://www.lidl.ro/...articleId=14555
Multumesc
PS Mai lucrez uneori si cablaje, deci ar trebui sa nu prea aibe "joc"
Poate sunt colegi de forum care il detin / l-au detinut si ar putea exprima o parere avizata.

#293
Xardas_91

Xardas_91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 08.01.2007
De Luni intra in oferta la Lidl Filetanta Parkside la 249...imi puteti spune ce parere aveti despre ea? in special daca cineva o are de mai demult si e ok pt uz casnic, multumesc.[ https://preview.ibb.co/hY2OrV/1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#294
licpedro

licpedro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.03.2015
Parkside PABS 10.8 A2 - o am de vreo 5-6 ani, nu mai stiu...
Am inteles ca trebuia sa aiba 2 acumulatori.

Cel pe care il am cred ca nu se mai incarca suficient, sau nu stiu care e problema, ca prind 2-3 ”negrese” si moare.
Cand il pun la incarcat ledul rosu se aprinde cateva secunde, apoi alterneaza rosu-verde 2-3 minute, dupa care ramane doar verde.
As putea sa cumpar un acumulator nou, dar mi-a venit un gand :) pot lega direct scula pe bornele incarcatorului?

#295
Alfeus

Alfeus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.06.2011
Prin August am cumparat un rotopecutor  Parkside 1050 cu care mi-am facut apartamentul cu tot ce a trebuit sa daltuiesc , sa gauresc, samd. Sunt foarte multumit de masina , doar ca mandrina imi scuipa dalta afara, dupa cateva batai. Masina nu a fost fortata, s-a comportat excelent iar la un moment dat a inceput sa scuipe dalta afara asta pe bataie. Pe rotire la burghie nu este problema. De multe ori la doze electrice mai folosesc burghiu in loc de dalta la colturi. Ma poate ajuta cineva in cazul acesta. Rezolva cineva pe plan local service-ul la aceste aparate ? Din Arad pana la Bucuresti si inapoi este cam ceva drum. Am inteles de la alti utilizatori ca mandrina  SDS nu se poate schimba, ceea ce nu imi vine sa cred.

#296
liv1305

liv1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 13.12.2007
Parkside PFBS 12 B2 (rotativa de uz general - 119lei) - cumparata de 2 saptamini mai ales pt. gaurit cablaje (de la 0,8 la 2-3 mm) si frezare in sticlotextolit si stiplex. Acumulatorul s-a descarcat dupa sub 100 de gauri+frezare in aprox. 30 minute dupa o incarcare full. Am luat un Dremel 4000. Parkside e buna daca nu ai prea mult de lucru - cred ca are 3 acumulatori. Pensetele si piulita de la Parkside se potrivesc fara probleme la Dremel. La ambele ar fi fost bun si un led pt. iluminare.

Parkside Rapidfire 2.0 - surubelnita de uz general. O am de vreo 4 luni. Turatie fixa, sistem de schimbare rapida a bitilor. La desfacut capace de la diverse aparate si doze de perete e buna. O incarc cam de 2 ori pe saptamina si o folosesc de 5-6 ori pe zi. Mai mult de atit nu duce - o negresa in lemn de brad intra cel mult pe la jumatate. Bitii cu care a venit sint slabuti.

#297
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018
Dețin mai multe scule parkside din gama 20v team și își fac treaba foarte bine. Caut sa îmi întregesc colecția cu un ciocan rotopercutor, șoricel, capsator dacă are careva de pe aici mesaj va rog.
Personal am flex, unealta multifuncțională , filetanta impact, filetanta cu percuție, filetanta cu mandrina metalica, circular, fierăstrău sabie le.am folosit pe toate prin jurul casei cu succes toate sunt din gama 20v team.

#298
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,711
  • Înscris: 15.06.2007

 izometric, on 07 august 2014 - 15:14, said:

Am eu. Am dat cateva gauri cu el si merge minunat, intra in beton ca in branza. Pare construit bine cu materiale de calitate.
am primit eu imprumut de la un vecin o bormasina cu "rotopercutor"  makita. Dar era scula mica de 2-3kg.. a intrat in mortar, si apoi am zis ca am dat in fier beton.. nimic , am schimbat vreo 3 modele de burghie, nimic.  Apoi din discutii am inteles ca bormasinile astea mici   care au percutorul   pe roata dintata nu au cum sa dea gaura in beton.  Am chemat apoi pe cineva  cu o scula tot makita , dar de vreo doua ori mai mare, una de vreo 7 kg, burghie profesionale, a intrat prin beton ca in hartie.
Legatura cu topicul fiind, ca ma gandeam si eu sa cumpar de la LIDL  bormasina parkside.. bine am facut ca nu am luat, sigur nu faceam decat sa imi pierd timpul cu ea. Ca sa dai gaura in planseu de beton este nevoie de bormasina zdravana, nu de o jucarie pe care o tii cu o mana. Dar alea are fac treaba costa spre 1000 de lei.
Am vrut sa inchiriez una de la dedeman.. cereau sa depun garantie pretul integral..pff; si daca se strica la mine, plateam reparatia.

Edited by tfmercedez, 16 February 2019 - 01:54.


#299
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

 anetgrup84, on 02 februarie 2019 - 22:45, said:

Dețin mai multe scule parkside din gama 20v team și își fac treaba foarte bine. Caut sa îmi întregesc colecția cu un ciocan rotopercutor, șoricel, capsator dacă are careva de pe aici mesaj va rog.
Personal am flex, unealta multifuncțională , filetanta impact, filetanta cu percuție, filetanta cu mandrina metalica, circular, fierăstrău sabie le.am folosit pe toate prin jurul casei cu succes toate sunt din gama 20v team.
Le detii azi , maine poate NU.....

Parkside este o denumire generica a multor produse chinezesti cu dedicatie spre anumite lanturi comerciale.
Daca vei avea curiozitatea si timpul necesar sa cauti pe net vei vedea ca sunt produse aproximativ identice imbracate in alta "haina" comerciala la diverse preturi....
Nu este nimic nou pe lumea asta , un produs , 20 branduri, acelasi furnizor unic,

Cand achizitionezi cel mai important este sa vezi garantia... cu LIDL e simplu, habar n-au, duci produsul cu bonul si gata.... (nu-ti da nimic de gandit pe chestia asta) ?

Mai sunt si altii mai prietenosi sau nu....

Te orientezi pe scule serioase daca faci o afacere din asta sau daca e de hobby ...  e pe riscul tau.

#300
anetgrup84

anetgrup84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 24.04.2018

 keta, on 16 februarie 2019 - 02:28, said:


Le detii azi , maine poate NU.....

Parkside este o denumire generica a multor produse chinezesti cu dedicatie spre anumite lanturi comerciale.
Daca vei avea curiozitatea si timpul necesar sa cauti pe net vei vedea ca sunt produse aproximativ identice imbracate in alta "haina" comerciala la diverse preturi....
Nu este nimic nou pe lumea asta , un produs , 20 branduri, acelasi furnizor unic,

Cand achizitionezi cel mai important este sa vezi garantia... cu LIDL e simplu, habar n-au, duci produsul cu bonul si gata.... (nu-ti da nimic de gandit pe chestia asta) ?

Mai sunt si altii mai prietenosi sau nu....

Te orientezi pe scule serioase daca faci o afacere din asta sau daca e de hobby ...  e pe riscul tau.
Am avut scule pt hobby Bosch doar că linia verde(pt asta este destinata linia verde pt hobby) le.am vândut pe toate de singurul produs de care am fost mulțumit a fost Bosch uneo ciocanul rotopercutor pe baterie cu care am dat toate găurile in pereții de cărămidă fara absolut nici cea mai mică problema dar avea prindere sds quick, o prostie. Cu filetantele Bosch tot pe baterii am reușit să montez niste mobila aici își fac treaba. Dar dacă vrei să infiletezi ceva șuruburi o idee mai mari in materiale mai tari că palul mai bine te lași păgubaș. Un șoricel de la Bosch 10.8v nu reușeam să tai o bucată de pal (total nemulțumit) . Cu cele de la parkside am dat gauri in pereți am prins scândură la gard am desfăcut și refăcut scara din mansarda tăiat pal, blat bucătărie fara sa dea semne că ar fi o sarcina prea grea pt ele. Pe mine m.au mulțumit complet . Mai vreau sa achiziționez fierăstrăul pendular și capsatorul și am toată gama lor x20v team. Si si garanție 3 ani asta daca sunt achiziționate din magazin.

#301
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,244
  • Înscris: 22.04.2005
Cum intram in posesia unor produse care au fost odata la vanzare?
Ma intereseaza un compresor Parkside 282576

#302
teoX

teoX

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.08.2007

 anetgrup84, on 02 februarie 2019 - 22:45, said:

Personal am flex, unealta multifuncțională , filetanta impact, filetanta cu percuție, filetanta cu mandrina metalica, circular, fierăstrău sabie le.am folosit pe toate prin jurul casei cu succes toate sunt din gama 20v team.

Am luat o filetanta din oferta curenta.
Nu mi-e clar cu incarcatorul: nu ar trebui sa se aprinda ledul verde cind acumulatorul e incarcat ?
Dupa 3 ore e tot ala rosu aprins cu toate ca pe acumulator arata 100%.si in manual zice ca ar lua cam 1 ora incarcarea.

Edited by teoX, 28 February 2019 - 18:34.


#303
teoX

teoX

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 207
  • Înscris: 13.08.2007
S-a rezolvat.
Ori acumulatorul ori incarcatorul avea un defect.

#304
manu2903

manu2903

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.12.2018
Se schimba. Inca mai au pe stoc masini de insurubat. Am avut si eu una de 18 V, era cu prindere hexagonala pt bituri. F.buna am tras de ea la facut cofrag pt fundatie, insurubat in grinzi pt terasa, dupa 2ani si jum. inca mai mergea, doar ca  nu mai avea precizie la insurubat, avea joc.Bateria de 1,5 A a tinut destul de bine.
Pareri despre rindeaua electrica daca are cineva? Apare de luni,
Numai bine tuturor


#305
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010
Ce parere aveti despre pistolul de vopsit ?. Merita banii pentru lucrari gospodaresti, vopsit o poarta, un gard ?. Nu-i folosit pentru lucrari profesionale. Vad ca este in oferta pentru saptamana viitoare 13-17 martie 2019.

#306
Cfotescu

Cfotescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2019

View Postadr1anh, on 26 noiembrie 2012 - 21:58, said:

Se vand in Lidl. As dori pareri de la cine a lucrat cu asemenea scule electrice.

Am achizitionat un flex unghiular cu banc propriu, a cedat rapid, bonul nu il mai gasesc. Are cineva idee de existenta unui service in Craiova pentru reparat scule Parkside?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate